Scheuring-Wielgus pisze do biskupów ws. LGBT: ,,Szanowni Panowie…’’ - zdjęcie
09.09.20, 14:42Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)

Scheuring-Wielgus pisze do biskupów ws. LGBT: ,,Szanowni Panowie…’’

137

Poseł Joanna Scheuring-Wielgus postanowiła napisać list do polskich biskupów, w odpowiedzi na opublikowane pod koniec sierpnia stanowisko w sprawie osób związanych z ruchem LGBT+. Być może media ostatnio zbyt mało mówią o poseł Scheuring-Wielgus, więc ta w groteskowy sposób postanowiła zwrócić na siebie uwagę. Zdecydowała się nawet na porównanie polskiego duchowieństwa do hitlerowców.

Niestety, przed napisaniem swojej odezwy do polskiego episkopatu posłanka nie sprawdziła, jak w j. polskim zwracamy się do duchowieństwa w oficjalnych pismach, dlatego do biskupów zwraca się „Szanowni Panowie”. Dalej jest już tylko wielki popis nienawiści wobec Kościoła.

- „(…) przyjęliście Panowie na Jasnej Górze dokument poświęcony stosunkowi Konferencji Episkopatu Polski do społeczności LGBT+. Napisane jest tam, że Nie do zaakceptowania są jakiekolwiek akty przemocy fizycznej lub werbalnej, wszelkie formy chuligańskich zachowań i agresji, jednocześnie wielu księży, w tym hierarchowie z abp Markiem Jędraszewskim określają gejów i lesbijki jako zagrożenie dla społeczeństwa, jako zarazę, jako ideologię, która ma rzekomo rozbić heteroseksualne rodziny” – pisze posłanka.

Następnie przechodzi do ataku i porównuje działania polskiego Kościoła do… hitlerowców:

- „Dla hitlerowców zarazą byli Żydzi, Romowie, homoseksualiści. W latach 30-tych XX wieku tak ich nazywał Hitler i jego przyboczni, a w latach40-tych przeszli od słów do czynów – gazowali, wieszali, rozstrzeliwali tych ludzi – miliony ludzkich istnień” – czytamy w liście.

Odnosząc się do apelu polskich biskupów, domagającego się szacunku i poszanowania godności homoseksualistów, Scheuring-Wielgus zarzuca episkopatowi zaprzeczanie własnym słowom:

- „(…) jeżeli mężczyzna kocha mężczyznę to trzeba mu tego zakazać, leczyć, obrażać, napiętnować? Czy przykazanie miłości bliźniego ma tyle wyjątków, że dotyczy tylko białego, heteroseksualnego Polaka o konserwatywnych poglądach? No chyba nie!” – stwierdza, najwyraźniej nie odróżniając szacunku od akceptacji zła.

W całym liście posłanka, która za nic ma uczucia religijne katolików, prawo do szacunku dla wierzących, a nawet ład społeczny i przestrzeganie prawa, oskarża biskupów o brak szacunku wobec mniejszości seksualnych. Walczy o szacunek i prawa dla społeczności LGBT, jednocześnie popierając fizyczną agresję wobec większości inaczej myślących Polaków.

kak/naTemat.pl

Komentarze (137):

ANONIM2020.09.15 15:58
CHORA DO SZPIKU W MUZGU
popieram ...2020.09.11 7:56
... dość dyktatury kobiet!
Jeszcze lepiej2020.09.12 12:13
Podpieram
Brexit2020.09.10 10:21
I ma kobieta rację, w tym co pisze do biskupów. Nie ma to jak wielcy teoretycy rodziny, pożycia i prokreacji, którzy żadnej rodziny zakładać nie mogą, pożycie maja zakazane, a prokreowanie wzbronione, ale wybitnie wiedzą, jak wolno, a jak nie wolno się bzykać, i wpieprzają się z buciorami w cudze życie, jakby mieli do tego prawo. A uwaga frondy o języku polskim idiotyczna. Po pierwsze nie ma takich zasad w języku polskim, to nie gramatyka, są najwyżej pewne zwyczaje. A poza tym nie widzę jakoś, żeby fronda używała określenia "Pan Prezydent miasta Warszawy". Zanim zwrócicie komuś uwagę, poszukajcie belki w swoim oku.
któś2020.09.11 7:55
odejdź już brexit i nie wracaj
Zygfryd2020.09.10 10:12
Szanowni Panowie jestem zboczona i do cna głupia lubie sama paplac głupoty i obrazac wszystkich oprócz siebie , moje debilne uwagi powstaja bo za długo sama siedze w sejmie i tam dostałam kręćka do głowy , ratujcie mnie szalona szajbusowa.
Anonim2020.09.10 9:32
Wiesz co ? szajbus wielgus ?jesteś dennie głupia ,a najgorsze jest to że normalni ludzie muszą tolerować twoją głupotę.... i do kiedy ? miałam nadzieję że nie wejdziesz do sejmu,ale wyborców masz równie dennie głupich.
Wojtek Patriota2020.09.10 9:21
Przecież to co napisała to prawda, jesteście zaślepieni nienawiścią i do tego jetescie debilami
am2020.09.10 10:13
to nie prawda co piszesz - żyjemy w kraju tolerancyjnym, nie ma co pisać wystarczy przeczytać parę dokumentów, włączając konstytucje. Problem z tym że są ludzie którym ta ideologia nie odpowiada i też mają do tego prawo - cały wis polega aby "elity" to zrozumiały , ludzie rozumią - zapewniam cię. Proszę nie hejtuj
Olo2020.09.10 9:08
Szajbus-bajbus to skończona kretynka, chciałbym zobaczyć większego kretyna tego który na tą amebę głosował.
zxxx2020.09.10 8:08
Wielgus skurwiona teczowa zaraza
kafel2020.09.10 7:41
Chodzi mi o język polski. Jeśli "walczyła z komuną", to walczyła razem z nią przeciwko, no, komu? Jeżel ktoś jest moim wrogiem, to ja walczę przeciw niemu, a nie z nim. Jasne?
Widzę ciemność.2020.09.10 8:06
Cały czas ciemne.
Hanys GórnoŚląski2020.09.10 6:43
Kiedy tylko ta kobieta otwiera gębę aby coś powiedzieć, to mamy gwarancję uciechy i kolejnego ośmieszenia się w oczach publiczności. Zatem pozwólmy jej mówić!
opty2020.09.10 6:24
„(…) jeżeli mężczyzna kocha mężczyznę to trzeba mu tego zakazać, leczyć, obrażać, napiętnować? A z miłością mężczyzn do kóz, kobiet do psów....? LGBT+KZN wstawcie się za panią posełką.
koko2020.09.10 5:48
dość dyktatury kobiet takich z dennym poziomem -jahira i szuering -szurnięte totalnie
dziennikarz2020.09.10 4:44
a czym ona chce zaimponowac tepota pi.....na niech zamknie ten wstretny RYJ i idzie oczyszczac Wisle z go....ien do tego to DNO sie moze przydac i Polacy takiej dennej babie jeszcze placa za to obrazanie i szkalowanie WON pastuchu do buszu moze tam cie przyjma goryle i bedziesz im przewodniczyc ................
zibi2020.09.10 3:04
Go chyba wielokrotne oglądanie spektaku "klątwa" spowodowało taki e spustoszenia umysłowe w tej biednej białogłowie
Jan Radziszewski2020.09.10 2:55
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem / A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie i tylko + 7 dni do tegoż Sądu.
deCarabass2020.09.10 8:15
Czytając zdecydowaną większość zamieszczanych tutaj komentarzy można wypracować sobie zdanie na temat kondycji intelektualnej lwiej części wyznawców polskiego katolicyzmu, który z chrześcijaństwem i jego wartościami ma tyle wspólnego, co Armia Czerwona z dobroczynnością. Jakież to jest, to "purysowe" zwycięstwo? Skąd te halucynacje i ekshibicjonistyczna wręcz konieczność ich prezentacji? Skąd te koprofagiczne obsesje? Czy rzeczywiście w świętej księdze, na którą co i rusz się powołujecie, jest przykazanie nienawiści? Czy główny protagonista nie mówił przypadkiem: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali"? O często podkreślanej miłości bliźniego i nadstawianiu drugiego policzka nie ma chyba sensu wspominać, bo wg. was jest to zapewne lewacki bełkot (skądinąd Żyda, bo Żydem był Nazarejczyk - główny bohater wspomnianej księgi). I pozostaje jedynie takie nieodparte wrażenie, że niespełna 2000 lat temu wasza sekta skręciła w niewłaściwym kierunku. Choć założenia może i miała dobre Jeśli opary
Glaudiusman2020.09.10 2:12
Ta niezrównoważona osoba nadaje się tylko w kaftan na oddział zamknięty i leki nasenne.
hy52020.09.10 2:06
czy to jet ta pani , która 31.08.2020 godz 20:45 w Polsat News podczas rozmowy z Panią Jaruzelską i z Panią Gozdyrą opowiadała milionom Polaków, że ona podczas studiów w latach 90-ty strajkując jako studentka obalała komunizm, który zakończył się w 1989 roku i te jej protesty przyczyniły się do jej upadku, po co wy w ogóle o tym nie wiadomo czym piszecie, przecież jej już się nie da komentować
oddajcie lewice teczowe psychole2020.09.10 1:03
Lewica była najpoteżniejszą siłą w Polsce, ponad 40% poparcia, opanowany sejm, senat, prezydent, wejście do UE, NATO, wcześniej legalizacja aborcji a wszystko dopóki nie wybiło szambo z tęczowymi fekaliami i do dziś SLD w tym gównie tonie i zaprasza do imprezy PO. Wnioski? Żadne
dz2020.09.9 22:29
Teraz napisze do Franciszka (znają się przecież): Panie papież.... (jak zaczął jakiś Żyd w polskim sejmie do Jana Pawła II). A gdzie ona miała się tego nauczyć ? Walczyła z komuną, a tam wszyscy: towarzyszu, towarzyszko słuchajcie no ...
ta baba to sobie może napisać2020.09.9 22:15
ale zbiór facecji lgbt
Zezowaty2020.09.9 21:48
Proszę napisać do mnie list pani wielgus. Otrę nim d... .
Franek2020.09.9 21:35
Ta kobiecina cierpi na pustogłowie czyli na brak mózgu!
XYZ2020.09.9 21:06
Podczas modlitwy zwracamy się do Boga,,Panie Boże",ale do biskupa musimy mówić ekscelencjo,eminencjo,dlaczego tak jest?
Anonim2020.09.9 21:04
A czy Biskupi to panie? Wiem chodzą w sukienkach ale to chyba męzczyzni ?
kibic2020.09.9 20:54
Szanowna Pani walnięta na rozumie, czy Pani cokolwiek rozumie ???
najgłupsza poślica w sejmie2020.09.9 20:38
ale bełkot....
Oślica2020.09.9 20:46
Międlar to ty?
KATOLICKA DERATYZACJA KOMUNY I VOLKSLISTY W POLSCE2020.09.9 19:34
AJ WAJ , AJ WAJ czerska i koszerna mać z taką dyskusją. Dawajcie po leninowsku argumenty I TO RAZ
Antek i ICKIEM Z DAWNEJ PRAGI2020.09.9 19:37
Z kim tu dyskusja . Skąd wy Kto z POWSTANIA, KTO WRÓCIŁ Z SYBIRU, KTO Z AK I NSZ CZY SĄ BOHATEROWIE Z WOŁYNIA I OD ŁUPASZKI Niech żyje ORZEŁ BIAŁY,
SĄ i będą2020.09.9 19:42
Są bohaterowie z RODZIN SYBIRAKÓW, OBROŃCÓW OJCZYZNY Z 1939 ROKU, ŻOŁNIERZE AK , NSZ , SĄ DZIECI BOHATERÓW Z POWSTANIA ---- Niech żyje POLSKA OJCZYZNA NASZA Lance do boju szable w dłoń i hołotę goń, goń goń traski, hałownie cimaszuki , oskary, wielgusy i inna swołocz
ZOŚKA2020.09.9 19:45
AŻ tak ostro --- a co z ryżym oskarem , z dawaj czasy - nowak, palikoszka, hałownie , traski WIESNA , Pietru Co z tymi zuchami Chłopcy od AŁGANOWA W BRUKSELI, OSKAR U MAKRELI
matis892020.09.9 19:22
Lewakoateista Wielgus niech znowu poleci do pana lewakoateistów Głowy Watykanu Bergoglio i się poskarży na los sodomitów w Polsce. I niech powie ''nasz przywódco religijny i panie, szacowny i dostojny papieżu Franciszku, Ty powiedziałeś że nikt nie prawa osądzać grzechu sodomskiego, zła i obrzydliwości w oczach Boga, a w Polsce są panowie w sutannach co miłość sodomską nazywają złem i grzechem''.
Polak Katolik2020.09.9 19:04
Za to prawidłowym zwrotem jest "Jego Ekscelencja Prezydent Lech Wałęsa". Używacie go?
to kto2020.09.9 19:32
WYMYŚLIŁ NA NIEGO BOLEK CZYŻBY ON SAM
Polak2020.09.9 18:58
Czyli co, miała się do nich zwrócić "drogie panie"? Owszem, ci panowie chodzą w sukienkach, ale byłaby to jednak pewna przesada.
ks. Adam2020.09.9 19:05
fronda.pl preferuje chyba, żeby się zwróciła do biskupów per "wy gnoje i zdrajcy".
pepa2020.09.9 18:57
pracodawco z UB pracownicy ciesza sie bo sa godnie traktowanie oprucz jednego niemca
ks. Roman2020.09.9 18:56
W języku polski forma "Panowie" jest dopuszczalną formą grzecznościową w stosunku do duchowieństwa. Sprawdźcie w SJP, debile.
Covid-192020.09.9 18:52
Chuligańskie zachowania i agresja to ze strony tych chorych ludzi z LGBT. Czy Wielgus nic nie widzi i nie słyszy co ci ludzie z LGBT wyprawiają.
Randka juz dzis2020.09.9 18:45
Gdzie zapisać się lepiej TAKIEJ ARTYSTCE JAK JA --- do traski , czy hałowni Ja też niezależna
katolicka DERATYZACJA Z KOMUNY Polski 🇵🇱2020.09.9 18:33
AJ WAJ , AJ WAJ czerska i koszerna mać z taką dyskusją. Dawajcie po leninowsku argumenty
TY2020.09.9 18:43
A twoje argumenty gdzie czerska mać Ta pani - szkoda kobiety do partii się nie nadaje zwłaszcza do lewicowej ruskiej lub koszernej Trzeba byłoby dużo wódki żeby wejść w DIALOG. Po trzeżwemu nie da rady
ICEK2020.09.9 18:28
Dobrze że nie mówi Towarzysze do duchownych Lenin wprowadził w rosji lgbt z trockim
w Polsce (nie)rząd panuje2020.09.9 18:20
:/
NIE RZĄD2020.09.9 18:36
Panuje NIE RZĄD KUR-W I ZŁODZIEJI / TO PIŁSUDSKI/ Z PO -SLD I ZIELONYCH-CZERWONYCH . Panuje już RZĄD NARODOWY POLSKI . ORZEŁ BIAŁY - ZWYCIĘŻY I RAZ SIERPEM , RAZ MŁOTEM ITD...
Jan2020.09.9 18:37
NA CZAPCE ORZEŁ BIAŁY , NAJDROŻSZY SERCA SKARB .....
Randka juz dzis2020.09.9 18:13
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Z pamiętnika pracodawcy z UB2020.09.9 17:57
Miałem firmę zajmującą się naprawą i konserwacją pieców wielofunkcyjnych. Prosperowałem dobrze, kupowałem nowy samochód z salonu co 2 lata. Zatrudniałem 30 pracowników. Do firmy bez ogłoszeń docierało 10-16 CV miesięcznie. Jak dałem ogłoszenie ponad 70 CV. Zwalniałem pracowników czasami dla jaj, np. Ktoś przyszedł do pracy uśmiechnięty to dostał wypowiedzenie aby mu wesoło nie było. W 2015 roku do władzy doszedł PiS. Bezrobocie spadło. Bez ogłoszenia CV już nie docierały. Dwóch pracowników poszło sobie na dłuższe zwolnienie. Dałem ogłoszenie i dostaliśmy 7 CV. Pracę podjął jeden pracownik, który trzeciego dnia poszedł na zwolnienie. Najmniej mogło pracować 28 pracowników bo mniej nie wyrobiłoby się z kontraktami i groziłyby mi kary. Jeden z pracowników splunął mi w twarz i powiedział, że jestem sukin synem. Nie zwolniłem go, obróciłem to w stres, a realnie nie mogłem już nikogo zwolnić. Potem odeszło kilku pracowników i firma zbankrutowała. Teraz mam komornika. DO TEGO DOPROWADZIŁ PiS. PO wróć i daj szastać pracownikami, wtedy spłacę długi.
hahahaha2020.09.9 19:17
Piękny upadek.
tak było2020.09.9 19:59
jeszcze dziś pamiętam jak za PO (2008-2009 r.) było tak 'niskie' bezrobocie i tak cudownie przestrzegano praw pracowniczych..., że jeden nowobogacki cham, właściciel drukarni kręcącej wały, krzyczał za mną "jak ci się nie podoba płaca, to wypier.... dziesięciu czeka na twoje miejsce"
Fryjanek2020.09.9 17:41
Ta starsza pani poseł niepotrzebnie się wydurnia. nie przystoi to w jej wieku.
Komik z PiS-u2020.09.9 18:23
Rocznik 1972. A ty gimbazo?
To nie starsza pani2020.09.9 18:40
To TOWARZYSZKA / TROCHĘ NIKCZEMNEJ URODY / Pójdzie do Hałowni
AB2020.09.9 17:41
co toto szajbus-wygibus jeszcze wymyśli żeby zaistnieć
Anonim2020.09.9 17:34
Jest tysiąc dowodów że LGBT to choroby psychiczne i tylko jeden dowód że normalny człówiek też może być gejem - jeden Jan Kathak gnojony przez lewackie szambo
szybki lopez2020.09.9 17:33
Jej bym nie tknął. Jej wygląd budzi we mnie obŻydzenie.
Jarosław Karłowaty2020.09.9 17:28
czy to jet ta pani , która 31.08.2020 godz 20:45 w Polsat News podczas rozmowy z Panią Jaruzelską i z Panią Gozdyrą opowiadała milionom Polaków, że ona podczas studiów w latach 90-ty strajkując jako studentka obalała komunizm, który zakończył się w 1989 roku i te jej protesty przyczyniły się do jej upadku, po co wy w ogóle o tym nie wiadomo czym piszecie, przecież jej już się nie da komentować
vip2020.09.9 17:47
obalić to mogla flaszkę piwa , wódki, coca coli, pepsi , oranżady , płot w ogródku
Anonim2020.09.9 17:25
Pedały, lesby i ich obrońcy, to prymitywy.
XD2020.09.9 17:14
Ależ oczywiście, że wie jak się zwracać do władz KK. Fronda nie zrozumiała, że nie wszyscy tytułowanie panów w sukienkach chcą respektować. Poza tym wstąpienie do religijnej mafii powoduje, że pan przestaje być panem? XD
@ w tęczowym2020.09.9 17:06
Szojring powinna założyć jakąś grupę kabaretową, dobrą kasę by robili. Połową sukcesu w rozśmieszaniu jest nie śmianie się z własnych dowcipów, a ona robi to perfekcyjnie. Fakt że Szojring Wielgós nawet nie zdaję sobie sprawy z tego, że plecie takie androny że boki można zrywać, ale z idiotami tak jest. I lepiej jej tego nie tłumaczyć, zresztą i tak tego nie zatrybi
Dużo sieją…2020.09.9 17:12
takich idiotów jak ty.
matis IQ 89 jehowy "katolik" i2020.09.9 17:02
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Jerzy2020.09.9 16:58
to coś, choć nie wygląda, podobno jest kobietą, być może ma dzieci albo planuje je mieć, więc pojąć nie mogę - jak można, będąc kobietą, walczyć o prawa zezwierzęconych ludzi, gwałcących niemowlęta, kopulujących z czym popadnie - zwłokami, zwierzętami... Przepraszam, to coś nie walczy o prawa dla nich - wszyscy bowiem mamy takie same prawa, ona walczy o nadzwyczajne prawa dla tego chorego psychicznie stada LGBT...
do chuja pana2020.09.9 17:06
ale z ciebie psychol i kretyn.
XD2020.09.9 17:15
Zdajesz sobie sprawę z tego, że w Twoim komentarzu nie ma ani jednego merytorycznego zdania? XD
Wojtek Polak2020.09.9 17:17
Ci… to wariat.
matis892020.09.9 16:54
Tekst jest bezwartościowy bo lewackoateistyczna oszołomka nie powołała się na swojego pana Głowę Watykanu Bergoglio. Nie podkreśliła że religijny przywódca lewakoateistów takich jak ona, Głowa Watykanu Bergoglio jest po jej stronie i po stronie LZPKNTB+. Wtedy jej wypociny może miałby jakiś sens, wartość i znacznie, a to bezwartościowy bełkot religijnej fanatyczki.
Starsi panowie w kieckach2020.09.9 16:49
Ratują księży od dziecka.
Ala2020.09.9 16:49
Biedna chora kobieta, bezmóżdże to jest choroba
man.of.Stagira2020.09.9 16:50
Ruchasz się czy trzeba z tobą chodzić?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.9 16:45
Uwielbiam jak mnie yebią chüje w sam pysk bo mam hemoroidy!
lipa2020.09.9 16:42
czyli to nie są panowie? 🤔
Iza2020.09.9 16:38
W jaki sposób w tym liście posłanka obraża wierzących Polaków? W co wierzą Polacy? W biskupów? To, że coś nie mieści się w moralności katolickiej nie oznacza, że jest złe. Co do biskupów - są mężczyznami,pisanie "Szanowni Panowie" jest poprawne językowo.
dz2020.09.9 17:29
zależy do kogo. Ja do takich jak wy mówię : towarzyszu
Oko2020.09.9 19:26
Do niektórych biskupów też możesz mówić towarzyszu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.9 16:37
niech sie klechy cieszą bo powinna zwrócić się do nich słowami "Wy yebane chüje..."
m2020.09.9 22:22
to że się do ciebie tak zwracają to nie oznacza , ze tak wygląda świat
matis892020.09.9 16:31
Ujawniono przypadek księdza-pedofila, który po odbyciu kary został wysłany na Ukrainę, gdzie miał kontakt z dziećmi.
Torchwood2020.09.9 16:31
Jak rozumiem problem wynika z użycia słowa "szanowni". Biskupi kierujący organizacją chroniącą pedofili i okradającą od stuleci Polaków metodą "na życie pośmiertne" na szacunek nie zasługują.
𝕻𝖔𝖘𝖑𝖆𝖓𝖐𝖆 𝖟𝖆𝖔𝖗𝖆𝖑𝖆 𝖕𝖆𝖓𝖔𝖜 𝖇𝖎𝖘𝖐𝖚𝖕𝖔𝖜 💀2020.09.9 16:25
𝗣𝗼𝘀𝗹𝗮𝗻𝗸𝗮 𝘇𝗮𝗼𝗿𝗮𝗹𝗮 𝗽𝗮𝗻𝗼𝘄 𝗯𝗶𝘀𝗸𝘂𝗽𝗼𝘄.
Jazzz2020.09.9 16:44
Widziałem marsz zboczeńców w Gdańsku. Granice zostały przekroczone. To było tak orzydliwe, haniebne i niemoralne że możemy bez przesady powiedzieć że to było pokazanie zła w pigułce. Bez wątpienia jesteście tęczową zarazą. Nie będzie przebaczenia ani litości.
weź się niuniek za lekcje2020.09.9 17:10
bo jutro idziesz do szkoły.
Piotr2020.09.9 16:16
Watykan usunął reinkarnację z Biblii aby móc straszyć ludzi 'jedną szansą' i 'wiecznym potępieniem'.
abcd2020.09.9 16:14
Jeżeli pedofil kocha dziecko to trzeba mu tego zakazać, leczyć, obrażać, napiętnować?
Jazzz2020.09.9 16:34
Tak, bo z samej definicji pedofilii wynika, że pedofil dąży do odbycia stosunku płciowego z dzieckiem.
abcd2020.09.9 16:57
W latach 2013 - 2018 w USA kontakty seksualne między mężczyznami były przyczyną ponad 80% nowych zakażeń HIV wśród mężczyzn. Były też przyczyną prawie 2/3 nowych zakażeń HIV ogółem. Źródło: Centers for Disease Control and Prevention, Diagnoses of HIV Infection in the United States and Dependent Areas, 2018 (Preliminary), p. 17 https://www.cdc.gov/hiv/pdf/library/reports/surveillance/cdc-hiv-surveillance-report-2018-preliminary-vol-30.pdf
abcd2020.09.9 17:26
Pisz śmiało: pederaści spotykają się ze sobą tylko z miłości... Może znajdziesz naiwnych.
gość2020.09.9 16:07
Tytuł powinien brzmieć: "Posłanka zaorała biskupów"
ladychapel2020.09.9 16:05
Politycy PiS złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie nabycia przez gen. Jaruzelskiego willi z wysoką bonifikatą. Tymczasem podobna historia zdarzyła się w rodzinie prezesa Kaczyńskiego. „Super Express” dotarł do materiałów, które precyzują, jak rodzice Jarosława i Lecha Kaczyńskich stali się właścicielami willi na warszawskim Żoliborzu. Kaczyńscy przeprowadzili się na ul. Mickiewicza pod koniec lat 90. i od razu podjęli starania, by przekształcić prawo użytkowania wieczystego w prawo własności, na podstawie zapisów stosownej ustawy z 1997 r., a także rozporządzenia ministra sprawiedliwości z grudnia tego roku. 150-metrowy dom, w którym do dziś mieszka Jarosław Kaczyński, był własnością gminy Warszawa-Centrum. Aby przeszedł do Kaczyńskich, wystarczyło im zapłacić… 4136 zł 40 gr. Obecnie w poselskich oświadczeniach majątkowych szef PiS podaje, że nieruchomość warta jest 1,5 mln złotych.
mosiu tosiu2020.09.9 16:00
głupia baba nic nie rozumie, i tyle
Józef2020.09.9 15:56
Wystarczyło Panowie, z tymi szanownymi to przesadziła.
urolog2020.09.9 15:56
J.Kaczynski ma wrodzony niedowlad czlonka. To impotent
𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐈2020.09.9 15:55
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 !!!
𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐈2020.09.9 15:54
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Kumaty2020.09.9 15:54
ha ha ha ha ha
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 !2020.09.9 15:53
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐓𝐎 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 !!!
Jan Radziszewski2020.09.9 15:52
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie a po 7 dniach Sąd Boży
ladychapel2020.09.9 15:55
Albo wciagasz koke (w co watpie, bo wsiokow i buractwo z podstawowym wyksztalceniem glosujace na PiS na to nie stac) albo copy-paste stosujesz umiejetnie
emeryt2020.09.9 15:51
Baba jest niestety skuteczna. W ten sam sposób załatwiła wizytę przestępcy u papieża Franciszka, a ten niezorientowany Papa całował tego kryminalistę po rekach.
ROBOTNICZAkrew2020.09.9 15:48
Powinna się była do nich zwrócić per "Pasożyty społeczne". Poza tym samą prawdę napisała. Koniec z dyktatem zabobonu!!!
ladychapel2020.09.9 15:47
- Czuję się zdradzony przez PiS - mówi w radiu Rydzyka główny przedstawiciel hodowców. Dwa dni po maratonie hołdów dla ojca Tadeusza Rydzyka i jego "dzieła" Jarosław Kaczyński uderza w popieranych przez Radio Maryja hodowców zwierząt futerkowych.
ole2020.09.9 15:44
Jeśli dla kogoś "miłość bliźniego" polega na używaniu genitaliów niezgodnie z ich funkcją biologiczną, to dla takiego pierwotniaka nie ma żadnego ratunku.
Gość2020.09.9 15:46
Rozumiem, że nigdy byś się nie zgodził na seks oralny, bo to też niezgodne z funkcją biologiczną?
marsz do katolika Hołowni2020.09.9 15:41
ta Pani w TVN często tuszy - Jestem katoliczką
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.9 15:38
ona lubi zboków i z nimi stadnie itp
Izydor2020.09.9 15:19
Do biskupa wiadomo na klęczkach i w sygnet całować. Jeśli Głódź to jeszcze flaszkę trzeba przynieść.
A jak do rabina Nożykdokütsa?2020.09.9 15:24
Z workiem szekli.
taro2020.09.9 15:12
zawsze jakas glupia szmate, za pare groszy wypchna do przodu by bredzila bzdury,a ta to robi za darmo,byle by tylko swoj wredny ryj pokazac w mediach.
Włodzimierz Nechamkis2020.09.9 15:09
Na Facebooku znajduje się niezwykle interesujący, polskojęzyczny profil znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 Eli Barbur nadzwyczaj błyskotliwie prezentuje na nim izraelski punkt widzenia na sprawy polskie i międzynarodowe. Eli stara się utrzymać bardzo wysoki poziom prowadzonych dyskusji, bez wahania kasując nieprawomyślne posty. Antysemici oraz wielbiciele Palestyńczyków nie są tu mile widziani. Eli szczyszcza ich natychmiast po zdemaskowaniu.
go fuck yourself jew !2020.09.9 15:12
!!!! Spróbuj Sex kamerki albo Szybka Randka z obrzezanym chüjem.
Jerzy2020.09.9 17:03
coś cienko przędzie ten twój ukochany nazista eli, że tak sępisz o zainteresowanie się jego koszernymi rzygowinami... sam se czytaj, chłopcze, a jak eli jest sfrustrowany to mu załatw jakąś 10-letnią Palestynkę, nie se ulży biedaczyna...
a co psze Pani/Pan2020.09.9 15:08
z wynikiem darmowego badania gleby
o ideologii LGBT2020.09.9 15:03
Nowe szaty króla albo Nowe szaty cesarza (duń. Keiserens nye Klæder) – baśń napisana przez Hansa Christiana Andersena i opublikowana po raz pierwszy w 1837 roku, przetłumaczona na blisko 100 języków i wraz z powieścią Mała Syrenka została ujęta w 16 tomiku baśni Andersena pt. Bajkowe zwyczaje dla dzieci. Pierwsza kolekcja[1]. Baśń opowiada o pewnym mającym słabość do strojów władcy, którego próżność, a ponadto próżność jego dworzan wykorzystują dwaj tkacze-oszuści. Przybywając do stolicy owego kraju, ludzie ci rozpowiadają, iż potrafią utkać niezwykły materiał niedostępny dla oczu głupców i niezdolnych do sprawowania swojego urzędu. Gdy wiadomość trafia do uszu głowy państwa, ten szybko składa u nich zamówienie. Rzekomi tkacze pozorują pracę, nie tkając w rzeczywistości nic, a wysłani do nich dworscy urzędnicy, nie chcąc dać się ośmieszyć i stracić stanowisk, udają, iż widzą cudowny materiał oraz przystają na opowieści oszustów. To samo zrobią wszyscy dworzanie. W rezultacie monarcha, mając być ubrany w niezwykłe szaty, których rzekomego nałożenia dopilnowują sami ci oszuści, pokazuje się swoim poddanym bez strojów. Mieszkańcy stolicy jednak, również nie widząc nic, wolą się do tego nie przyznawać, aż nagle o tym fakcie głośno mówi niewinne dziecko, dwór jednak nie zwraca na to uwagi[2
Anonim2020.09.9 15:06
"aż nagle o tym fakcie głośno mówi niewinne dziecko" - właśnie dlatego homoterroryści chcą prania mózgu od rzedszkoli bo dzieci widzą lepiej od dorosłych jak wyglada świat, mama tata i kto tu jest poi3rdolny
Janek2020.09.9 15:02
Poprawność polityczna kazała Biskupom pisać o LGBT+, Podobnie jak "Siostry i Bracia". Temat wywołuje burzę. Po co to było/
kiedyś na Nowym Świecie elita lat 802020.09.9 15:00
dałaby by kopa w tyłek i byłby spoko
nikt się nie boi pancernika Szojring-Wielgas2020.09.9 14:59
do Tworek płynie
Troll2020.09.9 14:58
w krorym konkretnie miejscu popiera "fizyczną agresję wobec większości inaczej myślących Polaków."
Troll2020.09.9 14:56
Do osobnikow plci meskiej zwraca sie per Pan w jezyku polskim. Ich ekscelencje i inne takie zwroty sa byc moze oowiazkowe w kregu religii do ktorej naleza.
N2020.09.9 14:56
Jak to było? Jak komuś się wydaje, że jest kobietą, to nie można należy takiej osoby nazywać według jej woli kobietą? A jak komuś się wydaje, że jest ojcem i tak każe się tytułować?
Anonim2020.09.9 14:59
Wam tęczowym świrom wypuszczonym z psychiatryków które obecnie okupują narko i alkowczasownicze wydaję się że jesteście mężami stanu.
N2020.09.10 7:57
A w jaki sposób Twój komentarz nawiązuje do mojego?:D Czy to po prostu tekścik z losowego generatora bluzgu. Ulżyłeś sobie?:D
Anonim2020.09.9 14:55
Ten babochłop prawdy nie zakrzyczy. MY niewierzący antyklerykalowie też mamy w doopie ideologie szamba LGBT
Jan2020.09.9 14:51
Ta kobieta jest zwykłą prostaczką...A całe to LGBT to banda neofaszystów, których musimy jako społeczeństwo obawiać się. To margines społeczny, który usiłuje narzucić swoje bliżej nieokreślone poglądy, to agresywni i ordynarni osobnicy. Nasi, polscy homoseksualiści brzydzą się nimi i żyją sobie spokojnie bo u nas nie ma prześladowań. LGBT to banda idiotów na czele z Wielgus...
Natalja Siwiec2020.09.9 14:50
Przecież w Kościele Katolickim nie występują kobiety, w żadnej roli. W czym zatem problem? Nie podoba się słowo "szanowni"?
Prof. doktor J. Jan Hertrich-Woleński2020.09.9 15:13
Jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
Gość2020.09.9 14:49
Co jest złego w zwrocie "Szanowni Panowie"?
Jan2020.09.9 14:53
Jak ktoś nie rozumie problemu to dokształcić się. Jest taka książka autorstwa pana Kamyczka ...polecam...
Gość2020.09.9 14:57
Problem jest wydumany, to jest na siłę robienie z igły wideł.
Marek2020.09.9 15:25
Z tym "szanowni" to przesadziła.
Gość2020.09.9 15:48
Czy ja wiem, czy przesadziła, zwykły zwrot grzecznościowy. No ale fronda uważa, że obowiązkiem każdego obywatela Polski, jest bić pokłony przed klerem.