Rzecznik MŚP: Jesienny lockdown to dla wielu firm gwóźdź do trumny - zdjęcie
22.12.20, 18:58Fot. screenshot - YouTube (Fakty RMF FM)

Rzecznik MŚP: Jesienny lockdown to dla wielu firm gwóźdź do trumny

10

Wiosenny lockdown, mimo pomocy ze strony rządu, był ogromnym ciosem dla polskich przedsiębiorców. Goszcząc na antenie RMF FM Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz ocenił, że restrykcje obecnie wprowadzane przez rząd mogą stać się dla wielu firm ciosem ostatecznym.

Rzecznik MŚP podkreślił, że zamknięte wiosną branże, które dziś ponownie spotykają się z ograniczeniami, mają ogromne trudności w przetrwaniu. Tarcze finansowe wprowadzane wiosną pozwoliły uniknąć bezrobocia, jednak obecne restrykcje mogą skończyć się upadłością wielu przedsiębiorstw.

- „Niestety, ten jesienny lockdown dla tych branż, które już były wtedy zamknięte, może być gwoździem do trumny, a tym bardziej teraz, gdy ogłoszono, że do 17 stycznia w zasadzie wszystko będzie zamknięte” – stwierdził Abramowicz.

Od 28 grudnia w Polsce zaczną obowiązywać dodatkowe obostrzenia. Hotele nie będą mogły przyjmować nawet gości służbowych i organizować wyjazdów dla sportowców. Zamknięte będą stoki narciarskie, a w galeriach handlowych działań będą mogły wyłącznie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Wobec tych restrykcji przedstawiciele wielu branż alarmują, że w najbliższym czasie mogą być zmuszeni do ogłaszania upadłości.

kak/RMF FM

Komentarze (10):

plan2020.12.23 9:08
Wszystko z godnie z planem ustalonym na zebraniu fartuszkowych, male i srednie firmy musza upasc, sa zagrozeniem dla NWO. Wiecej: https://www.youtube.com/watch?v=5AZ8LJ1nysw
Anonim2020.12.23 8:15
co z branżą weselną, florystami ????? Zero pomocy, nie to PKD.Skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SzaryCzłowiek2020.12.22 23:48
I o to chodzi o to chodzi.Małe i średnie firmy musza upaść, a przejać je mają wielkie sieciówki.Pracownicy i byli właściciele mogą zdychać z głodu, ew zap... za miskę ryżu.To jest wizja Polski i Polaków naszego (?) premiera.Hotelarstwo poszło na piewszy ogień.Ale badźcie pewni, ze na tym się nie skończy. I o to jest srowit.A także po to zebyśmy dali się wyszczepić.Bo srowit to nie jest problem medyczny.Srowit to jest metoda osiągania celu, inżynieria społeczna.
Olo2020.12.22 23:02
Przecież właśnie o to chodzi-wolny biznes ma spadać na drzewo, zostaną 2 rodzaje pracodawców :rząd i korpo, Tyle wolności ile własności, kto pamięta takie hasło? No to z własnością powoli ende
hańba na cały świat2020.12.22 20:03
Efekty strategii Szumowskiego i lockdownów są takie że poza rozwaleniem gospodarki i pożyczkami na 300 miliardów, mamy najwyższą śmiertelność po Hiszpanii. A najgorsze że tymi zmarłymi nie są na ogół jak na zachodzie starcy z domów opieki, tylko zwykli emeryci. Co więcej większość nadprogramowych zmarła bez związku z koronawirusem. Stawiam w ciemno że nawet na Białorusi nie ma procentowo więcej, lub dużo więcej zgonów co u nas. 3 razy tylko co w Szwecji i nawet chyba więcej niż w Brazylii co jest w ogóle kompromitujące.
brak ukrytych zgonów w Brazylii?2020.12.22 20:09
O Brasil teve cerca de 177,18 mil mortes além do esperado em 2020, um excesso de 24%, quando comparado a dados de anos anteriores. Os números são de painel atualizado pelo Conselho Nacional de Secretários de Saúde (Conass). O Amazonas apresenta o maior porcentual entre os Estados (58%). No começo da pandemia, o Estado teve colapso dos sistemas de saúde e funerário. Na semana que se encerrou em 25 de abril, o crescimento de mortes alcançou o pico na região. Naquele período, o número de óbitos por causas naturais foi 331% superior ao da média de anos anteriores. Nas últimas semanas de outubro, caiu para cerca de 10%. Na outra ponta da tabela está o Rio Grande do Sul, com 3% no aumento de mortes. São Paulo, o Estado mais populoso, teve 17% de óbitos além do esperado (cerca de 28,4 mil mortes). O painel do Conass apresenta cálculos com dados compilados até 17 de outubro. A metodologia de coleta dos dados foi desenvolvida pela Vital Strategies. Naquela data, o ministério registrava 153 mil óbitos pela covid-19 no Brasil. Agora esse total já passa de 171 mil.
Grizzly2020.12.22 19:24
30 mln zł. Tyle wydała spółka "budująca" CPK na swoje pensje w 2020r . To najdroższa ekipa pilnujaca łąki na Świecie. A w realnym świecie ludzie nie mają na chleb lub ZUS... Dojna Zmiana czyli Pisiaki na swoim.
podła dojna zmiana2020.12.22 19:44
przekop Mierzei Wiślanej z 800 milinów zł przerodził się już w 2 miliardy i PIS nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii
Grizzly2020.12.22 23:18
Won bydle od mojego nicka! Szmaciarzu zaje..., nie potrafisz sobie kur.. nicka wymyślić tylko mój kradniesz?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.22 19:13
Ci PiSdowaci nieudacznicy nie mają żadnej strategii. Decyzje podejmują pod wpływem chwili.