S. Cichanouska: Reformy na Białorusi będą trudne, ale jesteśmy na to gotowi  - zdjęcie
26.08.20, 20:00Fot. screenshot - YouTube

S. Cichanouska: Reformy na Białorusi będą trudne, ale jesteśmy na to gotowi

8

„Nikt nie mówi, że będzie łatwo. Każdy kraj idzie własną drogą przemian. Ale nasi ludzie są pracowici” – mówi o ewentualnych reformach na Białorusi główna rywalka Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich Swiatłana Cichanouska.  

Swiatłana Cichanouska w wyborach na prezydenta Białorusi wystartowała po tym, jak jej mąż, wideobloger Siergiej Cichanouski pod koniec maja został wykluczony z wyborów i aresztowany. Obecnie opozycjonistka nie ma osobistego kontaktu z mężem, ale jest informowana o jego stanie przez prawników. Jak opowiada, nie czuje się on najlepiej fizycznie, ale jest niezłomny i wierzy, że na Białorusi wkrótce nastąpią zmiany.

Cichanouska była pytana o to, czy nie boi się, że proces reform na Białorusi, który będzie wiązał się również z reprywatyzacją, doprowadzi do kryzysu i fali bezrobocia:

- „Nikt nie mówi, że będzie łatwo. Każdy kraj idzie własną drogą przemian. Ale nasi ludzie są pracowici. Ludzie rozumieją, że będą kłopoty. Ale jesteśmy na to gotowi dla przyszłości kraju. Myślę, że wszyscy są gotowi przetrzymać to jakiś czas. Rezultatem będzie nowa Białoruś, wolna i bezpieczna” – przekonuje.

Cichanouska odniosła się również do swoich rozmów ze światowymi przywódcami. Jak podkreśla, wszyscy oni są przyjaźni i zafascynowani zrywem Białorusinów. Zapewnia, że jest gotowa również na rozmowę z władzami Rosji.

kak/DW.com

Komentarze (8):

belfer2020.08.26 23:33
Czyżby pani Swiatłana dostała ściągawkę od niejakiego Leszka Balcerowicza z Polski?
adam2020.08.26 23:17
Ciechanouska to drugi garnitur w polityce bialoruskiej . To tak delikatnie mowiac . A poza tym plochliwa i zbyt emocjonalna .
Anonim2020.08.26 21:27
Spójrzcie na historię Polski. To nie będą żadne reformy, to będzie grabież państwowego majątku?
Anonim2020.08.26 21:47
Każą wam udostępnić swój rynek, co oznacza, likwidację majątku Białorusi?
ebz2020.08.26 20:19
Czy Polacy pozwolą się okraść z bogactw naturalnych ? https: // www. goniec . net . To właśnie grozi Białorusi gdy zwycięży wspierana przez Zachód i Polskę opozycja . Polska jest już na straconej pozycji .
nie twoj klopot towariszcz2020.08.26 20:26
ciebie w Polszu nie ma, tu nie mieszkasz, pracujesz, placisz podatkow... Innymi slowy SPIE*DALAJ!...... Siedz u siebie w Riazaniu i sie ODPIE*DOL!
Jarosław Karłowaty2020.08.29 13:27
czy każdy pisowiec twojego pokroju musi być aż tak pi..d...ety?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 20:12
Cipchanouska spyerdoliła z kraju zostawiając tam ludzi i się teraz wymądrza "bohaterka"! to tak jak swojego czasu szMacierewicz który zostawił prezydenta i 95 osób na pastwę działania ruskich a teraz najwięcej ujada w tym temacie yebany tchórz!!!