W Egipcie giną chrześcijanie - zdjęcie
08.04.13, 20:16

W Egipcie giną chrześcijanie

7

Podczas pogrzebu czterech ofiar antychrześcijańskiej przemocy w katedrze św. Marka w Kairze muzułmanie zaatakowali ponownie. Na żałobników, którzy wyszli na ulice Kairu, by zaprotestować przeciwko przemocy posypały się kamienie, petardy, granaty ogłuszające i zapalające. Wściekli chrześcijanie odpowiedzieli także agresywnie i na ulicach Kairu rozgorzały walki, w wyniku których zginęło kolejnych dwóch chrześcijan, a kilkudziesięciu zostało rannych.

Akcje przemocy potępił zdecydowanie prezydent Egiptu Morsi, który zapewnił, że zrobi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno chrześcijanom, jak i muzułmanom. W specjalnym oświadczeniu skierowanym do koptyjskiego patriarchy Tawadrosa III prezydent zapewnił także, że „każda agresja wobec katedry, jest agresją wobec niego osobiście”.

Te ostre słowa w niczym nie zmieniają jednak tego, że w Kairze nadal jest niespokojnie, a iskra wystarczy, by ponownie wywołać antychrześcijańskie zamieszki.

TPT/Christiancentury.com/Religare.ru

Komentarze (7):

anonim2013.04.8 20:29
Panie Tomaszu, widzę, że zamieszcza pan już swoje artykuły, więc rozprawa się zakończyła? Jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się informacjami, gdyż pana ten proces jest istotnym wskaźnikiem tego, czy w Polsce są jeszcze resztki wolności słowa.
anonim2013.04.8 20:33
Poza sprowadzeniem do kraju Polaków ze wschodu należałoby stworzyć ułatwienia imigracyjne chrześcijanom z Bliskiego Wschodu. Ale na to by trzeba innego rządu.
anonim2013.04.8 20:34
islam religia wymyślona przez pedofila
anonim2013.04.8 21:25
@weder noch. 100% racji.Niestety Polaczki w 2015 roku wybiorą tych samych. A w roku 2040 będziemy mieli to, co dziś w Egipcie.
anonim2013.04.8 21:36
Rewolucja pod auspicjami " europy "....
anonim2013.04.8 21:54
Chrześcijański postęp to właśnie zstępowanie drogą pokory, by tym bardziej uwydatnić Bożą miłość. Mówił o tym Papież Franciszek, który jak zwykle odprawił rano Mszę w kaplicy Domu św. Marty. W homilii Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej uroczystości liturgicznej Zwiastowania Pańskiego. Tajemnica Wcielenia była dla kaznodziei okazją do refleksji nad drogą chrześcijańskiej doskonałości nakreśloną przez losy Świętej Rodziny. Jest to droga pokory, która wznosi nas ku Bogu. Maryja i Józef, nawet jeśli do końca nie rozumieją wydarzeń będących ich udziałem, poddają się jednak woli Bożej. Jest to droga odwrotna od tej, jaką proponują „idole siły” komenderujące: „tutaj ja rządzę”. Również Jezus wybrał drogę pokory, która zaprowadziła Go na krzyż – przypomniał Franciszek. Wyjaśnił, iż w ten sposób została wypracowana złota zasada chrześcijaństwa, że iść do przodu znaczy uniżyć się.
anonim2013.04.10 9:26
@Schikaneder Primo, jest ich już tam mniej, niż 10 milionów. Secundo, zapewne znikoma mniejszość by skorzystała z oferty. Tertio, przy zachowaniu status quo Kościół koptyjski jest skazany w Egipcie na zanik. Niech choć kilkanaście tysięcy Koptów zachowa swoją wiarę, przy okazji przyczyniając się do niwelowania skutków zapaści demograficznej w Polsce. Nie wierzę, żeby przed Koptami była w Egipcie jakakolwiek przyszłość. Ostatnie 1300 lat historii pokazuje, że czeka ich tam tylko marginalizacja prowadząca ostatecznie do całkowitego zaniku. A połajanki w rodzaju "myśl trochę" daruj sobie, proszę.