Szczepienia nabierają tempa! W Polsce już ponad milion dawek szczepionki  - zdjęcie
11.01.21, 14:49Fot. screenshot - Twitter (TVP Info)

Szczepienia nabierają tempa! W Polsce już ponad milion dawek szczepionki

10

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej, że do Polski dostarczono już w sumie ponad 1 mln 51 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Do szpitali węzłowych trafiło 456 tys. dawek. Koordynator państwowej akcji szczepień przypomniał, że 50 proc. szczepionek w ARM zachowanych jest jako zapas, aby osoby przyjmujące pierwszą dawkę miały gwarancję otrzymania we właściwym czasie drugiej dawki szczepionki.

Michał Dworczyk przypomniał, że rozpoczynamy trzeci tydzień szczepień w Polsce. W pierwszym tygodniu zaszczepiono ok. 50 tys. osób, w drugim było to już 150 tys. osób. Do końca tego tygodnia natomiast zaszczepionych ma zostać 250 tys. Polaków.

- „Czyli łącznie pod koniec tego tygodnia będziemy mieli ponad 450 tysięcy zaszczepionych Polaków” – mówił szef KPRM, podkreślając, że system szczepień w kraju jest coraz sprawniejszy.

Na wykonanych dotychczas 220 tys. szczepień potwierdzono 32 przypadki niepożądanych odczynów szczepiennych. Nie było jednak żadnych groźnych sytuacji i żadna z zaszczepionych osób nie wymagała hospitalizacji.

Dworczyk przypomniał, że do czwartku na szczepienia zgłaszać się mogą osoby z tzw. grupy 0, czyli pracownicy służby zdrowia i rodzice wcześniaków.

- „15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania terminów szczepień dla seniorów powyżej 80 roku życia. Między 18 a 22 stycznia zostaną zaszczepieni mieszkańcy DPS-ów. (…) 22 stycznia uruchomimy możliwość umawiania konkretnych terminów i zapisów na szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia” – wskazał.

Do końca marca Polska ma otrzymać 6 mln dawek szczepionki i zaszczepionych ma zostać 3 mln Polaków.

kak/PAP, Twitter

Komentarze (10):

x2021.01.11 16:52
Inne kraje opóźniają drugą dawkę, by zaszczepić możliwie dużo ludzi, PiS za to trzyma zapas w magazynach, żeby możliwie dużo Polaków umarło. A kretyni jeszcze ich popierają.
Anonim2021.01.11 17:29
no własnie, rezerwa na wypadek kataklizmu np transport z tirem wyląduje w rowie, w schizofrenicznym państwie PiS wynosi 50%. Grzesiowski mówił że wystarczy 30% a ja uważam że 15% to i tak aż za dużo.
A w weekend ile osób zaszczepionych?2021.01.11 16:01
tysiąc pińćset sto dziwińćset?
Zasłyszane2021.01.11 15:39
– O Jezu! Dzieci! Zbierajta te zabawki! Już, już! Ala bier kubełko! – Jakie kubełko mamo? – No to! Od Phizera! Szybko dzieci! Gdzie ojciec? Aha… Śpi… Pijany śpi… To i dobrze… Ty stary budź się! Budź się! Bier taksówka! Jezusie Nazareński!Przywieźli szczepiunkie! Szczepiunkie! Szczepiunka je we wiosce!Wstawaj, stary!!! – Covid-srovid, przed wojną tyż był. A ch** z to szczepiunko.
hanna2021.01.11 15:23
W WARSZAWSKIEJ GAZECIE nr2 /jest jeszcze w sprzedaży / str. 16 : prof.med. John Bell z Oxfordu podał w trakcie debaty telewizyjnej , że szczepionka Pfeizera może spowodować STERYLIZACJĘ około 60--70 % zaszczepionych osób.......A na stronie :ww w.pch24.pl w artykule pt. Amerykański naukowiec krytykuje tryb prac nad szczepionkami na Covid. --dr. Lyons Weiler twierdzi , że szczepionki zawierają ....." niebezpieczne epitopy "....które spowodują u około 21 % osób --choroby autimunologiczne. Podobno negatywne następstwa szczepionek mają być dzielone na : przewidywalne i nieprzewidywalne , i nie za wszystkie będą odszkodowania.
JaluKurek2021.01.11 15:41
Pisz zdrów. Do wystraszonego telewizją i Simonem kowidziarza i tak nic nie dotrze.
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.11 15:43
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Anonim2021.01.11 15:02
Zbierzcie najpierw listę chętnych, kupcie tyle szczepionek. Bo jeśli kupicie o wiele za dużo, to wywalicie nasze pieniądze w błoto! Ja wiem, że w tym jesteście najlepsi, jak marnować cudze pieniądze ale wiecie, rozumiecie - kiedyś mogą szubienice i gilotyny zostać wyjęte z muzeów i to nie będzie inscenizacja historyczna.
katolik2021.01.11 15:05
pieniądze od obywateli to zupełnie drugorzędna sprawa, dodrukuje się, albo nazista gatess i soros zapłci za robote w obozie koncentracyjnym. Najwazniejsze to dokonać Holocaust, a kasa sie leje
katolik2021.01.11 15:00
zamelduj do centrali mordercy i nazisty billa gatesa i sorosa. Dostaniesz kasę na rozrywkę w obozie koncentracyjnym dla Polaków