Tomasz Sakiewicz: Dlaczego wzięto na celownik Michała Rachonia - zdjęcie
07.02.19, 13:00fot. Elekes Andor, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Tomasz Sakiewicz: Dlaczego wzięto na celownik Michała Rachonia

39

Zeszły tydzień pokazał, jak może wyglądać życie polityczne w najbliższych miesiącach. Myślę, że to jeszcze niestety nie koniec.

Taśmy, na których nagrano prezesa PiS, a przynajmniej to, co ujawniono do ostatniej soboty, w pewnym sensie oddają Kaczyńskiemu przysługę. Bardzo słaby atak i zerowe powody do oskarżeń uodpornią go na następne ciosy. PiS ma tylko jedną nauczkę – by z jakiejkolwiek działalności gospodarczej nie robić czegoś podejrzanego. W normalnym państwie biznesem zajmują się niemal wszyscy, byle nie łamali prawa, a prawo ma być takie, by uczciwym ludziom pomagać i wręcz zachęcać ich do robienia pieniędzy. Kraje, w których wyborcy potrafią doceniać przedsiębiorczość, a państwo w niej nie przeszkadza, mają szansę na prawdziwy rozwój. Od dawna zachęcam PiS do próby pozyskania średniozamożnego elektoratu przez obniżenie nakładów na pracę. PO przy okazji taśm opublikowanych w „GW” pokazała prawdziwą twarz. Blokowanie inwestycji z powodów politycznych to dziedzictwo komunizmu. PiS ma idealną okazję, by sytuację wykorzystać. Może pokazać się jako partia konserwatywna i jednocześnie otwarta na gospodarkę.

Sprawa aresztowania byłych urzędników MON i PGZ nie jest dla mnie taka oczywista. Do jednego worka wrzucono różne osoby. Nie wiem, jaki mają ze sobą związek i czy rzeczywiście trzeba było zabiegać aż o takie środki prawne. Co do byłego rzecznika MON to ze względu na ataki na Antoniego Macierewicza jak tylko zaczęło się jego grillowanie, chciałem, by usunął się z funkcji. Z tego powodu byłem gotowy zatrudnić go nawet w swojej firmie, byle tę awanturę zakończyć. Żałuję, że zbyt późno mnie posłuchano. Nie chodziło o tego młodego człowieka, lecz o sprawę, którą prowadzi Antoni Macierewicz, czyli wyjaśnienie tragedii smoleńskiej. Bez względu na okoliczności ona ma zostać wyjaśniona. Nikt nas z tego obowiązku nie zwolnił i nie może zwolnić.

Patrzę na radość przedstawicieli mediów również po prawej stronie, którzy parę lat temu szydzili z wyjaśnienia tragedii smoleńskiej, a nawet na dzisiejsze publiczne wypowiedzi pokazujące, że ci, którzy chcieli tą sprawą się zajmować, teraz pójdą na dno. To byli dziennikarze TVN, TOK FM, autorzy wywiadów z Urbanem, wieczni zdrajcy, a nawet członkowie mafii, którzy zmieniali nieustannie barwy partyjne albo pracodawców w zależności od interesów. Namnożyło się ich dzisiaj sporo po prawej stronie w mediach. Jeżeli ktoś w PiS-ie na nich liczy, to się przeliczy.

Znam swój obowiązek i wiem, co do mnie należy. Tak też myśli grono moich współpracowników. Wśród ludzi, do których mam szczególne zaufanie, jest Michał Rachoń. To dzisiaj najbardziej popularny i jeden z najzdolniejszych dziennikarzy w Polsce. Oglądają go zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. Wielu tych ostatnich sporo zrobiło, by go nie oglądano. Antyrządowa opozycja cierpiąca na brak charyzmatycznych osób na pewno nie znosi, gdy człowiek o innych poglądach przyciąga miliony widzów. Pozbycie się Rachonia jest jednym z głównych celów wrogów Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u. Uważają, że łatwiej będzie atakować, gdy w studio zasiądą dziennikarze niewiarygodni albo słabi. Nasze środowisko ma jedną ważną cechę: oprócz tego, że stawia wartości ponad interes prywatny, przede wszystkim nigdy nie wspierało żadnych podziałów w PiS-ie czy po prawej stronie. Każdy, kto chciał rozbijać obecny obóz władzy, zaczynał od ataków na nas. Nasza postawa wywoływała wściekłość wielu osób, a nawet kilka lat temu z tego powodu próbowano mnie usnąć z funkcji szefa „GP”.

Dzisiaj widzę, że atakowani są głównie trochę młodsi koledzy, przede wszystkim Rachoń. Jestem przekonany, że to przygotowanie do czegoś większego. Mam nadzieję, że tym razem się nie uda. Mnie wyrzucono z TVP 9 kwietnia 2010 roku wieczorem. Bez podania powodu. Miałem wtedy najbardziej popularny program poranny emitowany w niedzielę. Myślałem, że po upływie tylu lat historia się nie powtórzy. Ciągle jednak jeszcze słabo dostrzegamy rzeczy oczywiste.

Tomasz Sakiewicz

Gazeta Polska 6/2019

Komentarze (39):

helena2019.02.8 16:07
zgadzam sie z pana artykulem co za nikczemnik pozbawil POLAKOW ogladania programow z panem Rachoniem ktory perfekcyjnie bez ponizania zadawal lewactwu trudne pytania ,perfekcyjnie przygotowany czyzby rzadowi na tym zalezalo aby opluwano bezkarnie Polske i POLAKOW przez bojowkarzy postkomuny.uczestniczacych w debacie minela 20 lub 8 wstyd za takie posuniecie.Nie dosc ze tvn,inne media niszcza przez swoja agresje psychike polakow to pozbawiono nas w tvp najwspanialszego dziennikarza,
Pstry kon2019.02.8 7:26
Ciekawe czy do Rachonia dotrze, ze laska prezesa na pstrym koniu jezdzi ?
kat02019.02.8 0:17
Rachoń musi wrócic.
ape2019.02.7 23:03
Rachoń wyleciał za wywiad jego żony z vice ministrem MSZ w TV Republika. To jest zemsta B. Cichockiego.
o2019.02.7 21:08
spuścili go jak wode w klozexcie.
Anna2019.02.7 16:48
TVP bardzo mnie rozczarowała wyrzuceniem p. Rachonia. Zastanawiam się, o co im tam naprawde chodzi. A bez Rachonia programy, które prowadził, sa nie do ogladania, więc nie oglądam.
Zenek2019.02.7 16:32
Spokojnie. Przy odrobinie chęci wróci na stanowisko rzecznika partii PiS.
Bogdan2019.02.7 16:29
"W 2002 został działaczem Prawa i Sprawiedliwości[4]. W wyborach do Parlamentu Europejskiego z 2004 prowadził kampanię Anny Fotygi (PiS)[7]. Od lipca 2008 do stycznia 2012 był rzecznikiem prasowym tej partii w Sopocie[5]. Później wystąpił z PiS. " Proszę, nie obrażajcie dziennikarzy.
Pat2019.02.7 16:17
Po zdradzie obozu reform przez prezydenta i jego wetach, cały ten zgiełk to już tylko brzęczenie much i woda pod mostem.
słowiczek poznański2019.02.7 15:03
- "Trzeba iść równym krokiem, płynąć z prądem jak pozostała lawa"- Da, da towariszcz Olej durak, mam coś dla was: Wyklęty, powstań ludu ziemi! Powstańcie, których dręczy głód!
Marta2019.02.7 14:44
Nie rozumiem i nie pojmuję, dlaczego obrażani są dziennikarze przed TVP/ dlaczego to można tolerować? Proponuję aby inni poszli pod TVN i tam też szczuli darli gęby i wyzywali tych jedynych ze jedynej słusznej telewizji? a dlaczego nie? mamy wszak wolność i można wyzywać, nawet niedługo pobić może jak przed Sejmem..Policjo czyń swą powinność w imię demokracji..
em. in\\\\\\\\305\\\\\\\\274.2019.02.7 14:39
Panie Tomaszu, po prostu zaczął zawadzać czosnkom - i tylko tyle wystarczy, żeby być wyautowanym.
Olej2019.02.7 14:10
Co do Pana Rachonia ! Nie on jeden i nie pierwszy. Informatycy światowej klasy hodujący świnie byli pierwsi. Czarą goryczy ! Jest przykładem jak pośród miernot ginie talent i b. zdolny człowiek. Polska rzeczywistość; polskie piekło, przykłady można mnożyć. Dlatego tak wielu bardzo zdolnych ludzi trafia za granicę gdzie są doceniani za inteligencję, nieprzeciętność i kreatywne myślenie. Miernoty w polityce, miernoty na urzędach, miernoty i wrzask motłochu obezwładnia ten kraj od dziesięcioleci dławiącej wszystko komuny. Tu żeby żyć trzeba mieć pozwolenie, koncesję układu, sitwy. Trzeba iść równym krokiem, płynąć z prądem jak pozostała lawa. Tu się nic nie uchowa i żywemu nie przepuści. Tak jest w powiatach w gmynach, gdzie od dekad siedzą klany, rodziny, gdzie jest wszystko uklepane, ułożone. A niech byś spróbował inaczej ? Dlatego prawie 40 milionowy kraj, naród nie jest w stanie skonstruować nic poza szpadlem i widłami, wszystko cokolwiek się obecnie produkuje technologicznie pochodzi z zewnątrz. Symbolem polskiego piekła jest warszawski Żerań – puste odrapane hale, po których hula wiatr w samym centrum politycznego city ! Duchota i gęste powietrze nas dusi wciąż i nikt nie waży się otworzyć okien. PiS miał to zrobić ale i ich dopadła niemoc ! Pan Rachoń spróbował ! ?
Alojzy Cedzid\305\202o2019.02.7 17:34
A gdyby tak mniej poetycko opisać tą naszą marna rzeczywistość i umotywowac to stwierdzenie ,,PIS MIAŁ TO ZROBIĆ ALE I ICH DIPADŁA NIEMOC .
CzopekŁechcącyOdwłokWładzy2019.02.7 13:58
Sakiewicz - wydawca Dyplomów Uwielbienia dla partyjniaków z rządu i ich wręczania na Galach Dętej Aklamacji. Wzorzec wazelidziennikarstwa, upłaszczenia publicystycznego i koniunkturalny dewot. Robi za pudla władzy, bo nie może utrzymać się z brukowej gazety.
Olej2019.02.7 14:16
Ooooo właśnie !!!! Lawa bulgoce, wlewa się w każdy zakamarek, wciska do ust, do oczu, włazi i wyrównuje. Ugniata i uciska ! Tak trzymać, ! Docenią ! Dadzą order, wypłacą ile trzeba. A i przed kamerę między celebryty, żeby się rodzina dowiedziała jakym sławny i światowy. Gratulacje !
Marta2019.02.7 13:56
Ma Pan słuszną rację..Pisałam już na portalu..że bez Rachonia i Klarenbacha PiS nie wygra żadnych wyborów. Bo TVn robi co chce jedzie po prawicy, a prawicowi dziennikarze zbyt grzeczni..obejrzą się ale zbyt późno..Nie wiem komun a tym zależy i kto mąci w PiSie
Olej2019.02.7 14:20
Pani Marto ! PiiS nie ma wygrać wyborów Rachoniem i Klarenbachem. PiS ma wygrać wybory reformą sądów, prawdziwymi zmianami polityki, i wszystkim co obiecywał zrobić przed wyborami. PiS ma wygrać wymianą kadry w urzędach państwowych, jakością państwa. Ma wygrać zreformowaniem i naprawą instytucji, które budzą ogromne zastrzeżenia.
Marta2019.02.7 14:40
Oczywiście,,że tak, ale teraz piszemy o dziennikarzach..więc oni są niezbędni. Poza tym kto kreuje świadomość? media..to jest trzecia władza..Bo niektórzy uważają, ze co powie TVN to jest święta prawda..i takich jest bardzo wielu..nie potrafią wyciągnąć sami wniosków i oddzielić ziarno od plew w przekazywanych informacjach. Jak oglądam TVP i TVN to sa dwa różne światy i dwie różne Polski. TVN tak kłamie i oczernia nasz kraj wszędzie gdzie się da..to jest okropne. Zwykli ludzie nie wiedzą, że są manipulowani, bo przywykli tylko do jednej prawdy. A tacy dziennikarze jak wymieniłam wcześniej potrafią przekazać informacje w sposób prawdziwy i często dosadny..
Alojzy Cedzidło2019.02.7 17:26
Coś mi się widzi ,że pani Marta dobrze ocenia naszą rzeczywistośc w tym i problemy tej naszej ,,dobrej zmiany . Myslę ,że Pani sposób na ocenę naszej sytuacji ( ogladanie Tvp i TVN ) jest rzadko stosowany na tych forach . Nie czuję się upoważniony do oceny tekstu ,,Oleja " ,ale cos mi sie widzi .że jest zbyt rewolucyjny .
Olej2019.02.7 21:43
Dziennikarstwo informacyjne a nie propagandowe. To jest mowa faktów. Od wyciągania wniosków jesteśmy my ludzie- obywatele. Ja wierzę w inteligencję większości Polaków. W 2016 r. ta inteligencja zadziałała. Proszę i Panią o wiarę w nas, którzy stanowimy zdroworozsądkową większość ! Na nic się zda koloryzowanie tej lub innej zmiany władzy gdy słowa i czyny się rozjeżdżają i przeciętny człowiek zadaje sobie pytanie. Czy ja zwariowałem, czy oni zdurnieli ? Przecież widać gołym okiem co jest. Panu Cedzidło odpowiadam ! Cedząc ! Jestem za PiS em gdyż innej alternatywy nie ma poza dopuszczeniem zgrai łobuzów i złodziei do władzy, którzy niechybnie, oczywiście gdyby ją zdobyli, rozprawią się z oponentami i wszystkim tym co udało się PiS-owi zrobić. A że udało się zbyt mało i w zbyt ślimaczym tempie to jest dyskusja na inny temat. Ja mam szczerze dość wybierania między dżumą a cholerą ! Pewnie podobny scenariusz nas czeka przy wyborach prezydenckich. Tak sobie myślę gdybyśmy my obywatele sami wytypowali człowieka – za jego zgodą warunkową, powiedzmy 2 milionowym głosem poparcia w podpisach referendalnych – i go wtedy poprosili o start w wyborach prezydenckich. Ot choćby Pana dr. Leszka Żebrowskiego ? Są i inni zacni ludzie, na których z pewnością byśmy się nie zawiedli. Co Państwo na to ???
JR2019.02.7 13:50
Zdecydowanie popieram głos redaktora Sakiewicza. Michał Rachoń to doskonały dziennikarz. Totalni zawsze będą atakować tych co im udowadniają zdradziecką i złodziejską politykę z przeszłości. Dokąd ta banda złoczyńców będzie tak bezkarnie szkodziła Polsce i narodowi polskiemu? Czy nie cas oczyścić to bagno!? Zastanawiam się jak daleko może posłużyć się człowiek w szkalowaniu Polski (nie piszę Ojczyzny bo było by to pochlebstwem dla tych ludzi), jak można być takim podłym?? Okradać państwo, tworzyć takie prawo aby legalnie można było brać złodziejem, likwidować ludzi prawych walczących ze złem (ile było tajemniczych zgonów, nie wykrytych celowo). Redaktor Rachoń był kolejnym atakowanym dziennikarzem. Oglądałem przekaz telewizyjny kiedy to jakiś zwariowany chłystek popychał Go. Przecież gdyby Pan Rachoń chciał użyć swojej siły to ten chłystek sięgający mu może do ramienia, leciałby i prosił Pana Boga o przystanek. Nie zrobił tego. Kto spowodował jego odwołanie? Powinien jak najszybciej wrócić do pracy w TVP. Panie Kurski, jeżeli coś Pan w tej sprawie może zrobić dobrego to powinien Pan to uczynić. Nie trzeba być tchórzem i robić w portki. Totalna banda się z tego śmieje.
Jan2019.02.7 14:05
He, he, he Kurski wie doskonale, że przywrócenie Rachonia na antenę TVPiS, będzie jego ostatnią decyzją personalną w tej telewizji. Wyleci na zbity pysk, bo tacy rachonie tylko odstręczają wyborców od PiS-u.
JR2019.02.7 17:31
To tylko w Pana głowie tak się jakoś ułożyło.
Alojzy Cedzid\\\\305\\\\202o2019.02.8 11:50
Trochę brak logiki w tym Pana komentarzu . No bo rad bym wiedzieć co to za ,,występy " Rachonia ,,odstręczają wyborców od PiS -u . Prawda , którą raczej Rachoń szanował ? A wyleciał akurat nie z powodu kopania dołkow [od PiS -em . A Kurski ? Wyglada na to ,że się kogos boi . Nie był bym pewien , czy w przypadku Rachonia, Kaczyńskiego . Dla potrenowania logiki niech pan Jan przerobi ćwiczenie z logiki ,,Co deszcz robi jak nie leje".
Olej2019.02.7 13:45
Sawicka nie siedziała i dobrze na tym wyszła - sprawiedlywie ! Obstawiamy zakłady ! Ile można postawić na Stefana, że będzie siedział, ile na Sławomira b. mynistra zdrowia, że będzie siedział, ile można postawić na Stasia Ge, że posiedzi dłużej ???? Ile w ogóle można postawić, że figury a nie płotki trafią do pudła. Stefan z jajami pełnymi miłości dalej charczy, wyciąga jaszczurczy łeb i łypie przechlanymi gałami na w........cą go rzeczywistość.
Alojzy Cedzid\305\202o2019.02.7 14:55
Nie czuć optymizmu w Pana komentarzu . U mnie chyba też . Nic nie obstawię , Jak se przypomnę te wspomnienia z wczoraj o tym stole bez kantów , które organizatorzy zostawili na potem . O tych wetach Prezia , O tej opiece Brukseli . pomocy totalnych .i zestawię to z możliwościami PiS -u na pokonanie tych trudności , to optymizmu doszukać się u siebie nie mogę
Jan2019.02.7 13:39
Bo z niego taki dziennikarz, jak z koziej doopy trąba. Niech się lepiej weźmie za politykę, będzie mógł brylować w mediach jak Krystyna i reszta tuzów tej formacji.
JR2019.02.7 13:53
Panie Janie, a Pan to co jest? Bezczelny typ, wywodzący się z eskadry tych, którzy okradali państwo przez 8 lat. To Panu się podoba? Tych Pan chwali? To jest okropne, że mogą być tacy ludzie!!!!
Olej2019.02.7 13:36
Dlaczego wzięto na celownik..... ??? Dlatego, że PiS wstrzymał atak reformujący państwo, dlatego, że w TV siedzi sitwa i gra w dwa kurskie, dlatego, że prezydent wstrzymał przetrzepanie kasty peerelczyków w wymiarze sprawującej władzę sprawiedliwości. Dlatego, że łajzy i szubrawcy chodzą na wolności i się chichrają z całego tego gadania o prawie i sprawiedliwości. Dlatego, że służby specjalne tolerują agenturę, podsłuchy i cały szereg prowokacji przeciw państwu.
Alojzy Cedzidło2019.02.7 13:50
Tak jest ,Słuszne uwagi i podbudowanie tego ,,dlatego " Dzięki za otwarcie moich oczu , Dzięki , bo ja myślałem ,że Polską rzadzi PiS a nie Rachoń . A tu masz , taki niepozorny , a taki ważny.
Alojzy Cedzidło2019.02.7 13:36
TAK szczerze, to pan Redaktor , za wiele nam nie powiedział. Rachonia wywalili bo za dużo mowił . Ale i za to co mówi . Nie tylko osobiście A mnie brakuje informacji , kto czuwa w TvP nad tą ,,poprawnością dziennikarską " . Kto to taki czuły na prawdę ,jej pokazanie , bo kłamstwo to chyba inna sprawa Kto czuły na prawdę lub może na uznanie tej prawdy przez przeciwników.. Oj jak mi brakuje .
anonim2019.02.7 13:31
"Dlaczego wzięto na celownik Michała Rachonia ?" Bo jest cham, prostak i propagandzista.
Alojzy Cedzidło2019.02.7 13:44
Był bym mocno zobowiżany pani Darii za uzasadnienie tych powodów wzięcia na celownik Rachonia , Jest cham , Jest prostak . Jest propagandzista.. Tak dla powodów statystyczanych proszę też o podobna ocenę np. pani Moniki Olejnik .
Olej2019.02.7 13:50
Pani Danilczyk ! Pani jesteś tak rzeczowa jak niejaki Tumanowicz i Stefanowicz z Wiadomości.
Anonim2019.02.7 14:42
Danielczyk to chamka,prostaczka i propagandzistka,oczywiście nie muszę uzasadniać.
KRZYSZTOF2019.02.7 15:07
ot gadzina tvn to dla ciebie normalka
jan maria2019.03.14 8:54
do piet mu nie siegasz
edi2019.02.7 13:23
Głowa do góry P. Tomaszu OPATRZNOŚĆ CZUWA - POLSKA BĘDZIE SILNA I WIELKA - PROSZĘ SIĘ TRZYMAĆ - DOBRO ZWYCIĘŻY !