W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wstrząsającej śmierci 13-letniej Emilki, która w swoim domu w Lipnicy Dolnej na Podkarpaciu popełniła samobójstwo wieszając się w nocy na skakance. „Fakt” dotarł do szokujących ustaleń w tej sprawie.

Na portalu Fakt24 czytamy, że dziewczynka żyła w dwóch światach – rzeczywistym i wirtualnym, w grze Minecraft. „To tam zaplanowała swoją śmierć. Stworzyła wirtualny grób z datą narodzin i zgonu” - pisze Fakt.

Dziewczynka zostawiła też dla wtajemniczonych listy pożegnalne, które odkryli jej przyjaciele z gry.

Matka dziewczynki twierdzi, że jej córka nie miała żadnych powodów, aby to zrobić. Tymczasem po tym, jak sprawę opisał "Fakt", nastolatkowie będący przyjaciółmi dziewczynki w grze zgłosili się ze wstrząsającymi informacjami. Korespondowali z nią tylko przez internet, nie znali się osobiście.

W grze znaleźli, już po śmierci Emilki, jej grób. W środku znajdowały się listy w formie opowiadania. Michał i Maja opowiadają:

Emi pisała, że czuła się samotna, nie miała przyjaciół, że nie widzi sensu życia. Wcześniej w naszych rozmowach czasami tylko wspominała, że nie ma wspólnego języka z rówieśnikami ze szkoły, ale zawsze po chwili, rzucała coś zabawnego. Z nami bardzo dobrze się rozumiała”.

Rodzice dziewczynki są wstrząśnięci, gdyż jak twierdzą – nigdy nie zauważyli żadnych niepokojących objawów.

WAŻNE!

Potrzebujesz pomocy? Masz myśli samobójcze? A może dostrzegasz niepokojące zachowania u bliskiej Ci osoby, np. dziecka?

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

1. Zgłoś się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej (OIK). Znajdziesz je w każdym większym mieście. OIK-i oferują pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część tego typu placówek jest czynna całą dobę. Z pomocy możesz skorzystać BEZPŁATNIE, również wtedy, gdy nie masz ubezpieczenia.

2. W przypadku myśli samobójczych niezwłocznie zgłoś się do najbliższego szpitala psychiatrycznego. Pamiętaj, że jeśli zaznaczysz, że sprawa jest pilna (np. silne, uporczywe myśli samobójcze), lekarz ma obowiązek przyjąć Cię tego samego dnia- również bez ubezpieczenia.

3. Nie wahaj się skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12:00-02:00) lub całodobowego Centrum Wsparcia dla osób dorosłych, pod numerem 800 70 22 22 oraz na stronie >>>liniawsparcia.pl<<<.

4. Listę organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

 

dam/fakt.pl,Fronda.pl