Trzech represjonowanych Białorusinów jest już w Polsce. Premier podjął nowe decyzje - zdjęcie
27.08.20, 10:56Fot. screenshot - Polsat News

Trzech represjonowanych Białorusinów jest już w Polsce. Premier podjął nowe decyzje

7

Do Polski przybyli już trzej obywatele Białorusi, którzy w swoim kraju byli represjonowani. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego od jutra będą na powrót normalnie działały polskie konsulaty na Białorusi i zostanie ułatwiony tryb wydawania wiz.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że Polska realizuje przedstawiony przez premiera Mateusz Morawieckiego program „Solidarni z Białorusią”. Do naszego kraju trafiły już trzy pierwsze represjonowane na Białorusi osoby. To Białorusini poturbowani przez służby, którzy trafią do jednego z warszawskich szpitali.

Na antenie Polsat News Michał Dworczyk poinformował również o zatrzymaniu na granicy z Białorusią polskiego konwoju humanitarnego wysłanego przez „Solidarność”. Konwój od 12 godzin stoi na granicy. Do tej pory nie ma żadnego oficjalnego uzasadnienia zatrzymania.

Szef KPRM poinformował też o wznowieniu normalnego trybu prac polskich konsulatów, które będą w trybie przyspieszonym wydawać wizy Białorusinom:

- „Premier wczoraj podjął decyzję o przywróceniu normalnego funkcjonowania konsulatów na Białorusi i wydawaniu wiz. Do tej pory wizy były wydawane tylko osobom, które albo w celach służbowych albo humanitarnych chciały do Polski jeździć. Od jutra będą konsulaty pracowały nie dość, że w normalnym trybie, to w trybie ułatwionym będą wydawały wszystkim Białorusinom wizy” – mówił.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki odbył rozmowę z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Dworczyk przekazał, że głównym tematem rozmowy była sytuacja na Białorusi:

- „Jesteśmy zdeterminowani, żeby pomoc dla Białorusi była realna” – podkreślił.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (7):

Jarosław Karłowaty2020.08.27 17:27
3 "represjonowanych" sługusów żydowskiej masonerii spokojnie bez problemu opuszcza sobie Białoruś nie zatrzymywane przez ich staż graniczną, coś się pan panie Moravitz zaplątał już w tych masońskich kłamstwach
obs.2020.08.27 13:31
PMM myślę że posuwa się za daleko, wizy dla każdego, cóż z czasem będziemy mieli w PL "armię czerwoną" jak tak dalej pójdzie że będziemy solidarni ze wszystkim do okola na wschodzie i zachodzie, północy i południu, salafici, murzyni i arabowie rożnej maści i odcienia też czekają tak takie ułatwienia.
Konfederata2020.08.27 11:25
Rasija rasijaaaaa, majaaaaaa majaaaa. Ja głosiju na Brauna.
Łagodny2020.08.27 11:13
WSTYD że głos dałem na PIS. polski nie-Rząd jest na sznurze NATO-UE.Czyli w amoku Rusofobi popierają BUNTOWNIKÓW przeciw LEGALNIE wybranemu Prezydentowi Łukaszence.Wygrał bo poparła Łukaszenko Prowincja.Tak samo Andrzej Duda wygrał bo poparła Go prowincja. Rodzi się pytanie ,czy OBAJ są Legalnymi Prezydentami???????????????????????
LUKA2020.08.27 11:22
Ty ptasi móżdżku - co ty wypisujesz . Nam także pomagali 30 lat temu i naszym obowiązkiem jest także wspierać Białorusinów - Słowian. ps. mogłeś oddać głos na Czajkę - fekalia
NarodowiecNS2020.08.27 11:26
Głosowałeś na Konfederackie lewactwo a nie na PiS...
katolik2020.08.27 11:03
NOWA GRA MASONÓW dla świata- Masońska Medycyna Śmierci(MMS), to szczepionki, które będą powodować choroby i będą czipem !!!