Tomasz Sakiewicz: Pora powiedzieć, co stało się w Smoleńsku - zdjęcie
06.08.20, 15:56Fot. Elekes Andor via Wikipedia, CC BY-SA 4.0 / Serge Serebro, Vitebsk Popular News via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Tomasz Sakiewicz: Pora powiedzieć, co stało się w Smoleńsku

148

Obejrzałem prawie półtoragodzinny film o tragedii smoleńskiej przygotowany przez podkomisję MON pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Pokazane są w nim wyniki badań setek naukowców, najbardziej renomowanych laboratoriów i uczelni na świecie, w tym laboratoriów wojskowych państw NATO-wskich. Wyniki tych prac nie pozostawiają wątpliwości, że samolot z prezydencką delegacją lecącą do Katynia 10 kwietnia 2010 roku został zniszczony w wyniku serii wybuchów. Wskazują na to rodzaj zniszczeń, oględziny i sekcje ciał, trajektoria lotu, ślady materiałów wybuchowych potwierdzone wielokrotnie różnymi metodami, szczątki samolotu rozrzucone przed miejscem zetknięcia się z czymkolwiek na ziemi, co mogłoby je od niego oderwać, brak leja po miejscu uderzenia całej maszyny itd. Jednocześnie film pokazuje, jak za czasów rządów PO-PSL świadomie i cynicznie fałszowano badania dotyczące tej tragedii. Nie da się go w całości tu opowiedzieć. Jest dostępny na Niezależnej.pl i stronie Telewizji Republika. Będziemy go przypominać i powtarzać. Do zakończenia sprawy brakuje jeszcze oficjalnego raportu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ujrzy on światło dzienne. Film nie wskazuje winnych eksplozji, lecz jedynie to, jak do niej doszło.

Z całą moją wiedzą nie jestem w stanie twierdzić nic innego niż to, że polska delegacja lecąca do Katynia została zamordowana. Nie mógłbym ludziom uczciwie spojrzeć w oczy, gdybym z tym, co wiem, mówił coś innego. Nie mógłbym też spojrzeć w oczy, gdybym nie powiedział tego, co wiem. Każdy z nas ma obowiązek dowiedzieć się prawdy i przekazywać ją innym.

Minęło ponad dziesięć lat od tej tragedii. Wiele w Polsce się zmieniło. Śmierć tych, którzy zginęli w kwietniu 2010 roku, nie poszła na marne. Nie byłoby tak głębokich zmian, nie byłoby determinacji milionów Polaków do tych zmian, gdyby nie tragedia smoleńska. To prawda, że na tych zmianach skorzystali wszyscy, z tymi, którzy na to nie zasłużyli, włącznie. Ale to nie zmienia faktu, że musimy dokończyć sprawę. Dziesięć lat temu zapowiedziałem, że będziemy organizowali smoleńskie marsze, póki w Warszawie nie stanie pomnik poległych i osobno pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Tę część obietnicy spełniliśmy. Dobrze, że obchody w różnych formach trwają, ale dzisiaj przyszedł czas, by powiedzieć ludziom to, co wiemy na pewno o 10 kwietnia 2010 roku.

W najbliższych miesiącach nie będzie żadnych kluczowych wyborów. Polska jest dobrze zabezpieczona przed rosyjską agresją, a twarde stanowisko Warszawy wobec imperializmu Moskwy tylko wzmacnia naszą pozycję i sojusz z USA. Przestaje mieć znaczenie szantaż energetyczny. Nie ma więc istotnego ryzyka dla powiedzenia prawdy. Istnieje jednak wielkie zagrożenie schowania jej przed opinią publiczną. Zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa i wszystkich, którzy o nie będą walczyć w mniej dogodnych warunkach. O prawdę w takich sprawach trzeba się upominać właśnie w imię bezpieczeństwa państwa.

Przez lata niszczono wszystkich, którzy przeciwstawiali się wersji urzędników badających tragedię z nadania Tuska i Putina. Zorganizowano ohydny lincz, za który płacimy do dzisiaj. Jego ofiarami padali politycy, szczególnie Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz, naukowcy, dziennikarze, a także zwykli ludzie.

Smoleńsk był pierwszą tak wielką akcją hybrydową Rosji z zastosowaniem na niebywałą skalę wojny informacyjnej. Zaskoczona opinia publiczna w Polsce, ale i na świecie, w dużej mierze temu się poddała. Tylko determinacja grupy patriotów i ludzi kochających prawdę spowodowała, że tej wojny nie wygrali. Jednak do głów milionów ludzi wkradła się obawa przed wyjaśnianiem tej sprawy, zniechęcenie i niewiara. To właśnie efekt gigantycznej operacji rosyjskiej, w której przez prawie pięć lat brało udział polskie państwo, a do dzisiaj wciąż uczestniczy wielu polityków i dziennikarzy. Nie można się temu poddać. Nie wolno pozwolić, by ten element wojny wygrali.

Tomasz Sakiewicz

"Gazeta Polska" nr. 32; data: 05.08.2020.

Komentarze (148):

Piotr Nowak2020.08.8 13:34
Panie Tomaszu, właściwie to potrzebujemy wiedzieć kto w Moskwie naciskał przyciski zdalne materiałów wybuchowych, by postawić ich pod sąd ! Ze strony polskiej żółwiki Tuska są wystarczającym dowodem na tzw. zrobienie dealu (dobre wykonanie zlecenia-zadania). Dla Tuska i jego świty dożywotnie więzinie bez ubiegania się o przedwczesne zwolnienia. Komisja rosyjska powinna odpowiadać przed sądem międzynarodowym, a komisja Miller powinna już siedzieć !
Anonim2020.08.8 13:07
Czy Trump dożyje do wyborów? ....... Trump: „To może być ostatni raz, kiedy mnie widzicie, przez jakiś czas" „Są tak bogaci, że nikt nie wie, kim oni są, ale ja wiem. Mam tak wielu wrogów i może to być ostatni raz, kiedy mnie widzicie. Są bardzo bogatymi wrogami i nie są zadowoleni z tego, co robię. Żaden inny prezydent nie zrobił tego, co ja… ”............. https://spiritolibero.neon24.pl/post/156884,czy-trump-dozyje-do-wyborow
Agnieszka2020.08.8 12:22
Zamach jest oczywisty, ale trudno mi zaufać panu Sakiewiczowi jak jednocześnie windowaliście na tej tragedii do najwyższych stanowisk takie osoby jak Anita Czerwińska, które niszczyły ludzi upominających się o prawdę smoleńską, ale poza waszą kontrolą, choć was wspierających z całych sił a dziś z tych stanowisk neutralizuje dalej tych ludzi, jeżeli są opcji katolickiej i mają oczekiwania choćby obrony zabijanych, chorych dzieci. Mam nadzieję, że sprawy zamachu smoleńskiego ktoś nagłośni i wyjaśni, ale z wami to już wole nie mieć nic wspólnego i każdego przestrzegam, żeby 10 razy się zastanowił zanim z dziecięcą ufnością wejdzie w to środowisko łudząc się, że ma z nimi wspólnotę poglądów, więc będzie wspierał. NIE UFAJCIE, bo się zdziwicie kogo z was będą usiłowali zrobić.
yhy2020.08.8 12:42
Było tak : kilkadziesiąt sekund przed katastrofą komputer pokładowy ostrzegał: pull up, pull up, pull up co znaczy "zatrzymać się". Zobaczył pędzącą rakietę w kierunku statku albo pojawiającą się sztuczną mgłę albo wyczuł w samolocie jakieś ładunki już odpalone, które miały za chwile wybuchnąć. Potem nastąpił wrzask pilota: "kooorwa mać". Widać, że on też zauważył tę pędzącą ruską rakietę w stronę samolotu albo poczuł woń palącego się lontu lub jakiejś innej substancji, która miała spowodować wybuch na pokładzie samolotu. No taki miał wyczulony niuch. Parówki mu, taka jego mać, zapachniały. A potem nastąpiła cisza. Żadne pokładowe przyrządy nie odnotowały wybuchu, ale co tam - Wybuch był - powiedział pan Macierewicz, a nawet dwa i mordy w kubeł lewaki.
Szybka Randka2020.08.8 11:54
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Foster2020.08.8 11:06
Trzeba być złym człowiekiem, żeby katasrofę wykorzystywać do szerzenia propagandy.
...2020.08.8 11:41
To nie katastrofa to zamach.
Albert2020.08.8 12:00
Zamach na pieniądze z budżetu. Innego nie było.
Kto na kogo2020.08.8 12:30
się zamachnął?
XD2020.08.8 11:04
Dochodzimy już do tej prawdy wreszcie? Bo po 10 latach polityczne granie na ofiarach katastrowy robi się nudne.
czekista2020.08.8 11:12
Jakto dochodzimy? Od dziesieciu juz lat Antoni nam mowi ci sie stalo naprawde.
XD2020.08.8 11:29
No tak, o ja niemądra. Przecież mgła była ruska, brzoza za wysoka i ogólnie panie pilocie bĄba w samolocie XD
Albert2020.08.8 11:59
Mówi, mówi, ale jeszcze niczego nie zdołał powiedzieć.
ladychapel2020.08.8 7:52
Konferencje "ekspertow" Macierewicza na komunikatorze Skype - PAMIETAMY!!! Komiedia wszechczasow :) :) :)
...2020.08.8 7:19
Pamiętam jak Tusk mącił przed wizytą w Katyniu, jak zorganizował wcześniejszą swoją wizytę w Katyniu razem z Putinem, aby pomniejszyć rangę wizyty Prezydenta Polski Pana Lecha Kaczyńskiego. Internet był wtedy pełen tych informacji.
Nic nie wiesz2020.08.8 11:25
Mącił Lech Kaczyński bo nie zgodził się na wspólny lot premiera i prezydenta. Nie chciał też aby jego wizytę organizował rząd tylko kancelaria prezydenta. Kowal zawinił, cygana powiesili - tak działa każdy zwolennik tego rządu. Brać organizatora tej katastrofalnej wizyty za duuupę, a nie Tuska.
...2020.08.8 11:40
Bajki opowiadasz to Tusk jako Premier nie chciał wspólnego uczczenia rocznicy zbrodni katyńskiej i ustalił z Putinem wcześniejszą wizytę aby zabrać cały splendor właściwej wizycie Głowy Państwa i Rodzin Osób Zamordowanych.
Nic nie wiesz2020.08.8 12:55
Kłamiesz, kłamiesz. No i po co? Putin nie zajmował się organizacją jakichś tam polskich obchodów w Smoleńsku. Polska to dla Putina mało znaczący kraj. Mógł Putin nie zezwolić na udział w tych obchodach. Jego kraj, jego parafia i ma prawo decydować kto wjeżdża do Rosji, a nie zrobił tego. Polska miała do dyspozycji trzy lądowiska; wybrała to najgorsze, które od dawna było nieczynne, nie działały urządzenia i w ogóle nie było dostosowane do obsługi takich dużych samolotów. Obsługa tego lotniska została specjalnie zatrudniona na przylot polskiej delegacji, ale to wszystko. Przecież nie będą modernizować lotniska bo polski prezydent ma taki kaprys. Stronie rosyjskiej można zarzucić jedynie to, że dopuściła do lądowania samolotu w tak ekstremalnych warunkach. Ale do zwolenników zamachu to nie dotrze bo oni chcą wierzyć w zamach, a że fakty mówią inaczej to tym gorzej dla faktów.
marek2020.08.7 21:40
serce mowi wypadek dusza katyn gulag niezalerznosc trudna sprawa
czekista2020.08.8 11:16
Oj marek, Ty nadal podpadasz z ortografia.
PO DZIESIĘCIU LATACH2020.08.7 20:47
I ZAYEBANIU DWUDZIESTU MILIONÓW ZŁ, PORA NARESZCIE POWIEDZIEĆ CO SIĘ STAŁO: KANGUR KAKAO!
Japa2020.08.7 23:13
Słusznie , pora powiedzieć . Tylko trochę za wcześnie wymagasz . Na Katyń czekaliśmy aż się CCCP rozpadnie A z CCCP i nasz PRL. Tu czekamy te 10 lat . Ci co nie chcą wiedzieć , jeszcze żyją i dobrze im się powodzi.Ba .. Są nawet ważnymi figurami w Brukseli .To dzięki nim , tymi u nas i tymi w Brukseli , mamy co mamy . Sprawa Smoleńska prowadzona prawie nielegalnie a na ulicach buszuje bezkarnie kolorowa hołota . Nie mylić z gejami . Ci prawdziwi na ulice nie wychodzą Mimo swoich orientacji to normalnie i czasem bardzo zdolni ludzie .Ci z ulicy to inny rodzaj zboczenia . POlityczne , żądne władzy nad narodem i duszami . Korzenie tych chwastów nie tkwią w Polsce. I tyle , tak na chłopski rozum
Recydywizm Kremla!2020.08.7 18:57
Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. Recydywizm Kremla! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.
Japa2020.08.7 23:23
Ciiiiiiiicccchooo ..,,Recydywiżmie ..." bo Twój tekst to jak kość rzucona zgłodniałym kundlom .Oni mogą rzucić się na kość i na Ciebie .O Smoleńsku wiedza wszystko . Od gen Anodiny .Dla nich to jedyna prawda . A Macierewicz .... Eeee , to Polak , niema o czym gadać
Szybka Randka2020.08.7 18:35
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
antoni.s2020.08.7 15:11
Gazeta polska dotarła do naocznych świadków którzy widzieli jak dziesiątego kwietnia 2010r o świcie kompania specnazu w lesie smoleńskim gotowała wodę w menażkach aby przy pomocy pary wywołać sztuczną mgłę,tą sensacyjną informację sakiewicz trzyma jako asa w rękawie.
Japa2020.08.7 23:27
Cieszy Cię " antuś " taniec na grobach ? To może jeszcze pomachasz flagą z kolorowych szmat. ?
antoni.s2020.08.8 10:43
Japuś,ale kto tańczy?,zapomniałeś?,czy manipulujesz.
Rick Sanchez2020.08.7 14:04
Wow są tyle lat u władzy i tyle pieniędzy na to przeznaczyli i dalej gadają tak samo? hahaha Głupi wyznawcy PiS hahahahaahahaha
Hueles a mierda!2020.08.7 14:19
Chupame la polla!
Rick Sanchez2020.08.7 14:37
Wow odkryłeś google translator XD
Oh seguro que si,2020.08.7 14:53
en Oaxaca de Juárez.
ciiiiii to tajemnica2020.08.7 14:38
łoni i tak juz unikaja tematu jak mogą!!! ZROBILI Z NICH TAKICH DEBILI ZE WSTYD PRZED LUSTREM STANAC ;] a oni im nie pozwalaja zapomniec ;]
Mario Bros2020.08.7 15:04
Ha ha ha, głupawi wyznawcy PO, które z kolei wybory już przegraliście? Hahahaha I tak niech będzie do końca waszego, świata i jeden dzień dłużej. Pa frajerzy!
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.08.8 12:31
Z tego co pamiętam to zostały dwie porażki do wyrównania wyniku Pisu ;)
Nożyce Golicyna2020.08.7 13:49
Anatolij Golicyn. Zbieg KGB że ZSRR. Człowiek na którym do dzisiaj ciąży wyrok śmierci. Od lat 60-tych ukrywa się w USA. Autor książki Nowe kłamstwa w miejsce starych. Komunistyczna strategia podstępu i dezinformacji. Książki w której opisuje radziecką, obecnie rosyjską strategię podstępu i dezinformacji, która po dzień dzisiejszy nie zmieniła się nic a nic. Chcąc choć trochę zrozumieć obecną rosyjską politykę, trzeba tą książkę przeczytać. Pomaga nam pozbyć się złudzeń co do życzliwości Władz dzisiejszej Rosji. Ujawnia zakładanie komunizmu, lewicy w każdej postaci.
O rany2020.08.8 11:33
Masz rację - ukrywa się i to bardzo skutecznie. Nie znajdzie go nikt i nie wykona kary śmierci bo CZŁOWIEK ZMARŁ W 2008 ROKU. Ech, wy pisuary, nawet łgać nie umiecie inteligentnie. No chyba, że te łgarstwa są dla swoich.
Arek2020.08.7 13:40
Teraz na podstawie wyników badań powinno zostać wszczęte śledztwo, które ustali kto podłożył bombę.
Japa2020.08.7 23:35
Szanuję Twoje zdanie . Jest normalne dla myślącego Polaka . Niestety w tej naszej czasem kolorowej sytuacji , daruj szczerość , należy je zaliczyć do pobożnych marzeń .Czyli .. Nie z Budką i Czarzastym te numery.........
Albert2020.08.8 11:58
To ja ci od razu teraz mogę podać wyniki tego śledztwa, które Antek ze swoimi lachociągami opublikuje za jakieś 9-10 lat.
Na czyje polecenie wysłano2020.08.7 13:21
najważniejszy samolot Rz. P. na "remont" do Kraju Rad?
Recydywizm Kremla!2020.08.7 13:21
Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. Recydywizm Kremla! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.
Felek2020.08.7 12:55
Lot organizowała kancelaria prezydenta Kaczyńskiego. PiS tak nie lubił Platformy, że nie chcieli aby ktokolwiek maczał palce w jego organizacji. Zawzięli się tak, że Kaczyński nalegał na lądowanie za wszelką cenę aby uniknąć kompromitacji. Do tego jeszcze niedbałość kontrolerów rosyjskich, którzy mogli pomóc w katastrofie i mamy to co mamy. Bajki o wybuchu możecie schować do kosza, to jest potrawka dla ludzi którzy chcą wierzyć w spisek, żyją sensacją. Pull up! Terrain ahead!, Pull up!, Terrain ahead!....
Podaj dowody2020.08.7 13:16
Siejesz propagandę to co ci wdrukowali w PUSTY DZBAN towarzysze z WSI24 oraz SZECHTEROWEJ gówno prawdy.
Elektor2020.08.7 13:19
Napisał prawdę. Banda prez. Kaczyńskiego żądała żeby Tusk ze swoją bandą się w organizację wizyty nie wtrącał. Tak było.
Są trzy prawdy2020.08.7 13:29
Święta prawda! która jest prawdą Stwórcy, Tysz prowda! czyli: prawda górali i trzecia prawda, prawda ceprów czyli gówno prawda
Dam2020.08.7 17:09
Jest w necie skan pisma, które kancelaria prezydenta przesłała do kancelarii premiera. Ale chociażby sam Lech Kaczyński zmartwychwstał i powiedział ci, że był wypadek, nie uwierzyłbyś i wyzwał go od lewaków.
dziadek2020.08.7 17:46
No to pokaż ten skan. Może wszystko się wyjaśni.
lewacka tęczowa lewatywa2020.08.7 14:04
oj felek felek ale z ciebie głupolek
oficer CBA do Felka za Piotrem N.2020.08.7 20:10
Dopisz sobie jeszcze że ch.uj z wami niedoyebanymi POwcami. Przygłupie nie rozumiesz ze komenda była po utracie końcówki skrzydła. Jesteś idealnym reprezentantem bolszewików- POwcow. Po prostu debli!😂😂😂😂 Żuj jaja kretynie.
tyle w temacie2020.08.7 12:06
https://nczas.com/2020/02/05/rosyjska-przeszlosc-ojca-tomasza-sakiewicza-ipn-ujawnil-akta/
dziadek2020.08.7 12:52
Każdy w PRL_u kto chciał wyjechać na paszport na zachód czy wschód ma taką teczkę. Do TPPR_u wpisywano wszystkie dzieci /od szkoły podstawowej/. Robiły to nauczycielki języka rosyjskiego który był obowiązkowy w klasach V-VIII. W mojej klasie wszystkie dzieci należały do TPPR czy tego chciały czy nie. Aby dziecko nie miało kłopotów ze szkołą rodzice przymykali na to oko aby mieć święty spokój. Czasy były parszywe ale tak było.
PS2020.08.7 13:08
Informacja ta podana przez portal Qurwina nie jest żadną sensacją. Większą sensacją są życiorysy Qurwina i KOMUCHA Michalkiewicza.Bliskim przyjacielem Qrwina Miki jest rynsztokowy Paligłup, który z kolei jest bliskim kumplem WSIowego Bula-Debila-Komorucha, także rosyjskiego szpiega. Paligłup razem z Bulem-Debilem-Komoruchem jeździli do Rosji polować na głuszce, wspólnie z towarzyszami z rosyjskiego zbrodniczego FSB. Najsławniejszą wspólną akcją kumpli Qrwina Miki - Bula i Paligłupa - było zorganizowanie rozłamu w PIS w 2010 roku za pomocą agentów-śpiochów tow. Polucjusza i wrednej krypto-żydokomunistki Kluzki-Rozporkowskiej.
do @ dziadka2020.08.8 11:46
Nie rób z TPPR jakiegoś potwora. Faktycznie wszystkie dzieci były zapisane do tej pseudo organizacji, płaciły 1 zł składki raz na rok i to wszystko. Sama organizacja była na papierze, niczego nie robiła, nie działała. Po prostu była bo taki był odgórny nakaz. Nikt z rodziców nie robił z tego powodu problemów bo był to margines marginesu w szkołach. Co niby miało robić TPPR w wiejskiej szkole. Składki można było wykorzystać na dowolny cel, np. biwak dla dzieci czy dyskotekę albo nagrody dla najlepszych uczniów na rozdaniu świadectw. Oczywiście należało podpiąć do tego jakąś rosyjską bajkę aby nie było czepiania się. Co do nauki języka rosyjskiego to dzisiaj wielu żałuje, że nie umie tego języka lub że się go nie uczyło. Starsi z duma podkreślają, że znają jeden język - język rosyjski i żaden angielski czy niemiecki im nie jest potrzebny.
Marek2020.08.7 12:04
No powiedz Panie Sakiewicz. Padło hasło: ląduj dziadu i po sprawie.
Ląduj dziadu, ląduj pan!2020.08.7 13:21
Ale dodano jeszcze "ląduj pan":) Bo i inteligent, z Żoliborza!
Piotr Nowak 🖐🏻2020.08.7 20:12
Dopisz sobie jeszcze że ch.uj z wami niedoyebanymi POwcami. Przygłup. Jesteś idealnym reprezentantem bolszewików - PO. Po prostu debli!😂😂😂😂 Żuj jaja kretynie.
ladychapel2020.08.7 12:01
Konferencje "ekspertow" Macierewicza na komunikatorze Skype - PAMIETAMY!!! Komiedia wszechczasow :) :) :)
Suweren2020.08.7 10:53
Parówki wybuchły, ot co się stało.
MT2020.08.7 9:55
ale mobilizacja trolli! wiec temat ważny, że go tak aktywnie zasypują... pewnie dobrze płatne posty w tym temacie
Hue2020.08.7 14:23
Serio? Nie masz dosc teorii Macierewicza? Jeszcze rozumiem aby mial jedna, dwie. Ale bylo juz wszystko. Obiecanek o ostatecznym raporcie rowniez. A moze wyjasnisz mi dlaczego za kadencji Pis zwrocono sie tylko dwa razy do Rosji po wrak Tupolewa? Przeciez widac, ze tu nie chodzi aby cos wyjasnic, tylko jechac wciaz na tym samym temacie.
salamandra2020.08.7 16:24
I myślisz, że jakby zwrócono się do Rosji czytaj Putina 10 razy to za jedenastym razem Putin by oddał wrak? Czy przy badaniu katastrof lotniczych bierze się tylko jedną teorię czy bada się wszystkie możliwe teorie mogące mieć wpływ na katastrofę. Dopiero II państwowa komisja podjęła prace które pokazały, że pewne zdarzenia nie miały miejsca w rzeczywistości. I pytanie? Skąd tam wziął się PENTRYT i dlaczego ciała ofiar miały w sobie odłamki z części samolotu. Dlaczego komisja Millera zafałszowała występujące na ziemi ślady wybuchów nazywając je pożarami /nagrania są niestety oryginalne/. Dlaczego ruscy nie pozwalają do dzisiaj naszej prokuraturze na swobodny dostęp do wraku z możliwością przeprowadzenia pełnych badań mechanoskopijnych na miejscu?
Albert2020.08.7 18:00
Ty w ogóle wiesz geniuszu, czym jest penryt?
dziadek2020.08.7 19:05
C5H8N4O12 pentaerythritol tetranitrate
Albert2020.08.7 19:12
Cudnie przekopiowana Wikipedia. To teraz kolejne pytanie do katoprawactwa - jakie penryt miał zastosowanie?
dziadek2020.08.7 21:23
oj głupiutki ty nieszczęśniku jesteś, że wszystkich sądzisz po sobie. A tak z ciekawości. To co to jest pentryt i jakie ma zastosowanie - geniuszu. Jasno i zwięźle.
Albert2020.08.8 8:54
Do produkcji materiałów wybuchowych i pocisków, zwłaszcza w okresie II wojny światowej. W okolicach Smoleńska w bodajże 1943 toczyły się intensywne działania wojenne. Samo lotnisko jest obiektem wojskowym. A to oznacza, że byłoby ͏k͏u͏r͏w͏a naprawdę dziwne, że na szczątkach samolotu, który ͏w͏j͏e͏b͏ał się w ziemię pełną penrytu nie byłoby ani śladu tej substancji. Ale kolejny raz podkreślam - skąd typowy katoprawak mógłby o tym wiedzieć, skoro on nie wie kompletnie nic o niczym?
antoni.s2020.08.7 9:44
Lej?,w lesie?,po przetaczającym się,rozlatującym samolocie?,szkoda wchodzić z durniami w dyskusję.
lolo2020.08.7 9:18
DE BIL !!!!
Cool2020.08.7 9:22
Samokrytyka godna podziwu!
Ciekawy2020.08.7 8:55
A co wam dotad przeszkadzalo ? Ciemnota jeszcze nie była zupełnie bezmozga ? A teraz już jest
Anonim2020.08.7 8:47
Kiedy wojna z Rosją prawaki? Buziaczki ***** ***
AAAtomek2020.08.7 8:45
Kiedy wojna. Rosja prawaki???
Cool2020.08.7 9:26
Jak tylko wrócisz z Elby i obejmiesz dowództwo cesarzu!
Zibi2020.08.7 8:43
Proszę nie wdawajcie się w żadne dysputy z prymitywnym lewackim gów.em wchodzącym na to forum. Ich zakute łby nie są w stanie przyjąć faktów. Tylko solidne zapoznanie się z wynikami badań naukowców i porównanie tego z tym co zrobił padalec miler ze swoją komisją - daje podstawy do dyskusji
Albert2020.08.7 9:28
To zrób to - a wtedy od razu się przekonasz, że od 9 lat jesteś okradany i oszukiwany przez Macierewicza i jego lachociągów. Na dodatek będzie ci wstyd, że okazałeś aż tak skończonym debilem wierząc w opowiadane przez niego bajki. Oczywiście wątpię, że będziesz w stanie cokolwiek zrozumieć z raportu Millera, bo gdyby było inaczej, tobyś nie dawał wodzić się Antkowi za nos tyle lat.
Natalja Siwiec2020.08.7 8:26
Tow. Ssakiewicz powinien być wdzięczny za tą katastrofę bo jako pierwszy napisał o zamachu i to uratowało jego gadzinówkę, tuż przed upadkiem.
doradca2020.08.7 8:36
a o co ci chodzi głupawa szmato? Przeczytaj sobie raport albo wypierda..j prymitywie do swoich
AAAtomek2020.08.7 8:23
Pamiętajcie pisiaczki, jak wywołajcie wojnę z Rosją to będziecie sami się bronić, Jest was 10, 5 miliona. Nie głosowałem na PiS ani na Dudę i nie zamierzam uczestniczyć w waszych wojnach. Buziaczki ***** ***
AAAtomek2020.08.7 8:10
To kiedy wojna z Rosją?
Andrzej2020.08.7 8:06
Panie Sakiewicz wymień choć jedno poważne laboratorium, choć jednego poważnego naukowca. Nie puszki po piwie, nie parówki, nie pudełka blaszane.
Ląduj dziadu, ląduj pan!2020.08.7 8:04
Śmiało, zmieścisz się.
Przemol2020.08.7 7:28
W Smoleńsku miał miejsce zamach i tak trzeba o tym mówić.
AAAtomek2020.08.7 8:11
Zamach na procedury, zamach na przepisy bezpieczeństwa, zamach na inteligencję.....
infor2020.08.7 8:39
dla debili twojego pokroju tak było - dlatego z prymitywnymi gówn..mi - jak ty - się nie dyskutuje
AAAtomek2020.08.7 9:02
Debile prawicowe twojego pokroju nie przestrzegają procedur. I nic nie zmieni faktu, że do katastrofy samolotu w Smoleńsku doprowadzili piloci.
Anonim2020.08.7 10:04
Tak to prawda! ... mniej lub bardziej celowo spieprzyli wszystko, nawet śledztwo oddali Putinowi! . ... tego ryszawemu darować nie wolno!
Dam2020.08.7 12:53
Lot do smoleńska organizowała kancelaria prezydenta (w tym Sasin), więc to do nich miej pretensje. Wystarczyło, żeby nie lądować le mgle, ale kampania wyborcza okazała się ważniejsza od bezpieczeństwa ludzi.
Izydor2020.08.7 4:08
Proponuje obejrzeć do 16:17 gdzie filmik pokazuje że stan faktyczny zgadza się się z modelem a głos z offu twierdzi że jest dokładnie na odwrót.
Izydor2020.08.7 3:58
Stachanowiec Sakiewicz widzę nie ustaje w walce o nowe lepsze jutro. Inaczej czeka go powrót do dudaportalu i okazyjne przejażdżki po parafiach w interiorze. Jak buk da do do klubu ronina zaproszą. Nasz dzielny stachanowiec przeszedł od winy rosyjskich kontrolerów do wybuchów. Zajęło mu to 24h. Dzielny ten nasz stachanowiec. Chwała mu i przenajświętszej pisdowatej partii.
rdaneel2020.08.6 23:52
Pora powiedzieć, co stało się w Smoleńsku ... czyli jak jednym telefonem zamordować Prezydenta i 100 ludzi.
Cool2020.08.7 6:45
Morderczy telefon?! ... hmmm(?) a ja śmiałem się z morderczej brzozy! :-)
Andrzej2020.08.7 8:03
No to rozpędź się do 200 km/godz. i puknij w brzozę. Potem razem się pośmiejemy.
Cool2020.08.7 11:29
https://niewygodne.info.pl/tu-204-a.jpg ... a teraz myśl!
rdaneel2020.08.7 21:53
Ależ było i to nie raz. Po raz kolejny porównujecie 10cm pnie do 40cm. Rozmiar ma znaczenie... Idż się dokształć zamiast powtarzać brednie.
ciekawy2020.08.7 8:40
a o co ci chodzi - ty prymitywne lewackie gów.o?
Ciekawy2020.08.6 23:45
Zamiast wypisywać denne komentarze warto obejrzeć film. Nie ma żadnych wątpliwości, że polska delegacja została zamordowana a samolot zniszczono przez wybuchy. Pytanie, kto to zrobił.?
Izydor2020.08.7 4:10
Oczywiście że ten kto najbardziej na tym zyskał. Kto najbardziej zyskał na katastrofie smoleńskiej i prawie został prezydentem?
Pepe2020.08.6 23:07
ja jusz wcześniej wiedziałem ze go wybuchli
antoni.s2020.08.6 23:03
Macierewicz posłużył się techniką zaliczania do dziesiątków tysięcy odłamków plastikowych sztućców i talerzyków.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.08.7 0:28
Przecież ty jesteś chory.... Mordo! Ty w ogóle nie ogarniasz? 🤣🤣🤣 Cokolwiek nie napiszesz. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów z PO.🤣🤣🤣🤣 Aha.. Sorry ale wygląda na to że pedofilem to był twój stary. (albo cię nappierrdlał). Zgadłem? BYE
antoni.s2020.08.6 22:56
Zakłamane szuje,operacja smoleńska to największa w historii zorganizowana akcja dezinformacyjna w dziejach polski,której celem było wywindowanie do władzy skompromitowanego po wielu wcześniejszych wpadkach kaczyńskiego,pis zaangażował do tej operacji wszystkie służby w kraju,dopóki polska nie rozliczy się z tej hańby a wszyscy biorący w niej udział nie zostaną sprawiedliwie osądzeni,polska nie będzie normalnym krajem.
Wiesz kto?2020.08.7 0:29
Przecież ty jesteś chory.... Mordo! Ty w ogóle nie ogarniasz? 🤣🤣🤣 Cokolwiek nie napiszesz. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów z PO.🤣🤣🤣🤣 Aha.. Sorry ale wygląda na to że pedofilem to był twój stary. (albo cię nappierrdlał). Zgadłem? BYE
JanP2020.08.6 21:57
Sakiewicz, biedaku, nawet gdybyś się zesr.ł, to do swojej prawdy się nie zbliżysz.
domyślasz się kto?2020.08.7 0:32
Przecież ty jesteś chory...Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów z PO.🤣Zgadłem? BYE domyślasz się
!!!2020.08.7 2:54
Zbliżę się zbliżę
edi2020.08.6 21:46
od 10 lat WIADOMO ŻE TO BYŁ ZAMACH - 100 tonowy samolot - NIE ROZLATUJE SIĘ SAM Z SIEBIE W POWIETRZU - a rozleciał się w powietrzu BO NIE BYŁO LEJA PO UDERZENIU W ZIEMIĘ - KROPKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AAAtomek2020.08.7 8:14
Trzeba być skończonym pisowcem żeby szukać lejów? Na morzach tez szukasz lejów po katastrofach samolotów?
Anonim2020.08.6 17:16
Zastanawiam się co jest bardziej groźne: ta formalne przepychanki co do przyczyn katastrofy czy pewność zamachu? No bo właściwie to należałoby wypowiedzieć Rosji wojnę... a przynajmniej zerwać wszelkie stosunki.
To co, kurwa, Antek?2020.08.6 17:01
Wojna z Rasieją?
Anonim2020.08.6 17:17
No właśnie... Z drugiej strony prawda jest bezcenna.
edi2020.08.6 21:47
Rosja zginie - ROZLECI SIĘ NA KAWAŁKI - TAK JAK TU154 - JUŻ NIEDŁUGO !!!!!!!!!
Och, trole, debile a pelikany2020.08.6 16:59
Jasne, że to #Putin zestrzelił tutkę. Tylko dlaczego tuż nad ziemią, a nie na wysokości 30 tys. stóp?
Anonim2020.08.6 17:11
Bo potrzebował brzozy do kominka.
Zuz612020.08.7 4:28
„Czerwona-strona-ksiezyca” -kiazka pdf za darmo pod linkiem nizej.... biblioteka.kijowski.pl/free%20your%20mind/czerwona-strona-ksiezyca.pdf gdzie autor juz dawno rozkminil o co w calej szopce „maskirowki smolenskiej” (ksiazka platna) gdzie widac blogerzy znaja prawde od dawna o inscenizacji link . Nalezy dodac www albo skopiowac i wkleic do przegladarki "10-lecie Zbrodni Smoleńskiej i dziesięć lat Kłamstwa Smoleńskiego. Podsumowanie – prof. Mirosław Dakowski" link bibula.com/?p=113361 , a ponizej informacja o wyprzedaniu calego wydania na salon24.pl/u/piko/923252,ksiazka-maskirowka-smolenska-sledztwo-blogerskie-juz-sprzedana
samandra2020.08.6 16:54
Na zlecenie Polskiej komisji w USA w Narodowym Instytucie Badań Lotniczych NIAR przeprowadzono badanie UDERZENIA W ZIEMIĘ TU-154 101. Zastosowano metodę inżynierii odwrotnej dla utworzenia cyfrowego modelu samolotu a w centrum badań i oceny konstrukcji lotniczych przeprowadzono testy symulacyjne. Testy pokazały, że drzwi samolotu wbite w ziemię potrzebowałyby dużo większej energii niż ta która wynikałaby z parametrów lotu aby w ten sposób zostały wbite w ziemię. Testy upadku samolotu na ziemię nie wykazały takiego rozdrobnienia części jaki był w rzeczywistości. Wnioski są takie, że energia która wystrzeliła drzwi oraz rozdzieliła samolot na dziesiątki tysięcy części musiał pochodzić z innego źródła. https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.wichita.edu/research/NIAR/&prev=search&pto=aue. W NIAR są certyfikowane i badane konstrukcje dla przemysłu lotniczego USA, NASA oraz US_army. Dla tego kto zarzuca naszej Polskiej komisji, że prowadziła swoje prace nierzetelnie i doszła do nieprawdziwych wniosków podważa od autorytet oraz wiarygodność istytutu NIAR, który w USA ma swoją renomę. Każdy ciekawy może sobie zajrzeć czym NIAR się zajmuje i jakie ma laboratoria i dla kogo pracuje..........................................................................................................................................https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.wichita.edu/research/NIAR/&prev=search&pto=aue.
Albert2020.08.7 9:30
Źródło tych bredni?
Salcia2020.08.6 16:51
Sakiewicz nie wspomina o dowodzie najważniejszym!!!! W kasie pancernej PODKOMISJI - przechowywane są DWIE BOMBY - które wybuchły w tupolewie. Ich okazanie obywatelom - będzie gwoździem do trumny - Putina i Tuska. Brawo Tosiek!!!!
Shrek2020.08.7 2:59
Na co komu te bzdury?
Jonasz Koran-Mekka2020.08.6 16:51
Psy szczekają, karawana jedzie dalej ... Samo gadanie nie przybliży nas do prawdy
Aga Dziedzic💘 🏳️‍🌈2020.08.6 16:43
Wiadomości tzw. gówno warte: ...... Jak podaje Business Insider (English edition) Niemcy są za wycofaniem z ich terytorium baz i instalancji militarnych USA, jak również głowic nuklearnych. Jak dodaje BI, wraca stare hasło z 60-70-tych; "Better red than dead". Sondaż był zrobiony na zamówienie Gazprom, TASS i i byłego kanclerza G. Schrödera, fidus achates Putina.
Cool2020.08.6 16:33
Trzeba nie mieć mózgu, żeby łykać bezkrytycznie brednie Anodiny i Millera!
Portofino2020.08.6 16:31
Może to już nieodległy czas że Tuskiem i pozostałymi odpowiedzialnymi za tą zbrodnię zajmie się prokuratura.
Hue2020.08.6 21:58
Dlaczego pisowcy są tacy dziwni. Ostatnio prezydent leciał do USA, z pilotem bez uprawnień i bez zezwolenia wiezy kontrolnej. W smolensku lądowali w czasie dużej mgły, gdzie samolot przez dłuższy czas krzyczał pull up. Wierzycie we wszystkie bajki jak leci. Od pana na chmurce po ignorowanie przepisów lotniczych.
Ryszard2020.08.6 22:35
Sok z Buraka Tobie to przekazal i juz wszystko wiesz ? Pajac z Ciebie nic wiecej a własciwie widze tu jak dziala wierchuszka Soku z Buraka
wiesz kto Hue?2020.08.7 0:35
Przecież ty jesteś chory.... Mordo! Ty w ogóle nie ogarniasz? 🤣🤣🤣 Cokolwiek nie napiszesz. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów z PO.🤣🤣🤣🤣 Aha.. Sorry ale wygląda na to że pedofilem to był twój stary. (albo cię nappierrdlał). Zgadłem? BYE
Hue2020.08.7 6:55
Uwielbiam patrzeć na prawicę. Te wzniosłe hasła, najlepsze polskie cechy. A tak naprawdę brak wam kultury, i co najgorsze argumentów. Potraficie coś więcej napisać niż epitety?
Anonim2020.08.7 20:15
Mordo! Ty w ogóle nie ogarniasz? 🤣🤣🤣 Przyjeb? Czy wodogłowie?
robaczek2020.08.6 16:30
NIE ROBCIE JUZ Z BIEDNYCH LUDZI WIEKSZYCH IDIOTOW!!!!!! i tak juz przecietnemu pisiorowi wstyd. musi trwac w tym bagnie bo przeciez nie przyzna sie ze od lat robicie z nieg debila. TO GRYZIE JAK TYLKO USLYSZY ARGUMENT ;] sam niestety nic nie ma poza zebami i bogiem na ustach.
Kornel2020.08.6 16:43
Lechu /robaczku/...! Zamknij dzioba!...OK? Nie ty będziesz dyktował nam Polakom, "ateisto, Żydzie.." , o tym co mamy robić i jak mysleć! Twoich opinii, my Polacy, i tak nie bierzemy pod uwagę! Przecież doskonale o tym, wiesz ,/ " kretynizacjo"..../
Hue2020.08.6 21:55
I myślisz, że jak wymienisz te przymiotniki to coś znaczy? Idź lepiej rób eksperymenty na parówkach jak Maciereiwcz. . I dalej łykaj jego głupie rewelscje, które służą tylko wyciąganiu kasy. I zapytaj go przy okazji dlaczego uciekal że smoleńska w dniu katastrofy.
Ryszard2020.08.6 22:33
uczyłeś sie gamoniu fizyki ? Chyba byleś na wagarach . Porownanie do pękajacych parówek jak najbardziej trafne , siegnij do fizyki z klasy 7 sp.. tam jest o cisnieniu wewnetrznym . Kto sie smieje z porownania pękajacych parówek jest naprawde idiotą bez znajomosci fizyki na poziomie sp . I smiejesz sie sam z siebie .
ed2020.08.6 22:58
Przygłup zapomniał, że nie pisze na Interii, i myśli, że wokoło tacy debilowaci jak on. Co w tej Polsce narodziło się tylu przygłupów!
szabes jutro jude!2020.08.6 16:44
kaszanka i świeczki, może nawet goście
Linkc2020.08.6 16:30
wy już 10 lat gadacie.
Twoje imię2020.08.6 16:16
Kreml to Ci co finansują Ordo Iuris?
Shrek2020.08.7 3:04
Tak.LGBT też
BogaNIEMA2020.08.6 16:08
A o starożytnych kosmitach w tym filmie nic nie było?
BÓG BYŁ JEST I BĘDZIE NA ZAWSZE....2020.08.6 17:14
Często piszesz, że Boga nie ma?! To ciebie może niedługo nie być!?... Masz pewnie wielkie problemy ze swoją osobowością! ...... Tak przeważnie piszą osoby opętane przez demony! ...Widać, że bardzo siebie nie lubisz! Robisz sobie wielką krzywdę, nie nam....! Opamiętaj sie! ..Doskonale wiesz, że PRAWDY NIE PRZEKRZYCZYSZ..! BÓG był, jest i będzie na wieki.!..BÓG JEST STWORZYCIELEM NIEBA I ZIEMI!......NICZYM TEGO NIE ZMIENISZ .....!!!!!!
BogaNIEMA2020.08.6 21:53
Czemu się wściekasz gdy mówią, że boga nie ma? Czyżbyś czuł, że wytykana jest Twoja dziecięca naiwność?
Tomasz,2020.08.6 16:06
pull up! Terrain ahead!
pull up filthy panties2020.08.6 16:14
shit drips from your butthole
Ryszard2020.08.6 22:40
Głabie a masz czarną skrzynke z tego samolotu w Polsce ? Materiały te podala tylko komisja Anodiny nikt z Polski nie odsłuchał czarnej skrzynki z tym co działo sie w kabinie samolotu Głąbie i jeszcze jedno w każdym samolocie jak podchodzi do lądowania jest ten sygnał po zniżeniu sie poniżej 15om
Tomasz tamto dasz wystaw to co masz2020.08.7 0:37
Mordo! Ty w ogóle nie ogarniasz? 🤣🤣🤣 Cokolwiek nie napiszesz. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów z PO.🤣🤣🤣🤣 Aha.. Sorry ale wygląda na to że pedofilem to był twój stary. (albo cię nappierrdlał). Zgadłem?
Jeremi2020.08.6 16:05
Jak Obama i Merkel mogą dzisiaj spojrzeć w twarz Polakom, to sprzedajna ludzie, którzy dla zysków u Putina, sprzedali nasz kraj. Historia Jeszce zdąży dobrać im się do du.........y
Na czyje polecenie wysłano2020.08.6 16:04
najważniejszy samolot Rz. P. na "remont" do Kraju Rad?
Komor z ruskiej budy2020.08.6 16:03
Dla mnie to nie odkrywcze. Od początku to wiedziałem.
Recydywizm Kremla!2020.08.6 16:02
Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. Recydywizm Kremla! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.