Naukowcy z Wyższego Instytutu Studiów Guadelupiańskich dokonali matematycznej analizy obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Profesor Fernando Ojeda Lianes opublikował ukryty we wzorze gwiazd i kwiatów na płaszczu Matki Bożej zapis nutowy.

Juan Diego opisywał, że objawienie Matki Bożej, którego doświadczył, rozpoczęło się od usłyszenia pięknego śpiewu. Czy dziś wszyscy możemy usłyszeć tę melodię?

Prof. Fernando Ojeda Lianes przez środek obrazu poprowadził pionową linię, następnie poprowadził linie przez 46 gwiazd, tworząc w ten sposób pięciolinię. W miejsce gwiazd i kwiatów wstawił nuty. Po przyporządkowaniu dźwięków klawiatury fortepianu okazało się, że powstała doskonała harmonia.

Aby zweryfikować wyniki eksperymentu, powtórzono go z kopiami obrazu. Przy różnicach w ułożeniu gwiazd i kwiatów efektem była jednak kakofonia dźwięków. Na podstawie obrazu naukowcy ustalili godzinę objawień. Z konstelacji gwiazd ustalono, że była to 6:45. W eksperymencie sprawdzono więc zapis nutowy uzyskany z układu gwiazd z innej godziny. Nawet pięciominutowe przesunięcie tworzyło dysharmonię.

Dzięki naukowcom wszyscy możemy usłyszeć dziś prawdziwie niebiańską muzykę.

kak/aleteia.org