Seriale zagraniczne i polskie – co warto zobaczyć? - zdjęcie
19.11.20, 08:43Zdjęcie ilustracyjne/Reklamodawca

Seriale zagraniczne i polskie – co warto zobaczyć?

4

Oglądanie seriali służy nie tylko rozrywce, ale także zaspokaja głębsze potrzeby, na przykład emocjonalne i psychologiczne. Przedstawiamy cztery ciekawe seriale produkcji zagranicznej i polskiej, które są zdecydowanie warte czasu i uwagi.

The Affair”, czyli romans (nie)doskonały

Serial „The Affair” to produkcja wyjątkowa i nietypowa, ponieważ każdy odcinek podzielony jest na dwie części. W pierwszej jawi się historia widziana oczami mężczyzny, a w drugiej części jest ta sama historia, ale postrzegana przez kobietę. W ten sposób można zauważyć, że wiele wątków nie zgadza się, a we wspomnieniach głównych bohaterów jest sporo konfabulacji. Serial opowiada historię znanego pisarza i jego romansu z kelnerką z nadmorskiej miejscowości. „The Affair” to wciągająca produkcja, w której romans miesza się ze zbrodnią, a miłość z nienawiścią.

Targowisko próżności” – historia Becky Sharp na nowo

Targowisko próżności” to nowa ekranizacja znanej historii o Becky Sharp i Amelii Sedley. Te dwie główne bohaterki są przyjaciółkami i absolwentkami pensji dla kobiet. Becky marzy o tym, aby wyjść bogato za mąż, mieć pieniądze i wstęp na dwór królewski, natomiast Amelia chce być ze swoim ukochanym George’em i stworzyć wspólnie szczęśliwą rodzinę. Niestety losy obu kobiet komplikują się nieustannie, a spokojne życie przerywa bitwa pod Waterloo. „Targowisko próżności” w nowej wersji to bardzo intrygujący serial, doskonale oddający realia Wielkiej Brytanii z lat 20. XIX wieku. Produkcja zaskakuje świeżością i nowoczesnym podejściem, a także doskonałą muzyką.

Wataha” – polski serial kryminalny

Dla osób, które cenią polskie seriale, doskonałą propozycją jest „Wataha”. Produkcja osadzona została w Bieszczadach, w środowisku strażników granicznych. Pewnego dnia w wyniku zamachu bombowego giną prawie wszyscy strażnicy, poza jednym – Wiktorem Rebrowem. Mężczyzna próbuje dowiedzieć się, jak doszło do tego strasznego wydarzenia. Oficjalne śledztwo prowadzi co prawda prokuratura, jednak Wiktor poszukuje rozwiązania zagadki na własną rękę. W serialu wystąpili znani aktorzy, tacy jak Leszek Lichota, Magdalena Popławska i Bartłomiej Topa.

Pakt”, czyli polska produkcja na światowym poziomie

Serial „Pakt” uznawany jest za jedną z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat. W główną rolę wcielił się Marcin Dorociński, a obok niego na ekranie można zobaczyć Magdalenę Cielecką, Witolda Dębickiego i Alicję Dąbrowską. Serial opowiada historię śledztwa dotyczącego afery finansowej. W śledztwo zaangażowani są dziennikarz śledczy oraz agentka CBŚ. Główni bohaterowie odkrywają nowe tajemnice i zagadki, poszukują prawdy, a także robią wszystko, aby rozwikłać aferę. Wraz z każdym kolejnym krokiem w przód pojawiają się jednak nowe problemy i tajemnice, co sprawia, że śledztwo znów staje w martwym punkcie.

Komentarze (4):

gleen2020.11.23 18:50
"Tylko nie mów nikomu" polecam "prawda was wyzwoli"
Anonim2020.11.24 19:40
polecam "syndrom Kinseya", zboczeńcu
Natalja Siwiec2020.11.19 9:57
A co nowego na kartoflixie, wróć! Katoflixie?
Grizzly2020.11.22 22:39
Masz rację Netflix to lewacki szmelc - gwnoflix!