TYLKO U NAS. Marek Łuczyński, prezes PIH: Rząd oferuje hotelarzom miskę ryżu bez ryżu - zdjęcie
18.12.20, 16:57Fot. Rakoon via: Wikipedia CC 3.0

TYLKO U NAS. Marek Łuczyński, prezes PIH: Rząd oferuje hotelarzom miskę ryżu bez ryżu

132

Tomasz Poller: Od dłuższego czasu obiekty noclegowe są niemal nieczynne. Rząd zapowiedział dodatkowe uszczelnienia obostrzeń, czemu sprzeciwia się Polska Izba Hotelarzy, której jest Pan prezesem. Czy od wczoraj pojawiło się coś nowego w tej sprawie?

Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy: Biorąc pod uwagę to co widzimy, to co się dzieje w branży i jakie są reakcje rządowe, zdecydowaliśmy, że będziemy składać pozwy indywidualne. Dlaczego nie pozew zbiorowy? Bo będzie nieskuteczny. Szczegóły wyjaśnimy we wtorek, organizujemy wtedy w tej sprawie on-line konferencję z udziałem kancelarii prawnych. Istnieje absolutnie bardzo duże zagrożenie, że zagraniczne sieci, zagraniczni inwestorzy przejmą polskie hotele za bezcen. To, co mogę dodać extra do tego, co mówiłem wczoraj w mediach i co warto zaakcentować, istnieje niebezpieczeństwo, że hotele niezależne, małe i średnie, co trzeba podkreślić z polskim kapitałem, mogą zostać znacjonalizowane. Jest bardzo duże ryzyko nacjonalizacji małych i średnich hoteli przez nazwijmy to wymijająco grupę „narodową”.

O jakich najważniejszych konsekwencjach istniejących obostrzeń dla branży hotelarskiej można mówić w tej chwili?

Według naszych wyliczeń połowa pracowników branży hotelarskiej w ciągu najbliższych tygodni może stracić pracę. Tym będzie skutkować decyzja o nierozpoczęciu sezonu zimowego. W całej branży HoReCa pracuje ok. 3 mln ludzi. Łatwo wyliczyć, ile osób jest skazanych na bezrobocie.

Rząd przedstawiał kolejne tarcze antykryzysowe, mające przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii. Czy ta pomoc jest z punktu widzenia branży hotelarskiej niewystarczająca?

Niewystarczająca to mało powiedziane, ona jest znikoma, to są naprawdę bardzo małe rzeczy. To jest miska ryżu bez ryżu. Rządzący bardzo lubią pokazywać, że pomogli przedsiębiorcom, że uratowali 5 mln miejsc pracy, a tak nie jest. Te tarcze są dziurawe jak sito. Rządzący nie mają żadnego pomysłu. Proszę zobaczyć, jak pomagają przedsiębiorcom tej branży Czesi czy Niemcy. Warto sięgnąć po tamte przykłady. My w Polsce oczekujemy od rządu tego samego.

Czy jako Polska Izba Hotelarzy, przedstawialiście ze swojej strony jakieś pomysły rządowi?

Przedstawialiśmy jako Polska Izba Hotelarzy projekt tarczy prawnej i projekt tarczy finansowej. M.in. postulowaliśmy stworzenie specjalnego funduszu rekompensat dla wierzycieli po to, by postawić tamę przed akcjami komorniczymi których się spodziewamy. Tutaj powinno dojść do działań zarówno ze strony ministerstwa rozwoju jak i ministerstwa sprawiedliwości oraz ministerstwa finansów. Bo niestety ten czas upadłości, restrukturyzacji, komorników nadchodzi.

Czy teraz proponowalibyście zniesienie obostrzeń?

Nie. Obostrzenia należy urealnić do obecnej sytuacji pandemicznej. Polska Izba Hotelarzy stworzyła bardzo dobry i odpowiedzialny protokół sanitarny dla branży hotelarskiej, który nazwaliśmy "Bezpieczna Gościnność Usługowa". Ramię w ramię ze znanymi doktorami, z wirusologiem i immunologiem doktorem Pawłem Grzesiowskim, a także doktorem Jackiem Tulimowskim, z właścicielami i dyrektorami hoteli oraz samorządowcami stworzyliśmy dokument, który uaktualnia zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Sanepidu. On jest wyważony i mocny zarazem. Np. postulujemy powstanie nowej funkcji koordynatora do spraw reżimu sanitarnego. Byłby to oddelegowany człowiek z imienia i nazwiska odpowiedzialny za respektowanie przepisów sanitarnych. Ten punkt protokołu zresztą bardzo się spodobał wirusologom. Z kolei gość hotelu miałby obowiązek wypełnienia ankiety kwalifikacyjnej przed zakwaterowaniem w hotelu. Nasz projekt jest profesjonalny, zatem władze mają rzecz, z której mogą skorzystać już teraz.  Niestety ze strony rządzących nie ma tej chęci rozmowy.

Komentarze (132):

TerrySchultz2020.12.30 19:36
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... workreviews10.com
Europa = Germania2020.12.20 19:38
oby padło wam wszystko
Anonim2020.12.20 16:42
Ciężkie czasy, trzeba troszkę zwijać INTERES. Trzeba pozbyć się z 80% swoich hoteli, szczególnie tych na KARAIBACH, KOMORACH i FLORYDZIE, a jak będzie spowrotem dobrze to odbudowywać na nowo interes.
Marek Łuczyński, drogi panie Prezesie,2020.12.20 16:27
W życiu NIE ma żadnych gwarancji. Jedyny pewnik, to że wszyscy pomrzemy. Jeżeli kolosy hotelowe nabraly setki milionów pożyczek, jeżeli były banki frajerskie które im udzieliły TO DLACZEGO podatnik ma ich SPŁACAĆ? Vide "frankowiczów". Małe hotele, hoteliki prowadzone przez rodziny czy "wakacje na wsi" nie mają kłopotów. Dlaczego? Bo wiedzieli, że wszystko należy robić, w interesach, mavymi kroczkami. Osobiście to mam gdzieś różnych "gołębiowskich", który jeszcze nie tak dawno olewał EKOLOGIE i rząd budując molochy. FUCK'EM
Dam2020.12.21 7:37
Frankowiczom nikt nie kazał brać kredytu w obcej walucie, więc nie powinni byli nic dostać. Ale akurat za upadek hoteli rząd jest odpowiedzialny, zakazując im praktycznie działalności.
czere2020.12.20 13:48
Za dużo było podróży służbowych z całymi rodzinami, a teraz płacz, proszę pana.
Anonim2020.12.20 10:44
Dr Bodnar: Gdyby mnie posłuchano, to w ciągu miesiąca pandemia zostałaby opanowana ... https://nczas.com/2020/12/19/dr-bodnar-gdyby-mnie-posluchano-to-w-ciagu-miesiaca-pandemia-zostalaby-opanowana/
wicek2020.12.20 10:42
100 mld kosztowała pomoc w tym roku. Na przyszły rok zaplanowano 80 mld deficytu to razem 180 mld kasiory wpompowanej w siłownie, fitnessy, knajpy, chryzantemy itd itd. Te pieniądze nie biorą się nieba, wbrew temu co się hotelarzom wydaje. Dostali oferty kredytów ale olali to, chcą kasę na stół, bez żadnych zobowiązań. Nieważne czy mają pieniądze czy nie, chcą żeby rząd dał im naszą kasiorę. 180 mld wystarczyłoby na pobudowanie CPK, elektrowni jądrowej i dokończenie rozpoczętych dróg. Tak dla porównania.
Anonim2020.12.20 10:46
weź kredyt, podpisz weksel, jakbym słyszał Żyda lichwiarza?
Anonim2020.12.20 10:57
Zadłużanie państw narodowych, tego nie wymyślili lokalni politycy, samorządowcy, to pomysły żydowskiej finansiery? jak choćby Soros? cel jest oczywisty? to oni drukują papier zwany pieniądzem, bez pokrycia, i dają, i dają? ale jak są chwilowe kłopoty w spłacie, , to nie odbierają poprzez banki papierowych pieniędzy, tylko konkretny i namacalny majątek? nawet więcej, to nie Włosi zmieli rząd prawicowy Salviniego, gdy stawiał się w ściaganiu emigrantów, itd., ale żydowski kapitał poprzez KE? wystarczy rządowi odmówić kredytów?
prawy2020.12.20 9:09
dla madrego czlowieka jest wiadome,ze kazdy POnosi skutki materialne dzięki katastrofie wywołanej przez zarazę ,nie mozna oczekiwać od Rządu dania wiecej jak może,to populistyczne mowienie lewakow,ze można więcej ,jest bardzo nieodpowiedzialne !!!gdyby tacy jak Pan i zjednoczeni totalni niszczyciele rządzili to wiekszosci PO LAKOW BY JUŻ NIE bylo,a gospodarka byłaby w stanie agonalnym!!!!wiemy to z dzialan w czasie swinskiej grypy,!!!!!
Anonim2020.12.20 10:41
nie więcej, ale sprawiedliwie, to mały wynaga większej opieki, a nie duży, i zapasiony la pokolenia? wirus jest, to fakt, ale czy sposoby walki z wirusem są optymalne, czy narzucane? poza tym, wątpliwe wycofanie leku geriatycznego z leczenia niektórych gryp, co skutecznie blokuje wirusa, a nawey cofa zmiany w płucach? i parcie na wstrzykiwanie ludziom do końca niezbdanego preparatu? włączmy myślenie? coś więcej znajdziesz tu: Dr Bodnar: Gdyby mnie posłuchano, to w ciągu miesiąca pandemia zostałaby opanowana ... https://nczas.com/2020/12/19/dr-bodnar-gdyby-mnie-posluchano-to-w-ciagu-miesiaca-pandemia-zostalaby-opanowana/
Anonim2020.12.20 10:43
sorry Amantadyna jest lekiem generycznym
Anonim2020.12.20 8:51
Ludzie włączcie myślenie? Polacy nie zachowujcie się jak Żydzi podczas niemieckiej okupacji?
Urwis2020.12.20 8:19
Kiedys jeszcze moga byc za ten brak wdzieczni.
życie2020.12.20 7:18
nie jest ważne życie a to by hotele były pełne. PIH sobie stworzył protokół sanitarny, którego żaden hotelarz nie przestrzega. Wystarczy, że rodzinka jadąca na narty wpisze, iż jest na wyjeździe służbowym. Ludziom na łby poupadało. Mówienie , że tarcza dla hoteli jest kiepska to kolejne kłamstwo. Tak się składa, że mieszkam w Dusznikach Zdroju , czyli w kurorcie narciarskim Zieleniec i tutaj w marcu większość hotelarzy otrzymała wsparcie z tarczy w kwotach od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów. Wiem doskonale kto i ile uzyskał, gdyż pracuję w tej branży. Zapewne podobnie było w Zakopanem. Zatem sorki ale hotelarze mocno przesadzają.
Anonim2020.12.20 7:59
Sorki, ale ważne jest życie, i ważne są biznesy, a jeszcze ważniejsze są biznesy w polskich rękach? czy wsparcie mają dostawać Banki? korporacje, przedsiębiorstwa unikające płacenia podatków, na wszystkie możliwe sposoby? jedne prawie w ogóle, inne trochę mniej? za którymi stoją wielkie kancelarie prawne? A może najważniejszy jest ten znany Pan, co mieszka za rogiem i ma mały, większy biznes, i daje zarobić, pomaga charytatywnie, płaci podatki? Cieszmy się, i dbajmy, małych, dotujmy małe biznesy, jak oni będą mieli, to i my będziemy mieli, bowiem myślą inaczej jak Bank? korporacja? To tych małych chcą wykończyć lockdown’nem aby ich własność prywatną włączyć do korporacji?
życie2020.12.20 8:48
zgadzam się, że liczą się te małe firmy. Aczkolwiek widzimy, że dzienna śmiertelność to ca 500 osób. Zatem to jest poważny problem i jeżeli przez jeden sezon zrezygnujemy z wyjazdów do świat się nie skończy. A jest szansa że więcej osób przeżyje. Rozumiem, że firmy mogą upaść. Aczkolwiek też nie do końca. Firma i firma. Jeżeli mając małą firmę bierzesz leasingów i kredytów by mieć nowe Audi Q7 na które raczej cię nie stać prowadząc małą firmę to ktoś nie rozumie co to jest racjonalne prowadzenie firmy. Mam firmę, która zatrudnia 2 osoby i leasing na samochód dla mnie tj. Toyotę Corollę, nie Audi, Mercedes, BMW. Chociaż firma leasingowa zachęcała do wzięcia takich samochodów to wiem jakie są moje możliwości finansowe. Leasing mam w PKO Leasing i jak zaczęła się epidemia to firma leasingowa zaproponowała 6 miesięczną karencję spłaty z tego tytułu. Tak samo jest jeżeli chodzi o kredyty, gdyż mój brat ma kredyt na firmę. Zatem da się racjonalnie to zaplanować, chyba że planowało się żyć ponad stan. Mój brat zatrudniając 6 osób uzyskał 80 tys. dofinansowania z tarczy. Nie przejadł tych pieniędzy, a zatrzymał na wynagrodzenia dla pracowników jak będzie trudniej. I teraz mimo, że od miesiąca nie ma praktycznie pracy nie grozi mu bankructwo, gdyż planował. Zatem jeżeli mówisz o małych firmach to jak taka firma jest racjonalnie prowadzona to przeżyje nawet rok bez zarobku, jak miała wszystko legalnie to z tarczy przeżyje. Chyba że miała pracowników na czarno, zalegała z zusem, kredytów i leasingów ma nabranych na pokaz to sorki kasy z tarczy nie było. Ale czy aby na pewno chcemy takich "przedsiębiorców" wspierać. Zauważcie też, iż najwięcej płaczą galerie handlowe i firmy, których kapitał pochodzi z zagranicy, które podatków nie płacą w Polsce, a więc nie mogą liczyć na wsparcie z tarczy w Polsce.
Anonim2020.12.20 8:53
to jest celowe działanie, kiedyś wskazywano NWO, dziś to jest "wielki reset", są w tym temaciewydane książki, nie jest to żadna tajemnica, w skrócie, liwidacja gotówki, liwidacja prywatenych majątków (biznasów), gwarantowany zasiłek, depopulacja, fasadowa demokracja, ...... sprawdź w Google?
google2020.12.20 8:58
ot i google urosło do rangi wyroczni. Masakra. Samemu rozumku nie mamy. Smutne
asa2020.12.19 22:56
hotelarze chcą publicznych pieniędzy . To skandal
Anonim2020.12.20 8:05
a jak biorą publiczny grosz Banki, korporacje, które nie płącą podatków, albo minimalne, to mordeczki nie drzesz? jak bank JP MOrgan? sklepy wielkoporzwierzchniowe? itd.? których włąścicielami nie jest polski kapitał?
wicek2020.12.20 10:46
Dostaliście już kasę, a wciąż się drzecie, że mało, że trzeba więcej. Może wyciągnijcie swoją kasę i zacznijcie swoimi pieniędzmi płacić swoje rachunki. Jak ludzie tracą robotę to nie drą papy, że rząd ma za nich płacić rachunki.
ryż zayebał caritas a miske rydzyk2020.12.19 22:12
za to pinokio z żoliborskim szczochem wpierrdalają kawior popijając szampanem. głupi polaczku głosuj dalej na pis a nie dostaniesz nawet pustej miski
Wanda L.2020.12.19 21:02
Pamiętacie co pinokio mówił w sowie, że będziemy zap..alać za miskę ryżu, sie dzieje
Anonim2020.12.20 8:54
fajny chłop, słowa dotrzymuje?
Anonim2020.12.19 19:15
Treściwie, jak zawsze? Michalkiewicz nie pozostawia złudzeń? Porażka czy sukces? Michalkiewicz o unijnym szczycie - Michalkiewicz po lubelsku ... https://www.youtube.com/watch?v=M3RACSwLi4s
wicek2020.12.19 18:30
Hotelarze chcą gotówe na stół i tyle. To jest ich propozycja, nie jakieś tam kredyty czy inne głupoty.
Anonim2020.12.20 8:09
Proponujesz hotelarzom kredyt, i nie pozwalasz na wypracowanie zysku? To może pokaż, jak taki biznes można zrobić? propozycja rodem z kibuca? a jak biorą publiczny grosz Banki, korporacje, które nie płącą podatków, albo minimalne, to mordeczki nie drzesz? jak bank JP MOrgan? sklepy wielkoporzwierzchniowe? itd.? których właścicielami nie jest polski kapitał?
bogdanus2020.12.19 17:31
Lepsza miska ryżu, niż pogłębienie pandemii, dopiero wówczas hotelarze będą mieli problem. podobnie jak cala gospodarka.
Ted2020.12.19 21:12
Chyba wiem kto to pisze...
Anonim2020.12.19 22:11
SIMON ???? Prof. Simon brał pieniądze od firmy Pfizer, producenta szczepionki na Covid-19 ... https://nczas.com/2020/12/19/prof-simon-bral-pieniadze-od-firmy-pfizer-producenta-szczepionki-na-covid-19/
może zrzutę2020.12.19 16:39
może zorganizujmy zrzutę narodową ,,biednym hotelarzom" na miskę soczewicy
Hania2020.12.19 16:23
zapomniano o pewnym powiedzeniu: ,,fortuna kołem się toczy"
Anonim2020.12.19 19:17
judaszowe srebrniki szczęcia nie dają?
Anonim2020.12.19 15:04
https://ec.europa.eu/eurostat/cache/recovery-dashboard/ cała Europa jakomancuch powiazan ma problemy przez idiotów co robia lockdowny, nawet Norwegia gdzie nie ma wirusa............ Polska wygrywa ze Szwecją w ilosci trupów, deficytu, inflacji, dlugu publicznego .. ma za to wieksze pkb. i mniejsze bezrobocie .. skoro pieniadze to nie wszystko bo najwazniejsze bylo ludzkie zycie to Panie prezesie melduje ze w Polsce per kapita umarło 2,5-3 razy tyle co w Szwecji (Polska na koniec roku ok 65 tys zgonów dodatkowych, Szwecja ok 6,5 tys- w obydwu krajach juz wiele sie zmieni)
Wszyscy byle nie oni naszym "wzorcem"!2020.12.19 13:50
Szwecja: Rekord dobowy zakażeń koronawirusem. W Szwecji odnotowano w czwartek 8 tys. 881 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i jest to najwyższy dobowy przyrost od początku epidemii w tym kraju.
Anonim2020.12.19 15:08
to samo słyszalem w pazdzieniku i listopadzie a szwedzki urzad statystyczny do 1.12 drugą fale podliczył ponizej 1000 zgonów dodatkowych, w Polsce bylo wowczas 45 tys przy podobnie astronomicznych liczbach zakazen.. nie wiem czy w Szwecji jest odpornosc stadna czy w Polsce celowo zabijają ludzi
Jestem Konfiedieracja2020.12.19 13:49
𝐉𝐄𝐒𝐓𝐄𝐌 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐢 𝐖 𝐊𝐎𝐋𝐊𝐎 𝐏𝐈𝐄𝐑𝐑𝐃𝐎𝐋𝐄 𝐓𝐄 𝐒𝐀𝐌𝐄 𝐆𝐋𝐎𝐃𝐍𝐄 𝐊𝐀𝐖𝐀𝐋𝐊𝐈 𝐨 𝐌𝐈𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐒𝐙𝐖𝐄𝐂𝐉𝐈! - - - - 𝐍𝐈𝐆𝐃𝐘 𝐰 𝐒𝐒𝐙𝐖𝐄𝐂𝐉𝐈 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐄𝐌 𝐨 𝐈𝐂𝐇 𝐉𝐄𝐙𝐘𝐊𝐔 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀𝐌 𝐏𝐎𝐉𝐄𝐂𝐈𝐀 𝐀𝐋𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐙𝐘𝐒𝐙𝐄 𝐳 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐂𝐉𝐈 𝐧𝐚 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐔 𝐓𝐀𝐊 𝐑𝐎𝐙𝐊𝐀𝐙𝐔𝐉𝐀!
pisowski rozbiór Polski2020.12.19 12:19
http://www.dlugpubliczny.org.pl/ Zapytam nieśmiało. Wzieto ćwierć biliona pożyczek więc ile tymi lockdownami osób uratowano? Ktoś da sobie rękę uciąć że na Białorusi jest większa procentowo niż w Polsce nadwyżka zgonów? Bo to co jest w Szwecji akurat wiemy (wyjdzie im ok 6,5 tys na finiszu) ale mniejsza z nimi. Bardziej ciekawi mnie Białoruś o której nie wiemy nic. My, na koniec roku będziemy mieć ok 65 tysięcy zmarłych ponad limit https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/
Robot2020.12.19 12:47
Ja tam szczegółów doczodzić nie będę.Ale jak już się komuś zachce to się dowie, że brak wstepu do szpitali,odroczone zabiegi chirugiczne, a nade wsystko od miesięcy nakrecana kowitowa panika + leczenie przez telefon, zabiło wielokrotnie wiecej ludzi niż kowit. A teraz pytanie klucz:Czy wy wiecie jak diagnozowany jest kowit?Otóż ..kowit diagnozowany jest testami któe wykażą kowit we wszystkim.W kokakoli, papaji a nawet w kozie.Poszukajcie ludzie w necie.
kibic2020.12.19 11:58
Nie narzekaj, większość hotelarzy to multimilionerzy !!!
Michał Jan2020.12.19 12:20
Co to ma do rzeczy, czerwona kanalio? Zazdrościsz komuś odwagi, harówy i przemyślności? Milionów w kieszeni nie noszą, tylko mają je w tych hotelach. A ich pracownicy milionerami nie są.
kibic2020.12.20 8:30
Miliony maja na kontach w Szwajcarii, hotele to ułamek ich majątku !!!
JaluKurek2020.12.19 12:50
A nawet jezeli! Teraz oni..jutro ty. Chyba że jesteś bezmyślnym blokersem na garnuszku rządu.Dla takich zmieni się niewiele.Jak będą posłuszni dostaną zasilek od NWO.A jako bonus czip kontrolny w kark.
ka2020.12.19 21:13
Bolszewik się odezwał...Rozkułaczyć kułaków, prawda?
jle_ffm2020.12.19 11:34
Proponuję pójść za dobrą radą Piotra Patkowskiego, wiceministra finansów: "Są branże, które szczególnie odczują skutki koronawirusa. To im dedykujemy działania zaproponowane dziś przez premiera. Wśród rozwiązań jest też możliwość przebranżowienia. Chodzi o to, żeby nowa forma działalności gospodarczej, którą podejmą, dawała możliwość rozwoju i zarabiania.
Michał Jan2020.12.19 12:23
Czyli jak hotele poupadają, to ich właściciele i pracownicy powinni się przebranżowić. A co z budynkami? Zniszczeją, bo inni też się "przebranżowią" i przestaną podróżować, czy raczej ktoś skorzysta z tych upadłości, bo jednak podróżowanie zostanie? Jakieś lampki się nie zapalają?
Pytajniczek2020.12.19 12:53
Oj tam oj tam.Budynki za złotówkę przejmą Niemcy.I o co taki wrzask?i wierz mi, tym Niemcom nie wejdą w drogę żadne obostrzenia.
RetorycznePytania2020.12.19 12:57
Nie. Żadne lampki się nie zapalają.Od miesięcy tzw rząd trzyma nas wszystkich bezprawnie za twarz i powiedz mi..ktoś protestował?Mam na myśli masowe protesty? A świat protestował przeciwko pawnym pzegieciom w Polsce? Cały swiat jest trzymany za twarz..i ten swiat trzyma za twa Wolnych Ludzi.A tzw Wolni Ludzie wcale się temu nie spzeciwiają, bo im w TV powiedzieli ze jest kowit.Po prostu szopka i dom wariatów.
jle_ffm2020.12.19 16:30
No to raczej pytanie do w-ce ministra, może jemu jakaś lampka już płonie i poradzi?. To jego pomysł nie mój .
Anonim2020.12.19 10:46
VIP-y, lekarze, i ich rozdziny leczą się skutecznie Amantadyną, cirka trzy dni, także na odziałach kowidowych, a plebs umiera w ciepieniach i bólu? Gdzie jest Prokurator Generalny? Co robi Prokutor Generalny?
sylwe2020.12.19 10:15
dziękuj ch za samą miskę a do miski, to soobie zdobądż ,żeby ją napełnić, zmień branże, wyjedż z kraju na zarobek itd. itp. wszyscy na kowidzie stracili, nikt nie zyskał ch j
Jenny2020.12.19 11:42
Szumowski napewno na Covidzie duzo stracil:)
sylwe2020.12.19 17:43
co ciebie ch Szumowski obchodzi, mówimy o Szumowskim
Anonim2020.12.19 9:41
Skąd pochodzą są te precyzyjne plany o kolejnych falach wirusa? na które, jako społeczeństwo, musimy się przygotowywać? gdzie jest źródło tej informacji? Podrzucają nam wirusa z nieba?, jak amerykanie stonkę? stąd ta precyzjność kiedy kolejna fala? i jak szkodliwy jest nowy wirus?
Anonim2020.12.19 9:37
Holokaust?
objektiv2020.12.19 18:15
Mam to samo skojarzenie :/
Anonim2020.12.19 9:21
Trybunał Stanu?
Anonim2020.12.19 9:19
Czy Prokurator Generalny nie dopełnia swoich obowiązków służbowych? Dlaczego Prokurator Generalny Min. Ziobro nie wszczyna z urzędu postępowania w sprawie nagłego wycofania Amantadyny dopuszczonej do leczenia niektórych przypadków grypy? Podkreślam: grypy! Ludzie umierają? Prokurator posiada wiedzę w tej sprawie, choćby od ministra rządu, z mediów.
Michał Jan2020.12.19 8:01
Kiteusz chyba postanowił przebić sławetnego Hilarego Minca, oprócz wojny o handel, wszczynając wojnę o hotele.
Tfu2020.12.19 7:08
Przecież od samego poczatku o to chodzi.O całkowite wyniszczenie klasyśredniej, jak widać hotele oszły na pierwszys ogień.Wyniszczenie klasy średniej spowoduje , że pozbawieni niezależności i majątku ludzie mają stać się pracownikami wielkich korporacji lub państwa, i stać się od nich w 100% zależni.W ślad za tym pójdzie likwidacja gotówki, żeby bank lub państwo mogli kntrolować jak wydajecie pieniądze i skąd je macie . Niepokornych jedno liknięcie myszki zrobi dziadami.To się nazywa Wielki Reset Świata i NWO, do którego błyskawicznie zmierzamy.I nie plujcie na rząd.Rząd jest tylo wykonawcą poleceń płynących z wyzszych instancji.Zresztą nie tylko polski rząd.Prawie każdy rząd na świecie.Widać tak skutecznie złapali ich za jądra że nie mają wyjścia i robią co im każą.
Anonim2020.12.19 8:15
Nie powinno być naszej zgody na "wielki reset" , kiedyś NWO - to jest niewolnictwo! niewolnictwo,na rzecz korporacji? a zatem tyc kilku rozdzin lichwiarskich, spod czerwonej tarczy"? zadziwiające jest to, że ta szjka lichwiarska zupełnie tego nie ukrywa, co chce zrobić z ludźmi, są publikacje książkowe, a społeczeństwo / stwa milczą, czasem urządza sobie kpiny, a lichwiarska karawana jedzie dalej? Trzeba powiedzieć politykom STOP?
Tfu2020.12.19 9:14
Jak zwał tak zwał.Ja staram się opisać tylko jeden aspekt tego szerokiego zagadnienia w mozliwie prosty sposób.Aby zmotywować Czytelnika do samodzielnego myślenia i poszukiwania wiadomosci na ten temat, już na własną rękę.
Kiedy w Polsce będą Chiny2020.12.19 1:35
https://www.youtube.com/watch?v=6FHTJbCmR1M
Pokręć2020.12.19 0:15
Ech, miałem napisac komentarz. O tym, że w trudnych czasach cierpią przede wszystkim biznesy dostarczające ludziom luksusów. O piramidzie Maslowa, o tym, że na szczycie jej znajdują się stoki narciarskie, hotele, fryzjerzy, restauracje a u podstawy - dyskonty spożywcze, krawcy, szewcy i inne biznesy dostarczające artykułów pierwszej potrzeby. I o tym, że potrzeba mało, albo tylko jednego. Bez nart, wczasów i wymyślnej fryzury człowiek przeżyje. Najwyżej zetnie włosy nożyczkami na krótko. W czasach pandemii padają pierwsi ci, którzy w czasach prosperity mają największe marże - czyli biznesy artykułów i usług luksusowych. Za luksusowe uważam - niekonieczne do przetrwania. Bez sylwestra w Zakopanem - przeżyjesz, bez chleba, wody w kranie i papieru toaletowego - już nie bardzo. No, tak jest i nie będzie inaczej. Piszę kompletnie szczerze i bez ściemy, jest po 1-wszej w nocy a ja - po butelce obalonej ze szwagrem. Dlatego komentarza nie napiszę. Wydawało mi się, że dorosły człowiek po kielichu rozumie problem i nie dziwi, że hotelarze usiłują ratować swoje biznesy wszelkimi możliwymi sposobami. Ale - nikt nie wie, czego się możemy spodziewać po wirusie. Nikr nie wie, jakie środki są zbyt drastyczne a jakie nie. Gdyby hotelarze (i wszyscy inni, których biznesy polegną w tej pandemii) byli w stanie wziąć odpowiedzialność za ew. przyrost ludzi chorych i poszkodowanych przez covid - proszę bardzo, niech działają. Niestety, musimy dmuchać na zimne. Poza tym rząd też nie jest taki bezstratny - zbankrutowany hotel nie zapłaci podatków... Może to nie jest tak, że rząd tak sobie, sam z siebie ze złośliwości robi lockdown?
Tfu2020.12.19 7:12
To , o czym mówisz , to się nazywa ograniczanie oczekiwań społecznych, o których u Sowy mówił Nasz Kochany Premier Morawiecki. Kolejne co nas czeka, to zap..lanie za miskę ryżu. Tak to będzie Panie Premierze?
Pokręć2020.12.19 9:21
Tak będzie. Tak kończy się socjalizm (zwłaszcza na kredyt) - zarówno ten pobożny jak i ten bezbożny... Można podejść do tematu inaczej - otwieramy hotele i stoki narciarskie, ale każdy, kto w ciągu 2-ch tygodni po zakończeniu pobytu na wczasach / nartach / wycieczce zachoruje na koronawirusa - płaci za leczenie pełną stawkę 100% z własnej kieszeni (z fakturą, podatkiem i VAT-em od tego podatku), jakby nie był nigdzie ubezpieczony. Jak nie będzie miejsc w szpitalach - to będzie na końcu kolejki do respiratora.
Tfu2020.12.19 9:30
Tak.Każdy już płaci za leczenie.Składki zdrowotne.W zamian otrzymuje leczenie przez telefon. więc odp.. się od nas łaskawie.Ok?
Anonim2020.12.19 8:52
Nikt nie twierdzi, że wirusa nie ma. Ale czy jest pandemia? czy jest burdel w opiece nad chorymi? Amantadyna, nie? ale szczepionka, tak? wyszczepienia syfem, tak? śmierć pacjentów tak? lockdown, tak? to rząd RP dorzuca drwa pod ogień i grzeje ten kociołek? w czyim interesie? nas, Polaków? śmiem wątpić? Hotelarze, jak i przedsiębiorcy muszą utrzymywać swoje biznesy, pracowników, mają kredyty, płacą podatki, a rządowy lockdown prowadzi ich do bankructwa, a zatem burdel i fałszywa pandemia? W życiu nie ma próżni? Banki przejmą interesy, i puszczą je dalej? w czyje ręce przejdzie majątek Polaków? Banków? Funduszy? a w czyich rękach są Banki i fundusze? Do czego zmierza rząd RP? do tego, że Polacy nie będą mieli własności prywatnej? Idźmy dalej, do czego to prowadzi? do pracy za miskę ryży, tak, zapowiedział nam nasz Premier? Do tego zmierza rząd RP, mamy być niewolnikami tej sitwy, co zgromadziła cały majątek świata, i zamierza ukraść to, co Polskie? Nie ma na to zgody?
Tfu2020.12.19 9:28
W punktach to wygląda tak: 1.Pandemia i szerzenie globalnego chaosu.Wyszczepionki spowodują nieodwracalne cieżkie choroby które kładzione będą na aby wirusa, aby ludzie tym chętniej się wyszczepiali 2.Doprowadzenie do globalnej nędzy i rozruchów społecznych 3.Utworzenie rządu globalnego planety, który obieca uzdrowienie sytuacji, w zamian za zgodę na drakońskie ograniczenie wolnośći.Polegać to będzie na śledzeniu każdego człowieka za pomocą mikro-czipu wbitego do ciała.Bez tego niczego nie kupisz ani nie sprzedasz.Likwidacja gotówki.Każdy człowiek dostanie jedno konto na które będzie wpływać zasiłek, czyli miska ryzu Morawieckiego.Najprawdopodobniej będzie to jego jedyne wynagrodzenie, które można mu zabrać jednym kliknięciem myszki. 4.W imię ratowania planety dojdzie do depopulacji.Badź to przez wywoływanie lokalnych wojen np w Afryce, bądź za pomoca szczepionek.Na ziemi ma pozostać ogółem ok 500mln ludzi. 5.Kasta rządzacych posiadzie cała planetę.Garstka niewolników zostanie zgromadzona w zamknietych gettach i tam będzie zgromadzony cały przemysł. Fantazja?Fikcja?Naprawdę tak uważasz?Przecież to juz się dzieje. https://www.bankier.pl/wiadomosc/HEMP-WOOD-S-A-Podpisanie-umowy-dotyczacej-zawiazania-spolki-biotechnologicznej-produkujacej-implanty-umozliwiajace-wczesne-wykrywanie-biomarkerow-sygnalizujacych-m-in-infekcje-wirusowe-w-tym-Covid-19-7880747.html https://www.thepolishtelegraph.co.uk/wiadomosci/artykul/1289-polka-z-uk-poddala-sie-dobrowolnemu-szczepieniu-po-ktorym-doznala-paralizu
ile osób uratowano?2020.12.18 22:38
Zapytam nieśmiało, tymi lockdownami za kwotę kilkuset miliardów , ile osób uratowano? Ktoś da sobie rękę uciąć że na Białorusi jest większa procentowo niż w Polsce nadwyżka zgonów? Bo to co jest w Szwecji akurat wiemy ale mniejsza z nimi. My, na koniec roku będziemy mieć ok 65 tysięcy zmarłych ponad limit.
JohnyBravo2020.12.19 7:16
Ja tam o nulki tam się spierać nie bedę.W każdym razie pewne jest, kosztujące nas ciężkie miliardy pożyczonych dolarów obostrzenia zabiły wiecej ludzi niz uratowały.No ale jest kowit.No cóż.Kowit wytłumaczy wszystko.
Anonim2020.12.19 9:13
Dlaczego lek stosowany przy leczeniu grypy, który w aptece kosztował pełn. 30 zł, gdy pulnolog dr. Bodnar odkrył, że blokuje wirusa, a nawet więcj, cofa zmiany w płucach, nagle okazuje się, że decyzją Min. Zdrowia zostaje zablokowany w aptekach do leczenia grypy? FDlaczego Min. Zdrowa wkłada kij w tryb (sposoby) leczenia grypy? to jest s.syństwo? to jest nowy faszyzm? te farmazony o badaniach Antadyny to jest fikcja dopotrzebna blokowania skutecznego leczenia? Pacjenci mają prawo do niestandardowej terapii? Decyja MIn. Zdrowia wysyłąnie Polskó na śmierć, i to nie budzi już żadnych wątpliwość? Rząd RP nie pomaga w leczeniu wirusa, mordują naszą gospodarkę, modują Polskę? Zmuszają nas do wyszczepienia się jakiś syfnym nieprzebadanym preparatem? Ale Polacy uzyskali już mądrość stadną? Uwolnić Amantadynę? Wprowadzić na Oddziały COVIDOWE Amantadynę do leczenia ludzi za zgodą na terapię? Zniknie problem z wirusem?
Ekonomista2020.12.18 20:24
Myślę że zamknięcie wszystkiego do ok połowy przyszłego roku powinno spowodować bankructwo tych niedobitków którzy przetrwali pierwszą falę pandemii i pierwszy lockdown. Po ostatecznej likwidacji sektora prywatnego PKB wytwarzać będą wyłącznie pracownicy urządów i administracji, którzy zarobione pieniądze będą wydawać wyłącznie w państwowych sklepach.
Anonim2020.12.19 9:17
w jaki sposób pracownicy urządów i administracji będą wytwarzać PKB?
Micek2020.12.19 14:39
Trudne słowo na dziś - ironia
Anonim2020.12.18 19:40
Świat zwariował? Prof. Modzelewski: Narodowa kwarantanna to kolejny błąd. Małe firmy nie przetrwają ... https://www.youtube.com/watch?v=ojwbUPDS2fs
gay2020.12.18 19:50
pracy pełno hotele długo będą nie potrzebne
F 162020.12.18 19:01
Wasze hotele nas g. obchodza. Do roboty darmozjady.
Anonim2020.12.18 19:41
a kto to mówi?
NEOS com pl2020.12.18 20:19
... no jak kto ...sZyd ... juz czeka z czapka mirabelek ... na bankrutow .... https://www.youtube.com/watch?v=9_epVmeQcBQ&t=4s
Ty parchu a jak Wilkowice2020.12.18 20:36
zima?
Maciej Płatov2020.12.18 18:52
Jak DŁUGO JESZCZE NIE-RZĄD sektor Prywatny ,będzie traktowany jako NIE-Rozwoje.A KTO Pokryje Koszty np: Budowlance ,Hodowcą ,Rolnikom ITD.Sytuacja jest JAKA JEST.ŻADNEJ POMOCY FINANSOWEJ.Gdzie jest KASA,gdy BYŁY ZYSKI??????????
NEOS com pl2020.12.18 20:21
... juz czas .... https://www.youtube.com/watch?v=ISpWn9aQa14
Anonim2020.12.18 18:46
Czy Prokurator Generalny nie dopełnia swoich obowiązków służbowych? Dlaczego Prokurator Generalny Min. Ziobro nie wszczyna z urzędu postępowania w sprawie nagłego wycofania Amantadyny dopuszczonej do leczenia niektórych przypadków grypy? podkreślam: grypy! Ludzie umierają? Prokurator posiada wiedzę w tej sprawie, choćby od ministra rządu, z mediów.
Anonim2020.12.18 18:39
Szlachta jerozolimska - polscy Żydzi sprzedali suwerenność Polski za unijny budżet na lata 2021-2027 + pożyczkę z funduszu pomocowego. Pożyczone środki będziemy spłacać my – Polacy, i nasze dzieci. Kapitał ma narodowość. Zastanawiam się, czy unijne środki dla Polski przeznaczone zostaną na polskie projekty inwestycyjne, czy na żydowskie projekty inwestycyjne w Polsce? Czy środki pieniężne zasilą polskie firmy, czy żydowskie firmy z siedzibą w Polsce? Czy zasilą polski kapitał inwestycyjny, czy żydowski kapitał inwestycyjny w Polsce?
"polscy Żydzi sprzedali suwerenność Polski"2020.12.18 18:45
Nazwiska proszę! O przykłady proszę!
Anonim2020.12.18 18:57
nazwiska publikował Haaretz - Israel News? Szukaj w Google?
Podaj je !2020.12.18 19:02
Do you speak English or Hebrew?
Anonim2020.12.18 19:11
на русском, это второй язык для Израиля
NEOS com pl2020.12.18 20:28
...Polin w Polsce .... Auschwitz .... polskie wody ... i zasoby ... https://www.youtube.com/watch?v=TD19zjzvUdw&t=1296s
NEOS com pl2020.12.18 20:29
...Polin w Polsce .... Auschwitz .... polskie wody ... i zasoby ... https://www.youtube.com/watch?v=TD19zjzvUdw&t=1296s
Anonim2020.12.18 18:36
Sejm to Narodowy Szpital Psychiczny!
NEOS com pl2020.12.18 20:32
... kneset ... https://www.youtube.com/watch?v=TAHczV9O0So&t=35s
zmień pracę, weż kredyt2020.12.18 18:35
Bull Lewatywa
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.18 18:34
Zmienić zawód iść na budowę jest wojna
a gdzie pałeczki2020.12.18 18:25
co nie były potrzebne jak zapychali się łapskami
Krak2020.12.18 18:12
Proszę sprawdzić ile dostał Polski Holding Hotelowy w ciągu ostatniego roku. Kilkaset milionów złotych. A dlaczego? No przecież prezes PHH niejaki Christeascu jest kolegą niejakiego Jojo Brudzińskiego. Specjalistę od napadów w pociągach i znikających odbiorników radiowych w samochodzie. Ale to tylko przypadek, zapewniam Państwa...
Wio!!2020.12.18 18:15
przypadkiem to komoruski opróznił Belweder zanieczyszczajac go swoim brudnym tylkiem
Kolon2020.12.18 18:03
Jak oni nic nie rozumieją. Pandemia jest okazją do zbankrutowania nomenklaturowych geszeftów porobionych przez Sobiesiaków i komunę przez uwłaszczenie na dawnych państwowych fabrykach i ich ośrodkach wypoczynkowych. Teraz jest czas na odzyskanie ich dla Polski przez wprowadzenie państwowych pożyczek i komisarzy. Koniec szwindli. Zatrudnienie w turystyce wzrośnie i w końcu będzie legalne, a nie Ukraińcy na czarno i szafa gra... Kto prowadzi biznes bez geszeftu - ten przetrwa, a każdy złodziej jadący na lewiźnie zbankrutuje. Morawiecki jest nie w ciemię bity... dobrze wie, że albo Polska się obroni przed kryzysem dzięki państwowym dotacjom, albo szkopy wykupią za bezcen upadające firmy...
NEOS com pl2020.12.18 18:32
hahaha .... a pejsy bedo spaly .... w POlin ... Polak moze sie zaszczepic .....byc gojem ... https://www.youtube.com/watch?v=GCuJm2wOCfQ
Prawda2020.12.18 18:01
Hotelarzy moga bez pracy zyć dobrze 5 lat === Miliardy mają ulokowane za granica
ON!2020.12.18 18:20
a pracownicy?
NEOS com pl2020.12.18 18:36
.... hahaha kto sie z masonow przejmuje ... mulami ... tyrac i basta ...... goje ... bo u bacy na cacy ... https://www.youtube.com/watch?v=-7P4LvK1NKY&t=609s
Anonim2020.12.18 17:43
Tak jak POwska lewacka hołota grabiła Polskę to klękajcie narody. Gdyby oni byli teraz u władzy to nie został by kamień na kamieniu, a naród chodziłby z gołą du.pą i gadał po rusku
Mirek2020.12.18 17:43
Jeżeli hotelarze mają kłopoty finansowe ze względu na ZARAZĘ to niech zaskarżą Chiny do Trybunału Sprawiedliwości o odszkodowanie !! . Rząd nie może wziąść wszystkich hotelarzy na garnuszek państwa . Dotychczas hotelarze nad morzem i w górach doili turystów jak tylko mogli ......czyli do granic nieprzyzwoitości i dlatego ja nie mam dla nich żadnego współczucia . Dwa lata temu pojechałem do Krynicy Morskiej .....i więcej tam nie pojadę !! . Pies im łobuzom -zdziercom mordy lizał !! . Dlatego odradzam wszystkim takie wyjazdy . Mieszkam w mieście powiatowym mam swój dom z działką i mam głęboko w du...ie te tzw pensjonaty .
Micek2020.12.18 18:02
I bardzo dobrze. Precz z kapitalistycznymi wyzyskiwaczami mas pracujących! Niech żyje lud robotniczo-chłopski
Jozew Bonk2020.12.18 18:05
Odbiło Ci? Gdzie Ty masz lud robotniczo-chłopski? Chłop jest od dawna rolnikiem, a robotników w Polsce dawno już nie ma. Fabryki zniknęły. Nie zauważyłeś?
Anonim2020.12.18 19:08
Micek z kibuca? robotniczo-chłopski?
Faustyna2020.12.18 17:38
„Jak ludzie ci zapier… za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała”-Premier Morawiecki ,taśmy z restauracji „Sowa i Przyjaciele" Jak widać nadal te słowa są aktualne w ustach i czynach bankstera Morawieckiego.
Laurenty2020.12.18 18:13
Poszła precz lampucera komunistyczna
Faustyna2020.12.18 20:35
Te taśmy z nagraniami Morawieckiego ujawnił Ziobro w 2018. Mnie proszę w to nie mieszać.
NEOS com pl2020.12.18 18:41
... a tak niestety niestety obaj zydy z PADofilem ... gwalcom frankowicow .... kazdy miesiac im licza ziarnka ryzu .... ponad 40000 juz zmarlo ... https://www.bankowebezprawie.pl/bankierzy-wiemy-co-zrobiliscie-i-poniesiecie-za-to-kare/
olo2020.12.18 17:27
PiSiory chcieli premiera z złodziejskiej PO to mają. Chcieli bankstera na premiera, to mają. Chcieli premiera który mówił o Polakach że mają pracować za miskę ryżu ,to mają.
Elektor2020.12.18 17:30
Zgadza się. Głupków głosujących na PiS nawet trochę żal, jak to głupków, ale najbardziej żal uczciwych przyzwoitych pracowitych Polaków którym głupki załatwiły plądrowanie kieszeni i ograniczanie praw przez bydlaków z pisowskiej szajki.
Wio!!!2020.12.18 18:16
paszoł won trol kremlowski!!!Pozdrów idiote Brauna i Kurwina
Anonim2020.12.18 20:36
Czego nie zrozumiałeś?
Wiedzon2020.12.18 17:24
Ludzie & Boty CAŁUNY namordne https://youtu.be/o3TcA3RKVhw
Elektor2020.12.18 17:21
I cyk po kieszeni Polaków po kieszeni! Głupole wybrały bydlaków pisowskich to ich teraz bydlaki okroją. Ale i przyzwoitych Polaków niestety też! Generał Kiszczak zaciera ręce zza grobu, pięknie jego dzieło gnojenia Polaków kontynuują pisowskie gnoje. Brawo! Żydowskie pachołki.
Joozew Bonk2020.12.18 18:07
Ale Ty gópi, jak but z lewej nogi...
Judy2020.12.18 18:17
Cuchniesz kremlowska konfa !!!
Marek Łuczyński, drogi panie Prezesie,2020.12.18 17:20
W życiu NIE ma żadnych gwarancji. Jedyny pewnik, to że wszyscy pomrzemy. Jeżeli kolosy hotelowe nabraly setki milionów pożyczek, jeżeli były banki frajerskie które im udzieliły TO DLACZEGO podatnik ma ich SPŁACAĆ? Vide "frankowiczów". Małe hotele, hoteliki prowadzone przez rodziny czy "wakacje na wsi" nie mają kłopotów. Dlaczego? Bo wiedzieli, że wszystko należy robić, w interesach, mavymi kroczkami. Osobiście to mam gdzieś różnych "gołębiowskich", który jeszcze nie tak dawno olewał EKOLOGIE i rząd budując molochy. FUCK'EM
Elektor2020.12.18 17:37
Głupkiem jesteś i tyle. Jak na wyborcę PiS przystało. Komuna czy to wietnamska, kubańska, khmerska, ruska czy nasza wyhodowana na bigosie polska dusi każdego. Zacznie od bogatych skończy na biedocie. Jak już wszystko zrujnowane to przychodzi Prawica i odbudowuje ruinę. Aż znowu takie głupki jak ty zaczynają łeb podnosić i nabierać ochoty na cudze pieniądze.
Elektor2020.12.18 18:18
Jestem idiota po Braunie i resztą tej hołoty od Putina
Aktualnie to jestem kapitalistą2020.12.18 18:26
i inwestorem który zarządza własnym kapitałem jak również mi powierzonym. Goovvno mnie obchodzą partie polityczne, liczy się polityka fiskalna, w tym podatki. Wiem gdzie można obecnie "włożyć" pieniądze i gdzie zarobić. Pieniądz nie zna partyjnej przynależności. Ale ty biedny ciułaczu z dawnego PRL-u co ty o tym możesz wiedzieć. Szukasz winnych, gdzieś po "wietnamie". Jak masz minimum $200 tyś. wyślę do ciebie kogoś i powie ci co masz z tym zrobić żeby zarobić.
Anonim2020.12.18 17:20
Rękawy zakasać i gotować żarcie na wynos.
Anonim2020.12.18 17:22
Hotele to nie tylko żarcie .
Krzysztof2020.12.18 17:17
I kolejny dziś artykuł antyrządowy. Czyżby Fronda kończyła poparcie dla PiS i Kaczyńskiego po 20 latach? Czy to jednak jest chwilowe?
tadeusz2020.12.18 17:15
wystarczyło nie cwaniaczyć a nie teraz płakać
Anonim2020.12.18 17:21
Jakbyś nie miał za co żyć też być cwaniaczył.
Wio!!2020.12.18 18:20
Uważasz ze własciciele duzych hoteli nie maja za co zyc? jak tak uważasz to jestes idioa