Udawali kibiców i przemycali narkotyki. Jest akt oskarżenia - zdjęcie
12.06.20, 12:15Materiał operacyjny Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu/YT/KarpackiOddzialSG

Udawali kibiców i przemycali narkotyki. Jest akt oskarżenia

4

Przestępczość zorganizowana i przemyt narkotyków nęka Polskę od czasów tzw. przemian ustrojowych, kiedy w naszym kraju pojawiły się mafie. Te z kolei w dużej mierze były zasilane przez byłych pracowników komunistycznej bezpieki oraz tych, którzy nie przeszli pozytywnie weryfikacji do nowego systemu.

Właśnie zostało rozbitych kilka kolejnych grup handlujących i przemycających narkotyki. Małopolskie „pezety” Prokuratury Krajowej skierowały właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko 13 osobom z tych grup, w tym trzem liderom. Co szczególnie zadziwiające, narkotyki były wielokrotnie przemycane przez dealerów pod pretekstem wyjazdu kibiców na mecze zagraniczne w krajach Europy Zachodniej.

Jak możemy przeczytać na portalu TVP Info w artykule Rafała Pasztelańskiego:

- Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zakończył główny wątek śledztwa w sprawie dwóch gangów narkotykowych, powiązanych bardzo mocno ze środowiskiem pseudokibiców Cracovii.

Oraz:

- Na czele pierwszego, tzw. zielonego, stali Marek Sz. oraz Dominik K., a ich ekipa zajmowała się przemytem i dystrybucją marihuany z Hiszpanii do Polski, Włoch, Belgii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Śledczy ustalili, że latach 2011-17 grupa dokonała co najmniej 162 przerzutów ponad 15 ton marihuany o wartości detalicznej około 440 mln zł.

I dalej:

- Drugim gangiem – „białym” - kierował Sławomir M. Grupa ta zorganizowała nielegalne laboratoria amfetaminowe. W latach 2014-17 wyprodukowano w nich co najmniej 300 kg amfetaminy, wartej w detalu około 9 mln zł.

Przestępcy nie zdołali zabezpieczyć swoich majątków, o czym czytamy dalej:

- Prokurator małopolskich „pezetów”, który prowadzi śledztwa, zabezpieczył do tej pory majątki podejrzanych o wartości prawie 3 mln zł. Skorzystał między innymi z wprowadzonych w 2016 r. przepisów dotyczących konfiskaty rozszerzonej. Dzięki temu zabezpieczono trzy nieruchomości, które oficjalnie należały do osób spoza półświatka, ale prawdziwymi właścicielami byli bossowie gangów. Za sprawą konfiskaty rozszerzonej Dominik K. stracił jaguara, zarejestrowanego na „słupa”.

mp/portal tvp info

Komentarze (4):

psycho on the hook2020.06.12 13:47
> Udawali kibiców "No true Scotsman fallacy" w wydaniu pani Marysi hehehe
Szybka Randka sex2020.06.12 13:26
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, -- -- -- -- -- --- --- -- -- -- Moje kontakt do mnie telefon tu - www.lexlale.eu Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Loen Mesi2020.06.12 13:08
Udawali kibiców i na pewno patriotów trzeba dodać. Bo kazdy kibic to wiadomo patriota
10/9/192020.06.12 12:21
ta… za czasów prl-u narkomani po prostu chodzi na makowe pola i warzyli tzw. kompot.