Tusk chce rozbić PO? Były premier ma wesprzeć projekt Hołowni  - zdjęcie
17.08.20, 13:59Fot. via: Flickr

Tusk chce rozbić PO? Były premier ma wesprzeć projekt Hołowni

12

Jak informuje tygodnik „Wprost”, trwa konflikt pomiędzy politykami Platformy Obywatelskiej, a jej byłym przewodniczącym Donaldem Tuskiem. Zaczęło się od wpisu byłego premiera na Twitterze, w którym ten skarcił swoich kolegów za poparcie podwyżek dla najważniejszych osób w państwie i parlamentarzystów. Zdaniem informatora gazety, Tusk chce odsunąć się od PO na rzecz nowego ruchu Hołowni.

W piątek Sejm przegłosował nowelizację ustawy, która przewiduje podwyżki wynagrodzeń dla najważniejszych osób w państwie oraz parlamentarzystów. Projekt poparła większość posłów Koalicji Obywatelskiej. Ustawa wywołała wiele kontrowersji, również w samym środowisku opozycji. Postawę KO skrytykowali m.in. Roman Giertych i Donald Tusk. Były premier napisał na Twitterze:

- „Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę”.

Słowa te w rozmowie z tygodnikiem Wprost skomentował jeden z posłów KO:

- „Sam zarobił miliony w Brukseli, a nas śmie pouczać. My mamy biedować. Broniliśmy go, gdy prawica wyciągała mu ile będzie zarabiał jako szef Rady Europejskiej, broniliśmy też jego innych decyzji, ale już dosyć” – powiedział polityk.

Zdaniem informatora gazety, Donald Tusk, podobnie jak Roman Giertych, chce odsunąć się od Platformy Obywatelskiej i wesprzeć nowy projekt Szymona Hołowni. Ma to być jego zemsta za słowa Rafała Trzaskowskiego, który w czasie kampanii wyborczej odesłał szefa EPL na emeryturę. Jednak według informatora Wprost przepychanki z polską opozycją to nie jedyny problem Tuska, który traci na znaczeniu nie tylko w polskiej, ale również w europejskiej polityce:

- „(…) były premier nie jest zadowolony z sytuacji, w której znajduje się poza obiegiem politycznym w Unii Europejskiej. Kiedyś Tuska od razu łączyli z Merkel, kiedy do niej dzwonił. Teraz Merkel oddzwania do Donalda po tygodniu. A on czuje, że traci na znaczeniu nie tylko w Polsce, ale i w Europie” – przekonuje polityk KO w rozmowie z dziennikarzami.

kak/wprost.pl, wPolityce.pl

Komentarze (12):

bubu2020.08.19 9:55
Tusk dobrze wie co robi.Bliżej mu do byłych służb niż do PO.
obserwator niezależny2020.08.18 13:51
sam już nie wie kogo ma popierać
JEST DOBRZE OPATRZNOŚĆ CZUWA !2020.08.17 16:56
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Znajdz laske juz dzs2020.08.17 15:55
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Urszula2020.08.17 15:26
"Sam zarobił miliony w Brukseli.......My mamy biedować". No i wszystko jasne. To o tę biedę chodziło. A co ma powiedzieć emeryt, który ma 1000 zł emerytury? Chciałby tak biedować jak poseł KO. Bezczelność i pazerność to cecha niektórych wybrańców narodu. Was, opozycjo, już nie ma.
AdaM2020.08.17 15:12
Czyli co Tusk upewnia się że jego niemieccy mocodawcy nadal będą mieli wpływy w Polsce?
JANA U2020.08.17 15:07
Myślałam że to oni zostali zwyciężeni 100 lat temu , Okazuje się że nie Oni są wszędzie
Jachu2020.08.17 15:05
Za tzw, komuny mówiło się ---- STARE PRĄCIE W NOWYM FRONCIE---- STARE KARTY W NOWYM ROZDANIU
IGA2020.08.17 15:03
To nie były premier chce coś --- to ten komu on służy Jest tylko figurantem Zresztą on swoje zrobił
OLEG2020.08.17 15:02
JAK PISAŁEM CIMOSZKA I HAŁOWNIA JUŻ WCZEŚNIEJ BYLI POINFORMOWANI. Będzie nowe rozdanie i nowy szyld
Święty Jan Paweł II2020.08.17 14:56
«Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!» (Mk 16, 15). Tymi słowami Zmartwychwstały, przed wniebowstąpieniem, powierzył apostołom powszechne zadanie misyjne. Jednocześnie zapewnił ich, że w tej ważnej misji mogą liczyć na Jego nieustanną pomoc (por. Mk 16, 20). - - - Te właśnie słowa w sposób wymowny zabrzmiały w dzisiejszej uroczystej liturgii. Stanowią one przesłanie, które przekazują nam na nowo trzej nowi święci: Daniel Comboni, biskup, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego i Sióstr Kombonianek Misjonarek Czarnego Lądu; Arnold Janssen, kapłan, założyciel Zgromadzenia Słowa Bożego, Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego i Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji; Józef Freinademetz, kapłan ze Zgromadzenia Słowa Bożego. - - - Ich życie ukazuje wyraźnie, że głoszenie Ewangelii stanowi «pierwszą posługę, jaką Kościół może spełnić względem każdego człowieka i całej ludzkości» (Redemptoris missio, 2). Nowi święci uczą nas, że ewangelizacja, oprócz działań w obronie godności człowieka — niekiedy narażających na niebezpieczeństwo, jak pokazuje doświadczenie tak wielu misjonarzy — zawsze obejmuje jawne głoszenie Chrystusa. To właśnie jest cenne dziedzictwo i wzór, jakie ci trzej nowi święci, wyniesieni dziś do chwały ołtarzy, pozostawili zwłaszcza swym rodzinom zakonnym. Podstawowym zadaniem instytutów misyjnych jest misja ad gentes. Żaden inny obowiązek o charakterze społecznym czy humanitarnym, choć potrzebny, nie może być od niej ważniejszy. - - - «Wszystkie narody ujrzą chwałę Pana». Psalm responsoryjny, który przed chwilą odśpiewaliśmy, podkreśla pilną potrzebę misji ad gentes również w naszych czasach. Potrzebni są ewangelizatorzy odznaczający się takim samym entuzjazmem i zapałem apostolskim, jak bp Daniel Comboni, apostoł Chrystusa pośród Afrykanów. Poświęcił on wszystkie zasoby swej bogatej osobowości i głębokiego życia duchowego, aby Afryka — kontynent, który tak bardzo umiłował — mogła poznać i przyjąć Chrystusa. - - - Jakże nie wspomnieć dziś z miłością i troską tych drogich nam ludów? Afryka, ziemia bogata w zasoby ludzkie i duchowe, nadal doświadcza licznych trudności i boryka się z problemami. Oby wspólnota międzynarodowa zechciała czynnie pomóc jej budować przyszłość pełną nadziei. Ten mój apel zawierzam wstawiennictwu św. Daniela Comboniego, wielkiego ewangelizatora i obrońcy Czarnego Kontynentu.
Elwira2020.08.17 14:11
Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka