Rzecznik kurii straszy ks. Isakowicza-Zaleskiego kancelarią. ,,A niech mnie skarżą!'' - zdjęcie
05.08.20, 09:10screenshot Youtube - wydawnictwo esprit

Rzecznik kurii straszy ks. Isakowicza-Zaleskiego kancelarią. ,,A niech mnie skarżą!''

28

Przed trzema dniami, 2 sierpnia, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przedstawił na blogu wstrząsającą historię pana Andrzeja, który miał być molestowany w wieku 13 lat przez ks. Stanisława P. z diecezji tarnowskiej. W odpowiedzi ksiądz Ryszard Nowak rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego opublikował oświadczenie, w którym zarzuca ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu, że jego tekst "zawiera osąd wydany z pominięciem dowodów i oparty na jednostronnej relacji”.

Rzecznik dodał też: Przytoczona sprawa była przedmiotem procesu karno-administracyjnego, który został zakończony i zatwierdzony przez Kongregację Nauki Wiary w 2013 roku". Zapowiedział również, że z powodu opublikowania nazwisk i urzędów oraz "zasugerowania zaniedbań w tym dochodzeniu, w najbliższym czasie sprawa zostanie skierowana do kancelarii prawnej, by na tej drodze bronić dobrego imienia, które w sposób ewidentny zostało naruszone przez tekst publikacji".

Ks. Isakowicz-Zaleski tak odpowiedział za Twitterze:

"Kuria tarnowska straszy mnie, szeregowego księdza, kancelarią adwokacką. A niech mnie skarżą. Nie uląkłem się bp Skworca, (dziś abp @arch_katowicka), którego akta TW SB "Dąbrowski" opisałem w 2007 r., to i nie ulęknę się teraz".

Postępowanie rzecznika kurii tarnowskiej skomentował też na Twitterze były poseł Kukiz'15 Tomasz Jaskóła:

"Kolejny raz Kościół strzela sobie w kolano". "I kolejny raz widać, że stanąć w prawdzie to pusty slogan dla niektórych, a ten co prawdzie służy ksiądz Isakowicz jest niszczony, straszony albo nie chce się go Komisji" – napisał. "Czy ktoś w Kurii myśli, czy zatracił resztki instynktu?"

erl/gosc.pl,twitter

Komentarze (28):

sok z banana2020.08.5 18:35
czy są jakieś dane mówiące o tym ilu księży uwikłanych we współpracę z SB pozostaje nadal w zawodzie i w jakich parafiach pracują.
ZERRO2020.08.5 18:04
Biskupi sodomici mają łatwość w tuszowaniu przestępstw seksualnych u swoich podopiecznych księży .
Pawel2020.08.5 14:28
Czy napewno Isakowicz jest ksiedzem z powolania.Od takich zachowan jest sad panie Isakowicz,a pana rola jest posluga kaplanska nie polityka
Foster2020.08.5 15:37
Do Pawła ! Czytając twojego posta widzę tylko błąd ortograficzny i może dlatego cała reszta już mnie nie interesuje.
Janek2020.08.5 14:25
Kto i ile płaci ks. Zaleskiemu za walkę z Kościołem?
Jarek2020.08.5 16:30
Demoniczna,szatańska strategia: Każdy,kto mówi prawdę,czy chociaż ośmiela się wezwać purpurata,czy księdza do nawrócenia i do opamiętania - atakuje Kościół. Tak na logikę: Walka o oczyszczenie Kościoła z min. z przestępców seksualnych- to walka z Kościołem!!? Ja wiem jedno: gdyby w innej niekatolickiej wspólnocie religijnej,czy społecznej działy się takie rzeczy-to natychmiast wkroczyły by tam służby specjalne,a taka wspólnota uznana została by za sektę destrukcyjną i zorganizowaną grupę przestępczą. Jak udowadniają podobne przypadki min w Irlandii,czy w USA Kościół Rzymskokatolicki w Polsce sam się nie oczyści [czytaj: nie nawróci i nie opamięta]. Musi zostać do tego zmuszony przez niezależną i kompetentną komisję ludzi świeckich. Chyba,że zdarzy się cud i Papież zastosuje wariant chilijski (rozwiąże Episkopat I powoła nowych Bożych biskupów),a tym panom już podziękuje...
Bezkarność pedofili w koloratkach2020.08.5 11:46
Watykan ściga biskupa Janiaka za tuszowanie pedofilii. Prokuratura Ziobry odmawia. Podlegająca ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze prokuratura nie pierwszy raz bierze w obronę polskich hierarchów. W ubiegłym roku poznańscy działacze lewicowej partii Razem donieśli do prokuratury na przedstawicieli episkopatu, w tym poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Chcieli śledztwa w sprawie tuszowania przez hierarchów kościelnej pedofilii. Poznańska prokuratura wszczęła śledztwo, ale po zaledwie dwóch miesiącach je umorzyła z powodu "braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa". Śledczy nawet nie próbowali przesłuchiwać ofiar kościelnej pedofilii. Do prokuratury nie wezwano też żadnego z kościelnych hierarchów. https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26184394,watykan-sciga-biskupa-janiaka-za-tuszowanie-pedofilii-prokuratura.html
Tadeusz2020.08.5 11:12
Proszę jak najszybciej dokonać tego procederu usunięcia księdza Isakowicza.
Jarek2020.08.5 16:36
Usunąć Człowieka, bo mówi prawdę.... Nic nowego. Już ponad 2 tys. lat temu próbowano usunąć Kogoś za mówienie prawdy. Chodzi mi o Pana Jezusa. Słyszał Pan coś o Nim Panie Tadeuszu? Polecam Ewangelię. TYLKO,ŻE PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻA !!!
NaziBarbi2020.08.5 11:10
A TVN krytykuje cały kościół więc i wiernych o pedofilię.
Lucjusz2020.08.5 10:50
Ten ks Isakowicz czyni siebie sędzią żywych i umarłych. Atakuje np abpa Petza, który jest już w grobie i na Bożym Sądzie. Kto mu dał takie prawo? Teraz wyżywa się za to, że go nie chcieli do Komisji ds pedofilii. Pycha i buta poprzedza upadek. Przydałoby mu się trochę pokory.
Dam2020.08.5 10:58
Wiedziałem, że zaraz się znajdzie ktoś, kto by wolał, żeby o pedofilii w KK nic nie było wiadomo. Bo jak się o problemie nie mówi, to nie istnieje, co?
O umarłych trzeb mówić prawdę, jaka by nie była2020.08.5 17:10
Hitlera też nie atakujmy, bo już nie żyje....
Tomasz Krupa2020.08.5 10:32
Szkoda,że ksiądz nie napiszę o choćby jednym księdzu, który niesłusznie był pomowiony itd.
Alojzy Cedzidło2020.08.5 10:28
No to mamy zasilone towarzystwo z ,,Sowa i Przyjaciele" A mówiłem : " księżulku kochany nie kumaj się z doktorem Terlikowskim ".
katolik2020.08.5 10:17
Dlaczego wiesza się,( także Ksiąd Zaleski) wszystkie psy na Kosciele, jeśli rzeczy stały sie już osądzone. Jeśli jest problem, to osoba poszkodowana powinna podjąc kroki, a Ks nie musi dawać pozywki dla dna PO masonów. Ks Zaleski może uderzył by z cała mocą nauczania w dno PO i tych co głosują na dno, bo opowiadają się poprzez głoszenie ideologii masonów w konsekwencji za zabójstwem ludzi
Tomek2020.08.5 10:10
Sorry, proszę księdza, ale jeśli powtarza ksiądz jakieś niesprawdzone/nieprecyzyjne informacje i na ich podstawie publicznie szkaluje, to trzeba się liczyć z kontrą. Tym bardziej, że "słynie" ksiądz też z rzucania takich ogólnikowych/mętnych oskarżeń o lawendowych kuriach, biskupach, czy kapłanach - nie podając (ze strachu/sprytu) konkretów, a szerząc tylko opinię, że Kościół jest przeżarty seksualnymi skandalami, a ja, Isakowicz, jestem jednym z ostatnich sprawiedliwych.. Sorry, to niepoważne..
Komedia2020.08.5 10:01
Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. Co wolno biskupom i księżom to nie parafianom. To przecież jasne:) Parafianin kopuluje w małżeństwie i pod pierzyną przy zgaszonym świetle a biskupi żeby życie miało smaczek raz dziewczyna raz chłopaczek hehehe. Dla parafian sierpień miesiąc trzeźwości a duchowni nosy fioletowe. Jak za PRL kiedy to naród spożywał kawior i pił szampana ustami swoich sekretarzy.
KATON STARSZY2020.08.5 9:44
Dawno temu pisałem że Kościół Katolicki w Polsce boi się prawdy jak diabeł święconej wody.Jak Chrystus powiedział,to są ,,groby pobielane",narzucają obowiązki maluczkim a sami naśladują rabinów.
Grzegorz z Domaradza2020.08.5 9:41
Co by o ks. Zaleskim nie powiedzieć to jednego mu nie można zarzucić że nie jest wierny prawdzie. Tylko prawda się liczy i tylko tak KK ocaleje jeśli stanie w prawdzie.
katolik2020.08.5 9:26
Popieram ks.Isakowicza. Jest jednym z katalizatorów rozkładu Kościoła Katolickiego.
***2020.08.5 9:37
...nie rozkładu tylko oczyszczenia. Kumasz różnicę? Z drugiej jednak strony, jak będzie "fikał" to zrobią z niego oszołoma, jak np. z ks.Natanka i będzie spokój.
Joanna2020.08.5 9:59
ks. Isakowicz jest jednym z członków tej mafii. Nosi Koloratkę, był wyświęcony, skończył seminarium. Brzydzę się Kościołem Katolickim.
mw2020.08.5 10:05
więc wynocha z portalu dla wierzących
Karol 132020.08.5 10:27
Seminarium można skończyć, ale wariatów w wielu instytucjach robi się z takich tylko z powodu, że "nie chcą grać w tej samej orkiestrze", "jak wejdziesz między wrony...". Tak jest w każdym środowisku, niestety od dziesięcioleci w KK również. Od kilkudziesięciu lat są promowani "lawendowi - kawa, ciacho" i oni awansują, nowy trend posoborowy. Już dawno jest Nowy Kościół, a celibat trzymają nieliczni, bo niewielu jest w stanie go zachować. Kiedyś był artykuł na Frondzie, dlaczego w KK zaczęto walczyć z celibatem i jak to faktycznie z nim jest. Na ten temat wypowiadało się dwóch psychiatrów, Niemiecki i Austriacki. Wszystkie zmiany w KK są pochodną zmian w społeczeństwie i nauce. Wszędzie teraz lawendowe towarzycho, praktycznie, trzeba być użytecznym, a kobieta wyzwolona wymaga i ma potrzeby. Rewolucja 68 zrobiła swoje, a ci Panowie z Austrii lub Niemiec wypowiedzieli się, że generalnie społeczeństwu zawsze nie pasował celibat księży, dlatego i tam zaczęła dominować nowoczesna wizja człowieka - bo w Niemczech do seminarium już parami niedługo będą przyjmować - na gruncie nauk humanistycznych homoseksualizm postrzega się jako etap rozwoju (czyli unaukowiona praktyka społeczna), ale zapomnieli dodać, że skoro tak, to wszyscy (70-90%) jest nadal niedojrzała. Dlatego ci księża, którzy nie chcą grać w tej samej orkiestrze jest wysyłana na wsie, albo sami walczą z wiatrakami, bo zależy im na KK, mają nadzieję, że w ten sposób coś zmienią i Kościół się "nawróci". NIE DA SIĘ bo to społecznie silnie zakorzeniona tradycja. Nie tylko ks Isakowicz-Zalewski ciągle podkreślaja, że homoseksualne skłonności są tamą na drodze oczyszczenia Kościoła. Jest nawet książka z 2019, nie pamiętam autora i tyt. ale pamiętam cyt., mniej więcej brzmiał "ks... z pomocą Matki Boskiej nie udało się wygrać z homoseksualizmem w Kościele, a ks myśli, że da radę". Czyli dalej, kawa ciacho...i kolejny "aktimelek" z rana, będzie awans, bo to ten z kulturą.
Karol 132020.08.5 10:30
Niech się sądzą... z wiatrakami się nie wygra... o co kruszyć kopie... na tym tle w społeczeństwie, jak i w KK zawsze były tarcia. Wg nowoczesnej nomenklatury wszyscy ks o światopoglądzie ks Isakowicza-Zalewskiego, to wariaci...
Wariat sobieradzik2020.08.5 10:57
Tak od kilkudziesięciu lat (marsz przez instytucje) mamy w Polsce tradycje robienia wariatów, pewnie zaczerpną informacji u źródeł jakim sposobem... Jak się podskoczy za wysoko, to "los", albo "ZIEMSKI Bóg od rodziny" ukarze... Wiedza jest u źródeł "rodzina" - jak nie z nami to przeciwko nam. Cyt. My sobie organizujemy raj tu na ziemi, bo nie wiadomo co po drugiej stronie. Jezus, to taki kolejny mistrz, jak Konfucjusz, czy Dalej Lama. Cyt: Widzę, że niektórzy panowie mogą firmę zakładać... a w jakiej branży... w rozrywce, a co nie wie Pan w życiu chodzi o rozrywkę, można to opodatkować w ramach konsultacji. Ten schemat jest międzynarodowy (początek lata 60-70-te), ta sama rodzina jest w różnych instytucjach w Polsce, USA. Podobno Masoni są tylko na Martynice - republika Francji - artykuł na fronda.pl - i tylko tam nie umieją sobie z nim poradzić; są w wojsku, szkolnictwie, urzędach, mediach. Albo z nimi albo przeciwko, a jak nie to wariat - dbają o dobrostan swoich, a w wymiarze wolności, obyczajowości są bliżsi rewolucji seksualnej, tradycji libertyńskich i rewolucji francuskiej, to jest bezkrwawa kontynuacja tamtych wydarzeń. Pod tym względem są spójni kulturowo, tym nowoczesnym człowiekiem; "bo wszyscy chcą jeść".
katolik2020.08.5 10:20
ciągle twój osobisty szatan kaze ci podpisywac się katolik. Podpisuj sie szatan