Soros ucieka z Węgier, ,,azylu'' udzielą... Niemcy - zdjęcie
12.03.19, 13:40fot. Harald Dettenborn, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Soros ucieka z Węgier, ,,azylu'' udzielą... Niemcy

7

Uczelnia Sorosa, Uniwersytet Środkowoeuropejski, zostanie przeniesiony z Węgier do Niemiec. Ta placówka ,,oświatowa'', która realizuje skrajnie liberalną agendę swojego mocodawcy, została zaproszona do Bundsrepubliki przez Manfreda Webera, rzekomo chadeka.

Soros ,,ucieka'' z Węgier w związku z przyjętą jeszcze w kwietniu 2017 roku przez rząd Orbana ustawą o działalności szkół wyższych.Zakłada ona, że na Węgrzech mogą działać takie uczelnie spoza Unii Europejskiej, które dysponują umową międzypaństwową dla wsparcia ich działalności - oraz mają placówkę edukacyjną w kraju swojego pochodzenia.

Uniwersytet Środkowoeuropejski George'a Sorosa nie spełnia tych warunków. Żydowsko-amerykański finansista pochodzący z Węgier musiał zatem podjąć decyzję o przeniesieniu uczelni. Początkowo rozważano przeprowadzkę do austriackiego Wiednia.

Ale w sukurs popędziły Niemcy. Manfred Weber, którego Europejska Partia Ludowa proponuje na nowego szefa Komisji Europejskiej, zapowiedział złożenie propozycji rektorowi uczelni. Jak podkreślił Weber, chodzi o ,,wolność nauki''. Uniwersytet Środkowoeuropejski mógłby trafić do Bawarii. Weber jest politykiem CSU.

Jak łączy zaangażowanie na rzecz chrześcijańskiej polityki (chadecja!!!) ze wspieraniem jawnie antychrześcijańskiego Sorosa? To pozostanie zagadką... którą każdy zresztą sam łatwo może rozwiązać.

bb/pap, fronda.pl

Komentarze (7):

Jack Em2019.03.13 7:44
Tacy oni chadecy jak z niesiołowskiego przyzwoity , uczciwy dziadek .
Jan Radziszewski2019.03.13 1:04
19.09.1997 Spotkanie z Matką Najświętszą w kaplicy Jasnogórskiego Obrazu [rocznica Objawienia w La Salette] W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
sct2019.03.12 14:32
Ziemia niemiecka będzie ociekała krwią swoich mieszkańców-Proroctwa Teresy Neumann.Najśmieszniejsze, a wręcz tragiczne jest to, że przez własnych ludzi!
Adam2019.03.12 14:20
Chadek - to dla mnie nazwa, która obecnie straciła na swojej wartości. Osoby (siebie tak nazywające) nie spełniają podstawowych zasad obowiązujących chadeków - tj. wiara chrześcijańska.
sct2019.03.12 14:30
Chadecja jest teraz w EKR.
kalif2019.03.12 14:06
Niemcy to kraj morderców
helena2019.03.12 14:02
niemcy otrzymaja KARE w odpowiednim czasie za niszczenie NARODOW, NIE WYZBYLI SIE POLITYKI POTOMNYCH Z,APLACA ZA TO CENE SROMOTNA. Za to co robi najwiekszy zydo komuch + miedzynarodowka czerwono-teczowa to w glowie sie nie miesci kiedy ta czerwona ideologia zostanie zakazana?????????????????/