Ulituj się nad nami, Synu Dawida! - zdjęcie
04.12.20, 07:55Fot. Andreas Wahra via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Ulituj się nad nami, Synu Dawida!

2

PIERWSZE CZYTANIE

W owym dniu oczy niewidomych będą widziały

Iz 29, 17-24

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Tak mówi Pan Bóg:

«Czyż nie w krótkim już czasie Liban zamieni się w ogród, a ogród za bór zostanie uznany? W ów dzień głusi usłyszą słowa księgi, a oczy niewidomych, wolne od mroku i od ciemności, będą widziały. Pokorni wzmogą swą radość w Panu, i najubożsi rozweselą się w Świętym Izraela, bo nie stanie ciemięzcy, z szydercą koniec będzie, i wytępieni zostaną wszyscy, co za złem gonią: którzy słowem przywodzą drugiego do grzechu, którzy w bramie stawiają sidła na sędziów i odprawiają sprawiedliwego z niczym».

Dlatego tak mówi Pan, Bóg domu Jakuba, który odkupił Abrahama: «Odtąd Jakub nie będzie się rumienił ani oblicze jego już nie przyblednie, bo gdy ujrzy swe dzieci, dzieło mych rąk, wśród siebie, ogłosi imię moje jako święte. Wtedy czcić będą Świętego Jakubowego i z bojaźnią szanować Boga Izraela. Dusze zbłąkane poznają mądrość, a szemrzący otrzymają pouczenie».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Uzdrowienie niewidomych, którzy uwierzyli w Jezusa

Mt 9, 27-31

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus przechodził, ruszyli za Nim dwaj niewidomi, którzy wołali głośno: «Ulituj się nad nami, Synu Dawida!»

Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: «Wierzycie, że mogę to uczynić?»

Oni odpowiedzieli Mu: «Tak, Panie!»

Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: «Według wiary waszej niech wam się stanie».

I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: «Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie!» Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (2):

Polonia Semper Fidelis2020.12.4 10:16
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A tu logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
MT (‿ˠ‿)2020.12.4 8:10
Genealogia Jezusa jest zmyślona, sorry katole ;)