Terlikowska: Polskie homo - Radio nadaje - zdjęcie
06.05.15, 11:36

Terlikowska: Polskie homo - Radio nadaje

13

Homolobby wykorzystuje ostatni tydzień kampanii wyborczej i w publicznym medium przekonuje do jednopłciowych „związków” partnerskich. Wszystko w ramach kampanii społecznej „Popieram związki”.

Zielone światło organizacjom homoseksualnym dała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. To do niej bowiem spływały tysiące protestów po tym jak jesienią zeszłego roku ten sam spot (tylko w wersji telewizyjnej) został wyemitowany w Telewizji Polskiej. Choć przeciwko łamaniu polskiej konstytucji protestowali prawnicy, moraliści i zwykli telewidzowie, KRRiTV nie dopatrzyła się naruszenia prawa w propagandowej reklamówce przygotowanej przez Kampanię Przeciwko Homofobii. Emisja spotu w TVP zbiegła się w czasie z pracami sejmowymi nad projektami ustaw dotyczącymi związków partnerskich autorstwa Twojego Ruchu i SLD. Co ciekawe, sprawozdawcą jednego z projektów był Robert Biedroń, wieloletni szef Kampanii Przeciwko Homofobii, która spot wyprodukowała.

Ostatni tydzień kampanii organizacje homoseksualne postanowiły wykorzystać dla swoich celów. Z pomocą innego publicznego medium, radiowej Jedynki, znów puszczają kontrowersyjny spot. Jak zapowiada KPH, tylko w maju ma on zostać wyemitowany antenie Polskiego Radia 40 razy.

Spot emitowany w publicznym medium przedstawia dzień z życia pary kobiet: śmieją się, kłócą, wspólnie spacerują, modlą się, a na koniec świętują wraz z rodziną kolejną rocznicę związku. Z intymnością i ciepłem głosu lektorki kontrastuje narracja słowna: budzę się przy kimś obcym … śmieję się z kimś obcym… z kimś obcym obchodzę kolejną rocznicę naszego związku. Dlaczego z kimś obcym? „Bo w świetle polskiego prawa osoby żyjące w związkach partnerskich są dla siebie zupełnie obce” – podkreśla KPH. Jej szefowa Agata Chaber przytacza na stronie internetowej KPH badania, z których wynika, że „aż 87% osób nieheteroseksualnych zawarłoby związek partnerski, gdyby istniała taka możliwość”. 

Do reklamówki przygotowanej przez Kampanię Przeciwko Homofobii jesienią zeszłego roku zgłaszano wiele zastrzeżeń natury prawnej i moralnej. W skargach adresowanych zarówno do Telewizji Polskiej, jak i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zwracano uwagę, że spot zachęca do popierania inicjatyw, które stoją w sprzeczności z polskim porządkiem konstytucyjnym. „Spot „Najbliżsi obcy" przedstawia dzień z życia dwóch lesbijek, ukazując bohaterki w sytuacjach właściwych dla tradycyjnego małżeństwa. Spot dokonuje w ten sposób zestawienia, którego celem jest wywołanie wrażenia emocjonalnej bliskości względem obu kobiet, oswajając widza z projektami radykalnej inżynierii społecznej, której wyrazem jest instytucjonalizacja związków osób tej samej płci. Instytucjonalizacja taka, jest wyrazem szczególnej ochrony prawnej i na mocy art. 18 Konstytucji jest zarezerwowana dla małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny” - napisali w swoim stanowisku prawnicy z Instytutu Kultury Prawnej Ordo Iuris. Podkreślali także, że spot łamie regulamin Komisji ds. Kampanii Społecznych TVP. Dokument wyraźnie nakazuje, aby treść przekazów była zgodna z polskim prawem i powinna dotyczyć w szczególności m.in. działań służących umacnianiu rodziny. „Rodzina natomiast, w świetle Konstytucji jest związana zasadniczo z ochroną małżeństwa a zwłaszcza macierzyństwa i rodzicielstwa. W oczywisty sposób, natura związków homoseksualnych jaskrawo sprzeciwia się tej aksjologii”.

Tylko za pośrednictwem strony internetowej CitizenGO protest do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wysłało ponad 60 tys. internautów. Skargi wysyłane były także do TVP. Na rzecznikach prasowych obu instytucji listy protestacyjne nie wywarły żadnego wrażenia, a nawet – można to dziś śmiało powiedzieć – zostały wręcz zignorowane. „Przyjmujemy do wiadomości, że są osoby, którym się ten spot nie spodobał. (…) Ale też trzeba pokazywać coś, co sprawi, że można być za albo przeciw, a nie tylko coś, na co wszyscy będą się zgadzać. Tylko w totalitarnych państwach wszyscy są zadowoleni z tego, co jest pokazywane w telewizji publicznej” – mówił KAI ówczesny rzecznik TVP Jacek Rakowiecki.

Skoro kilka miesięcy temu instytucje, które powinny stać na straży prawa i ładu społecznego, dały się wciągnąć w homoseksualną propagandę, to nie ma się co dziwić, że zachęcona jesiennym sukcesem Kampania Przeciwko Homofobii działa dalej i promuje sprzeczne z polską konstytucją rozwiązania, które godzą w dobro rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Fronda.pl skierowała do rzecznika prasowego Polskiego Radia pytania dotyczące emitowanego właśnie spotu. Do tej pory nie dostaliśmy na nie odpowiedzi.

Małgorzata Terlikowska

Komentarze (13):

anonim2015.05.6 12:21
Finch - przejżyj sobie sprawozdania finansowe organizacji promujących ideologię homo, feminizm, aborcjonizm, genderyzm, itd. i zobacz ile w nich "obywatelskości" - wpływy z dobrowolnych datków i 1% odpisu podatkowego oscylują w okolicach promili ich budżetu. Reszta pieniędzy, jakimi dysponują pochodzi z budżetu państwa, międzynarodowych korporacji oraz fundacji i z budżetów państw obcych. "Obywatelskość" tych działań propagandowych jest taką samą fikcją, jak "obywatelskość" rządzącej partii.
anonim2015.05.6 12:21
Publiczne radio powinno tym ludziom pomagać. Powinni nadawac informacje o ośrodkach leczenia, które mają świetne rezultaty. Namawiac do wizyt u psychiatry i u księży, którzy pomogą duchowo odnaleźć się tym biednym ludziom.
anonim2015.05.6 12:26
Flincz To, że coś jest zgodne z Konstytucją nie podoba się skrajnie fanatycznej grupce homofilów. Tak brzmi lepiej.
anonim2015.05.6 12:43
JakiśCzłowiek Przejrzyj sobie fundacje niektórych prawicowych publicystów, czy organizacji. Są takie co wyciągały łapki po dotacje i na cele statutowe przeznaczały to co dostały z budżetu. Resztę kasy wpisywali sobie w koszty, które dochodziły nawet do 40% (co jest praniem brudnych pieniędzy). A niektóre nawet sprawozdań nie publikowały.
anonim2015.05.6 12:46
@JakiśCzłowiek - poproszę link do tychże sprawozdań.
anonim2015.05.6 13:19
@Romek_Atomek i wszyscy, którzy uważają, że homoseksualiści powinni się leczyć po pierwsze choćby nie wiem jak szukać, nie znajdzie się psychiatry/psychologa, który wyleczy z homoseksualizmu, ponieważ ci ludzie opierają się na nauce, które mówi, że orientacja homoseksualna nie jest chorobą. możecie się z tym nie zgadzać, ale lekarze nie mogą. jedyne co mogą zrobić to pomóc pacjentowi w zaakceptowaniu swojej orientacji. a drugi funfact jest taki, że wśród chrześcijańskich organizacji i ośrodków leczenia z homoseksualizmu, z tego co wiem, nie ma oferty dla lesbijek, tylko dla gejów - chyba, że coś się zmieniło odkąd o tym czytałem.
anonim2015.05.6 14:27
@Finch - sądzę, że struktura budżetu takich organizacji, jak KPH, dowodzi, że "pomaganie osobom homoseksualnym" nie jest ich celem. Dowodzi tego również fakt, że działania tego typu organizacji są tak ewidentnie konfrontacyjne i "kontrkulturowe". O wiele łatwiej zaakceptować homoseksualistę, bez tego całego ideologicznego, rewolucyjnego bagażu, jaki do niego doczepia KPH i tym podobni.
anonim2015.05.6 14:30
@hilaran - część jest na ich stronach internetowych, część można znaleźć tutaj: http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/
anonim2015.05.6 17:49
Najblizsi obcy:D Brzmi jak reklama ufo ludkow z Marsa : ) A tak na powaznie, w tym spocie te kobiety co sie modla to ciekawa jestem co to za modlitwa i do kogo... Bo jesli do Jezusa to pewnie powinny natrafic na fragment w Pismie Sw ze Bog nas stworzyl jako mezczyzne i kobiete, a homoseksualizm jest grzechem... No ale czy tych co propaguja ta ideologie obchodzi zdanie Boga? Czy oni maja sumienie? Czy juz je sprzedali?
anonim2015.05.7 2:22
@redermic - "Wszystkie podane cele statutowe są legalne, a sprawozdania transparentne" - no i właśnie w tym cały pic. Oni są legalni i transparetni i robią ludziom wodę z mózgu zgodnie z prawem. Takich czasów doczekaliśmy w Polsce. Ta bierność nas w końcu zabije.
anonim2015.05.7 2:23
@masza - my po prostu nie chcemy żyć w państwie rządzonym przez takich ludzi.
anonim2015.05.7 6:40
@Ufam - od kiedy homoseksualizm jest grzechem? Bo chyba przeoczyłem jakiś punkt w KKK. Z tego co wiem to grzechem są stosunki pozamałżeńskie.A czy masz pewność, że one uprawiają seks? Równie dobrze mógłbym zarzucić Tobie bezpodstawnie grzech, choć nie mam ku temu powodów, argumentów. Ot tak, bo "mi się wydaje". Czy homoseksualista nie może się modlić? Jest "gorszy"?
anonim2015.05.7 12:41
@redermic - problem tych organizacji jest taki, jak mówiłem - ich "obywatelskość" jest pozorna, nie mają one nijakiego wsparcia społecznego i są po prostu częścią systemu, układu władzy. To jest wszystko sztuczne i robione na siłę i wystarczy poodcinać im budżety, a pies z kulawą nogą nie będzie tam działał "dla idei".