16.03.16, 13:45

Terlikowski: „Święty Spokój”, zamordowane dziecko i polscy biskupi

Są rzeczy, których nie potrafię zrozumieć. I to jest jedna z nich. Od tygodnia wiadomo o zbrodni, jaka dokonała się w Szpitalu Świętej Rodziny. Abortowane dziecko urodziło się żywe, później konało, a nikt nie udzielał mu pomocy (bo jedynie kwiliło, a nie płakało, wyjaśnia krajowa konsultant ds. neonatologii). Media wprawdzie o niej milczą, ale dzięki Telewizji Republika, Frondzie, portalowi Prawy.pl, a także mediom prawicowym i katolickim, udało się zrobić wokół niej trochę szumu. Wypowiedzieli się (nieliczni wprawdzie, ale jednak) politycy. Liroy złożył nawet doniesienie do prokuratury, ministerstwo zdrowia nakazało sprawdzenie. Jednym słowem coś się dzieje. I tylko biskupi milczą. Sprawy nie ma. Nie ma przypomnieniami politykom, że w 1050 rocznicę chrztu Polski należałoby zakazać aborcji i bronić życia. Nie ma apelu do sumień. Jest… milczenie. Liroy się wypowiada, a biskupi milczą.

I to jest coś, czego nie potrafię zrozumieć. Ewangelia jest jasna, tak jak jasne jest nauczanie Kościoła. Obrona życia, tego najsłabszego jest naszym obowiązkiem. Bycie głosem niechcianych, odrzuconych, tych, których nie chce społeczeństwo jest zadaniem Kościoła i biskupów w sposób szczególny. Pasterze też nic nie mają do stracenia. Nie pochodzą, jak politycy, z wyboru, im opinia publiczna nie może zaszkodzić. Nie stracą pracy, jak lekarze, którzy sprzeciwiają się aborcjonistom, i nie ma w Polsce sądów, które chciałyby ich skazywać za mówienie prawdy (choć zdarza się to świeckim obrońcom życia). Jednym słowem wymarzone okoliczności, by zabrać głos w sprawie tak absolutnie – z punktu widzenia Ewangelii – oczywistej. A jednak… milczą, tak jak milczeli, gdy szykowano się do zabicia dziecka „Agaty”. Największy święty polskiego Kościoła - „święty Spokój” znowu wygrywa. Szkoda.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze

anonim2016.03.16 14:24
A może nie chcą wyjść na głupków, wychodząc przed szereg. Jak dotąd nie ma jakieś oficjalnej wiadomości na temat tego zdarzenia.
anonim2016.03.16 14:55
"Tak to jest w Kosciele posoborowym. Wygoda, spokoj i strach przed narazaniem sie komukolwiek. Dlatego polecam tradycje, czyli prawdziwy Kosciol Katolicki." --- I Ty, Sylwio, chcesz, jak wszyscy lefebryści, żeby Was nie traktowano jako heretyków i sekciarzy?
anonim2016.03.16 14:57
Przecież jest komunikat KEP! http://episkopat.pl/informacje_kep/7218.1,Rzecznik_KEP_Jak_dac_szanse_zyciu.html
anonim2016.03.16 14:58
Nazwa tego szpitala to profanacja Swiatej Rodziny! Proponuje zaczac od zmiany nazwy tego szpitala, aby nikt sie nie nabral, ten szpital nic nie ma wspolnego ze Swiata Rodzina ani z wiara i przykazaniami.
anonim2016.03.16 15:10
Kościół katolicki naucza, że nie wolno zabijać. Jeżeli nie wypowie się po każdym zabiciu dziecka to oznacza, że zmieniła się nauka Kościoła katolickiego ? Nie
anonim2016.03.16 17:41
http://www.fronda.pl/a/kep-ws-szpitala-na-madalinskiego-kazda-aborcja-to-zamach-na-zycie,67963.html
anonim2016.03.16 17:42
http://www.fronda.pl/a/kep-ws-szpitala-na-madalinskiego-kazda-aborcja-to-zamach-na-zycie,67963.html
anonim2016.03.16 17:55
Panie Terlikowski,w 6 miesiącu ciąźy nie robi się aborcji,jeżeli coś rzeczywiście się wydarzyło to najwyżej przedwczesny poród.Badania też dużo wcześniej się przeprowadza,żeby wykluczyć różne choroby.Jak moze się pan wypowiadać nie mając pojęcia o sprawie.Był pan przy tym?Od takich spraw jest prokuratura,poczekajmy na wyniki.Proszę nie mieszać do wszystkiego kościoła, bo przez takich oszołomów ludzie od niego odchodzą.
anonim2016.03.16 18:09
KAMAEL Masz rację. Terlikowski był widział i wszytko wie. Tylko czy reanimowanie dziecka za wszelką cenę, które nie ma szansy przeżyć, aby dłużej pocierpiało jest humanitarne
anonim2016.03.16 20:37
Panie Terlikowski, niech Pan się nie zgrywa. Doskonale Pan wie, że PiS ma już wystarczająco dużo problemów z opozycją. Jeśli jeszcze zaczną z aborcją, zagryzą ich. Pan oczywiście musi zgrywać głupa, bo i tak zarzucają Panu brak konsekwencji.
anonim2016.03.17 1:12
Problem z Ewangelią jest taki że nie wypowiada się ona w ogóle o spędzaniu płodu.Tak samo Stary Testament,jest tam wiele szczegółowych nakazów i zakazów,ale o przerywaniu ciąży milczy.Gdyby Bóg chciał żebysmy każdy najmniejszy zarodek traktowali jak człowieka,to nie dopuściłby do tego żeby tyle zarodków obumierało naturalnie,bo jeśli to człowiek,to jaki sens jest w takiej śmierci,skoro nawet nikt nie wie o istnieniu tego człowieka,ani on sam nie ma świadomości
anonim2016.03.18 11:19
@katoliberalny A ty jak zwykle masz problem z Ewangelią (sam napisałeś). Ale tak naprawdę to z sobą masz problem na co wskazuje twój nick (oksymoron), o czym ci już pisałam.
anonim2016.03.18 11:19
Biskupi milczą, bo państwo socjalistyczne włącznie z żoną red. Terlikowskiego zastanawiają się nawet czy Kościół powinien być dopuszczony do pisania podręczników z religii, a jak już to pod okiem świeckich, kompromisowo. Niech więc katolicy walczą o dziecko skoro tak dobrze sobie radzą.
anonim2016.03.18 11:23
A komunikat KEPu był chyba 15 marca...