Rzecznik rządu skomentował opinię rzecznika TSUE ws. Polski i uchodźców - zdjęcie
31.10.19, 13:05Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Rzecznik rządu skomentował opinię rzecznika TSUE ws. Polski i uchodźców

29

Rzecznik rządu Piotr Müller odpowiedział na opinię rzecznik generalnej Trybunału Sprawiedliwości UE, wedle której Polska, Czechy oraz Węgry złamały unijne prawo poprzez nieprzyjęcie uchodźców w ramach relokacji.

Odmawiając zastosowania tymczasowego i ograniczonego w czasie mechanizmu obowiązkowej relokacji osób ubiegających się o ochronę międzynarodową, Polska, Węgry i Republika Czeska uchybiły zobowiązaniom, które na nich ciążą na mocy prawa Unii”

- stwierdziła dziś rzecznik generalna TSUE Eleanor Sharpston.

Odnosząc się do jej opinii Piotr Müller stwierdził, że według polskiego rządu odmowa wykonania decyzji relokacyjych znajduje oparcie w Traktacie o funkcjonowaniu UE.

Decyzje relokacyjne nie zostały wykonane w całości przez większość państw członkowskich, co potwierdza wadliwość przewidzianego w nim mechanizmu relokacji. Komisja Europejska wniosła jednak skargi do Trybunału jedynie przeciwko trzem państwom - Polsce, Czechom i Węgrom. Budzi to wątpliwości co do równego traktowania państw członkowskich przez Komisję w tej wrażliwej kwestii”

- stwierdza Müller.

Podkreślił również, że jeśli Trybunał w wyroku stwierdzi, że Polska zobowiązania naruszyła, nie będzie to miało znaczenia praktycznego, ponieważ decyzje relokacyjne wygasły we wrześniu 2017 roku i niemożliwe jest ich wykonanie. Zaznaczył jednocześnie, że dla polskiego rządu najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Dodał:

Dzięki twardej postawie Polski i Grupy Wyszehradzkiej cała Unia Europejska zmieniła podejście do polityki migracyjnej i odeszła od obowiązkowej relokacji uchodźców”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (29):

POrada2019.10.31 17:11
Niech sędziowie TSUE przyjmują uchodźców do swoich domów i niech ich tam utrzymują za swoje pieniądze !
Marek2019.10.31 16:48
Soros, który na pewno nie jest debilem ale usilnie wciska debilom, że multi kulti jest OK. Otóż nie jest OK, bo ma poziomie cywilizacji nie ma mieszania się kultur, to po pierwsze. Jeżeli tak, to tylko z tego powodu nie chcemy muzułmanów w naszym kraju. Poza tym wystarczy, że mamy totalnie odjechaną opozycję, której nie ma w żadnym innym kraju, oraz tolerowanie takiej bandy debili, którzy działają na rzecz innych państw, jest wystarczającym kosztem jaki ponosi Polska. Chętnie byśmy ich rozlokowali. Osobiście zorganizuję zrzutę na bilet w jedną stronę.
L'chaim Jonasik2019.10.31 15:15
𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬𝐢𝐤 menda odświeżona żyd i CEO and founder "Shit on Polishness".
Przeciw kretynom2019.10.31 14:44
JONASIK, ale ty jesteś głupi. Kretynom należy odbierać prawa wyborcze.
JONASIK2019.10.31 14:56
Ok, ale wtedy piśśś miałby 0,001% poparcia. Naprawdę tek ci pasuje?
LESZEK2019.10.31 14:02
JANOSIK TO SZKODNIK MEDIALNY I PODŻEGACZ PISZE POD KAŻDYM ARTYKUŁEM ,,ZNAWCA" MEDIALNY. ILE CI ŁAJZO PŁACĄ ZA SZKODZENIE I PODJUDZANIE? tfu.......ZRESZTA SZKODA ŚLINY
JONASIK2019.10.31 14:09
Sporo. W poniedziałek odbieram nową brykę na wypasie. Mam już nawet nazwę "pisiwagon" Wiem, że z Tarantino, ale co tam :))
JONASIK2019.10.31 14:13
Akurat sobie teraz trochę piszę, bo jem obiadek (niestety dzisiaj sam) i mi się nudzi, więc trochę stukam w klawisze.
LESZEK2019.10.31 14:44
w łeb się stuknij a bryke odbierasz ale dla konia
JONASIK2019.10.31 15:04
Dla konia to mam przyczepkę. Mogę cię zabrać. Jest sporo miejsca obok konia, możesz spokojnie się sfajdać i tak wszystko hurtem wygarniamy.
robaczek2019.10.31 13:55
ahahahahhahhhahhahhahhhhaaaahhhahhha!1 brak słów! ;] PISIURKI to zwyczajni nieudacznicy we wszystkim co robią. WSZYSTKIM!!!!!!1
Les2019.10.31 13:44
W 2015 wybraliśmy sobie centro-prawicową formację polityczną Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Jeśli w ugrupowaniach zjednoczonej prawicy znajdzie się jakaś czarna owca, jest ona natychmiast usuwana lub wyciągane są surowe konsekwencje. Oczywiście do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, a PIS nie jest stowarzyszeniem aniołów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne, a procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Te błędy są wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w sejmie i senacie z jednej strony i lewackich urzędników UE z drugiej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłaby możliwa naprawa naszego państwa bez destrukcyjnej i targowickiej opozycji, powiązanej z lewackimi strukturami UE i post-peerelowskiej gangreny wyjącej aby było jak było.
Zenon2019.10.31 18:44
PiS nie jest centroprawicowy, tylko jest partią socjaldemokratyczną, czyli lewicową. PiS tylko realizuje niektóre postulaty konserwatywnej części społeczeństwa, która to część stanowi większość obywateli Polski, dzięki czemu PiS może wygrywać wybory. Natomiast PiS nie był, nie jest i nigdy nie będzie partią prawicową - jest także partią prosyjonistyczną, która z narodowymi ideami Polski nie ma nic wspólnego. Mimo to, PiS można nazwać jednak partią narodową, ale izraela.
Jarek2019.10.31 13:42
W mistach od 200 tys. mieszkańców wzwyż w wyborach parlamentarnych 2019 mieszkańcy głosowali na PO. Panie Morawiecki – stąd prosty wniosek, że oni są przeciwni programom PIS-u i przeciwni polskiemu modelowi dobrobytu ! Oni chcą żeby było jak było za PO. Prosimy zatem po sformuowaniu nowego rządu jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla miast powyżej 200 tys.mieszkańców. Oni nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją, a chodzi przecież o zrównoważony rozwój i zrównoważone płace !
gregor2019.10.31 14:37
idealnie bo tylko brak by zrozumieli
realista2019.10.31 13:41
Hej nieuki i przygłupy lewackie, chcieliśmy wam serdecznie podziękować za skreślanie kratki logo PO, zamiast kratki przy nazwisku waszego kandydata do sejmu i senatu. Jak powiedział Przewodniczący Komisji Wyborczej, wasze nieważne głosy pozwoliły PIS-owi wygrać wybory. Dziękujemy wam raz jeszcze za to, że polubiliście PIS, a tym samym nas – zwolenników PIS-u. Jesteśmy wam za to wdzięczni i prosimy was o dalszą „dobrą robotę” dla PIS-u, a tym samym dla Polski – waszej Ojczyzny ! W maju 2020 kolejne wybory – prezydenckie. Pamiętajcie, żeby skreślać kratkę logo PO (po prawej stronie) nazwiska waszego kandydata na prezydenta. Pozdrowienia !
Lewak2019.10.31 13:40
Do szczocha, który wabi się JONASIK : Stosuje metodę wbijania prawdy w tępe pały ! Jeśli chcesz wiedzieć jak długo będę to robił, to odpowiadam, że tak długo aż twoja pała choć cokolwiek z tego zrozumie. A jeśli nie to upodlę cię jak psa poniżej stanu twojego zidiocenia !
JONASIK2019.10.31 14:12
Proszę Mistrzu, ty moja Domino upodlij mnie jak psa, poniżej stanu mojego zidiocenia. Proszę, proszę...
JONASIK2019.10.31 14:55
Nie mogę się doczekać tego upodlania. A tu nic. Cisza. Co zrobić, chyba zadzwonię po koleżankę biegłą w pejczykowaniu i złotych opadach.
oficer LWP2019.10.31 15:14
Ja to zrobię, do latryny marsz, tam czeka Grodzka.
JONASIK2019.10.31 13:35
Szkoda, że nie mamy dużej grupy muzułmanów w Polsce. Na zasadzie równości uzyskaliby takie same prawa co katolicy. Byłyby "nieobowiązkowe" lekcje koraniczne w szkole. Mułła na apelach, odmawiałby modlitwy. Już widzę dzieci na dywanikach ... w kierunku Mekki. Duchowni islamscy w TVP Info. Islamska doktryna moralna w prawie. W Konstytucji. W urzędach. Może wtedy Polacy zrozumieliby jak ważny jest rozdział państwa i kościoła.
Po2019.10.31 13:38
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.10.31 13:50
a co jest debilnego w tym co napisal?
Zenon2019.10.31 18:35
Wszystko?!
Bouha ha ha2019.10.31 14:23
H ha Jnosik ty naprawde nie znasz tej religi Islam to totalitarna ideologia polityczna. sam fakt ze jego stosunek do apostazji – nakaz zabijania wszystkich, którzy odchodzą... ty sie ciesz ze masz jeszcze ciemnote katolicką w Polsce
JONASIK2019.10.31 14:31
Ha ha Bouha ha ha ty naprawde nie znasz tej religi Chrześcijaństwo to totalitarna ideologia polityczna. Sam fakt że, ze pracę w sobotę, w szabas – jest nakaz zabijania, kamienowania jest dziwny, bo przecież mamy wolne niedziele? A z ciemnoty katolickiej się cieszę. Jest weselej, można sobie np. pożartować np. ze Sławka Lecha Nienajedzonego :))
Bouha ha ha2019.10.31 15:59
Sam fakt że, ze pracę w sobotę, w szabas – jest nakaz zabijania, kamienowania jest dziwny, bo przecież mamy wolne niedziele? przeczytaj uważnie swoj komentarz bo naprawde nie można go zrozumiec a Islam lepiej znam od ciebie bo pracuje z nimi i czytalam tłumaczenia koranu Chocby Szariat ktory jest zbiorem boskich praw, zasad postępowania oraz nauk mających na celu przyniesienie korzyści jednostce i społeczeństwu". Prawa te dotyczą: obowiązków religijnych i aktów czci, skromnego zachowania i moralności, umów o charakterze prywatnym i handlowym, małżeństwa i rozwodu, prawa rodzinnego, dziedziczenia, polityki i ekonomii, praw indywidualnych jednostek.
rafał budownictwa2019.10.31 14:55
debil
JONASIK2019.10.31 15:01
Tylko tyle? W szkole pani nie prosiła o wypowiedź pełnym zdaniem? Potrafisz napisać kilka zdań?