Swiatłana Cichanouska: Jestem gotowa zostać ,,prezydentem przejściowym'' - zdjęcie
01.09.20, 20:44Fot. screenshot - YouTube

Swiatłana Cichanouska: Jestem gotowa zostać ,,prezydentem przejściowym''

16

Główna rywalka Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich Swiatłana Cichanouska już jakiś czas temu poinformowała, że jeżeli dojdzie na Białorusi do nowych wyborów, nie weźmie w nich udziału. Teraz opozycjonistka deklaruje jednak, że jeżeli będzie taka potrzeba, podejmie się pokierowania krajem jako „prezydent przejściowy”.

Swiatłana Cichanouska odniosła się dziś do planów sztabu Wiktara Babaryjki dot. utworzenia nowej partii Wmiestie. Główna rywalka Łukaszenki w ostatnich wyborach podkreśliła, że powstanie nowej partii jest „pozytywnym procesem”, jednak pierwszorzędnym celem nie jest zmiana konstytucji do której nawołują twórcy partii, ale odejście urzędującego prezydenta, uwolnienie więźniów politycznych, zaprzestanie represji oraz pociągnięcie odpowiedzialnych za nią do odpowiedzialności:

- „Kategorycznie nie zgadzam się, że pierwszym zadaniem, które stoi przed nami, jest reforma konstytucji. Taka definicja celów nie odpowiada żądaniom społeczeństwa białoruskiego i wygląda dwuznacznie, ponieważ dzisiaj Łukaszenka próbuje odsunąć swoje odejście, mówiąc o niezrozumiałej reformie konstytucji w nieokreślonym terminie” – podkreśla.

Cichanouska oświadczyła też, że nie zgadza się ze stwierdzeniem, wedle którego opozycja przegrała wybory. Podkreśla, że opozycja wybory wygrała, ale to zwycięstwo reżim Łukaszenki próbuje jej ukraść.

Opozycjonistka podkreśla, że najpierw trzeba wysłuchać woli narodu, przeprowadzić ponowne wybory, a dopiero później przyjdzie czas na reformy.

Swiatłana Cichanouska udzieliła też wywiadu dla TVN, w którym przypomniała, że nie zamierza kandydować w nowych wyborach prezydenckich. Zadeklarowała jednak, że jest gotowa zostać „prezydentem przejściowym” do czasu zorganizowania nowych wyborów.

- „To nie ma znaczenia, kto teraz zostanie prezydentem. Mamy cel, którym będą nowe wybory i do tego celu dążymy. Robimy wszystko, aby go osiągnąć. Jestem gotowa zostać prezydentem przejściowym czy przywódcą przejściowym tylko po to, aby zorganizować nowe wybory. Natomiast po to też stworzono Radę Koordynacyjną, aby zorganizować negocjacje z władzami, które doprowadzą do nowych wyborów” – mówiła.

kak/PAP

Komentarze (16):

Anonim2020.09.2 16:38
Kwestia podstawowa, kto jest w stanie utrzymać niepodległość Białorusi?
Marian2020.09.2 8:02
Wygląda na to, że wszystko wyreżyserował Putin by postraszyć Łukaszenkę. Ruski reżyser nie przewidział że Białorusini naprawdę chcą zmian i chyba teraz utracił kontrolę nad wydarzeniami.
Anonim2020.09.2 12:06
Ci ci autentycznie chcący zmian, nie widzą jeszcze w czyich łapach są i kto tym steruje? Podobnie jak w Polsce, po latach dowiedzieliśmy kto jest kto, jak biliśmy już ogołoceniu z majątku, co za każdym razem wiąże się z utratą wolności? Gołodupstwo to utrata wolności?
Anonim2020.09.1 23:15
Ok, i co dalej? Chazaria? Cywilizacja turańska?
trzaska2020.09.2 8:22
Jak to co, będzie powtórka z Ukrainy i pro rosyjskie ciągotki bo homosowietikus nadal tam tryumfuje.
Grzegorz2020.09.1 23:14
Gotowa to on może być na kajdanki za takie głupoty. Tylko Łukaszenka bo broni Białorusi przed takimi anty białoruskimi cwaniarami.
Trzaskamy foto pipek2020.09.1 22:39
Najlepsze sex randki i sex czat w naszym serwisie --- - www.frircikvip.com.pl
Anonim2020.09.1 22:28
Swiatłana Cichanouska, Ty jak wyjdziesz spod prysznica, możesz powiedzieć, jestem gotowa.....
Anonim2020.09.1 21:55
Pani Cichanouska idzie "wydeptaną" drogą Solidarności . My "dostaliśmy" w pakiecie od Oświeconych elektryka L.Wałęsę a Białorusini prostą "gospodynię domową". Kto wie może "prezydent w spódnicy" dostanie Nobla.
JanP2020.09.1 21:30
Rozweseliła mnie ta dziunia.
Brawo brawo mendy po-PRLskie,2020.09.1 21:17
kibicujcie temu bandycie i skurvvysynowi Łukaszenka!
Łagodny.2020.09.1 21:09
Oj doigra się Babsko. Gdy Łukaszence puszczą nerwy ,to wyśle dobrego Snipera.I kłopot z głowy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.1 21:08
przeyebało moje mame sporo krasnoarmieców i jak patrzyłem na moją siostre rachele to przypominała sobą nadiezne krupską z pisdą wielką jak moje doopsko. Zapraszam do Szybkiej Ranki i sex z kamerką w doopie. wizyty zamawiać:[email protected]
OLI2020.09.1 21:06
Jaki dywersant w Polsce otwiera tej dziuni drogę na polityczne salony, tylko to chciałabym wiedzieć. To kolejny Dymitr Samozwaniec, tylko, że w przypadku tego pierwszego mieliśmy jakiś interes polityczny. Poważne państwo nie ma prawa odpowiadać na zaproszenie do każdej awantury politycznej. Dziunia może i wygrała, ale nie wszędzie, na pewno nie na prowincji, i na przywódcę politycznego nie ma żadnych kwalifikacji. Jej otoczenie polityczne to agentura putinowska i dalej nie ma już czego komentować.
verizanus2020.09.1 21:03
Tylko czyja armia wwiezie ją na czołgu? I to takim co go Łukaszenka nie zatrzyma? ;)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.1 20:48
poyebało się już widzę temu babsku konkretnie w PiSdzie!