Tomasz Lis podpadł. Powiedział prawdę o ,,Strajku kobiet'', aborcji i PO - zdjęcie
19.12.20, 17:56fot. yt/tomasz lis

Tomasz Lis podpadł. Powiedział prawdę o ,,Strajku kobiet'', aborcji i PO

12

- Jest tylko jedna partia, która nie zwiększyła swego poparcia po protestach Strajku Kobiet. Która? Ta, która chce legalnej aborcji – napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Liderka „Strajku kobiet” Marta Lempart jest - mówiąc językiem młodzieży – uziemiona na kwarantannie z powodu zakażenia koronawirusem. Jak się okazuje popieranie jej postulatów i rozrób przez Platformę Obywatelską i Lewicą nie przynosi tym partiom pożytku, a wręcz powoduje straty poparcia.

Krytyczną opinię na ten temat wyraził na Twitterze Tomasz Lis.

- Jest tylko jedna partia, która nie zwiększyła swego poparcia po protestach Straju Kobuet. Która? Ta, która chce legalnej aborcji. Polacy mają poglądy jskie mają, a nie takie jakie chciałyby , żeby oni mieli wielkomiejskie kawiarnie – napisał naczelny Newsweeka.

No i naraził się obrońcom PO i ekstremalnej lewicy, choć jest on dla tych środowisk niekwestionowanym autorytetem.

- Czytanie Pana tweetów niczym nie rożni się od oglądania Wiadomości w TVP – napisał jeden z twitterowiczów.

- Dobrze że Pan to dostrzega, szkoda że opozycja tego nie widzi – dodał inny.


mp/twitter

Komentarze (12):

Piotr2020.12.20 15:34
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
Kasikas2020.12.20 13:02
myślący ludzie ,,nawet słabej wiary,,są myślący....i w końcu dochodzą do PRAWDY
"No i naraził się" Marysi2020.12.20 6:23
Marysia w swoim antyszczepionkowym i antycovidowym amoku przestała być na bieżąco z polityką: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26557994,trzaskowski-w-kwestii-aborcji-mam-zupelnie-inne-zdanie-niz.html
Jakub2020.12.20 4:17
Jednym słowem Lisek otrzeźwiał? Czy na długo? Oby!
lis przegrane bydle2020.12.19 22:12
na wigilie to i bydle potrafi przymówić ludzkim głosem , a co dopiero parszywy LIS!!!
kat2020.12.19 18:43
Tomasz Lis bezsprzecznie jest człowiekiem inteligentnym, jest jednocześnie wojownikiem własnego intelektu z pychą. Pycha go pokonuje, staje się głupcem i przegrywa sam ze sobą. Ileż dobrego można zrobić będąc Bogu wiernym, ileż stracić można od Niego odchodząc.
bogdanus2020.12.19 18:42
Parcie do władzy oślepia, Lis to widzi.
Topek2020.12.19 18:41
Komu podpadł? Przecież on nie ma nad sobą jak to mają dziennikarze TVP psychopatycznego prezesa który nie uznaje absolutnie żadnego sprzeciwu
man.of.Stagira2020.12.19 18:38
PANIE LIS....zacytuję pański 'wytwłit': "T e r a z! Wszyscy! R a z e m!" Kto to tak się zapluwał niedawno?..
niech piana toczy się2020.12.19 18:34
z lewackofaszystowskich czerwonych pysków
Pytanie2020.12.19 18:23
Zastrzelimy Lisa, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie - Kto jest autorem tych słów?
AB2020.12.19 18:29
poprzednik hołowni (wiadomo dlaczego z małej litery)