W Polsce z dnia na dzień przybywa samobójców! - zdjęcie
19.09.13, 07:35fot. OmirOnia/sxc.hu

W Polsce z dnia na dzień przybywa samobójców!

9

Według danych Komendy Głównej Policji do których dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że w ciągu pierwszego półrocza 2013 roku było aż 4,2 prób samobójczych. Z tego 3 tysiące skutecznych. Natomiast w całym roku 2012 prób samobójczych było 5,7 tys. a zgonów 4,1 tys. Według psychologów przyczyną prób samobójczych jest w większości przypadków kryzys.

- Od 2009 r. liczba samobójstw rośnie, już skoczyła do ponad 6 tys., a tempo wzrostu jest podobne jak w Grecji - mówi "Rzeczpospolitej" prof. Maria Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, i dodaje: - Są one wskaźnikiem kondycji społecznej, także dezintegracji społeczeństwa. Jeżeli ich liczba rośnie, jest to bardzo mocny wskaźnik, że jest źle.

"Rzeczpospolita" alarmuje, że jeśli sytuacja się nie poprawi, to do końca roku liczba prób samobójczych przekroczy 8 tys. " Średnio w tym roku dochodziło do blisko 700 prób samobójczych miesięcznie. W ubiegłym roku - do 480" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Przeważnie to mężczyźni targają się na swoje życie. Według danych policji, stanowią oni ponad 80 proc. samobójców. Najczęściej się wieszają, rzadziej rzucają się z mostu czy z okna, podcinają żyły czy trują środkami nasennymi.

SM

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze (9):

anonim2013.09.19 8:03
bo życie człowieka samo w sobie przecież nie ma sensu, jak to wynika z ideologii ateistycznej, ot takie bezwłose małpy postępy tej formy eutanazji powinny budzić szczerą dumę niszczycieli naszej cywilizacji opartej wcześniej na poszanowaniu życiu człowieka, jako wartości gratulacje dla wszystkich, którzy promują takie przekonania, dla wszystkich, którzy niszczą rodziny, jako wspólnoty oparcia w ciężkich chwilach luzactwo idiotyzmu
anonim2013.09.19 8:31
@Leunad Jak zwykle marudzisz po lewacku.Może bys sie tak delikatnie odpierdolił od katolików bo cóż oni tobie uczynili?
anonim2013.09.19 8:42
"Według psychologów przyczyną prób samobójczych jest w większości przypadków kryzys." Jaki kryzys? Kryzys wartości, człowieczeństwa i kryzys wiary w Bożą opiekę. Życie ludzkie nie ma żadnej wartości. Zabija się człowieka nim zdąży się urodzić. Wmawia się ludziom, że mają być zdrowi,wykształceni, piękni, młodzi i bogaci. Jeśli nie spełniają któregoś z tych warunków, ich życie nie ma sensu. Tylko mieć, mieć, mieć... Chory, stary, niedołężny, bezrobotny, samotny, ubogi = niepotrzebny (Produkt uboczny cywilizacji). Jeśli się nie obudzimy.... Boże, miej miłosierdzie dla nas.
anonim2013.09.19 8:47
zed czy to nie ty pisałeś o ludziach posiadających rodziny, jako o wstrętnych ci ,,dzieciorobach''? wybacz, ale są granicy poniżej których nie schodzę w rozmowie, ty ją dawno przekroczyłeś są w przyrodzie przyzwoici ateiści, podobnie jak źli katolicy ale ateizm, jako nauka życia to czysty nihilizm, co zresztą widać na twoim przykładzie
anonim2013.09.19 8:57
Aby sie przekonac jaki ogromny stan depresji przezywaja Polacy wystarczy dziś zapytać o termin wizyty u psychitry czy psychologa.
anonim2013.09.19 9:28
W życiu Marcina Boczka było już wszystko; próby samobójcze, narkotyki... http://www.youtube.com/watch?v=dYaGYFNKeE4 W życiu Marcina Boczka było już wszystko; próby samobójcze, narkotyki, alkoholizm, przygodny seks, bezdomność, zboczenia seksualne, ciężki wypadek. Właściwie nie powinien już żyć. Ale żyje - i co dziwne - ma się nad wyraz dobrze. Najbardziej jednak przerażające jego doświadczenia wiążą się z okultyzmem i demonami: "rzucało mną po ścianach!". Jeśli masz słabe nerwy - nie oglądaj. Film ten jest pełną wersją wraz z przerażającymi szczegółami i zaskakującym finałem ( skrót - pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=bXNstk... ) Obecnie Marcin Boczek jeździ po Polsce (i za granicę) zaświadczając o cudzie swojego uwolnienia, uzdrowienia i nawrócenia wszędzie tam gdzie zostanie zaproszony. Gdybyś i Ty chciał go zaprosić na spotkanie do kościoła, wspólnoty, grupy - skontaktuj się: [email protected]
anonim2013.09.19 9:36
Módlmy się za osoby kuszone do samobójstwa ! www.anieleratuj.pl
anonim2013.09.19 9:44
Biedni ludzie, myślą, że po śmierci sobie odpoczną, a tu kicha, dalej trzeba żyć... A tak na poważne, to co musi przeżywać człowiek wewnętrznie i jak musi czuć się samotny, żeby odebrać sobie życie?? Pewnie "kryzys" w art.to kryzys ekonomiczny, a ja sądzę, że powodem tych licznych samobójstw jest brak miłości, bliskich więzi...
anonim2013.09.19 14:38
Paweł nn. "Słabsze jednostki nie dające sobie rady w państwie neoliberalnym z gopodarką rynkową odchodzą" Może tak jest lecz nie dotyczy to absolutnie Polski która nic wspólnego z państwem neoliberalnym lub gospodarką rynkową nie ma.