TYLKO U NAS! Krzysztof Gutowski: Izrael oddał Polskę w ręce Putina? - zdjęcie
15.08.21, 16:30Fot. Pixabay, CC0

TYLKO U NAS! Krzysztof Gutowski: Izrael oddał Polskę w ręce Putina?

52

Wielu osobom zainteresowanym kulisami geopolitycznych rozgrywek znany jest epizod izraelskiej zdrady Gruzji podczas wojny gruzińsko-rosyjskiej w 2008 r., kiedy to - według ujawnionych przez WikiLeaks dokumentów - w zamian za kody systemu przeciwlotniczego Tor-M1, sprzedanego Iranowi przez Federację Rosyjską, Tel Awiw miał przekazać Moskwie kody do 40 dronów Hermes 450, które sprzedał Gruzinom w 2007 r. Z książki dyrektora Mosadu w latach 1989–1996, Sabataja Szawita, pt. „Byłem szefem Mosadu” dowiadujemy się, że w 2009 r. w podobny sposób Izrael potraktował Polskę. Za obraniem przez administrację Baracka Obamy kursu prorosyjskiego i tzw. resetu z Rosją, który pociągnął
za sobą m.in. rezygnacje z planów rozmieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej, miał bowiem stać właśnie Tel Awiw.

Jak wspomina w swojej książce Sabataj Szawit: „20 stycznia 2009 roku, gdy prezydent Obama wkroczył do Białego Domu, skierowałem do niego list przez posłańca. Rekomendowałem nowej administracji, by zaczęła brać pod uwagę zagrożenie irańskie. Pierwszym niezbędnym krokiem w tym zakresie byłaby wizyta prezydenta w Moskwie i złożenie Putinowi propozycji, że w zamian za wsparcie sankcji przeciw Iranowi Stany Zjednoczone zrezygnują z rozmieszczenia w Europie Wschodniej rakietowego systemu obrony”.

Jak dalej pisze Szawit, wprawdzie nie dostał on potwierdzenia, że jego list dotarł do adresata, ale „9 lipca 2009 r. „The New York Times” odnotował, że podczas wizyty w Rosji „prezydent Obama zaproponował dzisiaj skreślenie tarczy obrony rakietowej z planów USA w Europie Wschodniej, jeśli Rosja pomogłaby powstrzymać Iran przed uzyskaniem broni atomowej”, i powiedział absolwentom Nowej Szkoły Ekonomicznej w Moskwie: „Chcę, żebyśmy razem pracowali nad budową obrony rakietowej, która zapewni nam większe bezpieczeństwo. Ale jeśli zostanie wyeliminowane zagrożenie ze strony programów irańskich – nuklearnego i pocisków balistycznych – wyeliminowana będzie siła napędowa stojąca za budową obrony rakietowej w Europie. To leży w naszym wspólnym interesie””.

W dniu 17 września 2009 r., w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, administracja Baracka Obamy oficjalnie ogłosiła wycofanie się Stanów Zjednoczonych z umieszczenia tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. Obama zapowiedział wówczas, że w kwestii nowego systemu będzie współpracować z Rosją. 

W dniu 8 kwietnia 2010 roku w stolicy Czech, Pradze, prezydent USA i prezydent Rosji podpisali porozumienie New START o redukcji broni strategicznej, ograniczając łączną liczbę głowic jądrowych do 2200 i rozmieszczonych do 650 oraz zmniejszając liczbę platform broni jądrowej (czyli różnych form pocisków) do 800.

W dniu 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku zginął zwierzchnik Sił Zbrojnych RP - prezydent Polski Lech Kaczyński oraz najwyżsi rangą dowódcy Wojska Polskiego, z Szefem Sztabu Generalnego na czele.

w dniu 9 czerwca 2010 r. Rada Bezpieczeństwa Orga­nizacji Narodów Zjednoczonych, wśród której znajduje się mająca prawo weta Federacja Rosyjska, przyjęła rezolucję RB ONZ nr 1929 (2009), która rozszerzyła zakres środków ograniczających nałożonych przez rezolucje RB ONZ nr 1737 (2006), RB ONZ nr 1747 (2007) i RB ONZ nr 1803 (2008) oraz wpro­wadziła dodatkowe środki ograniczające wobec Iranu, m.in. zakazujące sprzedaży Iranowi wszelkiego rodzaju ciężkiej broni (w tym pocisków rakietowych).

We wrześniu 2010 roku ówczesny prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret zakazujący dostarczania systemów rakietowych S-300, pojazdów opancerzonych, samolotów bojowych, śmigłowców i okrętów do Iranu. Prezydent Iranu - Mahmud Ahmadineżad skrytykował wówczas Rosję za kłanianie się Stanom Zjednoczonym. W wyniku odwołania przez Rosję transakcji, Iran wniósł przeciwko niej do sądu w Szwajcarii pozew. W odpowiedzi na pozew Rosja zagroziła wycofaniem wsparcia dyplomatycznego dla Iranu w sporze nuklearnym.

6 września 2010 r. Rosja i Izrael podpisały pięcioletnie porozumienie wojskowe. W październiku 2010 r. izraelski państwowy koncern zbrojeniowy ISRAELI AEROSPACE INDUSTRIES sprzedał z kolei Moskwie produkowane przez siebie nowoczesne Bezzałogowe Statki Powietrzne. Umowa opiewała na 400 mln USD.

Krzysztof Gutowski

 

Komentarze (52):

Fatum2021.08.17 10:56
Dawno pisało się naszym głupawym politykom klękającym przed USA i Izraelem że to taniec na linie.Nie ma być może nawet już od przejęcia Palestyny przez arabskich muzułmanów Kalifa a więc ponad 1400-lat żadnego etnicznego narodu żydowskiego;Powoływanie się na korzenie żydowskie to powoływanie się co najwyżej na wiele odłamów żydowskich religii .Nie zdają sobie sprawy że 25%Izraela to Arabowie i Afrykańczycy a 1/4 to przybysze z CCCP gdzie połowa to żadni żydzi za to aż roiło się od ludzi służb CCCP i Rosji .Warto by głupi politycy w Polsce w końcu zdali sobie sprawę co to jest Izrael i tu żadne wspieranie ich przez USA nic nie powinno zmieniać .Zresztą USA od wielu lat robi wielbłąd na wielbłądzie w polityce światowej
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.16 17:11
Bez dr EWY KUREK nic nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawiść tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.
PRAWDA2021.08.16 16:49
PIS I KACZOR TO ==Słudzy Narodu Polski ==Dzieci najedzone ==Emeryci maja większa stope Życiowa jak pracowali za Czerwonej Zarazy PZPR --PSL ---2 miony nowychmiejsc pracy na dzień dzisiejszy === Babcie moga sprzedawać pietruszke na chodniku bez Kary 500 złotych ---Domy sie buduje jak ==Grzyby po deszczu ===
Anonim2021.08.16 15:30
"Czy „Żydzi” naprawdę są Chazarami?": https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/03/03/czy-zydzi-naprawde-sa-chazarami/
Anonim2021.08.16 15:19
A to się wygadał . To Polska należała do tej pory do Izraela ? Teraz przekazuje ją Rosji ? Mnie to pasuje .
robaczek2021.08.16 11:22
aha ................................ TO TO JEST TA POTĘGA POLSKIEJ DYPLOMACJI ???? ............... izreale oddaje nas??? ........................................ no ludzie!!!!! .......................................... wy tak poważnie sie dajecie temu pisowu jechac??? ...................... w imie czego?? ............................. bo na pewnio nie chodzi o dobro naszego kraju ........................................... o partie???? ............ powaznie ?????? ................ wy znowu za komunistami??? ........................ OJ POLSKA WSI!! ...............DURNAS I ZACOFANA JAK ZAWSZE!!! ............... juz nie raz doprowadzilas do upadku tego kraju .............. razem z kosciolem ..................... WYSTARCZY ZNAC HISTORIE
abs2021.08.16 10:51
Nie kupujemy towarów z kodem 729.
Polak2021.08.16 12:24
Kupujmy produkty najlepiej z polskim kodem kreskowym 590 ...
suchy Sasza2021.08.16 10:45
Nie kupujemy towarów z kodem 729.
job2021.08.16 10:34
Izrael to sobie może raczej buty oszczać?
kefas2021.08.16 7:38
Polskę w ręce Putina wpycha pisowiecki (nie)rząd, a niepełnosprytny pokurcz żoliborski daje rozkazy.
STARY2021.08.24 10:12
KIEDY TY ZYDOKOMUNO ZROZUMIESZ, ZE W POLSCE JUZ NIE BEDZIE JAK BYLO.
Anonim2021.08.15 23:58
Mam obawy o Polskę, ponieważ w rządzie polskim ważne stanowiska zajmują chazarscy syjoniści.
No pewnie !2021.08.16 1:29
A ty sam ich tam wysłałeś parchu i jesteś z nimi w KOntakcie :D
Anonim2021.08.16 10:22
Nie jest, tak ja krzyczysz. Chazarów dobrze widać przy zarządzaniu pandemią. U nas mamy Niedzielskiego i jego zwierzchnika. Pozostałych Polaków w rządzie chazarzy korumpują. Obawiam się że jesteś jednym ze skorumpowanych albo chazarem.
gość2021.08.15 23:07
od Izraela nie powinno się kupować żadnego uzbrojenia bo wiadomo jak się to kończy
...2021.08.15 22:06
Jedno trzeba przyznać - takich odlotów w opary kompletnego absurdu jak w takich jak ten artykułach na Frondzie to trzeba ze świecą szukać.
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.15 22:54
SASZA, trzeba czytać po Polsku "ZE ZROZUMIENIEM'. Lektoraty z języka Polskiego nie nauczyły Cie po POLSKU w tym Twoim CCCP-e "CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM".
...2021.08.16 12:03
Skoro tylko w ten sposób twój umysł jest w stanie porządkować i akceptować rzeczywistość... Przy okazji poducz się języka polskiego zanim zaczniesz innym imputować zagraniczne pochodzenie.
gorka2021.08.15 22:03
Trzeba przyjąć zasadę zwalczania Żydów i Israela gdziekolwiek jest to możliwe. Trzeba popierać Iran i Palestyńczyków.
Gallus Anonimus2021.08.15 22:00
Księga Objawienia 17:3 opisuje syjonistów jako kobietę nierządną, która ujeżdża mocarstwa światowe: "Zaniósł mnie w Duchu na pustynię, i ujrzałem kobietę siedzącą na szkarłatnej bestii pełnej bluźnierczych imion, o siedmiu głowach i dziesięciu rogach." [STERN]. Za pewien czas ‘królowie ziemi’ zwrócą się przeciwko niej: "Po tym wszystkim ujrzałem innego anioła zstępującego z nieba. Miał wielką władzę, ziemia rozświetliła się jego chwałą. (2) Zakrzyknął donośnym głosem: "Upadł! Upadł! Bawel wielki. Stał się siedliskiem demonów, więzieniem każdego ducha nieczystego, więzieniem wszelkiego ptactwa nieczystego, znienawidzonego. (3) Bo wszystkie narody piły z wina Bożej furii wywołanej przez jej nierząd - owszem, królowie ziemi uprawiali z nią nierząd, a na jej niepohamowanym umiłowaniu przepychu wzbogacili się kupcy świata". (4) Wtedy usłyszałem inny głos z nieba mówiący: "Ludu mój, wyjdź spośród niej! Abyś nie miał udziału w jej grzechach, aby cię nie dotknęły jej plagi, (5) bo grzechy jej to lepka masa usypana aż do nieba, a Bóg przypomniał sobie o jej zbrodniach.” [Ap 18:1-5 STERN]
gość2021.08.15 21:38
żydzi to żaden sojusznik. Ani USA ani nasz szczególnie, jak się czasem mówi. Oni dla swoich interesów zdradzą kiedy zechcą i o tym należy pamiętać. to żaden sojusznik NATO!
Gibraltar 22021.08.15 21:21
Z tego artykułu wynika, że 10.04.2010 Prezydent RP padł ofiarą ocieplenia relacji USA - Rosja podobnie jak gen. Władysław Sikorski w Gibraltarze...
Realista2021.08.15 21:35
Nawet jeśli tak było to i tak nigdy tego nie udowodnimy na 100 procent tak jak w przypadku śmierci Sikorskiego ,a nawet jeśli byśmy udowodnili to co z taką wiedzą zrobimy ???
Gibraltar 22021.08.15 21:58
W 2010 r. Prezydent RP i jego otoczenie odczytali chwilowe ocieplenie na linii USA - Rosja jako szansę na to, że my możemy rozmawiać z Putinem o wszystkim i że wszystko da się załatwić. Błędnie oceniono sytuację. Dla bezpieczeństwa Polski Prezydent RP nie powinien był tam lecieć. Mamy nauczkę na przyszłość.
Realista2021.08.15 22:15
Sroga nauczka z której jako państwo mam nadzieję wyciągniemy wnioski na przyszłość ...
Realista2021.08.15 20:48
Putin wraca do starej sowieckiej zakłamanej propagandy i retoryki na arenie międzynarodowej próbującej wmawiać Światu polski antysemityzm i jej współodpowiedzialność za Holokaust co ma Polskę zniesławić i obrzydzić w oczach społeczeństw Zachodu... Przez kilkadziesiąt powojennych lat istnienia PRL podporządkowanego ZSRR propaganda ta była cały czas sączona na Zachód i utrwalana tam w świadomości politycznej i społecznej gdyż PRL pozwalał na zakłamywanie prawdy historycznej (był nawet zakaz mówienia prawdy o sowieckiej zbrodni w Katyniu na Polakach) Swoje w tej kwestii robili również cały czas oczywiście najbardziej zainteresowani podzieleniem się historyczną odpowiedzialnością za Holokaust Niemcy ... Trzeba mieć świadomość ,że część środowisk żydowskich chce wyłudzić od Polski tzw. "mienie bez-spadkowe" (patrz ustawa 447 w USA) i bardzo chętnie przyłącza się do chóru zakłamanych oskarżycieli Polski dla ułatwienia realizacji swego celu ... Teraz może łatwiej zrozumieć dlaczego w tak zakłamanym Świecie pełnym politycznych i finansowych interesów próbuje się zrobić z Polski tzw. "chłopca do bicia" zniesławienia i okradzenia …
"patrz ustawa 447 w USA"2021.08.15 20:57
No patrze i co widzę? "Ustawa" ta NIE MA mocy prawnej zarówno w Polsce jak i USA.
ceramik2021.08.15 20:45
Polska powinna uderzyć w tak zwany izrael na okupowanych przez nich terytoriach Palestyny. Czym tylko możemy. Wyrzuceniem żydowskich sędziów, żydowskie media, żydowskich t.zw. profesorów, odebrać Orła Białego....
Krakus2021.08.15 20:10
W ręce Putina oddaje nas Kaczyński i jego ekipa. Zobaczcie na FAKTY.
Polak2021.08.15 20:25
Sp.....aj niemiecki pachołku !
Krakus2021.08.15 20:46
Faktów nie zmienisz - Kaczyński nas zapędza do Putinowskiej zagrody :)
POrada2021.08.15 20:50
Zamelduj o tym twoim przełożonym w Berlinie
AAAtomek2021.08.15 22:03
Jak już Polska będzie miała ze wszystkimi sąsiadami na pieńku, wszystkie te kraje potraktują z ulgą wejście Rosji do Polski. Pracujecie na to prawacy sumiennie, zgodnie z interesem Putina i Spółki.
mlody2021.08.24 10:18
Takich baranow zydowskich jak ty to moze zapedzac.
"szkopy i kacapy" J.Pietrzak2021.08.15 19:14
"Wracają potwory - złowrogie narody. Ich zbrodnie i brednie, ich Hitler i Stalin, szkopy i kacapy - dzieciństwa koszmary./.../ Powtarzamy lekcję polskiej geografii: tutaj wschód, tam zachód, szkopy i kacapy niezmiennie, codziennie szarpią, atakują! i tak od stuleci, złodzieje i zbóje! Nieznośne watahy napastliwych drani, co wciąż od pokoleń walczą z sąsiadami. Najbardziej ich drażnią Polacy przedziwni..... Kochający wolność i nieagresywni. Los taki nam przypadł, tak się porobiło, bez buntów i powstań już by nas nie było. Bóg, Honor, Ojczyzna, Wolność, Solidarność! Tego nikt na świecie nie dał nam za darmo." - tekst Jan Pietrzak "szkopy I kacapy"
OKO2021.08.15 18:55
Żydzi nasrali sobie ===Niech wyjadą USA armia z Niemiec i Żydzi bedą z Europy uciekać nie do Polski tylko na Marsa ===AMEN==
uratuj zyda to spotka cie bieda2021.08.15 18:13
zyd odzyje to cie zabije
J*bac zydow i putina2021.08.15 18:12
antypolskie scierwa
nie ślepy2021.08.15 18:11
Lepszy otwarty wróg, niż fałszywy przyjaciel! Nie wiem kto i kiedy wymyślał, że żydzi są naszymi przyjaciółmi?
Tusk w Izraelu:2021.08.15 20:07
luty 2011r - PRZYJACIELE MOŻECIE NA NAS LICZYĆ: -------> https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-tusk-w-izraelu-przyjaciele-mozecie-na-nas-liczyc-to-jest-globalny-interes/40kyl    -------------------------------------------------------------------------------------------kwiecień 2008r - REPRYWATYZACJA W CIĄGU KILKU MIESIĘCY :-----------------> https://tvn24.pl/swiat/tusk-w-izraelu-reprywatyzacja-w-ciagu-kilku-miesiecy-ra54624-3706086
dypolmatolek2021.08.24 10:22
wymyslil to chyba ten co w czasie wojny niby bardziej sie bal polakow niz niemcow
matis892021.08.15 18:00
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
cała ta obrzydliwa antysemicka nagonka2021.08.15 17:33
wokół kpa została rozpętana prawdopodobnie tylko po to, aby przykryć fakt, że nowelizacja kpa uniemożliwi w przyszłości również restytucję nieruchomości skarbu państwa przekazanych Kościołowi przez Komisję Majątkową, co odbywało się niekiedy z rażącym naruszeniem elementarnych zasad przyzwoitości i uczciwości... Nieruchomości te były często szybko odsprzedawane poniżej ich wartości zaprzyjaźnionym osobom, z których niektóre obecnie stanowią elitę dojnej zmiany.
Wisio stary POplatfus ksywa zakuty łeb2021.08.15 17:00
$$$$$ USRAEL
Olej2021.08.15 16:58
Jest 15 sierpnia. Narodzie polski otwórz szeroko oczy i umysły, zacznij myśleć i działać abyś uniknął unicestwienia. Symbolika Smoleńska odnosi się do całego narodu, któremu wyszykują lot w jedną stronę. Pogoń zdrajców i szumowinę, która z motłochu sięga suwerenności Polski do gardła.
Spectre2021.08.15 16:51
Zabawnie jest śledzić wasze wolty: https://www.fronda.pl/a/tomasz-teluk-izrael-wrog-czy-sojusznik,40656.html. Oj, ta mądrość etapu...
Olej2021.08.15 17:04
Nie ma żadnych wolt. Jest i była obrzydliwa konieczność trwania w układzie, którego ceną było nadstawianie gęby na publiczne w nią plucie, w imię racji sojuszniczego układu z USA, który to układ ujawnia swą istotę.
Olej2021.08.15 16:48
Doskonały artykuł !.................Odniesienie do obecnej sytuacji aktualne. Żydzi byli zawsze doskonałymi żyrantami cudzej śmierci za swoje istnienie. W przypadku Polski trzeba pamiętać o odnoszącej się do tego regule. Jakże pasuje do powyższego kontekstu Smoleńsk. W dopełniającej się układance wrogów Polskiego istnienia.
Rosyjska Orkiestra gra w Izraelu2021.08.15 16:45
Przypominam ,że Rosja na początku lat 90-tych po rozpadzie ZSRR wyeksportowała do Izraela prawie milion skomunizowanych sowieckich Żydów w tym tzw. Litwaków nienawidzących Polski i Polaków a wśród nich zapewne wielu swoich agentów politycznego wpływu ,którzy w obecnym Izraelu robią swoje ... Więcej o Litwakach na You Tube w filmach pani dr. Ewy Kurek
Olej2021.08.15 16:50
A służby specjalne PRL w operacji ,,most'' zrealizowały transport.
Böno2021.08.15 16:42
Izrael i żydzi nigdy nie byli nam przyjaźni poza małymi wyjątkami. Dopiero teraz polski rząd się o tym przekonał? Już od wieków ptaki o tym śpiewały i przeganioano ich z każdego zachodniego państwa. Nawet nasze komunistyczne władze to zrozumiały i chciały się pozbyć żydów i dobrze, że ich choć trochę wyjechało. A nasi nieroztropni dzisiaj tysiącami rozdają im paszporty i i ich wspierają po co? by tu znowu wrócili. Oni nie potrafią się integrować i ciągle pokazują swoją wyższość. Wyższość to niech sobie pokazują w Izraelu. Niech sobie sami finansują Polin i inne miejsca pamięci i za wizy do Polski też niech płacą i traktować ich tak samo jak wszystkich innych; żadnych przywilejów.