11.09.15, 18:52

Szokujące dane! Szwajcaria: 90 procent islamskich imigrantów żyje z zasiłków

Szokujące - tak można nazwać dane ze Szwajcarii dotyczące islamskiej imigracji... Możemy zaklinać rzeczywistość, ale fakty są takie.

W Szwajcarii 90 proc. imigrantów nie pracuje i żyje tylko z zasiłków. T

"Wśród uchodźców z Erytrei 91 proc. nie pracuje, jeśli chodzi o przybyszy z Iranu 84 proc., a w przypadku Syryjczyków 87 proc. Nawet uchodźców ze Sri Lanki, którzy uchodzą za najlepiej zintegrowanych, nie ciągnie specjalnie do pracy. 75 proc. jest bezrobotnych i żyje z zasiłków. Oraz 89 proc. Turków. Najbardziej pracowici są Chińczycy, ale i tak 69 proc. z nich jest na garnuszku gmin, które nie wiedzą już skąd wziąć pieniądze na wypłatę zasiłków" – pisze „Basler Zeitung”

Jaki jest powód "niepracowania"?

Jak pisze szwajcarska gazeta, praca "im się najzywczajniej nie opłaca".

"Zasiłki są na tyle wysokie, że imigranci nie czują żadnej motywacji, by pracować. Płacą za to gminy i szwajcarscy podatnicy. Nasza polityka azylowa jest całkowicie poroniona" – ocenia „Basler Zeitung”

To samo może czekać Polskę, tylko że Polska Szwajcarią nie jest.

KZ/Wgospodarce.pl

Komentarze

anonim2015.09.11 19:31
No prosze; nic dodac, nic ujac
anonim2015.09.11 20:05
@11 tysięcy I PO i PIS to partie etatystyczno-socjalne.Różnią się szczegółami.Niski socjal w Polsce nie jest zasługą PO.Po prostu nie ma na to kasy.I nie będzie. Napisałeś:"Przy niskim socjalu za PO ciapaci wolą uciekać do Niemiec." Abstrahując już od języka nienawiści ,którego używasz wobec przedstawicieli innej narodowości jest to tak samo jakbyś powiedział:"słoneczne lato jest zasługą PO bo było w czasie ich rządów w Polsce".
anonim2015.09.12 7:51
Korwin powtarza, żeby zlikwidować wszelkie zasiłki, to przestaną mieć motywację do przyjazdu do Polski. Jeśli już któryś się przywlecze, to tylko albo nieprzytomnie zakochany w jakiejś Polce, albo terrorysta chcący nam zrobić kuku.