W dobie pandemii koronawirusa w całej Unii Europejskiej odnotowano wzrost przestępstw pedofilskich - zdjęcie
19.05.20, 11:56Fot. via Pixabay

W dobie pandemii koronawirusa w całej Unii Europejskiej odnotowano wzrost przestępstw pedofilskich

47

W trakcie pandemii koronawirusa zwiększyła się liczba przypadków wykorzystywania dzieci w Internecie na terenie państw Unii Europejskiej. Wzrosła również aktywność osób poszukujących w Internecie treści pedofilskich.

O sprawie poinformowała dyrektor „Europolu” Catherine De Bolle w trakcie przesłuchania w Parlamencie Europejskim. De Bolle przedstawiła dane, z których wynika, że wzrost aktywności pedofilskiej został zgłoszony przez krajowe organy ścigania z 27 państw UE, które zauważyły większe zainteresowanie nielegalnymi stronami internetowymi.

De Bolle wskazała, że odpowiednie służby w państwach członkowskich zamknęły wiele stron internetowych zawierających treści pedofilskie. Dodała również, że w czasie trwającej pandemii służby zatrzymały wielu przestępców, którzy za pośrednictwem darknetu docierali do dzieci i je wykorzystywali seksualnie.

W związku z zamknięciem szkół w wielu państwach i przeniesieniem lekcji do Internetu, wzrosły przypadki, w których podejmowano próby nawiązania kontaktów z dziećmi właśnie za pośrednictwem internetu. Nierzadko platformy, na których odbywały się lekcje internetowe nie posiadały odpowiednich zabezpieczeń.

Zdaniem De Bolle obecnie pedofilom łatwiej jest nawiązać kontakt z dziećmi i znaleźć podobnie myślących przestępców, „co ułatwia również dostęp do materiałów związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, ich pobieranie, produkcję i udostępnianie”.

g/pch24


Komentarze (47):

GRESS2020.05.20 3:08
POLECAM ! OGŁASZANO W TV , w ŚRODĘ 20.V.BR. O GODZ. 21:00 W PROGR. Iszym TVP, BĘDZIE FILM O PEDAŁACH Z SOPOTU! TYTUŁ FILMU :" NIC SIĘ NIE STAŁO"! Dyskusja po filmie.!
JS2020.05.19 15:20
Pedofilia małej części duchowieństwa w Kościele Powszechnym jest faktem oburzającym i wołającym do Nieba. Ale diabeł chłoszcze Kościół odwracając uwagę od tego zjawiska na ogromną skalę wśród wielkich tego świata ! Pozdrawiam
Maria Blaszczyk2020.05.19 14:06
No niesamowite. Wzrost przemocy w czasie sytuacji kryzysowej. Któż by to zdołał przewidzieć. A jak pan Hołownia o tym mówił, to śmiechu było co niemiara. Ale teraz to co innego... https://www.fronda.pl/a/nowy-oksymoron-ekspert-holownia-albo-jak-kto-woli-ekspert-wyssany-z-palca,142506.html
Lefebvre2020.05.19 16:35
My tu mówimy o pedofilii. Czemu odwracasz uwagę?
Maria Blaszczyk2020.05.19 16:56
A pedofilia to co? Nie przemoc? Do tego nie taka, do której najczęściej dochodzi w domu?
GRESS2020.05.20 3:15
Mario B... Tak często o tym piszesz! Mam wrażenie że kogoś masz w domu , czy w rodzinie, jako homo-niewiadomo,??? Bronisz ich ile wlezie! Powiedz, nie wstydź się! Kto u was ty, czy siostra, czy jeszcze ktoś??? Bo to się kupy aż nie trzyma!
Maria Blaszczyk2020.05.20 3:25
??? A co ma przemoc w dobie kryzysu spowodowanego przez epidemię do homo-niewiadomo? Nie, żebym się czegoś wstydziła, wielokrotnie o tym pisałam, ale po pierwsze nikogo nie bronię - co najwyżej pana Hołownię, ale on, o ile opinii publicznej wiadomo, jest hetero, a po drugie - żeby być przyzwoitą osobą, nie trzeba mieć żadnej osoby z dyskryminowanej mniejszości w domu czy w rodzinie. Bronię np. kobiet i dzieci - i tak, mam w rodzinie kobiety i dzieci - ale także uchodźców, i nie, nie mam uchodźców w rodzinie ani w domu... Żeby się zachowywać jak człowiek, starczy chcieć. Nie trzeba w tym mieć osobistego interesu.
ZERR02020.05.20 14:32
Wspieranie patologii nie jest zachowywaniem się jak człowiek.
Maria Blaszczyk2020.05.20 14:58
Ale ja patologię - przemoc - zwalczam. W przeciwieństwie do Ciebie. To mnie się nie podoba gwałcenie i bicie. Ty je wręcz popierasz, włącznie z torturami. To Ty zachwycasz się katowaniem dzieci.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.19 13:48
Jak widać księża się nudzą nie tylko w Polsce...
Lefebvre2020.05.19 16:30
Każdy pedofil będzie odwracał uwagę od siebie oskarżając Bogu ducha winnych. Prawda zboku?
Olek2020.05.19 22:06
pomyśl co będzie jak wyjdzie nudzenie się pederastów z lgbt, liczby skoczą kilkunastokrotnie, smutne...
Janka2020.05.19 13:47
Efekt JP2, na 100%
Lefebvre2020.05.19 16:31
Koło Janki to ty nawet nie stałeś, pedofilu, na 100%
.2020.05.19 13:39
"nice try" frondziarze :D W Europie zboków poza kościołem też przenoszą z miejsca na miejsce,żęby ich ukryć?
anonim2020.05.19 14:23
Nie wiem dlaczego uważasz przeniesienie na inną parafię za coś złego. Z prawnego punktu widzenie nie jest to żadne "ukrywanie". Przecież w Państwie Prawa JEDYNĄ drogą dochodzenia sprawiedliwości jest złożenie zeznania na Policji lub w Prokuraturze. A w takim przypadku adres zamieszkiwania sprawcy jest bez znaczenia. Po prostu po sprawcę idzie policjant z innej komendy. Wygląda na to, że postulujesz samosądy.
Dam2020.05.19 14:32
Przeniesienie na inną parafię jest czymś złym, jeżeli dotyczy osoby krzywdzącej dzieci i odbywa się zamiast powiadomienia organów ścigania. Czyżby ci nie przeszkadzało, jak proboszcz zamiast powiadomić policję, przenosi gwałciciela dzieci w inne miejsce? A dodatkowo mamy jeszcze zastraszanie ofiar, nakłanianie rodzin żeby nie składały zeznań dla "dobra Kościoła", późniejsze rzucanie oszczerstw z ambony i inne.
anonim2020.05.19 15:01
Wypadałoby w końcu dostrzec, że pedofile (wszyscy, nie tylko księża) latami szkolą się w psychomanipulacjach, i potrafią tak omotać ofiarę i jej bliskich, a także biskupa czy innych swoich znajomych, że ci wierzą w ich wersje wydarzeń. Po prostu ci pedofile, którzy nie mają takich uzdolnień, wpadają przy pierwszej okazji. Potrafią tak omotać nawet ofiarę, że ta tkwi w tym układzie całymi latami. Omotanie biskupa to przy tym pestka.
.2020.05.19 15:19
Rozumiem,żę macie samych idiotów za biskupów, którzy mimo wieku i doświadczenia dają się zmanipulować biskupowi, który jest od tego,żeby przestępstwo zgłosić a nie samemu osądzać czy zgłoszenie jest prawdziwe czy bezpodstawne.
anonim2020.05.19 16:22
Rozumiem, że opluwasz rodziców wszystkich ofiar jako "idiotów", bo się nie zorientowali co się dzieje. Rozumiem, że tak samo jedziesz po połowie ofiar, bo przecież trwały w tych chorych układach nawet kilka lat. Kawał syna z ciebie.
.2020.05.19 15:17
Jaja sobie robisz? Serio dla ciebie ukrywanie pedofila na innej parafii to nic złego? A nie powinno być tak,żę przed przeniesieniem biskup ma obowiązek zgłosić przestępstwo zamiast ukrywać zboczeńca?
anonim2020.05.19 16:33
naprawdę jesteś tak totalnie głupi, że wierzysz w brednie, że zboczeniec przychodzi do biskupa i mówi "jestem pedofilem, chcą mnie aresztować, musze uciekać". Tak mogą rozmawiać między sobą tylko i wyłącznie geje-pedofile z NAMBLA
Maria Blaszczyk2020.05.19 21:32
No może nie. Ale np. bp Janiak ks. Kanię wyekspediował do Bydgoszczy, by prowadził lekcje religii z nieletnimi już po pierwszym wyroku. I nie, nie był to wyrok za picie piwa na plaży, tylko za pedofilę. Ks. Behrend po odsiedzeniu wyroku - skądinąd jak za kradzież cukierka - za więzienie, katowanie, głodzenie i gwałcenie dziecka przez ponad rok, gdzie w uzasadnieniu wyroku stało, co ciekawe jako okoliczność łagodząca, że jest pedofilem - został umieszczony w domu chrystusowców w Puszczykowie, skąd dalej polował na dzieci. Abp Nycz wyciągnął ks. Piotra D z kłopotów, obiecując sądowi, że zapewni mu "bezwględny i skuteczny nadzór". Sąd, nie wiedzieć czemu, zgodził się na to. Wielebny trafił do Domu Opiekuńczo-Leczniczego im. Opatrzności Bożej w Pilaszkowie, gdzie na oczach wszystkich sprowadza sobie kolejnych chłopców. Ks. Wincenty Pawłowicz odsiedział za wykorzystywanie nieletnich ministrantów 3 lata - a nastęonie bp Dziuba uznał, że właściwą robotą dla niego będzie... opieka nad ministrantami. List bp. Przykuckiego o ks. Srebrzyńskim, w którym on po prostu pisze, że doskonale wie o jego działalności, więc go przeniósł do innej parafii, widziała cała Polska w pierwszym filmie braci Seksielskich. Czy naprawdę jesteś aż tak mądry, że potrafisz wymyślić, jak w tych i wielu innych historiach myśleli przełożeni skazanych księży, zapewniając im posadki z łatwym dostępem do dzieci?
Saba2020.05.20 3:29
Mario, a czemu nie piszesz o ogólnej pedofilii? O pedofilii w całej części cywilnej! Zobacz co się dzieje na Dworcach w Warszawie, w większych Hotelach! W innych miastach! Tam są ściągane dzieci podstepem przez gejów! Dlaczego tego nie widzisz? Albo pedofilia u celebrytów! Czym to się różni ? Niczym! A czemu nic nie piszesz o lesbijkach? Nie czytałam? To też zboczenie! Nie znasz nikogo?
Maria Blaszczyk2020.05.20 14:54
??? Po pierwsze, dzieci nie są ściągane przez gejów. Geje nie interesują się dziećmi. Po drugie, cały czas piszę o systemie ukrywającym pedofili, a nie o samych pedofilach. A czym to sie różni??? No tym, że jakaś instytucja, strojąc się marketingowo w szatki bezpośrednich przedstawicieli starożytnego bóstwa, a będąca zwykłą korporacją nastawioną na zysk, zrobiła to, co zwykle robią potężne instytucje - wykorzystała swoją sytuację. Dworce w Warszawie ani Hotele nie mają takich możliwości. Dlatego piszę o kościele. I tak, znam całe mnóstwo lesbijek. A żadna nie jest zboczona.
ZERR02020.05.21 1:07
Nie chodzi tu o gejów, którzy interesują się dziećmi, tylko o pederastów, którzy interesują się młodymi chłopcami, już nie dziećmi, w wieku 10-12-15 lat. Ponad 90% przestępstw pedofilnych nie dotyczy dzieci w ścisłym tego słowa sensie. Więc stwierdzenie "Geje nie interesują się dziećmi", nawet jeśli jest to prawda, nie ma logicznego sensu, bo nie oskarżamy ich o interesowanie się dziećmi, tylko podrostkami. I wszystkie lesbijki, które znasz, a nawet wszystkie te, których nie znasz, są zboczone z samej definicji zboczenia. Są również ogromnym zagrożeniem dla córek normalnych ludzi, znacznie większym niż młodociani dealerzy narkotykowi.
anonim2020.05.20 12:12
A po co ubecy wysyłali młodocianych gejów i pedofilów do seminariów? Przecież nie po to, aby poprzestawali na probostwie. Agenta holuje się jak najwyżej. Tylko zboczeniec (czyli w istocie osoba podszywająca się za księdza) może ochraniać innego zboczeńca. Po prostu na Kościół nasłano stada gejów, którzy poniekąd wyszli z szafy i korzystali z "równych praw". A wy teraz chcecie zmusić całe społeczeństwo, aby powtórzyło ten eksperyment.
Maria Blaszczyk2020.05.20 15:01
Zwłaszcza w Australii. Tam to UB dało czadu. No i w Irlandii... Ale okropnie brzydko piszesz o naszym świętm subito papieżu. Nikt nigdy nie udowodnił, że był zboczeńcem. Wydaje się, że jednak po prostu gwałcenie dzieci mu nie przeszkadzało.
ZERR02020.05.21 1:14
W Australii lokalna wściekle protestancka elita miała ideologiczny interes w infiltrowaniu Kościoła Katolickiego. Przypomnę, że to ta sama rasistowska elita, która uważała autochtonów za zwierzęta, katolików zaś tradycyjnie traktowała jak białych murzynów.
Maria Blaszczyk2020.05.19 20:42
Ale właśnie o to chodzi. Że zamiast złożyć zawiadomienie - przenoszono. Taki bp Janiak, zamiast napisać do prokuratury, znajdował zbokowi nowe miejsce z nowymi dziećmi.
ZERR02020.05.20 14:30
To przecież typowy przejaw Solidarności Osób LGBT. Nie bez powodu w normalnym społeczeństwie zboczeńcy są na cenzurowanym i nie mają żadnych "równych praw". Bo jeśli je dostaną, jeśli nieniepokojeni robią co chcą, zaraz tworzą sitwę ochraniających się kochasiów i jest to co z "pedofilami w Kościele". A wy robicie wszystko, aby ta patologia rozniosła się na wszystkie instytucje i firmy, jawnie i bez skrępowania.
Maria Blaszczyk2020.05.20 14:49
No właśnie nie. To typowy przejaw bycia zakłamanym, oportunistycznym gnojem, wykorzystującym nietransparentny system umieszczony w znacznej mierze poza prawem. Przeciwieństwo tego, do czego dążą osoby LGBT - by ludzie żyli jak chcą, w prawdzie i szacunku, chronieni przez prawo, a nie nieformalne powiązania.
Arek2020.05.19 13:15
Jak się dziennikarze zajmują oczernianiem instytucji lub wspólnot religijnych to nic dziwnego, że prawdziwi pedofile bezkarnie sobie dogadzają. Sekielski weź pan zrób film o prawdziwych pedofilach: nauczycielach, politykach europejskich, islamistach żeniących się z nieletnimi. O ile masz pan tak zwane jaja.
anonim2020.05.19 13:37
Jakby zrobił film o islamistach żeniących się z nieletnimi,albo o "imigrantach" masowo wykorzystujących europejskie dziewczynki z podstawówki, instytucjonalnie chronionymi latami przez szkoły, władze samorządowe, policję i sądy, to by mu ci straszni ludzie obcięli głowę, uprzednio obcinając ręce i nogi. Ale nie o to tutaj chodzi, tylko o zniszczenie Kościoła, pod dowolnym pretekstem, aby imigranci mogli przyjechać i do nas. O ile zakład, że pod imigranckim panowaniem, żaden lewak tak wyczulony na los cudzych dzieci, ani nie pierdnie?
.2020.05.19 13:42
Dawno nie czytałem takich bzdur. Matko jedyna...
anonim2020.05.19 14:15
Czyli zaprzeczasz, wbrew faktom i ustaleniom Sądów, że pedofile "antykościelni" byli latami instytucjonalnie chronieni przez aparat państwowy i władze wszystkich szczebli, a tysiące ich ofiar były prześladowane, aby zmusić je do milczenia?
Lefebvre2020.05.19 16:27
Typowo pedofilska reakcja.
.2020.05.19 13:42
Czy w którymś przez ciebie wymienionym zawodzie znasz chociaż jeden przypadek, w którym przełożony po wykryciu zboka przenosi go na inne stanowisko albo miejsce,żeby go ukryć? Nie myśl zbyt długo, bo przesilisz tę jedną, szarą komórkę. Poza tym plagą w naszym kraju jest ob.s.rany kościół przez księży, a nie muzułmanie.
anonim2020.05.19 14:13
Pedofilów nikt nie przenosi, bo i po co? Robią swoje i nikt ich nie niepokoi całymi latami, a ewentualnych niezadowolonych ucisza się na wieki. Wystarczy przypomnieć sprawę Marc Dutroux, Drąsiusa Keydysa, Lolita Express, Grooming Gangs albo Jimmy Savile
Beno2020.05.19 14:42
A czemu to cały świat broni Polańskiego? A ilu jest takich Polańskich na świecie?
Dam2020.05.19 15:08
Fronda dotychczas znalazła dwóch (samego Polańskiego i Wojciecha Krolopp od Słowików) i oboje powinni siedzieć. Ale smutne się już robi to, jak go wyciągają za każdym razem, gdy okaże się, że kolejny proboszcz ukrywał proceder gwałcenia dzieci. Jednym Polańskim cały czas chcą przykrywać dziesiątki księży.
Jahu2020.05.19 15:30
synku, pedofile siedzą w europarlamencie np. niejaki Daniel Cohn-Bendit i co więcej przez niektórych darzony jest szacunkiem, obejrzyj sobie filmy Latkowskiego a potem nam powiedz dlaczego te środowiska milczą i nie wyją o krzywdzie dzieci.
.2020.05.19 16:22
Niemcy niech sobie radzą ze swoimi pedofilami, a my ze swoimi. Zaraz przytoczysz przykład z Wietnamu. Czemu nie wypowiadasz się o księżach pedofilach tylko ciągle ryczysz jak poje.ba.ny "a u wass murzynów biją"?
anonim2020.05.19 16:36
Przykłady z UE są jak najbardziej na miejscu. obrzydliwa jest ta wasza maniera dzielenia pedofili na gorszych i lepszych. To całe zamilczanie sprawek jednych i eksponowanie drugich.
Jahu2020.05.19 16:43
Bo dla mnie gamoniu nie ma znaczenia czy to ksiądz, polityk czy celebryta Wojewódzki, a wy próbujecie, wmawiać ludziom, że pedofilami są tylko księża.
Maria2020.05.19 13:01
No to Unio do roboty - gdzie obrona bezbronnych
anonim2020.05.19 12:58
No to UE będzie z tej statystyki zadowolona , lata bałamucenia mózgów u "europejczyków " przynoszą plony