Ukraina potrzebuje dyktatury - mówi wiceminister - zdjęcie
06.06.17, 13:50lic. CC BY-SA 3.0, fot. up9 via Wikipedia

Ukraina potrzebuje dyktatury - mówi wiceminister

Jak zapobiec pogłębianiu się kryzysu, w jakim znalazło się państwo ukraińskie? Należy wprowadzić dyktaturę – oświadczył w programie NewsOne z-ca ministra ds. czasowo okupowanych terytoriów i osób wysiedlonych Heorhij Tuka cytowany przez portal Kresy24.pl.

„Ustrój polityczny, który mamy dzisiaj, nie jest zdolny do wyprowadzenia kraju z  najgłębszego kryzysu, w jakim się znaleźliśmy. Jestem zwolennikiem bardziej rygorystycznych rozwiązań” – powiedział Tuka.

Sprzedawanie/kupowanie wyborów na poziomie lokali wyborczych i sądów,  nie ma nic wspólnego z demokracją, podobnie jak nie mają nic wspólnego z polityką zawierane obecnie polityczne porozumienia i koalicje. To, co mamy teraz i nazywanie tego demokracją, to nawijanie makaronu na uszy – stwierdził Tuka.

Heorhij Tuka wcześniej zapowiadał m.in., że jeśli Rosja przestanie wspierać separatystów w Donbasie, Ukraina odzyska swoje ziemie na wschodzie w ciągu trzech miesięcy, przy czym wyzwolenie okupowanych terytoriów obwodu ługańskiego i donieckiego może rozpocząć się już jesienią 2017 roku.

mod/Kresy24.pl