Sowieci gwałcili więźniarki obozu Ravensbrück po ,,wyzwoleniu'' obozu. Nie oszczędzali kobiet w ciąży, dziewczynek ani staruszek - zdjęcie
05.05.20, 12:08Sowieci gwałcili więźniarki obozu po ,,wyzwoleniu''/posterplakat.com

Sowieci gwałcili więźniarki obozu Ravensbrück po ,,wyzwoleniu'' obozu. Nie oszczędzali kobiet w ciąży, dziewczynek ani staruszek

182

W 75 rocznicę ''wyzwolenia'' przez Armie Czerwoną niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück, który zasłynął sadystycznymi eksperymentami wybitnych nieniemieckich naukowców na więźniarkach, w tym i Polkach, na stronie Instytutu Pamięci Narodowej ukazał się wstrząsający artykuł Joanny Lubeckiej „Ravensbrück. Gwałciciele z Armii Czerwonej”. Tekst tym bardziej ważny, bo dziedzictwo komunizmu, sowietów, jest bliskie lewicy, która non stop powołuje się na swój feminizm.

''Wyzwolony'' przez sowietów 30 kwietnia 1945 niemiecki obóz koncentracyjny Ravensbrück był miejscem cierpień „120 tys. kobiet i dzieci z 30 krajów”. Najwięcej wśród więźniarek było Polek (40.000) i to one były ofiarami eksperymentów medycznych (choć historycy określają eksperymenty nazistów pseudomedycznymi, to w rzeczywistości międzynarodowe koncerny farmaceutyczne i medyczne do dziś czerpią korzyści z sadystycznych eksperymentów przeprowadzanych przez Niemców podczas wojny).

Więźniarki, w tym i Polki, i ofiary eksperymentów medycznych, po ''wyzwoleniu'' padły ofiarą gwałtów dokonywanych przez żołnierzy Armii Czarownej. Przed nadejściem sowietów Niemcy ewakuowali obóz, więźniarki 27 i 28 kwietnia zostały popędzone na północny-zachód. W czasie drogi SSmani zbyt słabe więźniarki mordowali. Z czasem Niemcy w obliczu nadchodzących sowietów pozostawili więźniarki same sobie.

Z artykułu można się dowiedzieć, że więźniarki z Francji pozostawione same sobie „zatrzymały się w miejscowości Waren, aby przenocować w stodole. Tej samej nocy przybyły tam oddziały Armii Czerwonej. Kobiety zostały zgwałcone, niektóre tak brutalnie, że nie miały siły ruszyć w a dalszą drogę. Podobny los spotykał polskie grupy więźniarek, wracające do Polski”.

Ofiarami gwałtów dokonanych przez sowietów stały się też, które dotarły do Neustadt-Glewe. Ich „radość z wolności trwała dwa dni. Tyle, ile przebywali tam Amerykanie. Po nadejściu Rosjan zapanował strach. Żołnierze gwałcili więźniarki. Było im wszystko jedno, czy to Żydówki, Polki, Francuzki. Nie brali pod uwagę ani żałosnego wyglądu, ani stanu wycieńczenia byłych więźniarek. Zofia Posmysz wspomina, że wyzwoliciele żądali nagrody za wolność. Krzyczeli: Ja gieroj! Ja pobieditiel!”.

Po tym, gdy sowieci zajęli obóz, zaczęli dokonywać wałów na 3500 więźniarkach, w tym wielu Rosjankach. „Jak pisze autorka książki o Ravensbrück Sarah Helm, żołnierze nie oszczędzali ani kobiet w ciąży, ani młodych matek z niemowlętami. Jedna z rosyjskich więźniarek żaliła się: ''Niemcy nigdy nas nie zgwałcili, ponieważ byłyśmy rosyjskimi świniami, ale nasi żołnierze to zrobili. Stalin powiedział, że żaden Rosjanin nie powinien być wzięty do niewoli, więc czuli, że mogą nas traktować jak błoto''”.

Jak można się dowiedzieć z artykułu na stronie IPN „żydowskie więźniarki z Ravensbrück, najbardziej wyniszczone, kobiety ważące około 30 kg, uważały, że ich wygląd będzie najlepszą obroną przed sowieckimi żołnierzami. Mimo to część z nich nie uniknęła gwałtów. Wiele kobiet ukrywało się w barakach, symulowało choroby zakaźne, gdyż żołnierze obawiali się zarażenia”.

Zbrodnie sowietów po wkroczeniu na ziemie polskie i niemiecki pod koniec II wojny światowej doskonale opisał Piotr Zychowicz w swojej pracy „Sowieci” (wydanej przez wydawnictwo Rebis).

Na terenach zajętych Niemiec, gdzie sowieci wymordowali 400.000 bezbronnych cywili (w tym dzieci i kobiet), przed śmiercią kobiety były przez sowietów brutalnie gwałcone. Kiedy sowieci gwałcili matki, próbujące jej ratować dzieci, były natychmiast mordowane, Sowieci zabijali ofiary w okrutny sposób: przybijano je żywcem do drzwi, przybijano ofiarom języki do stołów, czołgi zgniatały na miazgę żywych ludzi, ofiarom obcinano części ciał, kobietom w waginy sowieci wbijali butelki.

To, że gwałty dokonywane przez sowietów miały miejsce na ziemiach niemieckich nie oznaczało, że ofiarami zbrodni sowietów padały tylko Niemki. Sowieci gwałcili, rabowali i mordowali, także Polki wywiezione na roboty do Niemiec i Polki więźniarki niemieckich obozów koncentracyjnych.

Sowiecka metoda rozminowywania polegała przepędzaniu przez pola minowe grup dzieci (które ginąc, wysadzały miny). Masowy rabunek, dokonywany przez sowietów, wszystkiego (od zwierząt, poprzez prywatne mienie ruchome, aż do fabryk) miał miejsce nie tylko w Niemczech, ale także na ziemiach zachodnich Polski. Terror sowiecki na ziemiach niemieckich miał na celu skłonienie milionów Niemców (potencjalnego kłopoty dla sowieckiej okupacji) do ucieczki na zachód. W ramach działań specjalnych specgrupy NKWD tworzyły bandy pozorowane udające Niemców szerzące terror wśród ludności niemieckiej (czekiści korzystali z doświadczenia, jakie zdobyli na Ukrainie, gdzie tworzyli bandy pozorowane udające UPA, które terroryzowały Ukraińców).

Równie wstrząsający jest zamieszczony na łamach „Sowietów” artykuł Piotra Zychowicza, o jakich gwałtach na Polkach, pod koniec wojny i po niej, dopuszczali się sowieci. Polki, robotnice przymusowe i więzienniku obozów koncentracyjnych były gwałcone przez sowietów na ziemiach niemieckich. Również na ziemiach odzyskanych, zachodnich i północnych, zamieszkałych przez rdzenną ludność polską, sowiecki dokonali gwałtów na prawie wszystkich Polkach. Rosjanie gwałcili wszystkie kobiety, od kilkuletnich dziewczynek do umierających staruszek. Kobiety były gwałcone wiele razy, często gwałtów zbiorowych dokonywało nawet do kilkudziesięciu sowieckich żołnierzy. Gwałcili sowieccy żołnierze stacjonujący na ziemiach polskich i ci powracający do ZSRR.

Dokonywane przez Rosjan gwałty na Polkach były publiczne, powszechne, ofiary były okradane i w sadystyczny sposób mordowane. Rosjanie często w sadystyczny sposób kaleczyli swoje ofiary, ogryzali części ciała i wydłubywali oczy. Często sowieci dokonywali gwałtów na bardzo małych dziewczynkach. Polacy stający w obronie ofiar byli natychmiast zabijani. Zbrodni sowieccy sołdaci dokonywali za zgoda swoich przełożonych. Ofiarami gwałtów padło kilkaset tysięcy Polek, nie dosyć, że były zgwałcone, to jeszcze w wyniku gwałtów miały kłopoty emocjonalne, cierpiały na choroby weneryczne i z powodu kalectwa wynikającego z ran zadanych w czasie gwałtów.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (182):

Anonim2021.04.26 1:35
Podczas powrotu z Prus Wschodnich rodzice mieszkali miesiąc czasu w Objezierzu pow. Miastko, woj. Pomorskie. Radzieccy saperzy rozminowywali okolice tego majątku. Nikt nie ganiał po minach żadnych dzieci ani stada krów jak tu pisze jakiś tłumok. Zbierali wszelkie niewybuchy, ułożyli jak kopiec ziemniaków i to wysadzili w lesie.
Tadek2021.04.26 1:29
Wszelkie wiadomości jakie tu wstawiłem pod imieniem "Tadek" to dokumenty, zeznania świadków, raporty księży i wspomnienia pokrzywdzonych kobiet. W razie potrzeby gotów jestem dodać zbrodnie Amerykańskie podczas wojny na Pacyfiku, Angielskie z Włoch itp. Żołnierze Armii Czerwonej byli karani bardziej surowo (wyrok śmierci) od np. żołnierzy USA czy Australii. Anglicy do dziś nie otworzyli swoich archiwów nt. Europy ale co robili we Włoszech, wiem.
Tadek2021.04.26 1:18
Trwały „polowania na dziewczyny”, wiele było przypadków mordowania ofiar po ich zgwałceniu. Do szczególnie drastycznych przypadków należy zbiorowe zgwałcenie i zamordowanie 11-letniej dziewczynki w Unterstein koło Berchtesgaden. Podobny był przypadek kobiety, która wyskoczyła z balkonu, a w Tittmoning matka zmarła na zawał, gdy jankesi gwałcili jej córkę, w Schönbergu dziewczyna zmarła wskutek nieumiejętnego zabiegu przerwania ciąży, w którą zaszła po zbiorowym zgwałceniu przez oddział wojsk amerykańskich. W Oberwarngau (powiat Miesbach) dwie siostry uciekały do lasu, jedną zastrzelili, drugą pochwycili i w odrażający sposób zgwałcili. Miejscowy proboszcz poszedł z tym na skargę do placówki amerykańskiej policji wojskowej, gdzie został pobity do nieprzytomności, wskutek czego zmarł w szpitalu.
Tadek2021.04.26 1:17
W domach kobiety często były bite i poniewierane, gwałcone zbiorowo na oczach członków ich rodzin173. Gwałty miały często wynaturzony charakter, także w postaci analnej. Połowa gwałtów miała miejsce na osobach nieletnich. Z tej drugiej połowy ¼ ofiar to 168 były kobiety niezamężne, ¼ wdowy, a około 45% kobiety zamężne. Najmłodsza ofiara zarażona rzeżączką miała 7 lat, najstarsza 69 174. Widząc, co się dzieje, młode dziewczyny panicznie bały się amerykańskich, zwłaszcza o czarnym kolorze skóry, żołnierzy. Widać tu było efekty goebbelsowskiej propagandy, ale zachowania żołnierzy wojsk USA w pełni zgadzały się z tą propagandą.
Tadek2021.04.26 1:14
Amerykanie po wkroczeniu plądrowali, niszczyli wszystko, gwałcili kobiety, co Niemców szczególnie dziwiło, bo myśleli, że przybyli do nich „żołnierze najbogatszego kraju świata”169. Ciekawe, że kradli – tak jak ich koledzy ze wschodu – w pierwszej kolejności zegarki i rowery. Ale przydawały im się także radioodbiorniki, kamery do filmów, lornetki, biżuteria, srebrne talerze, scyzoryki, a nawet zapalniczki. Drugi i trzeci rzut głównie zajmował się zbiorowym gwałceniem kobiet – w kolejce oczekiwał jeden po drugim żołnierzu. W jednym z miast dwóch żołnierzy wdarło się w nocy do domu – uzbrojony żołnierz ściągnął zaspaną kobietę na dół i zatrzasnął drzwi, potem jeden po drugim gwałcili ją. Zaraz potem ulotnili się. Czynili też Amerykanie gorsze rzeczy – gwałcili mianowicie robotnice przymusowe, które myślały, że zostały właśnie „wyzwolone”. Do najbardziej haniebnego wyczynu piechoty amerykańskiej doszło w Mühlhausen, gdzie mieściło się zewnętrzne komando obozu koncentracyjnego w Dachau – żołnierze zbiorowo zgwałcili „wyzwolone” więźniarki.
Tadek2021.04.26 1:10
Niemiecka historyk Miriam Gebhardt twierdzi, że alianci zgwałcili w ostatnich tygodniach wojny 860 tysięcy niemieckich kobiet. Niemcy pytają, jak to możliwe, przecież masowe gwałty to specjalność Armii Czerwonej, a jankesi rozdawali czekoladę i nylonowe pończochy. Wieczorem tego dnia żona inżyniera Betty K. została spłoszona przez głośne walenie do drzwi na korytarzu. Gdy ona – z półrocznym dzieckiem na ręku – otworzyła drzwi, stanęło przed nią dwóch wysokich jak drzewa czarnych żołnierzy, którzy szybko odepchnęli ją na stronę i wciągnęli do mieszkania. Gdy wszystkie pokoje wywrócili do góry nogami, rzucili się na kobietę, i – na podstawie jej wypowiedzi – trzykrotnie zgwałcili. Ojciec kobiety był podczas tego czynu cały czas trzymany przez jednego Murzyna w szachu i potem postrzelony. Zaraz potem zmarł.
Tadek2021.04.26 1:06
Żołnierze wyważyli drzwi i z miejsca zaczęli plądrować dom. Ku ogólnej uciesze natknęli się w piwnicy na Katherine i jej 18-letnią córkę Charlotte. Podchmieleni mężczyźni wyciągnęli za włosy zdrętwiałe ze strachu kobiety i rzucili je na kanapę. Dwóch wojskowych trzymało je za gardła. Po kolei rzucali się na nie, zachęcając się wzajemnymi okrzykami. Charlotte szamotała się, krzycząc „mamo, mamusiu”, aż wkrótce znieruchomiała. Do tej budzącej grozę zbrodni, jakiej dopuściło się sześciu żołnierzy na dwóch bezbronnych kobietach, doszło pod koniec marca 1945 r. I nie wydarzyło się to w jednej z licznych wiosek na pograniczu polsko-pruskim, lecz w położonej na lewym brzegu Renu mieścinie Sprendlingen. Sprawcami nie byli czerwonoarmiści, ale przedstawiciele US Army, fetowani skądinąd bohaterowie,… https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/czy-alianci-gwalcili-niemieckie-kobiety/8tb01sj
Foster2020.05.10 7:47
Typowa svołocz.Barbarzyńcy.
El2020.05.9 11:19
Автор - грязный выродок. Я работаю с военными архивами, и знаю, как наказывали любого, даже Героев Советского Союза и орденоносцев за изнасилования и попытки совершить подобное преступление. Мадам, написавшая ту позорную книгу, или нездоровая психически женщина, или просто описала развлечения американских "освободительных" войск.
Starzec2020.05.8 23:01
Jak to jest,że o tych okrucieństwach wypowiadają się gówniarze,którzy nigdy takiej krzywdy nie doznali.A nie przyszło wam do głowy,że może wasza babcia była ofiarą takich zbrodniarzy i nigdy,przenigdy o tym nie mówiła,a moze nawet mogło się okazac ,że wasz ojciec albo matka to sa spłodzeni z tych gwałtów,a wy jesteście ich potomkami.Z waszych komentarzy mam obawy,że gdzieś te geny w was pozostały!
George Patton 2020.05.8 14:35
„Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są s****, barbarzyńcami i pijakami”.
Zawsze bądźmy Ludźmi2020.05.8 11:11
Wojna jest straszna bo z ludzi wyzwala zwierzęta. Na wojnie niestety wszyscy gwałcą i Niemcy, Ruscy, Amerykanie, Francuzi - zwłaszcza Algierczycy... Natomiast Ruscy przechodzili samych siebie - poczytajcie co wyprawiali w Płocku w 1920 roku.... Hołota, hołota i tylko hołota.
Слава Богу не поляк2020.05.8 4:02
Поляки, я всегда думал, что вы обижены историей.. Я ошибался, это история человечества обижена вашим существованием .. Читать это дерьмо ниже человеческого достоинства, а верить этому дерьму, это значит быть поляком. Сказать, что вы мудачье непроходимое - это не сказать ничего , Вы просто нацистские свиньи...
Nie bądź głupi2020.05.7 23:17
Kto wierzy w to gówno wymyślone za 75 lat? Autor jest głupi.
dmussen2020.05.7 19:45
polecam książkę pt.:I boję się snów - Wanda Półtawska. Wspomnienia autorki z obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, gdzie była więziona w latach 1941- 1945. Wspomina o marszu wyzwolicieli, których spotkała podczas pieszej wędrówki do domu... Dlaczego tak dużo tutaj lewackich komentarzy? Skąd oni wzięli się w tym miejscu? Dla nich przeznaczone są strony wybórczej i lisweeka! Пошли вон отсюда!
Czes\\2aw2020.05.7 11:22
Temu od "katolicka kretynizacja polski"; nazwanie ciebie bydlakiem, byłoby obraźliwe dla zwierząt. Ciekawe, czy się zdążysz nawrócić; jeżeli nie, to mam nadzieje że będziesz UMIERAŁ DŁUGO I ŚWIADOMIE, abyś miał czas na przemyślenie swojego łajdactwa...
Obywatel2020.05.6 17:03
Co za klamstwa wypisujecie? Amerykanie wyzwalali ten oboz. To byl oboz kobiecy, to skad wziely sie ciezarne i z dziecmi. Dzieci po urodzeniu byly zabijane. Wiem, ze taki zolnierz, ktory zrobil cos takiego, to byl roztrzelany jak go na tym zlapano. Wiem tez z opowiadania znajomej starszej pani, ze jak jeden dobijal sie do ich domu, a sasiad zawiadomil naczalstwo, to przyszlo dwoch zolnierzy itak go slukli kolbami, ze nie mogl sie podniesc i jego zabrali. Ja w to nie wierze, zeby gwalcono wiezniarki, bo to juz zbrodnia na kobietach umeczonych.. To bestie. Tylko czyje wojsko bylo pierwsze?
Gonitwa2020.05.6 7:46
Ale tu starych ubeków dużo .Dobrze że im zmiejszyli emerytury.
lucjanhenryk2020.05.6 4:17
...a POmiot widać, słychać i czuć......
Niepisane okrucieństwa II WŚ2020.05.6 0:18
Niemcy mordowali i zadawali cierpienia planowo. Rosjanie mordowali i gwałcili kogo popadnie. Niemcy to bardziej wyrafinowany szatanizm. Rosjanie to zdziczałe podzwierzęta komunizmu i wojny. Nie wiadomo kto gorszy. Z rodzinnych opowiadań o wojnie: kiedy rosjanie za dnia wkroczyli do gospdarstwa, zażadali wódki z pieprzem. Potem zaciągnęłi przechodzącą służącą na wóz na placu, i gwałcił ją cały oddział ustawiony w kolejce. Zabawę mieli świetną. Biedna szybko zmarła od rozerwanego ciała i szoku. Reszta kobiet ukrywała się przez dwa dni. Do czasu aż przyjechał jakiś oficer, który zabronił im dalszych gwałtów. Na terenie III Rzeszy nie mieli już żadnych zakazów czegokolwiek. Z zapisków historycznych: na terenie NRD gwałcili kobiety przez kilka lat. Prawdopodobnie spłodzili tam gwałtami 2-3 mln Rosjano-Niemców.
LOLO2020.05.5 22:36
JESTEM MĘŻCZYZNĄ I NIENAWIDZĘ "WSZELKIEJ MAŚCI, WSZELKIEGO POCHODZENIA, WSZELKIEGO RODZAJU GWAŁCICIELI"---DLA NICH KARA: ALBO PUBLICZNE OBCINANIE TEGO CZYM GWAŁCĄ ALBO NP. JAKIŚ RODZAJ KRZESŁA ELEKTRYCZNEGO !!!
anonim2020.05.5 22:27
Większość komentujących nie ma racji odnośnie przynależności genetycznej do dawnych ludów żyjących na danej ziemi a więc te wyzwiska niepotrzebne . Uszy więdną a oczy ślepną od tego . Rosjanie w części wschodniej , czyli europejskiej to przede wszystkim Słowianie . Putin jest czystej krwi Słowianinem . Żydów też widuję w przekazach medialnych . Polacy zaś to w przeważającej mierze Żydzi lub mieszanka słowiańsko- żydowska . Nie ma się więc o co szarpać . A czyja osobowość i mentalność jest lepsza ? Mnie bliska jest mentalność słowiańska a nie żydowska , a więc bardziej Rosjanie niż niby Polacy . A gwałty kobiet są w czasach wojen nagminne . Mój dziadek był Powstańcem Śląskim . I jak opowiadała babcia " rabowali , palili i gwałcili " Mordowali też . I też robili to Niemcom osiadłym od wieków na Śląsku . A więc po co ? Po co pisać o okrucieństwach wojen na ludności cywilnej skoro wiadomo że tak jest w każdej formacji wojskowej w czasie każdej wojny ? Amerykanie robili to samo przede wszystkim w Wietnamie i Korei .
Polak2020.05.5 22:14
https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a
Thor2020.05.5 19:34
Co się dziwić skoro pierwszy front to ukraińcy i kryminaliści żydzi mongołowie i azery a swoją drogą jeśli o szwabów to jakoś mi nie zal tych morderców złodziei !
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:31
Lecz się z nienawiści, porąbany narodowcu, bo cię to zniszczy. Nigdy więcej czerwonych parchów na naszej ziemi ! Niech nas już nigdy więcej kacapia nie wyzwala ! Na pohybel wrogom Polski ! Na pohybel tobie i tobie podobnym głupcom ! Jak świat światem, nigdy nie był Kacap dla Polaka bratem.
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.5 19:27
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://paniedzis.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
kapral GRU2020.05.6 0:24
Wyślę ci zaraz pluton bolszewików.
taka prawda2020.05.5 18:56
I niech ktoś powie że takie zwierzęta niby wyzwoliły Polskę
Leon2020.05.5 18:07
Szkoda ze autor ilustracji nie obejrzal jakiegos filmu o wojnie w ktorym pokazano jak wygladali mniej wiecej zolnierze uczestniczacych w niej armii. No i wyszlo "jak maly Kazio wyobraza sobie zolnierzy rosyjskich.". Zaczynajac od detalu ze nie meli plecakow a tak zwane sumki czyli woreczk z przyszyta tasma z ktorej robilo sie petle.
Reytan2020.05.5 16:59
Polskojezyczne komuchy z powyzszych wpisow to potomkowie wyzwolicieli z Armii Czerwonych Smierdzieli.
KOnfederasta2020.05.5 16:52
Niech żyje wieczny sojusz Polski i Rosji !
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:26
Lecz się na żylaki, bo na łeb, onuco ruska, za późno.
Reytan2020.05.5 16:52
To sa dokladnie takie same metody tortur,jakie stosowali Ukraincy wobec Polakow w czasie Ludobojstwa na Wolyniu I w Malopolsce Wschodniej. Rosje laczy z Ukraina wspolnota cywilizacji mongolskiej ,zwana Turanska.
Pisbusters2020.05.5 16:26
Po tych gwałtach wyszły takie potworki jak np. kulawy kaczor
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:21
Gdyby twoja matka wiedziała kogo urodzi na pewno nie dopuściłaby twojego starego do siebie. Takich jak ty, dla dobra Ojczyzny i narodu, powinno się trwale izolować od społeczeństwa lub skazywać na banicję. Jesteś podłym, małym człowieczkiem i świetnie zdajesz sobie z tego sprawę, atakując z ukrycia dobrych ludzi. Taki wściekły Ratlerek z ciebie. Wystarczy dać kopa pod ogon, żebyś ze skowytem poleciał do budy. Brawo rząd ! Brawo PIS ! Na pohybel wrogom Polski !!!
kapral GRU2020.05.6 0:26
To znaczy dr prawa już nic nie znaczy? To już zaczęła się czerwona rewolucja? Hurrrrraaaaa. A wy kto?
Ryszard2020.05.5 16:23
Przyjdzie na was, lewacy, pogrobowcy lenina, stalina, którzy trolujecie tutaj, nagła kara. Niechybnie! Żmijowe plemię!
PolakNieLeming2020.05.5 16:21
Jak świat światem, nigdy nie był Rusek dla nikogo bratem. Tak mawiali nasi przodkowie ... i wiedzieli, co mówili.
Tak nie mozna2020.05.5 16:05
Kiedy skonczy sie to ujadanie na ksiezy? Frondo wytlumacz,albo nie pokazuj tych ohydnych wpisow. Kto jest swiadkiem gwaltu na dzieciach? Ksiadz nigdy nie jest sam z dziecmi, czy z mlodzieza w zakrystii. Zawsze jest pelno ludzi i zakrystianka, czy pani, ktora przygotowuje wszystko do mszy. Nie wiem, czy to pisza dorosli, czy g.....ze, bo kto jest madry, to nigdy mu do glowy nie przyjdzie tak oczerniac ksiezy bez podstawnie. A moze jakas dzieweczka zakochana w ksiedzu i odtracona pomawia go, a osadzone jest jednostronnie. Wstyd. Pytam ,czy ktos chcialby byc tak oczerniany?
Maria Blaszczyk2020.05.6 19:20
??? Ksiądz nigdy nie jest sam w zakrystii? Tego nie byłabym taka pewna, ale to bez znaczenia. Przecież nikt nie twierdzi, że księża gwałcą jakoś szczególnie w zakrystiach. Np. ten chrystusowiec, co ostatnio zakon przegrał ostatecznie proces o odszkodowanie, gwałcił w swoim mieszkaniu, domu zakonnym, internacie, plebaniach kolegów. Ks. Kania w różnych miejscach, np. hotelu na Kanarach. Niedawno skazany ks. Jarosław z parafii św. Jakuba w Ostrowitem - na plebanii. Ten ksiądz Piotr D., co go kard. Nycz wyciągnął z więzienia obiecując sądowi, że będzie go nadzorował -- w ośrodku dla księży emerytów Siostra Bernadetta z Zabrza gwałciła za pośrednictwem innych podopiecznych w prowadzonym przez siebie ośrodku dla nieletnich. Itd. Więc naprawdę kwestia zakrystii jest tu kompletnie drugorzędna.
Europejczyk2020.05.5 15:54
NIGDY NIE ZAPOMNIMY ŻYDOM MIESZKAJĄCYM W ROSJI MORDOWANIA POLSKICH OFICERÓW W KATYNIU I TEGO ŻYDOWSKIEGO NKWD NAWET ZACHÓD EUROPY BYL ZANIEPOKOJONY TAKĄ LICVZBĄ ŻYDÓW W TAK WYSOKICH STRUKTURACH I MIAŁ RACJE EFEKT BYŁ WIDOCZNY !!!!!!!
PolakNieLeming2020.05.5 16:18
Te ! Onuca! Rusofilu przyczajony. Myślisz, że Polacy to banda idiotów ,która da sobie wmówić, że mordowani byliśmy tylko przez Żydów rosyjskich ? Nie rozśmieszaj nas ! Z takimi rewelacjami pędź do przedszkola tam ci może ktoś uwierzy, że Rusek to Słowianin, nasz brat i tym podobne bzdety. Powielasz propagandę Stalina, onuco. Robisz to za darmo z głupoty, czy za kasę Putlera. Lepiej zajmij się prawdą, a nie szerzeniem ruskiej g..o prawdy. https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a
E.U.2020.05.5 18:04
co za bencfal parchaty sppadaj pejuchu onucu na pustynie tam kozy w telavivku doić
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:15
Co za słownictwo. Widać wyższe wykształcenie w miejskim kiblu na dworcu w Łasku. Brawo ! Rzadko można spotkać takiego entelegenta jak ty. :)
PolakNieLeming2020.05.5 15:36
Rosja była i jest bandyckim, zbrodniczym państwem i żadne zaklinania rusofili tego nie zmienią. To warto przeczytać: http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/ http://www.fronda.pl/a/pilsudski-o-rosji-zawsze-bedzie-imperialistyczna,99283.html http://www.fronda.pl/a/pilsudski-krotko-szczerze-i-wprost-o-rosjanach-1,87699.html http://www.fronda.pl/a/oto-co-o-rosjanach-mowil-gen-patton-alez-aktualne,87319.html http://www.fronda.pl/a/iszczuk-barbarzynska-rosja-przeciw-cywilizacji-europejskiej-1,90763.html https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a
Bartosz Głowacki2020.05.5 15:29
"katolicka kretynizacja polski " , Kretynie czerwony ! Zabierz się do uczciwej pracy, a nie za POpaprane srebrniki trollujesz na Frondzie. Zapewne, żebyś się wykluł nasienie dał jakiś czerwony zbir, bo normalny człowiek nie spłodziłby takiego debila jak ty.
Bartosz Głowacki2020.05.5 15:26
Kretynie czerwony ! Zabierz się do uczciwej pracy, a nie za POpaprane srebrniki trollujesz na Frondzie. Zapewne, żebyś się wykluł nasienie dał jakiś czerwony zbir, bo normalny człowiek nie spłodziłby takiego debila jak ty.
Ruzia2020.05.5 15:02
Moja babcia mówiła że Ruski był gorszy od Niemca .pole z ziemniakami wykopali rękoma jedli surowe to była dzicz kobiety z dziećmi chowały się po piwnicach bunkrach czy lasach.
Reytan2020.05.5 17:24
Nie mow tylko BZDUR ,kto byl gorszy. Byli rozni,ale straszni byli obaj.
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:53
Zdecydowanie gorsi byli ruscy.
Skrzypek na dachu2020.05.5 15:00
Brawo IPN
Stwórca 2020.05.5 15:51
Do gazu !!!!!
edi2020.05.5 14:23
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
Reytan2020.05.5 17:27
Ne nalezy porownywac Rosji do Stanow. Ale to co piszesz o Stanach to tez sa bezdenne glupoty I pijar tego okrutnego protestanckiego I antykatolickiego kraju,jakim sa Stany.
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 22:12
Masz rację w 100%. Za dowód wystarczy porównać kraje okupowane przez USA i Rosję. Japonia, a państwa Polska, Rumunia, Bułgaria itd. Japonia przed okupacją była zacofana gospodarczo, a społeczeństwo biedne, po okupacji rozkwitła we wszystkich dziedzinach dzięki pomocy USA. Z państwami podbitymi przez czerwoną zarazę było dokładnie odwrotnie. Rosja- Mordor nic im nie dał ,a wręcz przeciwnie, odebrał. Odebrał na wiele lat wolność, niezależność, zrujnował społeczeństwa i gospodarki podległych państw, ale cóż można wymagać od prymitywów o naturze bandyty. Rosja była i jest bandyckim, zbrodniczym państwem i tylko głupiec może twierdzić inaczej. https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a
JanP2020.05.5 14:13
Ten Bodakowski, to jakaś menda niedouczona. Na wojnie wszyscy gwałcą, nie ma świętych. Wyklęci też gwałcili. I dlatego dawać kasę na służbę zdrowia a nie na zabawki dla wojska.
Marian2020.05.5 14:17
Podaj przykłady gwaltow WP w wojnie '39
JanP2020.05.5 14:47
Porąbało cię, czy co? Podaj Informacje, że WP w wojnie 39 nikogo nie zgwałciło.
Marian2020.05.5 14:54
Nigdy nikt takich zarzutów nie postawił,jezeli wiec twierdzisz ze bylo inaczej to pokaz dowody.
PolakNieLeming2020.05.5 16:11
Trollu, ruska onuco, "Wyklętym" do stóp nie sięgasz. Gdyby twój ojciec miał choć krztynę tej moralności, którą oni mieli, spłodziłby normalnego, dobrego człowieka, Polaka, patriotę, a nie czerwonego pokurcza taplającego się w kłamstwach i pomówieniach.
Ateista2020.05.5 19:39
jesteś pedziem czy co?
Reytan2020.05.5 17:30
Komuchy glosza panswinizm Urbana,zeby przeslonic hakatomby swoich ofiar. Nikt nigdy nie zamordowal tyle ludzi,co ateistyczne komuchy.
Cogiton2020.05.5 14:07
Wkraczając na tereny niemieckie, już od Prus Wschodnich, dowództwo Armii Czerwonej wydało wręcz rodzaj zachęty, okólnik, by żołnierze sowieccy tak postępowali, chodziło o jak największe upodlenie pokonanych. Muzułmanie mówią, że "honor mężczyzny spoczywa między nogami jego kobiety". Rosjanie przez paręset lat byli poddanymi muzułmańskich chanów mongolskich a następnie tatarskich i w ich myśleniu do dzisiaj to jest obecne...
Jan.2020.05.5 14:03
" Po tym, gdy sowieci zajęli obóz, zaczęli dokonywać " wałów na " 3500 więźniarkach " Kto to qurwa pisze , jakiś debil ?? przepraszam osoby niepełnosprawne psychicznie !!!
hura, już nie jestem "dziadzia" tylko "Słowiczek"!2020.05.5 13:44
A jak to było z gwałceniem przez zach. Aliantów? Nie musieli, jak podają niezliczone źródla Niemki za paczkę Lucky Strike, czekoladę, puszkę mięsną rżnęły się jak przysłowiowe żydowskie kotki. Francuzki, Angielki i inne alianckie panny rżnęły się za "nylony", obiad w Maximie w Paryżu albo w The Old Bell Tavern na Fleet Street w Londynie. Prawdziwych gwałtów na Niemkach i nie tylko dokonywały jednostki kolonialne francuskie z Płn. Afryki, mówiąc wprost - niggers. Oficerowie, biali, francuscy biernie się temu przyglądali nawet zachęcali. Amerykanie, Brits karali za przemoc i rabunek, Polacy (ci na Zach.) pod ścianę stawali. Na szczęscie było to zaledwie kilka przypadków.
Jolanta2020.05.5 13:23
DZICZ KUDŁATA! TYLE!
Albert2020.05.5 13:13
Wielkie halo. W czasie wojny to były "normalne" zachowania. Tyle tylko, Rosjanie gwałcili w zasadzie tylko Rosjanki, Polki i Niemki, Amerykanie gwałcili w zasadzie wszystko, co miało ͏c͏i͏pę, czyli Angielki, Francuzki, Niemki, Japonki i kobiety w innych krajach, gdzie tylko się znaleźli. Ruscy pewnie też by tak robili, ale działali na mniejszym obszarze. Ale oczywiście Rosjanie są źli, a Amerykanie to nieskazitelni bohaterowie. Rzygać się chce jak się czyta takie debilizmy Bodakowskiego. I jak potem traktować prawactwo jak ludzi, jak to nawet na karmę dla psów się nie nadaje?
tm2020.05.5 13:20
Albercie-weź sobie koło i się pierd... .Zresztą wiesz co zrobić!
Albert2020.05.5 13:51
To wszystko, co masz do powiedzenia? Jak typowy katolik - czyli nic.
tm2020.05.5 14:01
Nie wszystko! Ale komentowanie tego co piszesz, po prostu niema sensu.
Albert2020.05.5 14:13
Nie masz nawet cienia wiedzy pozwalającej ci na skomentowanie czegokolwiek poza ogłoszeniami parafialnymi, więc pozostaje ci tylko lanie bezwartościowej wody i bicie piany. Typowe dla katolików zachowania. Bardzo typowe.
tm2020.05.5 14:38
Weź jednak to koło!
PolakNieLeming2020.05.5 16:04
Synu UBeka, "normalne " to było u dziczy, czyli kacapow. W strefie okupacyjnej Amerykańskiej ZDARZAŁY się takie rzeczy bardzo rzadko. Wierutnym kłamstwem rusofili i kacapskich trolli jest to, co wypisujesz. Moja Babcia była wyzwolona przez Amerykanów, a następnie przeżyła (cudem) przejęcie tej strefy przez Kacapów. Amerykanie byli pogodni, uprzejmi i kulturalni, Kacapy - wstrętna, nienasycona dzicz, złodzieje, mordercy i gwałciciele. To są słowa świadka nie Albercika, wyssane z palca, albo kremlowskiej propagandy.
Albert2020.05.6 9:07
"W strefie okupacyjnej Amerykańskiej ZDARZAŁY się takie rzeczy bardzo rzadko. Wierutnym kłamstwem rusofili i kacapskich trolli jest to, co wypisujesz. " Może NAJPIERW poznaj fakty, a potem się wypowiadaj. Nie na odwrót.
ala2020.05.5 17:06
Albercie, chłopie a może chłopcze, zrozum w czasie wojny to co było "normalne" w krajach cywilizowanych w kraju takiej dziczy jak Sowiet Union to samo było normalne. Nawet ich batiuszka, na skargi sprzymierzeńców, powiedział, że nie będzie bohaterom zabraniał rozrywki.
Reytan2020.05.5 17:34
Komuch Albert uprawia propagande proamerykanska. Bo to czego ten wyciruch nie lubi,musi byc fajne.
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:56
Zdecydowanie wolę propagandę pro amerykańską niż pro kacapską. Czy ci się to podoba, czy nie, żyjemy w demokratycznym państwie i każdy ma prawo do swojego zdania. Kumasz ???
Dell2020.05.6 9:11
"I jak potem traktować prawactwo jak ludzi, jak to nawet na karmę dla psów się nie nadaje"? Jak widzę odświeżałeś sobie ostatnio "Mein Kampf".
Albert2020.05.6 15:04
Raczej Biblię.
Irena2020.05.5 13:13
Redakcjo, uwaga, cytuję. "Kiedy sowieci gwałcili matki, próbujące jej ratować dzieci"; "Terror sowiecki na ziemiach niemieckich miał na celu skłonienie milionów Niemców (potencjalnego kłopoty dla sowieckiej okupacji)"; "bandy pozorowane udające Niemców"; "Polki, robotnice przymusowe i więzienniku obozów koncentracyjnych" - PO JAKIEMU to jest? Ktoś to czytał, zanim opublikował? Tak przygotowane teksty świadczą o braku szacunku do Czytelnika.
Reytan2020.05.5 17:36
Arystokratka bolszewicka ,psiakrew.
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.05.5 13:13
- "A PiS nas wszystkich." - żyd sobie marzy. A wazelinke masz?
Marian2020.05.5 13:21
Slowiczku, to Ci sie udało.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 12:55
Sowieci gwałcili głównie kobiety. A PiS nas wszystkich.
tm2020.05.5 13:15
Mnie nie zgwałcił-więc morda w kubeł!
anonim2020.05.5 13:18
O matko! Głupota boli?
Januszm2020.05.5 14:00
Nie rozumiem takiego komentarza po wstrząsającym artykule...Myśle, ze ktoś dokonał gwałtu na twoim mózgu, długo przed PIS-em
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 22:03
Weź pigułkę, weź pigułkę, weź pigułkę ...................
"othewise" leave alone2020.05.5 12:37
Były to słynne armie Stalina ze sztandarami: DAWAJ CZASY JOB TWOJU MAĆ - UUURRAAA Kiedy hordy bydła azjatyckiego wkroczyły do Prus Wsch. pierwszymi jego ofiarami były Polki i Ukrainki na robotach u bauera. W samym "zdobytym" Berlinie 100 tyś. zgwałconych Niemiek i rodzin popełniło samobójstwo.
Reytan2020.05.5 17:21
Z tym samobojstwem to juz jest propaganda szwabska.
realista2020.05.5 12:34
Pamiętajmy jednak , że Armia Czerwona to głównie Rosjanie a oni są potomkami średniowiecznych Mongołów i Waregów . Kilka stuleci w średniowieczu Ruś była okupowana przez Mongołów . Stąd te barbarzyńskie zachowania . Podsumowując powiedzmy : Rosjanie nie są Słowianami .
Obiektywny2020.05.5 15:50
Można tak samo by powiedziec ze my jesteśmy też bru... mongołowie żydzi turcy tatarzy .....
Reytan2020.05.5 17:19
Rosjanie,ty KUNDLU,to Slowianie. Natomiast sa rozne wplywy. I ten sadyzm ,jak u Ukraincow ,to od Cywilizacji Turanskiej. Zas Cywilizacji Slowianskiej po prostu NIE MA. Bo my np.jestesmy w Cywilizacji Lacinskiej.
któś2020.05.5 18:31
Jeśli nawet Rosjanie są genetycznie Słowianami, to mentalnie, bez dwóch zdań - to nie Europejczycy, lecz Azjaci. A ty nie jesteś Rejtanem sowiecki .. no właśnie … kundlu!
Jacek2020.05.5 21:35
Słowianie to nie rasa tylko grupa językowa. Rosjanie są zdecydowanie Słowianami. Cywilizacja rosyjska nie jest cywilizacją zachodnią. Jest cywilizacją stepów azjatyckich.
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:49
Owszem, posługują się słowiańskim językiem, ale kulturowo daleko im do nas. Bliżej do Mongołów i innych koczowników. Wystarczy przyjrzeć się facjacie Putlera, żeby stwierdzić brak jakichkolwiek cech ludów słowiańskich. :)
MARGO2020.05.5 12:33
Już niejedna publikacja pokazuje prawdziwą twarz tzw. wyzwolicieli. W mawiali nam przez tyle lat, i nadal chcą to robić o przyjaźni polsko-ruskiej, pojednaniu, a mówiącym prawdę zamykali usta. Wszystkie symbole tej zdradzieckiej ideologii powinny być usunięte z tej ziemi raz na zawsze, bo tylko w ten sposób zadośćuczynimy ofiarom. Cześć ich pamięci !
Lubie rzeczy2020.05.5 12:33
Księża gwałcą dzieci przez "miłość do bliźniego".
tm2020.05.5 15:45
Weź pigułkę!
gośc2020.05.7 7:18
debil i tyle z rogami oczywiście
szcze rydzykowi w ryj2020.05.5 12:30
To samo co sowieci, żołnierze wyklęci robili na ludności ukraińskiej!
Michał Jan2020.05.5 14:58
Banderowcy nie, bo im stawało tylko od nabijania dzieci na sztachety i rozpruwania ciężarnych.
ala2020.05.5 16:57
Zaraz czuć ruską szkołę. Najpierw wymordowali i następnie oskarżyli o własne zbrodnie. Tak z ciekawości pytam, w Moskwie nauki pobierałeś?
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:58
Szcze ci w ryj, czerwona gnido.
Roman2020.05.6 8:35
To idź ich przeproś.
XD2020.05.5 12:30
Czym się różni korona wirus od żołnierzy wyklętych? Korona wirus nie zabija dzieci i nie gwałci kobiet.
Michał Jan2020.05.5 12:41
Świetne! Zgłoś się z tym do tow. Czarzastego. Może jakieś biorące miejsce w przedterminowych wyborach dostaniesz?
XD2020.05.6 16:25
To znaczy, że nie zgadzasz się z wydanymi m.in. przez nasz IPN publikacjami dot. aktów ludobójstwa ludności cywilnej przez tzw. żołnierzy wyklętych? Nazwa "żołnierze wyklęci" bardzo pasuje - należy ich wykląć, przekląć i niech więcej w polskiej historii nie pojawią się bandyci, którzy wycierając sobie gębę wolnością narodu, rabują i mordują po wsiach kto im się nie podoba.
Reytan2020.05.5 17:14
Swinie bolszewickie zawsze sie zalatwiali na groby swoich ofiar,te bestie trzeba zabijac.
XD2020.05.6 16:26
Kogo jeszcze chciałbyś zabić misiaczku?
anonim2020.05.5 12:29
I wszystko wiadomo . Lewaczka Agnieszka Dz widac lubi być gwałcona bo zawsze broni ubeków. Mam nadzieję ze ktoś ją tak zadowoli
Agnieszka Dz. 2020.05.5 14:37
Jesteś zwykłym gnojem, niewyżytym prymitywem z chorymi fantazjami. Ty i wszyscy bogoojczyźniani frondowi patrioci, którzy tak ochoczo lajkują Twoje wpisy.
Michał Jan2020.05.5 15:24
Mój Boże! O godzinie 17:20 to to zebrało 26 pozytywów! Najwyższe poziomy bezrefleksyjnej solidarności grupowej.
Agnieszka Dz. 2020.05.5 15:48
To czysta, polska, nasza swojska nienawiść do Agnieszki Dziedzic, za to, że odważyła się mieć inne poglądy, wyrażać je i jeszcze argumentować, będąc kobietą. Przykre to, że ludzie którzy uważają się za duchowych spadkobierców niezłomnych, powstańców, patriotów, piszą coś takiego i jeszcze są dumni z tego i zbierają pochwały. Nie świadczy to dobrze o kondycji naszego społeczeństwa. Nie zawsze poglądy nam się zbiegają, ale to przecież nie o to chodzi. Szanuję Cię jako człowieka i jako kulturalnego partnera do dyskusji. Dobrze wiedzieć, że są tacy ludzie.
Sandra2020.05.6 0:40
Ty zdziro/ zdzir, kpisz czy o drogę pytasz. Ze cie nie było w tych okropnych czasach to by twoi bolszewicy cie wypróbowali. Rechczecie przy drinku jak to rozpracowujecie na blogu Frondę, co? Diemokracja job waszu mati.
Agnieszka Dz. 2020.05.6 9:28
I dlatego , że mnie nie było jakiemuś zboczobemu trollowi mozna pisać o mnie takie rzeczy? Dlatego, że mnie nie było Tobie daje to prawo mi ubliżać? Nawet nie zabierałam tu głosu. Więc nie wiem do czego te Twoje bluzgi. Ale widać podpisywanie sie żeńskim nickiem dodaje Ci odwagi. Wiesz kto wtedy gwałcił? Ludzie o Twojej mentalności.
Icek Papiernik Goldberg2020.05.6 19:48
No chodź już chodź. WSIo nasmarowane?
Piotr Nowak2020.05.5 15:57
Widzisz jak się odkryłaś hipokrytko. Niby taka kulturalna a tu wyzwiska folwarcznym językiem. Udajesz tu grzeczna zaklamana suko a na prawde jaka jestes widac.
ZERR02020.05.5 18:45
Folwarczny... ojojoj... straszne folwarczne "Jesteś zwykłym gnojem". Z wrażenia nie zaśniesz przez tydzień, tak cię ukłuło w uszy, psie załgany.
Reytan2020.05.5 17:10
Ubeczka Agnieszka Dz.ma ta brudna swinia sowiecka polska krew na racicach.
ZERR02020.05.5 18:53
Kawał wieprza z ciebie brudny, kwiczy, żre pomyje i ciągle myśli że nie pójdzie na golonkę.
Blondiwolfgangowa2020.05.5 20:10
Debila reytana, ani mać ani żadna kobieta nie kochały dlatego jest taką świnią. Wyjątkowo nienawidzi kobiet ten wykastrowany chamski cyborg. Lalkę sobie kup, szmato! Taka sztuczna cię ścierpi i nie będzie wymiotować na twój widok.
Twoj_Pan2020.05.5 18:02
jesteś zboczona jeśli chcesz być gwałcona
Saki Faki, pamietasz?2020.05.6 0:32
Ty gadzino zrób to co Judasz, on chciał miał jako takie sumienie! Ty pierwsza winnaś być wystawiona na probe bolszewików.
Michał Jan2020.05.5 14:56
A tobie kiedyś udało się zadowolić jakąś kobietę, czy raczej nawet tirówki przed tobą w las uciekają?
ZERR02020.05.5 18:38
Normalny człowiek i mężczyzna tak nie szczeka. Chyba za mocno cię przecwelono i teraz ci się ulewa. Postaraj się to polubić, łatwiej będzie ci rzyć.
Sandra2020.05.6 0:20
Tylko Saki Faki, oni sobie z dzióbka pili i kpili z religijnych ludzi. Ten już się przepoczwarzył w Michała Jana. Ta bladź dywizja trolli tworzy fałszywe kolka graniaste i rechocze jak ktoś się nabiera na dyskusje. Olać natychmiast. Swoja doga artykuł o tak haniebnych czynach, morderstwa a popatrzcie co trolle piszą, po prostu, kpią. Niech ich Bóg ma w swojej opiece nieśmiertelności.
Sandra2020.05.6 0:36
"Agnieszka Dz." i kilku trolli tworzą kolka graniaste. Nie wciągać się w dyskusje. Bluzgać można a nawet trzeba.
Saki Faki2020.05.6 5:34
Tworzymy kółka graniaste, trókąty, czworokąty, wielokąty, graniastosłupy i twory półsferyczne. Imię nasze Legion. Soros płaci podwójnie za czerwone łapki 😉
Maria Blaszczyk2020.05.6 14:55
O, obrońca "naszych kobiet" się znalazł. Ale czemu anonimowo? Nie jesteś dumny z siebie?
kapral GRU2020.05.6 19:54
Marusia ostatnim razem sie nie podmyłaś, musiałem ci odmówić. Ale masz Szarika. Ale nie jestem dumny z siebie, sorki.
BOGAnieMA2020.05.5 12:24
Przecież pierwszym lewakiem był Jezus! „Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego”(Mt 19,24).
Michał Jan2020.05.5 12:33
Zinterpretowałeś te słowa na poziomie klas nauczania początkowego. Pocieszam Cię, że na "racjonalista.pl" jest więcej takich.
BOGAnieMA2020.05.5 12:43
Lepiej pociesz swoją żone zanim sąsiad to zrobi ;)
Michał Jan2020.05.5 13:36
Porad małżeńskich od mniej doświadczonych ode mnie nie potrzebuję.
kapral 2020.05.6 19:56
Do budy trollu bolszewicki.
Kosiarz2020.05.5 12:55
Lewacy z ubogimi mają tylko jedno wspólne: że ich na ogromną skalę wyzyskują. Gułag był najskuteczniejszym systemem wyzysku na świecie.
Reytan2020.05.5 17:07
Musimy zdelegalizowac ateistyczna I antypolska Konfederacje.
Ala2020.05.5 18:23
Jeżeli nie wierzysz w Boga, to sam Go zapytaj, czy On Jest. Odpowie ci, ale oby nie było za późno.
Dell2020.05.6 9:03
"Przecież pierwszym lewakiem był Jezus"! Lewak odrzuca Boga. Jeśli Boga nie odrzuca to znaczy, że czegoś nie doczytał albo nie do końca zrozumiał. Czy Jezus może być nazwany lewakiem skoro nie odrzuca Boga? W czasach kiedy Jezus był tu, pośród nas, słowo lewak nie istniało. Odrzucający Boga określani byli wprost: 'bezbożnicy'. Czy Jezus był 'bezbożnikiem'? Nie, Jezus nie był (i nie jest) lewakiem. Lewica i prawica to pojęcia, które początek mają w czasie Rewolucji Francuskiej (około 1800 lat po Jezusie). Miejsca po lewej stronie (patrząc z miejsca przewodniczącego parlamentu) zajmowali ci, którzy chcieli świata bez Boga i byli za najbardziej idącymi zmianami społecznymi. W "prawą" stronę Izby radykalizm społeczny malał ale dla tych, którzy chcieli Boga miejsca nie było - trafiali na gilotynę. Z dzisiejszego punktu widzenia, w tamtym, francuskim zgromadzeniu, była tylko lewica. W wielu krajach tak jest nadal. To te "oświecone" i "postępowe" społeczeństwa...
elka2020.05.6 13:37
Do zrozumienia daleka droga - ucz się trochę !
wicek2020.05.5 12:18
Dla Putina to bohaterowie.
Odyn2020.05.5 15:49
Tacy sami jak żydzi mordujący i gwałcący kobiety w ciąrzy na okupowanej Palestynie!!!!!
Reytan2020.05.5 17:05
Oczywiscie,ze tak samo.
sara miriam2020.05.6 9:28
Dla Lisa z newsweeka -też bohaterowie
what about penguins?2020.05.5 12:17
Żołnierze wyważyli drzwi i z miejsca zaczęli plądrować dom. Ku ogólnej uciesze natknęli się w piwnicy na Katherine i jej 18-letnią córkę Charlotte. Podchmieleni mężczyźni wyciągnęli za włosy zdrętwiałe ze strachu kobiety i rzucili je na kanapę. Dwóch wojskowych trzymało je za gardła. Po kolei rzucali się na nie, zachęcając się wzajemnymi okrzykami. Charlotte szamotała się, krzycząc „mamo, mamusiu”, aż wkrótce znieruchomiała. Do tej budzącej grozę zbrodni, jakiej dopuściło się sześciu żołnierzy na dwóch bezbronnych kobietach, doszło pod koniec marca 1945 r. I nie wydarzyło się to w jednej z licznych wiosek na pograniczu polsko-pruskim, lecz w położonej na lewym brzegu Renu mieścinie Sprendlingen. Sprawcami nie byli czerwonoarmiści, ale przedstawiciele US Army, fetowani skądinąd bohaterowie, przywracający oczyszczonemu z nazizmu krajowi godność i demokrację. https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/czy-alianci-gwalcili-niemieckie-kobiety/8tb01sj
Marian2020.05.5 12:29
Obywatele III Rzeszy po tym wszystkim co w ich imieniu uczynił rząd ktory wspierali i byli mu wierni jeszcze po jego upadku, nie podlegali ochronie,nawet surowych praw wojny.Byli niczym!Zasłużenie!
ateusz2020.05.5 12:31
Widzę że wyznajesz odpowiedzialność zbiorową, tak samo jak bolszewicy. Gratuluję!
Marian2020.05.5 12:34
95% jeszcze 1946 popieralo NSDAP i musieli juz dokladnie wiedziec co sie stalo.
Reytan2020.05.5 17:04
ateusz jestes komuchem I morderca. \WSZYSCY Niemcy odpowiadaja za zbrodnie niemieckie od zawsze,. I moralnie I politycznie,choc niekryminalnie,ty bezmozgi glabie.
BOB2020.05.5 13:30
Jestes takim samym prymitywem jak ci czerwonoarmisci,niczym sie od nich nie roznisz,a moze nawet ich pomiotem
JAN2020.05.5 14:27
newsweek.- NAPISAŁ
Jana2020.05.5 16:44
Ach jak sie usprawiedliwiłeś .Nie tylko mój tata,ale inny też zbrodniarzem.
oficer LWP2020.05.5 17:48
taki wpis o judesejach BOGACH Partii Interesu Syjonu (PIS) ? pisiorstwo dostanie spazmu
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:41
Lecz się ,kretynie czerwony, u innego lekarza, bo ten cię oszukuje. Poproś o silniejsze leki, choć wątpię, czy leki na skrajną głupotę są już dostępne. :)
NarodowcyToRuskieOnuce2020.05.5 21:37
Putlerowska onuco, to były rzadkie zdarzenia w armii USA. W Czerwonej Armii, armii prostaków i zwyrodnialców była to norma. Zresztą sam Stalin w swoich rozkazach zachęcał to zdziczałą swołocz do takich bestialstw. Tak przy okazji: https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a
sara miriam2020.05.6 8:59
Twoje żródło to Lisienko ! Broni szuja swoich!
sara miriam2020.05.6 9:30
Źródło masz - wiarygodne :))))
Dell2020.05.6 11:16
"https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/czy-alianci-gwalcili-niemieckie-kobiety/8tb01sj" czy-alianci-gwalcili-niemieckie-kobiety? CZY. "Newsweek" (Ringier Axel Springer) udostępnia tylko siedem procent cytowanego przez "Stacha" artykułu. Kto się chce dowiedzieć czy gwałcili czy nie gwałcili musi zapłacić. Nie zapłacę.
Marian2020.05.5 12:15
Jak byly jeszcze ciepłe, to ruskie nie przepuścili.
Viking2020.05.5 15:48
ŻYDY Z RUSKICH WIADOMO ZAWSZE MI MOWIONO ŻE TO DZIĆ PARCHATA PEJSATA NKWDOWSKA
Reytan2020.05.5 17:01
Mowa jest przede wszystkim o ruskiej dziczy slowianskiej.
E.U.2020.05.5 18:02
Sam jesteś dzicz Słowiańska psie parchaty kozojebco z pustyni!
tomasz2020.05.6 6:27
Marian ta wypowiedź jest za krótka . Tu trzeba bardziej skrytykować tą azjatycką dzicz. Tylko tak należy wypowiedzieć się na temat Rosji. Oni mają to od czasów niewoli mongolskiej a ta była 250 lat .Stąd te nawyki mordy mordy i jeszcze raz mordy. Nienawidzą krajów demokratycznych i bogatych oraz takich jak Polska czyli katolickich. Uważają że przez nich do Rosji przyszło zło czyli komunizm . Stąd ich celem jest niszczenie gospodarcze oraz bezwzględne wymordowanie ich mieszkańców . Dlatego nie dziw się Marian że to robili . Zaznaczam że nie popieram tego i mam nadzieję że ten kraj zniknie z mapy świata i nie będzie więcej szerzył zła oraz tworzył piekła na ziemi. Mam nadzieję że przeczytasz ty i inni.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.5 12:13
Księża do tej pory gwałcą dzieci, staruszki i bezdomnych!
tm2020.05.5 13:09
Człowieku-a co to ma do rzeczy? Ogarnij się, zacznij myśleć!
ktoś tam2020.05.6 6:03
Czego Ty wymagasz od p...nej mendy. Niech poda mnie do sądu. Będzie od razu wiadomo czy sędziowie są tacy sami jak on.
Art2020.05.5 13:18
Ty to masz ruski pachołku gwoździe w głowie zamiast mózgu
Jozek2020.05.5 13:32
Spadaj ruski trollu...
Patriarcha Wszechrusi 2020.05.5 14:09
Idź uwiąż sobie kamień młyński i ciśnij się w morze !
Fred2020.05.5 14:58
nawet nie wiesz jak ja bym chciał cię zobaczyć z bliska
Bartosz Głowacki2020.05.5 15:30
"katolicka kretynizacja polski " , kretynie czerwony ! Zabierz się do uczciwej pracy, a nie za POpaprane srebrniki trollujesz na Frondzie. Zapewne, żebyś się wykluł nasienie dał jakiś czerwony zbir, bo normalny człowiek nie spłodziłby takiego debila jak ty.
ala2020.05.5 16:50
"Księża" z KGB, przebierańcy. Wasze ruskie metody, ośmieszyć, oskarżyć, pomówić, okraść, zamordować. Czerwona ruska swołocz.
-2020.05.5 17:12
debil
Twoj_Pan2020.05.5 17:29
jesteś ścierwem bez mózgu,nie ma dla ciebie żadnej świętosci ty tępy bucu,marnie zdechniesz kiedyś w rynsztoku
stefk2020.05.5 18:00
Bolszewicki ksiądz ? głupi jesteś czy rusek?
mm2020.05.5 18:58
Masz 3 dni...trzy...wykorzystaj je na modlitwie o przebaczenie.
JUDASZOWOZYDOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.05.5 19:24
ICEK CO ROBIL WASZ KACAP
Jan Radziszewski2020.05.5 20:27
- oleju jak naparstek - tzn głupoty pełno a jak myślisz gdzie trafił NAJPIERW słynny Judasz i nie tylko potem także niemal cały Sanhedryn z Arcykapłanami KAJFASZEM ANNASZEM na czele i z żydami wybierającymi cezara /J 19,15 )- do PIEKŁA na całą wieczność wieczności tzn płoną radośnie i wesoło już 2000 lat i cała wieczność wieczności przed nimi. bo już tzw Łona Abrahama w otchłani już nie ma bo - zbawieni żydzi od czasu śmierci na Krzyżu św Jezusa Chrystusa - tj. Mesjasza Pana i Boga Adonai Izraela są w NIEBIE co chcesz dobrowolnie dołączyć do tej Elity Izraela ? osobiście nie radzę - zastanów się i wybierz mądrze ale jak Lucyfer cię opętał wybierzesz pod przymusem - jak Judasz PIEKŁO
Cierpliwy..2020.05.5 21:25
Wpis potwierdza rozumek kretyna ze zwapniałymi płatami czołowymi od ciągłej masturbacji.
asd2020.05.6 8:05
Podejdz do ściany i tryknij pare raze tym pustym łbem to może ci pomoze. Matoł .
greg2020.05.10 8:53
Wierny uczestnik debaty na Frondzie nie próżnuje. W niedziele szczególnie się uaktywnia. Psychiczny lub prowokator?