Wassermann w Polsacie ws. katastrofy smoleńskiej: W tle działania służb i celowe zaniedbania - zdjęcie
10.05.21, 18:16fot. tvp info/screen

Wassermann w Polsacie ws. katastrofy smoleńskiej: W tle działania służb i celowe zaniedbania

42

- Jestem zafascynowana Jarosławem Kaczyńskim, bo każde jego spojrzenie i działanie jest długofalowe. Zawsze patrzy z perspektywą. Niesamowicie go za to cenię. Dlatego jestem tu, gdzie jestem – powiedziała w rozmowie z Interią kilka dni temu posłanka PiS, Małgorzata Wassermann.

W programie Bogdana w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News z kolei mówiła m.in. na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Odnosząc się do prac podkomisji smoleńskiej powiedziała:

- Rozgoryczenie (dotyczące prac podkomisji smoleńskiej - red.) to nieadekwatne słowo, chciałabym, aby ten temat został wyjaśniony, poparty dowodami i zamknięty.

- Powtarzałam to od czerwca 2010 roku i zdania nie zmieniam, że zaprzepaszczenie i bezpowrotne utracenie najważniejszych dowodów będzie prowadziło do tego, z czym się dzisiaj mierzymy – dodała.

Jak podkreśliła, śledztwo to trwa tak długo, ponieważ wystąpiły na tym tle liczne zaniedbania.

- Uważam, że zaniedbania były absolutnie celowe, ponieważ procedury były i są wypracowane w Polsce i na całym świecie - tu nie było żadnego zaskoczenia – powiedziała Wassermann.

- Mamy wiele głośnych zdarzeń czy niewyjaśnionych zabójstw - przypominam sprawę Kennedy'ego czy zamachu na Jana Pawła II, gdzie do dzisiaj nie ma jednej, ostateczne wersji. Zawsze w przypadku takich rozbieżności i niejasności w tle są służby specjalne, nie wątpię, że w tym przypadku jest identycznie – stwierdziła Małgorzata Wassermann. 

 

mp/polsatnews.pl/interia.pl

Komentarze (42):

chłopka2021.05.11 10:47
Dali by se już pokoj z tym odgrzywaniem starego kotleta . Takie katastrofy to wina kilku czynników . Na pewno zawiniła w jakimś stopniu wieża , zawinił pilot gdyż bał się odmówić lądowania i lądował pod presją . Zawiniła aura . Ale najbardziej zawinili ci którzy tę presję wywołali w swym zadufaniu w siebie i pysze . A to zawsze zostaje ukarane . A szczątki samolotu byłyby już dawno w polsce gdyby nie nagonka na Rosjan . Ja na miejscu Putina zrobiłabym tak samo . Jestem rzekomo winny to figę dostaniecie a nie samolot . Podskakujom Polaczki jak wesz do słonia .
ala2021.05.11 10:34
Putin nie oddając wraku i skrzynek, który jest własnością Polski i Polaków sam przyznał się do udziału w zamachu bardzo utrudniając śledztwo polskiej stronie. Pozostaje tylko ustalenie kto i kiedy zainstalował ładunki i jaki był udział w tym zaplanowanym w detalach zamachu z polskiej strony. Poza tym praw fizyki się nie oszuka, żaden samolot nigdy nie rozbije się na tysiące kawałków rozrzuconych na bardzo dużej powierzchni schodząc do lądowania po linii stycznej do powierzchni ziemi, która w dodatku była zabagniona. Każdemu, kto nie wierzy w zamach, gratuluję kompletnej niewiedzy podstawowych praw fizyki z zakresu szkoły podstawowej i braku logicznego myślenia. Poza tym wokół tej sprawy zgromadziło się zbyt wiele dziwnych zbiegów okoliczności, kłamstw, matactw i manipulacji, aby wierzyć, że to był zwykły wypadek czy katastrofa. Była to dokładnie przygotowana akcja wielu ludzi po obu stronach, tak po stronie polskiej jak i rosyjskiej.
Zenek2021.05.11 11:14
"samolot nigdy nie rozbije się na tysiące … schodząc do lądowania po linii stycznej do powierzchni ziemi…”. Słuchaj, ty fachowiec od siedmiu boleści. Samolot obrócony do góry kołami i nadal się przesuwający z dużą prędkością (a tak się stało) jest rozrywany na strzępy, bo górna część samolotu jest najsłabsza. To tak jak twoje okna w domu – szyby nie są strukturalną częścią ( część konstrukcyjną) domu, bo wszystkie nośne belki przenoszą obciążenia na kolumny, a nie na szyby. Tak też jest celowo projektowana górna część samolotu (ze względu na redukowanie ciężaru - a przez to zużywalność paliwa) W uproszczeniu – kadłub samolotu ma cię chronić tylko przed wiatrem, a nie ze zderzeniem z Ziemią, nawet bagnistą.
Zenek2021.05.11 11:46
Acha jeszcze jedno. Kilka dni temu wielotonowej (chyba 22 tony) chińskiej rakiety strzępy dotarły na Ziemię. Jak myślisz, co się stało z tym spadającym z orbity Ziemi żelastwem? Bo przecież rakieta była już w strzępach zanim dotknęła wody Oceanu Indyjskiego? Czary Mary? Nie, rakietę rozerwało w strzępy powietrze (atmosfera). Tak panie "znawca” fizyki - rakieta nawet Ziemi nie dotknęła i była już w strzępach. A ty zastanawiasz się nad tym co się dzieje z samolotem gdy dochodzi do styku z Ziemią - nawet bagnistą.
Wassermann wstydź się !!2021.05.11 10:11
Wassermann, niby prawnik, która zgarnęła kasę za śmierć ojca, dobrze wie, że zakłady ubezpieczeniowe nie wypłacają odszkodowań za zamachy terrorystyczne, tylko za nieszczęśliwe wypadki. A teraz nam wciska kit, że niby ona chciałaby poznać jakąś prawdę. I jeszcze ma czelność porównywać katastrofę smoleńską do zamachu na Kennedy'ego. Za partyjny stołek fascynuje się liliputem, Jarkiem, a zakłamuje fakt, że jej ojciec i 94 niewinnych ludzi liliput Lechu wyprawił na tamten świat (winnego liliputa nie liczę) przez poddanie presji politycznej na załogę Tupoleva do takiego stopnia, że nie reagowali na alarm: "TERRAIN AHEAD - PULL UP”. „Na razie nie ma decyzji prezydenta co dalej robimy”. Co robimy? Gdybym to ja był liliputa pilotem, (znając jego skrajną nieodpowiedzialność w 2008 r z Gruzji) to wywiózłbym jego np. do Irkucka. Tak, dziada na Syberie bym wywiózł, i tam bym go wysadził tylko w kalesonach. Za to na pewno straciłbym pracę, ale życie swoje i innych bym zachował.
kaka2021.05.11 9:50
Mam pewien szacunek dla twojej pracy a zwlaszcza dla twojego ojca. Ale to co ty mowisz NIE POSOWA NASZEJ WIEDZY I UZDROWIENIA PANSTWA ANI O MILIMETR!!!!!!!!!!!!!! tO ze sluzby zle dzialaja to kazde dziecko ssace smoczek wie -nalezy ICH ZMUSIC DLA SLUZBY POLLSCE--TO JEST WASZA ROLA - A JESLI NIE --ODDAJCIE SZANSE KONFEDERACJI..a ty moglabys sie postarac o STRUKTURALNE UNIEMOZLIWIENINI WSZELKICH PRZEKRETOW---wprowadzajac do kazdej komisji czy zespolo-WOGOLE DO KAZDEGO GREMIUM NP TRZY NIEZALEZNE OSOBY KTORE ZAJMOWALYBY SIE UNIEMOZLIWIENIEM WPLYWANIA KOGOS Z ZEWNOTRZ NA DANA KOMISJE----TAK WIELE ZECZY BY ZOSTALO WYJASNIONE ---A KAZDE SLEDZTWO PROWADZONE PROSTYM TOREM.
Monika2021.05.11 9:25
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
Jacuś2021.05.11 6:36
Oby każdego z nas nie dotknęła taka tragedia. Czytając niektóre komentarze można dojść do wniosku, że duża liczba ludzi sięga dna. Nie sądziłem, że polaków stać na takie znieczulenia i wulgaryzmy. Najlepiej jak nie mam wiedzy w temacie to cicho siedzę bo zabić można nawet słowem. Mądremu dość. Pozdrawiam panią Wassermann.
Grizzly2021.05.11 8:13
Nie przesadzaj. Ta baba wjechała do polityki na trumnie ojca, a jej ból został ukojony wielką sumą pieniędzy.
Jacuś2021.05.11 8:46
Obyś nie tracił nikogo z rodziny bo żadne pieniądze ci tego nie wynagrodzą.
Anonim2021.05.11 6:07
To, że Antoni wygłupia się ze śledztwem smoleńskim i nie jest w stanie niczego udowodnić to jak zwykle wina Tuska. Myślałam, że Wasserman jest mądrzejsza, a to taka sama głupia norka jak każdy pisdzielec. Aby przypodobać się Kaczorowi powie każde glupstwo i posunie się do najpodlejszych insynuacji.
Polak2021.05.11 4:43
Nie zapominajmy, wasserman mówi o służbach pisowskiej mafii i zaniedbaniach towarzyszy z pisowskiej mafii (takich jak organizatorzy wyjazdu, towarzysze sasin czy cykor adrianek).
Anonim2021.05.11 0:59
TERRAIN AHEAD - PULL UP. To ostrzeżenie 8 razy było zignorowane. I czego to jeszcze te rozmodlone PiSowskie ŚWINIE szukają? Od kiedy to: "zmieścisz się śmiało", jest dla polskiego pilota ważniejsze od: "TERRAIN AHEAD - PULL UP” ? Czy może ktoś zapytać tej niby prawnik, Wassermann, żeby swój obłudny katolicki ryj zamknęła?
BBBetonek2021.05.11 3:37
nie nazywaj nikogo świnią, masz problem z emocjami, spróbuj się wyciszyć, miłego dnia
AAAtomek2021.05.10 23:16
Prezesimus-Generalisimus!!!!!!! Polska Północna. PRL-PIS. Czapki z głów, nie wierzyłem, że można cofnąć Polskę do czasów komuny PRL? A jednak PiSowi się to udało....
Po 11 ...2021.05.10 21:39
"Jestem zafascynowana Jarosławem Kaczyńskim, bo każde jego spojrzenie jest długofalowe" --- Pę­dzi po­ciąg hi­sto­rii, bły­ska stu­le­cie-se­ma­for. Re­wo­lu­cji nie trze­ba glo­rii, nie trze­ba szum­nych me­ta­for. Po­trzeb­ny jest Ma­szy­ni­sta, któ­rym jest On: to­wa­rzysz, wódz, ko­mu­ni­sta - JAROSŁAW - sło­wo jak dzwon!
AAAtomek2021.05.10 23:17
PREZESŁAW (Prezez + Jaro-sław)
Figo Fago2021.05.10 21:04
Myślałem ,że miłośników tańca na grobach już niema .Atu masz babo placek Ciekaw jestem czy zaproszą tego do tańca co to żółwiki z Pucinem robił.
Klapaucjusz2021.05.10 20:42
“Działania służb w tle i celowe zaniedbania” to o Smoleńsku czy o wannie tatusia?
ryszard2021.05.10 19:28
To co chciałem tu umieścić, było blokowane, więc napisałem "pod rakietami na Izrael" - i tam poszło. Coś jakby "nowe wraca".
Japa2021.05.10 20:27
A co tam [poszło , panie "ryszardzie " . co?
Anonim2021.05.10 19:19
Blondzia, ale cwana. Wie jak podoić.
Japa2021.05.10 20:31
O czym myślisz " Anonimku "? , Bo to wygląda jak byś miał zamiar potańczyć na grobach ofiar smoleńskiej zbrodni.
Anonim2021.05.10 20:42
Na tych grobach taki tłok, że nie idzie się dopchać. PiSdzielce szykują się do kolejnej jazdy na trumnach, w końcu wybory na horyzoncie, a nic tak nie ożywia kampanii jak mała ekshumacyjka.
Filip2021.05.11 3:13
Japa, jak ty nie wiesz, kto naprawdę tańczy na grobach to dla ciebie ratunku nie ma. Ale żyj spokojnie i niczym się nie przejmuj, bo seryjny samobójca nie jest zaprogramowany na rozpoznawanie durni.
Japa2021.05.11 13:10
Trochę się pogubiłeś z tymi tańczącymi "Filipku ". A i z tym seryjnym też masz małą wiedzę . Nie pisz więcej bez wiedzy o temacie , bo wyjdziesz jak "Filip z konopi "
Felek2021.05.10 18:54
Zaniedbania? A co zrobił PiS w tej sprawie? Nie posunął się nawet o centymetr. Ani w wyjaśnieniu przyczyny, ani w odzyskaniu wraku. Zamiast tego mamy niezrównoważonego psychicznie frustrata, który podał dziesiątki absurdalnych hipotez bez dowodów, miliony przejedzone przez jego komisję oraz pomnik w kształcie schodów.
Japa2021.05.10 20:55
Panie Felek .Wysil się Pan odrobinę i poczytaj trochę historii o Katyniu i wyjaśnieniu tej zbrodni . " Frustrata " wtedy nie było . a potomkowie tamtych badaczy , którzy od 45 badali ta zbrodnię , jeszcze dziś żyją i biją brawo Anodinie i Millerowi.
Filip2021.05.11 3:21
Japa, a co tam historia o Katyniu. Gdybyś poczytał trochę historii o inkwizycji, to byś dopiero zrozumiał co się dzisiaj dzieje.
Japa2021.05.11 13:13
A tak prosiłem i radziłem ; Filipku siedz w tych konopiach ,A Ty dalej swoje .
Felek2021.05.11 18:21
Japa, a ty jesteś drugim Macierewiczem, czy my tu dyskutujemy o faktach? Kto organizował ten lot? Kancelaria Lecha Kaczyńskiego. Kto naciskał na pilotów, żeby koniecznie lądowali we mgle? Lech Kaczyński. Co jest zapisane na czarnej skrzynce? Pull Up, Terrain ahead- przez pare minut. Jedynie do czego można się zgodzić, to że rosyjscy kontrolerzy przyłożyli do tego swoje pięć gorszy przez swoje niedbalstwo i obojętność. To nadal nie dowodzi temu, że był zamach czy jakiś wybuch. Ja wiem, że wy chcecie w to mocno wierzyć, ale to nie trójca święta, tutaj są potrzebne dowody, których na dzień dzisiejszy nie ma żadnych.
Jaarro2021.05.11 2:29
Kempa obrażona na pytanie o obiad po katastrofie smoleńskiej. "Infantylne" i "bezczelne" - Proszę popatrzeć sobie na tę Kempę. Czy ktoś taki wytrzymałby jeden dzień bez obiadu bez względu na okoliczności? Pewnie że nie. Obecny tam Macierewicz zarządził spożycie obiadu przygotowanego wcześniej przez Rosjan, bo przecież nie mógł się zmarnować, a później całe towarzystwo załadował do pociągu. Podczas drogi powrotnej nakazał pozasłaniać w wagonach wszystkie firanki. Był bowiem święcie przekonany, że Rosjanie przy torach zainstalowali wcześniej snajperów i wyrzutnie RPG, by go ustrzelić przez okno. Bo w jego mniemaniu to on był przecież dla Rosjan najważniejszym celem...
anonim2021.05.10 18:48
Jeszcze się mało nachapałaś? Jak długo można jechać na trumnie ojca? WSTYD
Japa2021.05.10 21:00
Anonimku a skąd ta wiedza . Podziel się nią , tą wiedzą z nami. Na ile byś wycenił śmierć swojego ( o ile go znasz ) ojca tak zabitego ?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.10 18:36
ZNAMY PRZYCZYNĘ ZAMACHU ! ! ! oczywiście przy ogłaszaniu niżej wymienionych punktów zawsze to była ta jedyna najprawdziwsza przyczyna "zamachu"! No to zaczynamy : 1. sztuczna mgła, 2. elektromagnes, 3. fałszywe radiolatarnie, 4. fałszywe APM-y, 5. meaconing, 6. bomba paliwowa, 7. zestrzelenie rakietą, 8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch, 9. dobijanie rannych, 10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak, 11. sztuczny hel, 12. strącenie bronią EMP, 13. "dwa wstrząsy", 14. pancerna brzoza, 15. maskirowka, 16. wybuchowa farba, 17. bomba termobaryczna, 18. wybuchy wielopunktowe....." 19. nie było półbeczki, 20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba, 21. zdalna blokada lotek, 22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach" 23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach", 24. Rońda: "samolot nie zszedł poniżej 100 metrów" 25. trotyl, 26. nitrogliceryna, 27. wybuch w salonce, 28. dwa wybuchy, 29. trzy wybuchy, 30. pękające parówki w mikrofali oraz miażdżona puszka po piwie "Lech" świadczą że był wybuch, 31. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było", 32. ktoś majstrował przy skrzydle przed wylotem, 33. bombę podłożono w Samarze, 34. wybuchowe drzwi, 35. trotyl odkryty na całym samolocie, 36. Macierewicz - bomba taka jakiej używają lewaccy terroryści, 37. błędne naprowadzenie i eksplozja, 38. c.d.n 31 grudnia...
Anonim2021.05.10 18:48
Parówki!!! nie zapomnij o parówkach!!
Anonim2021.05.10 19:53
a co znalezli w tym drugim tupolewie co pis pokroil na kawalki?
Figo Fago2021.05.10 21:16
Ten pan Macierewicz to faktycznie frajer .Buli taką kasę zagranicznym specom . Potem udaje ,że to sam wymyślił . A tu na Frondzie Firma Burak za mniejsza kasę dawno rozgryzła sprawę .Tyle że winnych nie znależli bo wszyscy zginęli, W Rosji to nawet podobno miesiąc , dwa po katastrofie tez ginęli .
Topek2021.05.10 18:36
Jeżeli jej fascynacja Kaczyńskim jest uwarunkowana genetycznie to jej babcia prawdopodobnie była zafascynowana Hitlerem albo Stalinem
"prawdopodobnie"2021.05.10 19:07
Prawie na pewno wymyłem sobie dziurę w dupsku mydłem zrobionym na czysto żydowskim tłuszczu. Prawdopodobnie ktoś z twojej rodziny.
Anonim2021.05.11 6:19
No nazwisko tez ma jakieś takie niepolskie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.10 18:32
gośka daj se spokój z żoliborskim zaszczańcem! jaruś to ciota i twoja smierdząca PiSda na nim by nie zrobiła wrażenia nawet jakbyś mu ją podstawiła pod nos!