Trwa spotkanie Bielan - Kaczyński. Ważą się losy Porozumienia? - zdjęcie
08.02.21, 12:00Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Trwa spotkanie Bielan - Kaczyński. Ważą się losy Porozumienia?

9

Portal wPolityce.pl informuje, że trwa właśnie spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z europosłem Adamem Bielanem, któremu sąd koleżeński Porozumienia powierzył pełnienie obowiązków lidera partii. Kadencja Jarosława Gowina miała upłynąć trzy lata temu, a ten zaniedbał przeprowadzenie wyborów. Jednak większość parlamentarzystów Porozumienia to Gowina uważa za swojego lidera.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się właśnie z Adamem Bielanem. Tematem rozmów ma być kryzys w Porozumieniu. Prawo do pełnienia obowiązków prezesa rości sobie Jarosław Gowin i Adam Bielan. Europoseł zrobił kwerendę dokumentów z ostatniego kongresu partii i odkrył, że nie przeprowadzono na nim głosowania na prezesa. Kadencja Jarosława Gowina upłynęła trzy lata temu, w związku z czym obowiązki prezesa w myśl statutu powinien przejąć przewodniczący konwencji krajowej, czyli Adam Bielan. Stanowisko europosła podzielił Krajowy Sąd Koleżeński ugrupowania.

Kartą przetargową Gowina jest tymczasem poparcie dla jego przywództwa większości parlamentarzystów Porozumienia, którzy wyrazili je w ub. tygodniu w specjalnym oświadczeniu. Prezes PiS musi liczyć się z mandatami kilkunastu posłów, których wyprowadzenie ze Zjednoczonej Prawicy Gowin zapowiedział w przypadku nieuznania jego roli prezesa Porozumienia przez liderów ugrupowań koalicji.

Argumentem Bielana są natomiast doniesienia o „zdradzie” Gowina, który miał prowadzić rozmowy z politykami opozycji. Do tych potajemnych negocjacji miało dochodzić nie tylko wiosną, na fali konfliktu dot. terminu wyborów, ale mają one trwać do dziś. W styczniu wicepremier miał rozmawiać z Donaldem Tuskiem. Miał też ustalić z liderami opozycji wspólne stanowisko ws. referendum dot. aborcji.

- „Informacja, która nami wstrząsnęła, to ta, że Jarosław Gowin spotkał się w styczniu z Donaldem Tuskiem. Można się domyślać o czym rozmawiali. Z kolei w czasie kryzysu wiosennego związanego z terminem wyborów prezydenckich, Gowin miał spotkać się z Michałem Kamińskim i Kosiniakiem-Kamyszem w domu tego pierwszego. Stało się to w przeddzień kluczowych negocjacji z Jarosławem Kaczyńskim. Kamiński to przecież człowiek Tuska” – powiedział portalowi wPolityce.pl jeden z polityków ugrupowania Gowina.

kak/wPolityce.pl  

Komentarze (9):

Ulw2021.02.8 21:49
O 16.oo zjedli już pół świni o czym donosi ukryty w koszu na śmiecie dziennikarz Frondy
Walter2021.02.8 19:19
Jarosław Kaczynski realizuje strategiczne interesy Władimira Putina polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej. Antonii Macierewicz doprowadził Wojsko Polskie do ruiny, można to nawet nazwać sabotażem. Politycy z PiS-u zarzucają Donaldowi Tuskowi zdradę, ale sami nie wiedzą na czym ta zdrada miałaby polegać. Dla dobra interesów naszego kraju, Jarosław Gowin powinien połączyć się z opozycją przeciwko partii rządzącej. Należy powołać rząd techniczny na pół roku, a następnie przeprowadzić przedterminowe wybory parlamentarne. Politycy z PiS-u którzy dokonywali przestępstw powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze powinna być niezależna. Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy należy odpolitycznić. Andrzej Duda z powodu dokonania wielokrotnych deliktów konstytucyjnych (art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194) powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
oficer LWP2021.02.8 19:06
Instytut Pamięci Narodowej przyznał, że wszystko wskazuje na to iż prawdziwe są dokumenty świadczące o tym, że Kazimierz Kujda, zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego, współpracował z SB pod pseudonimem „Ryszard”. Miał złożyć fałszywe oświadczenie lustracyjne. To nie jest wbrew pozorom nowa wieść: „Gazeta Wyborcza” pisała o tym dwa lata temu, jednak Kujda zaprzeczał. Teraz jednak okazało się, że Biuro Lustracyjne IPN potwierdziło doniesienia dziennikarzy.
laik2021.02.8 15:49
Skąd Gowin przyszedł, tam zmierza.To jest wtyka PO.
AAAtomek2021.02.8 15:15
Bielan dostanie posadę w Orlenie, PZU czy w Mongolii?????
ladychapel2021.02.8 13:30
Sąd partyjny usunął Bielana (czopka prezesa) a Bielan (czopek prezesa) twierdzi, że to on jest szefem partii. Ludzie, przecież to jest rokosz Kaczyńskiego...
anonim2021.02.8 13:37
I rokosz i ro(z)kosz. Kaczor jak psuje to się cieszy.
konrad2021.02.8 13:02
Bielan miał wręczyć kilkanaście szabel a dał dwa tępe scyzoryki . Co to za biznes ja się pytam?
pp2021.02.8 13:36
Już go prezes odpowiednio nagrodzi. Niczym Giertycha albo Kazia Marcinkiewicza. Wielka jest wdzięczność Wodza Narodu!