Szok! OKO.Press ostro o Trzaskowskim: Podwyżkami za śmieci i wodę obciąża PiS, a to bzdura! - zdjęcie
14.04.21, 14:46fot. yt/sterling archer/tt/trzaskowski

Szok! OKO.Press ostro o Trzaskowskim: Podwyżkami za śmieci i wodę obciąża PiS, a to bzdura!

38

W stolicy Polski obecny prezydent Rafał Trzaskowski doprowadził do podwyżek za wywóz śmieci oraz opłaty za wodę do takiego stanu, że w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat niektóre rodziny mogą płacić nawet do około 600 proc. więcej. Politycy Platformy Obywatelskiej oraz sam Trzaskowski za ten stan rzeczy niezmiennie obwiniają PiS. Tą sprawą postanowił się zająć portal OKO Press, który jest zdecydowanie nieprzychylny partii rządzącej, a o wyjaśnieniach Trzaskowskiego oraz polityków PO pisze jasno i wyraźnie, że … to są bzdury!

- Obowiązujące przepisy, ustawa, którą przez ostatnie lata tyle razy poprawialiście, zabrania nam – samorządom – pokrywania części kosztów utrzymania systemu wywozu odpadów – napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski.

- FAŁSZ. Ustawa tego nie zabrania. Co do zasady miasto powinno planować system tak, by sam się finansował, ale gdy kalkulacje są błędne, miasto może dopłacić. W tym roku nic się nie zmieniło – czytamy na portalu OKO Press.

- Trudno więc nie skłonić się ku interpretacji, że Rafał Trzaskowski, formułując swój ostry komunikat, chciał przede wszystkim przerzucić koszty polityczne wysokiej podwyżki na PiS. Podobnie robił już przy okazji ubiegłorocznych podwyżek, choć wówczas podawał inne powody podwyżek niż dziś.
Niestety dla prezydenta Warszawy, w tym przypadku wina PiS jest znikoma - czytamy dalej.

Tymczasem ratusz radzi, a nawet usilnie zachęca do oszczędzania wody. W efekcie – sprawa nie jest przyjemna – może dojść do tego, że stolica Polski wróci do czasów średniowiecza i baroku, kiedy na wsiach była dużo większa kultura czystości i pięknych zapachów niż w miastach. Dalej lepiej już nie kontynuować tego niezbyt sielsko pachnącego tematu.

 

mp/oko press/fronda.pl

Komentarze (38):

Anonim2021.04.14 19:36
A Fronda jak klamala, tak klamie. Ale teraz nawet bardziej perfidnie. Czy zapomnieli, ze lgarze z pikla nie wyjda.
słoiki iweki z Wilanowa - morde w kubeł, bo2021.04.14 16:49
5 razy więcej za wodę zapłacicie; za dobre powietrze tyż z pięćx; a za zepsute 50 x bo trzeba je oczyścić itd
x2021.04.14 16:29
"Miasto ma też rację, gdy powołuje się na komunikat Ministerstwa Środowiska, w którym Ministerstwo pisze, że dopłacanie nie powinno mieć miejsca i dopuszczalne jest tylko w wyjątkowych sytuacjach." - tak, PiS nie zabrania dopłacać, dopuszczone jest dopłacanie w wyjątkowych sytuacjach, a taka sytuacja nie ma miejsca.
renata2021.04.14 18:42
Po pierwsze, dlaczego w innych miastach wywóz śmieci jest znacznie tańszy? Po drugie, jest nadzwyczajna sytuacja - Warszawa tonie w szambie!!!
Pytanie2021.04.14 16:16
Czy prezydent Warszawy Trzaskowski już przekazał kolejną transzę 3,5 mln PLN na finansowanie faszystowskich bojówek LGBT?
Jaś2021.04.14 16:00
Ja to przemyślałem i doszedłem do wniosku że w warszawskim ratuszu należy zorganizować miejskie szalety wraz z łaźnią. Tam i tak g... robią więc im nie zaszkodzi a Warszawiacy dzięki temu dużo wody zaoszczędzą.
Raffaella - co z hostelem dla2021.04.14 15:41
pedryli
Anonim2021.04.14 15:51
Spokojnie, zdążysz skorzystać.
Wania2021.04.14 15:55
zimno jak na Syberii - jest pod mostem
Anonim2021.04.14 15:56
To znajdź sobie jakiś karton albo napal ognisko. Zawsze możesz też iść do noclegowni, ale wytrzeźwiej najpierw.
Anonim2021.04.14 15:58
Ale pod mostem oszczędności na wodzie będą ogromne bo Rafał wie że Wisła wszystko weźmie za darmo. A Rafalala każe oszczędzać wodę.
Wania Antonim - tyś światowcem2021.04.14 16:46
i w Nowym Joreczku, 10 Avenue , przecznica, swój karton miałeś - a z puszek aluminiowych to się zebrało na połówkę
wasz stary znajomy2021.04.14 15:39
Pisałem kilka razy o tym tu i ówdzie, ale nie dociera. Ten niby nowy, nowoczesny, postępowy system śmieciowy służy dojeniu kasy na wielką skalę. Tak jest zrobiony, jest skrajnie głupi i nielogiczny, nieracjonalny, idiotyczny, w związku z tym jest drogi i coraz droższy. I nieskuteczny. I on taki ma być, brak efektów uzasadnia kolejne kosztowne "reformy" i ... dalsze rozmnażanie kosztów. Jest uruchomiona machina propagandowa, za złe działanie systemu jak już odpowiadają niezdyscyplinowani obywatele. Choć system jest tak głupi, nielogiczny, pełen sprzeczności, że nie ma możliwości aby obywatel był całkiem w porządku, nawet jakby się starał i starał. Co jasne wielu się się stara i w końcu rzuca gdziekolwiek cokolwiek, bo ile czasu i sił można tracić, aby pozbyć się legalnie i poprawnie jakiegoś śmiecia. Jak ustalać do którego pojemnika wrzucić jakie opakowanie. Zdaje się że rekord pobiły Tychy, podobno ich wyszukiwarka śmieciowa ma 13 tys. pozycji. No mocna jazda. Mógłbym godzinami te idiotyzmy opisywać, ale może niektórzy internauci sami pogłówkują i sami dojdą. Wielu ma wyższe wykształcenie, myśleć. A co do meritum tekstu, wszystkie ekipy polityczne ochoczo rozwijają ten absurdalny, coraz droższy system. Jak się zdaje wszyscy oni profitują entuzjastycznie na tym mega przekręcie. Takie przerzucanie się oskarżeniami ma ukryć prawdę że chłopczyki i dziewczynki z wszystkich opcji doją kasę na śmieciach. A jak chodzi o sposób naliczania opłaty? Już dawno ktoś wskazał, tak nieśmiało w radio, jakiś wystraszony był, że jest znany dobry sposób naliczania opłaty za śmieci - naliczać na etapie sprzedaży i tak uzyskane środki przekazywać gminie. To jest bardzo podobne do naliczania VAT, więc zapewne wystarczą drobne modyfikacje oprogramowanie. Wtedy też producenci byliby zainteresowani nierozmnażaniem do obłędu opakowań, bo by im to podnosiło cenę sprzedaży. Inna sprawa, te niby cudowne nowe pojemniki na posortowane śmieci. A wyście się zastanowili co jest dalej? W pojemnikach wszystko się miesza, później pojemniki są opróżniane na ciężarówkę, wszystko się miesza, skręca, miażdży, wykręca, brudzi, niszczy. Gdy obywatele przynoszą zazwyczaj dość dobrze posortowane śmieci. I na tym to polega, dalej co jasne wymagana jest potężna sortownia gdzie przebiega kosztowny proces przebierania w tym bałaganie i wybierania czegokolwiek co się jeszcze do recyklingu - koszty taj zabawy płacimy my w opłatach śmieciowych, nie mamy wyboru. I na tym polega geniusz tego biznesu. Co jasne wystarczyłoby utrzymać i rozwinąć także stare systemy skupu odpadów, tam nikt nie miesza, nie niszczy, brudzi, od razu to idzie do recyklingu, tam papierni czy huty szkła. Ale ... nie przyszło wam do głowy co to za dziwne zjawisko - masowe zanikanie punktów skupu surowców wtórnych??? Z tego co się zorientowałem to nie jest przypadek, brutalna mafia śmieciowa ciesząca się szerokim poparciem polityków prowadzi bezwzględną walkę z systemem skupu surowców wtórnych, i wygrywa.
Anonim2021.04.14 16:02
PO w systemie mafijnym jest mistrzem. Afera z Nowakiem to dla nich tylko wypadek przy pracy na ogół nikt o ich przekrętach niczego się nie dowie. No, chyba że przy okazji weźmie tyle milionów co Sienkiewicz. A trzeba przyznać że te to ładnie przytulił kasiorę.
Piotr Nowak2021.04.14 15:38
Hej, zajoby z PO !! Choćbyście niewiem jak kłamali, to tym nie wygracie wyborów ! Nie potraficie tego zrozumieć ?!! Liczycie na to, że Polacy zapomną wasze 8 lat paskudnych rządów ?! W 2015 roku nazwaliście sami siebie totalną opozycją, czyli najgłupszą opozycją na świecie, a Polacy nazwali was po imieniu i po prawdzie, kłamcami, złodziejami i zdrajcami !!! A teraz powiem wam zajoby z PO coś w sekrecie, ale nie mówcie tego nikomu: Wy nigdy nie wygracie wyborów !!!
On2021.04.14 15:34
Prawdziwy facet bierze na klatę swoje błędy i posunięcia .NIe zwala się na innych kłamiąc. Niestety Trzaskowskiemu bardziej blisko to chłopca 5 letniego w krótkich spodenkach lub clowna z cyrku. Taki jak on schował by się za żoną jak by coś się działo na ulicy. Takiego gów**nego pREZYDENTA sobie wybrała warszawka to mają cała Polska się z tego majtasa śmieje.
Grizzly2021.04.14 15:29
Pilny uczeń Tuska! Opowiada dyrdymały i kocopoły a swoją nieudolność i partactwo zrzuca na PiS!
Grizzly2021.04.14 15:32
Won od mojego nicka mendo bolszewicka! Won parchu!
Grizzly2021.04.14 15:55
Won bezczelny złodzieju! Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Monika2021.04.14 15:26
Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika
Bystry2021.04.14 18:05
Pani Moniko, Zgodnie z zarzadzeniami rady ministrow i wytycznymi WHO musi pani posiadac. 1) wazny paszport szczepionkowy i byc przynajmniej dwa tygodnie po drugim "wyszczepieniu". 2) Negatywny test na Covid wykonany nie wczesniej niz dwa dni przed spotkaniem. 3) Posiadac local mieszkaniowy calkowicie zdezynfekowany przez firme posiadajaca atest Sanepidu. Niestety hotele i placowki gastronomiczne sa zamkniete. 4) Pani local musi posiadac atest glownego inspectora budowlanego. 5) Wszystki sprzety w localu takie jak np. lozko musza byc sprawdzone przez wojewodzkiego inspectora BHP. Test stresowy materialu lozka powinien byc wykonany pod pelnym obciazeniem Pani i inspectora (Zazwyczaj BHPowcy posiadaja odpowiednia do tego wage). 6) Pani instalacja kominowa powinna byc wczesniej przeczyszczona, naoliwiona i sprawdzona przez miejscowego kominiarza. 7) Alkohol, z naszej imprezy musi posiadac wazne banderole i byc sprawdzony i wyprobowany przez Sluzbe Graniczna. 8) Powinna pani posiadac atestowana kase fiskalna sprawdzona przez urzad skarbowy. 9) Musi Pani podejsc do najblizszego patrolu policji w celu wylegitymowania sie zgodnie z par 15 ustep 1 ustawy o policji, podejrzenie popelnienia wykroczenia w zwiazku z nieutrzymywaniem dystansu spolecznego i gromadzeniem sie "w kupe" w czasie odbywania stosunku seksualnego. 10) Nasze spotkanie musi byc nagrane przez policyjnego specjaliste w celu pozyskania dowodu sadowego. 11) Cale spotkanie i usluga musi odbyc sie przy pelnej wspolpracy z wojewodzkim inspektorem PIP (panstwowa inspekcja pracy) To inspector musi pierwszy wyprobowac czy w czasie wykonywania uslugi nie jest pani narazona na jakis wypadek i uszczerbek zdrowia przy pracy. 12) W czasie uslugi bedziemy oboje nosic atestowane maseczki zakrywajace twarz i nos. Maseczke bedziemy wymieniac dokladnie co 20 min. W razie nadmiernego sliotoku bedziemy uzywac atestowanej przylbicy najlepiej tej starej wyprobowanej jeszcze z pod Grunwaldu. Ubior ochronny najepiej OP1 wraz z ochrona resztki owlosienia. Jesli zgadza sie Pani na te warunki to przosze o kontakt pod moim wpisem.
Dam2021.04.14 15:24
Szok, że portal może weryfikować fakty i o tym pisać, a nie tylko uprawiać propagandę? Dla homo sovieticusów faktycznie to musi być szok. Przed chwilą zszokowała się też posłanka Lichocka, która żąda wyjaśnień od Kurskiego, bo TVP miało czelność coś nie po myśli partii napisać.
prawdą w gołą toopę kozy w Ratuszu2021.04.14 15:22
kozy wyprowadzić
OKO,press2021.04.14 15:22
kaprawe, zezowate oczka
rebeliant2021.04.14 15:20
Zadajmy sobie takie pytanie po trzaskowsku: Jak można mierzyć emisję odpadów - potocznie zwanych śmieciami - zużyciem wody. Ktoś kto żyje na full ekologicznie i nie wyemituje nawet grama odpadów, ale dajmy na to ma małą plantację ogórków, gdzie wody zużyje sporo, to co ? - ma płacić za innych ? Co Trzaskowski ? A najlepiej za bandyckich sku...rwysynów, którzy nasprowadzali odpadów z UE (okazuje się, że też od innych bandziorów z Niemiec, Włoch, itd.) ? I problem mierzenia ilości odpadów zużytą wodą został rozwiązany - macie płacić za wypasy waszych ulubieńców z bandyckiej ferajny.
Grizzly2021.04.14 15:32
To dość uproszczony sposób naliczania opłat. Dużo bardziej uczciwy niż np. od metrażu mieszkania.
Grizzly2021.04.14 15:56
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Maria Błaszczyk2021.04.14 17:15
To trzeba było nie oszukiwać miasta. Ja się zgadzam, że ten system jest wadliwy - ale jak się oszczędzało zaniżając liczbę osób w lokalu, to się spowodowało taki niedoskonały system weryfikacji. A wystarczyło nie kłamać.
rebeliant2021.04.14 20:06
Droga pani.... oni chcą pokryć koszty bandyterki śmieciowej, która nazwoziła odpadów z UE. To jest dość powszechne, że gdy git ujozy narobią gnoju, to niech frajerzy płacą. Ale niech git ujozy pamiętają, że mentalność ludzi może się w cudowny sposób zmienić.
Maria Błaszczyk2021.04.14 22:32
Ale co ma warszawski magistrat do tej bandyterki? Póki co problem jest taki, że spora grupa ludzi nie rozumie, że nie należy kraść. I okrada - w tym wypadku - własne miasto, metodą na niemeldowanie się i deklarowanie mniejszej liczby mieszkańców niż w rzeczywistości. Co z tym zrobić? Doraźnie to nie wiem, wybrano tę metodę z wodą, wysoce niedoskonałą, ale chyba nie bardzo jest lepszy pomysł. A tak bardziej długodystansowo, to chyba jednak ucząc w szkołach etyki - bo jednak kraść i oszukiwać jest brzydko i można to dobrze uzasadnić - a także ekonomii, by ludzie zrozumieli, że okradając miasto, okradają swoich sąsiadów i własne dzieci.
Anonim2021.04.14 15:15
To takie zabawne i smutne jednocześnie, jak niewiarygodne dla pisiorskich gadzinówek jest, gdy jakaś gazeta z przeciwnego obozu skrytykuje opozycję. Sami sobie tym wystawiacie świadectwo.
wasz stary znajomy2021.04.14 15:14
Pisałem kilka razy o tym tu i ówdzie, ale nie dociera. Ten niby nowy, nowoczesny, postępowy system śmieciowy służy dojeniu kasy na wielką skalę. Tak jest zrobiony, jest skrajnie głupi i nielogiczny, nieracjonalny, idiotyczny, w związku z tym jest drogi i coraz droższy. I nieskuteczny. I on taki ma być, brak efektów uzasadnia kolejne kosztowne "reformy" i ... dalsze rozmnażanie kosztów. Jest uruchomiona machina propagandowa, za złe działanie systemu jak już odpowiadają niezdyscyplinowani obywatele. Choć system jest tak głupi, nielogiczny, pełen sprzeczności, że nie ma możliwości aby obywatel był całkiem w porządku, nawet jakby się starał i starał. Co jasne wielu się się stara i w końcu rzuca gdziekolwiek cokolwiek, bo ile czasu i sił można tracić, aby pozbyć się legalnie i poprawnie jakiegoś śmiecia. Jak ustalać do którego pojemnika wrzucić jakie opakowanie. Zdaje się że rekord pobiły Tychy, podobno ich wyszukiwarka śmieciowa ma 13 tys. pozycji. No mocna jazda. Mógłbym godzinami te idiotyzmy opisywać, ale może niektórzy internauci sami pogłówkują i sami dojdą. Wielu ma wyższe wykształcenie, myśleć. A co do meritum tekstu, wszystkie ekipy polityczne ochoczo rozwijają ten absurdalny, coraz droższy system. Jak się zdaje wszyscy oni profitują entuzjastycznie na tym mega przekręcie.
wasz stary znajomy2021.04.14 15:36
Takie przerzucanie się oskarżeniami ma ukryć prawdę że chłopczyki i dziewczynki z wszystkich opcji doją kasę na śmieciach. A jak chodzi o sposób naliczania opłaty? Już dawno ktoś wskazał, tak nieśmiało w radio, jakiś wystraszony był, że jest znany dobry sposób naliczania opłaty za śmieci - naliczać na etapie sprzedaży i tak uzyskane środki przekazywać gminie. To jest bardzo podobne do naliczania VAT, więc zapewne wystarczą drobne modyfikacje oprogramowanie. Wtedy też producenci byliby zainteresowani nierozmnażaniem do obłędu opakowań, bo by im to podnosiło cenę sprzedaży. Inna sprawa, te niby cudowne nowe pojemniki na posortowane śmieci. A wyście się zastanowili co jest dalej? W pojemnikach wszystko się miesza, później pojemniki są opróżniane na ciężarówkę, wszystko się miesza, skręca, miażdży, wykręca, brudzi, niszczy. Gdy obywatele przynoszą zazwyczaj dość dobrze posortowane śmieci. I na tym to polega, dalej co jasne wymagana jest potężna sortownia gdzie przebiega kosztowny proces przebierania w tym bałaganie i wybierania czegokolwiek co się jeszcze do recyklingu - koszty taj zabawy płacimy my w opłatach śmieciowych, nie mamy wyboru. I na tym polega geniusz tego biznesu. Co jasne wystarczyłoby utrzymać i rozwinąć także stare systemy skupu odpadów, tam nikt nie miesza, nie niszczy, brudzi, od razu to idzie do recyklingu, tam papierni czy huty szkła. Ale ... nie przyszło wam do głowy co to za dziwne zjawisko - masowe zanikanie punktów skupu surowców wtórnych??? Z tego co się zorientowałem to nie jest przypadek, brutalna mafia śmieciowa ciesząca się szerokim poparciem polityków prowadzi bezwzględną walkę z systemem skupu surowców wtórnych, i wygrywa.
Iydor2021.04.14 15:02
Dla katoprawackeij dziczy to prawdziwy szok, jak można pisać źle o kimś kto jest "nasz". Niech kradnie, kłamie i gwałci dzieci ale cichosza bo on "nasz", przeniesiemy do innej parafii i będzie git.
von2021.04.14 15:08
a NOWAK to więzień polityczny
Albert2021.04.14 14:56
Dlaczego szok? Oko.press po prostu potrafi obiektywnie ocenić sytuację, w odróżnieniu od tego całego katoprawackiego szamba ujadającego bezmyślnie wyłącznie po linii nadanej przez partię rządzącą.
Anonim2021.04.14 14:59
opinie pedalskolewackiego trolla są gówno warte
Anonim2021.04.14 15:25
Właśnie sobie odpowiedziałeś, dlaczego ciebie nikt nie słucha