Spotkania Kaczyńskiego z Ziobrą i Gowinem. Co ustalono? - zdjęcie
03.03.21, 07:55Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0, edytowane, Prawo i Sprawiedliwość, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Spotkania Kaczyńskiego z Ziobrą i Gowinem. Co ustalono?

10

We wtorek po południu odbyła się rozmowa prezesa PiS z Jarosławem Gowinem. Z kolei w poniedziałek Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował, że szczegóły rozmów pozostają pomiędzy "panami biorącymi w nich udział" oraz wyraził nadzieję, że między wymienionymi uda się dojść do porozumienia.

- (...) jak słyszymy, mówią to źródła zbliżone do zaproszonych gości, rozmowy odbywały się w dobrej atmosferze. Przede wszystkim najważniejsze jest to, że rozmawiamy - dodał Fogiel.

Rozmowy miały miejsce w związku z niedawnymi tarciami w Zjednoczonej Prawicy pomiędzy PiS a Solidarną Polską Ziobry i Porozumieniem Gowina.

W rozmowie z PAP Kaczyński stwierdził uprzednio, że Polska stoi dzisiaj przed ogromną szansą, a warunkiem jej wykorzystania jest jedność obozu Zjednoczonej Prawicy. Mówił, że każdy kto rozbija dzisiaj prawicę, „działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie i przeciw polskim wartościom”.

Zdaniem Fogla słowa te trafiły na "podatny grunt". Stwierdził, że liczy, iż "wszystkie ewentualne wątpliwości, niejasności będą wyjaśnione, rozstrzygnięte, problemy rozwiązane i będziemy mogli zająć się sprawami najważniejszymi".

admin/wp, pap

Komentarze (10):

Alojzy Cedzidło2021.03.3 15:02
Te " spotkania " sprowokowane przez Gowina i Ziobrę , utwierdziły mnie w przekonaniu ,że i ja wraz z Ziobrem I Gowinem nie znam etymologii słowa KOALICJA Co jest ? Walka o stołkż ? O pensyjki ? O rządzenie .? W końcu dzięki PiS Ziobro I Gowin są tam gdzie są . Bez PiSu mogą najwyżej czyścić buty Budce albo innemu szafowi PO.
Walter2021.03.3 11:51
Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194 i pomimo tego wygrał wybory prezydenckie na drugą kadencję. Łamany jest trójpodział władzy i niezawisłość sądów. Wszyscy najlepsi prawnicy konstytucjonaliści na świecie i w Polsce są zgodni, co do faktu wielokrotnego łamania Konstytucji przez aktualną ekipę. Komisja Wenecka, Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu i Unia Europejska domagają się od pisowskich władz przestrzegania praworządności zgodnie z traktatem akcesyjnym podpisanym przez przedstawicieli naszego kraju. Niestety większość wyborców PiS-u nie ma pojęcia o prawie konstytucyjnym lub godzi się na łamanie praworządności. Wszyscy ponosimy przez to konsekwencje. Zbigniew Ziobro dla łamania praworządności gotowy jest zawetować budżet unijny, przyznający Polsce wielomiliardowe dotacje. Dla niego "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Dla dobra Polski Zjednoczona Prawica powinna przegrać wszystkie wybory i znaleźć się na śmietniku historii!
Japa2021.03.3 14:43
Słusznie , panie "Walter " Wyborcy PiS-to matolstwo , ciemny lud , Mimo odkrywczych stwierdzeń pana Tuska o tym przeżytym patriotyżmie ,d alej chcą walczyć o jakąś wydumana wolną Polskę A przecież jedyną siłą która może nas uszczęśliwić robiąc z nas szczęśliwych , gołych i wesołych , pod nadzorem Unii Niemiecko -francuskiej , jest Platforma Obywatelska z pomocą Wiosny ,Razem i SLD. Dlatego masz rację Prawica Zjednoczona czy nie , powinna przegrać wybory .Tylko co tu zrobić kiedy tego matolstwa przybywa i przybywa .
grimm2021.03.3 10:23
"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę, „działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie i przeciw polskim wartościom”. To jest prawda. Tylko czemu to mówi lider, w najlepszym wypadku, SOCJALISTYCZNEJ partii? PIS to nie jest prawica !!!
tak uważam2021.03.3 9:49
Moim zdaniem PiS nawet powinien pójść na pewne ustępstwa personalne wobec swoich koalicjantów (obsada stanowisk) w zamian za utrzymanie jedności w głosowaniu i utrzymania spójności rządzącego Obozu. Dla mnie te sprawy tylko udowodniają, że lepszy dla Polski byłby system Rządów Prezydenckich wtedy sytuacja byłaby o wiele bardziej klarowna i Społeczeństwo nie było by wystawiane na takie próby.Wszystko szło by dużo sprawniej.
hehehe2021.03.3 9:03
A czy takie spotkania nie powinny się odbywać PRZED głosowaniem ?
Bardzo kulturalny 👁2021.03.3 8:50
Patrzę na tę rurę, chcę ci powiedzieć, że szukają ch**a do d.u.p.y Powiem ci szczerze, że jedynie "37" była cieńsza, ale wizualnie rura jak rura.“ Obajtek szef PKN Orlen - pelna kultura, Bravo!
Polska z dykty u kartonu a ABW2021.03.3 8:30
nic niewarta! https://www.youtube.com/watch?v=L-v57HeFfpo
ustalono, że nie dopuszczą do2021.03.3 8:25
zmiany na stanowisku I Sekretarza KC Poplatfy - młody Gomułka ma zostać do trzech najbliższych wyborów
boję się beknąć jakiś njuwzik2021.03.3 8:23
a może chcą dorżnać POwską watahę - a nuż chcą wypchać orangutana czerwona tupa; ale na pewno POprą Wanię Antonima