Schmidt straci immunitet? - zdjęcie
03.04.19, 20:38zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Schmidt straci immunitet?

11

Posłanka Teraz!, Joanna Schmidt może wkrótce stracić immunitet. Tak zagłosowała sejmowa komisja. O uchylenie polityk immunitetu wnioskował Komendant Główny Policji. 

Joanna Schmidt miałaby zostać pociągnięta do odpowiedzialności za popełnienie wykroczenia. W lipcu 2018 r. poslanka wwiozła na teren Sejmu dwie osoby w bagażniku samochodu. Miało to miejsce podczas protestu Obywateli RP, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz Komitetu Obrony Demokracji przed parlamentem. 

Poseł Ryszard Petru próbował wwieźć na teren Sejmu dwie osoby posiadające czasowo zawieszone prawo wstępu na teren i do budynków w zarządzie Kancelarii Sejmu. Byli to Paweł Kasprzak i Wojciech Kinasiewicz z Obywateli RP. Kiedy uniemożliwiono Ryszardowi Petru wwiezienie działaczy (interweniowała Straż Marszałkowska), w bagażniku swojego pojazdu przetransportowała ich Joanna Schmidt. Posłance zarzuca się teraz wykroczenie przeciwko przepisom Prawa o ruchu drogowym w związku z tym, że wwiozła na teren Sejmu w bagażniku dwie osoby, narażając w ten sposób również ich bezpieczeństwo. 

Wnioskiem Komendanta Głównego Policji zajmowała się sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych. Na posiedzeniu nie stawiła się posłanka Teraz!, bo – jak tłumaczył ustanowiony przez nią obrońca, poseł PO Arkadiusz Myrcha – tego dnia uczestniczy w posiedzeniu sądu. Poseł PO-KO wnioskował o odroczzenie posiedzenia komisji, aby Schmidt mogła zapoznać się z pełną dokumentacją. Wiceprzewodnicząca komisji Elżbieta Witek była jednak innego zdania. Posłanka PiS przypominała, że Joanna Schmidt otrzymała wniosek Komendanta Głównego Policji, jednak nie będąc stroną postępowania (nie ma jeszcze formalnego oskarżenia), nie ma prawa wglądu do wszystkich dokumentów. Komisja regulaminowa nie wyraziła zgody na odroczenie posiedzenia. Zasiadający w niej posłowie zagłosowali za zgodą na pociągnięcie do odpowiedzialności poseł Joanny Schmidt.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (11):

Selex2019.04.5 11:43
Częsc idiotów głosowała na te mendy miernoty i kretynki
Jan Radziszewski2019.04.4 12:08
Nie należy się martwić żydzi zostaną na 100 % pewne ukarani - NMP 25.03 br Trójca Święta nie może was zbawić na siłę. Obecnie trwa oczyszczanie polskiego Narodu. Polacy są obecnie najbardziej znienawidzonym Narodem przez demony, dlatego buntują one przeciw wam prawie cały świat. Mimo wszystko chcę, abyście przebaczali waszym winowajcom, módlcie się za waszych wrogów, zwłaszcza o to, aby nawrócili się Żydzi. Nadszedł czas, kiedy przetrwa na świecie tylko ten człowiek z tego Narodu, który się prawdziwie nawróci do Boga, inni zostaną pochłonięci przez ogień z nieba i ognie piekielne. Zginą całkowicie te Narody, które trwają w wielkiej bucie i pysze. Zagłada grozi Niemcom, częściowo Austriakom, Holendrom, Duńczykom, Krajom Skandynawskim, wielu krajom Azjatyckim i większości stanów USA. Jeżeli się nie nawrócą, zakończą swoje istnienie, znikając z powierzchni ziemi. Szatan przejął rządy większości krajów na ziemi, przez ludzi masonerii . Oni to dyktują wszelkie zmiany i szykują oddanie świata synowi zatracenia, Antychrystowi
JR2019.04.4 8:34
Rodzina, dzieci, mąż mają powody do "dumy". Wstyd im przyniosła na całe życie! Sama powinna zrzec się immunitetu i zaszyć się w odludnym miejscu, a nie trwać dalej w polityce! Bezwstydnica jednak tego nie zrobiła.
Jak ten czas leci2019.04.4 6:47
W lipcu 2018 r przeskrobała....nie ma jeszcze formalnego oskarżenia. Brawo!
JR2019.04.4 8:28
Właśnie! Jak długo to trwa! Dowody są na tacy, trzeba aż tyle czasu? To też przy okazji kompromitacja strażników praworządności. Nic dziwnego, że procesy toczą się latami!
Kazek2019.04.4 5:56
Asia wracaj do dzieci i męża a tego łamagę od 6 króli to daj sobie spokój
JR2019.04.4 8:25
Mąż by ją przyjął? Taką włókę (nie chcę używać innych bardziej dosadnych określeń)? Może użyję zdania pytającego: jak nazywa się potocznie takie kobiety, które puszczają się z obcym mężczyzną (mężczyznami), a jeszcze w dodatku zostawiają swoje dzieci i męża??!!! Już to przekreśla tę kobietę pod każdym względem. Być posłanką z taką przeszłością? A to, że w bagażniku przewiozła na teren Sejmu jakichś ludzi to powinno wystarczyć na zabranie jej immunitetu bo nie dorosła do tej funkcji. Mogła też przewieść zamachowców. I co byłoby wtedy? Skompromitowała się na cały świat!
babcia2019.04.4 4:46
kiedy cela + dlaczego tak długo wiadomo to wszytko zasługa klęczącego PIS przed swoimi panami zytami kiedy FORD TRAMP jak zwykle wyrolowali nas miała być decyzja do końca marca mamy 04.04.2019 i nic cisza tchórzy i lizo-tupów się nie szanuje i nie liczy się z nimi ,byłam wyborcą PIS ale zostałam okłamana przez PIS i Dudę 2 weta sądownicze dlatego nie zagłosuję na nich wolę oddać głos nieważny jak nie będzie kandydatów broniących polski interes a nie zydowski geszeft 447
Selex2019.04.5 11:44
nie bełkocz babucho wcale nie głosowałas na pIS ty jestes po prostu trolem won!
anonim2019.04.3 22:47
co oni pieprzą że nie ma praworządności
kosa2019.04.3 21:38
Jest wina musi być kara....