Rząd pamięta o przedsiębiorcach! Premier zaprezentował program wsparcia. ,,Mamy amunicję dla firm'' - zdjęcie
06.11.20, 12:30Screenshot TVP Info

Rząd pamięta o przedsiębiorcach! Premier zaprezentował program wsparcia. ,,Mamy amunicję dla firm''

12

Będzie pomoc dla przedsiębiorców, którzy ponoszą straty związane z kolejnymi obostrzeniami wymuszonymi przez rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował dziś w trakcie konferencji prasowej szczegół dotyczące rządowej pomocy dla firm.

Od tego, w jaki sposób będziemy trzymali dystans społeczny, zależy nie tylko nasze zdrowie, ale i stan gospodarczy”

- przypominał dziś premier.

Jak dalej zaznaczył:

Wiem, że firmy, przedsiębiorcy, liczyli na odrobienie strat z wiosennego lockdownu, tymczasem dziś musimy dokonywać kolejnych obostrzeń, żeby zatrzymać transmisję wirusa”.

Morawiecki dodał, że wszyscy odczuwają niepokój związany z lockdownem, pracą i zarobkami. Zapewnił, że rząd robi wszystko aby wyjść naprzeciw potrzebom przedsiębiorców z bardzo dużymi programami finansowymi.

Mamy przygotowaną amunicję, żeby pomagać firmom”

- zapewnił Prezes Rady Ministrów.

Łączny wolumen wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej to aż 150 mld złotych. Ma pomóc w uratowaniu ponad 5 mln miejsc pracy.

Jak wskazywał dalej:

Ta strategia, którą dzisiaj prezentujemy, jest wzbogacona o wiele nowych elementów i będziemy działać szybko i zdecydowanie. Proszę Senat o bardzo szybkie procedowanie tych rozwiązań, które będą wymagały legislacji”.

Zapewnił też, że rząd będzie konsultował się z różnymi branżami w celu udoskonalenia Tarczy, aby najbardziej dotknięte obostrzeniami branże miały szansę przetrwać.

dam/TVP Info,wpolityce.pl

Komentarze (12):

Codzienny kwik lewackich ryjków2020.11.10 9:48
Kolejny dzień na Frondzie, pora podenerwować lewaków „Anonima”,” katolicką kretynizację polski 🇵🇱”, „Po 11…”, „ladychapel” i całą tę zgraję. *** Słychać już ujadanie lewackich piesków spod znaku neomarksizmu, ateizmu, antypolonizmu i LGBT? Słychać. Jest uogólnianie pojedynczych przypadków pedofilii wśród księży na całe duchowieństwo? Jest. Jest plucie na Kościół, PIS i na Kaczora? Jest. Są narzekania na Polaków jako „faszystów”, „rasistów”, „homofobów” i „populistów”? Są. Jest obłudna i faryzejska „troska” o molestowane dzieci? No jasne. Bluźnierstwa i rzucanie wulgaryzmami? Owszem. Pseudointelektualne bajdurzenia? Jak najbardziej. *** Czyli nihil novi, jest normalnie. Niczego nowego nie wymyślą, nudziarze. A Polacy mają jazgot tych kundli tam, gdzie murzyn ma ciemno.
Dam2020.11.7 7:07
Piękne przemówienie, podsumowane przez przedsiębiorców słowami "było w nim wszystko poza konkretami". Jak zwykle. No ale Morawiecki zapomniał nawet, którą wersję tarczy już szykują, więc czego się spodziewać.
Precyzyjny2020.11.10 9:49
No cóż, pamiętamy wciąż te "konkrety" (inaczej) Tuska i Komorowskiego...
Michał Jan2020.11.6 16:05
Jedyną prawdziwą amunicję, to mają dla firm, które przyjdą protestować. Dla pozostałych mają tylko ślepaki. Niby skąd pokrycie na te obietnice?
JonB2020.11.6 15:43
Za moment : podatek katastralny 5% rocznie i podatek covidowy od oszczednosci na koncie 15%.
tia ty banksterze pieniadze na drzewach rosna2020.11.6 15:35
https://www.youtube.com/watch?v=bZTgj0T_iFk
Pablo2020.11.6 15:19
Brawo tylko kto to potem spłaci, zostanie potem to pobrane wszystkim obywatelom prosto z kont oszczędnościowych i lokat?
JaluKurek2020.11.6 15:11
Zacznjmy od tego, ze macie lipne testy na kowida i oszukujecie Polaków. A jaka jest skutecznosć owych testów? To jest dowód, że wszyscy nas robią w ciula. "Papaja, koza i ptak "zakażone" koronawirusem. Takie wyniki pokazały testy na SARS-CoV-19, przeprowadzone przez Laboratorium Zdrowia Publicznego w jednym z państw w Afryce. Dyrektor placówki - po wykryciu fałszywej metody - został natychmiast zawieszony. Zakład jednak wciąż prosperuje. -Zawieszono-szefa-laboratorium. Otóż władze państwa już od dłuższego czasu miały poważne wątpliwości co do wiarygodności testów na koronawirusa, które przeprowadza placówka. W celu sprawdzenia swoich podejrzeń przesłały do laboratorium próbki pobrane od ludzi, ale wśród nich wysłano również te pobrane od zwierząt oraz …owoców i warzyw. Próbki oczywiście przebadano, a  wyniki okazały się szokujące. Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus-falszywe-testy-na-SARS-Cov-19.-Tanzania-owoce-zakazone-koronawirusem.Na przykład cząstkę oleju silnikowego, opisaliśmy, jako próbkę pochodzącą od Jabira Hamazy, lat 30 - wynik wyszedł negatywny. Próbki pobrane od chlebowca, przyporządkowaliśmy do 45-letniej Sary Samweli. W tym przypadku wynik był niejednoznaczny. Zakażenie koronawirusem wykryto za to u 26-letniej Elizabeth Anne, która w rzeczywistości była... papają Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus-falszywe-testy-na-SARS-Cov-19.-Tanzania-owoce-zakazone-koronawirusem.-Zawieszono-szefa-laboratorium. Tyle.
Elektor2020.11.6 15:10
Jak to złodzieje. Będą drukować pieniądze. Czyli niszczyć Polaków ekonomicznie. Typowo pisowskie działanie. Oni nienawiść do Polski mają w genach.
Micek2020.11.6 14:52
"Mamy przygotowaną amunicję" To teraz właściciele firm będą mogli nieodpłatnie palnąć sobie w łeb
Polak2020.11.6 13:29
Czyli Matołuszek powtórzył swoje kwietniowe kłamstwa, tylko zmniejszył kwotę rzekomego wsparcia z 310 do 150 mld.
EMD2020.11.6 12:49
Bardzo mnie bawi fakt że zwolnienie z ZUS to pomoc. Wpierw ZABRANIAJĄ prowadzenia działalności gospodarczej więc nie ma przychodów. No ale ZUS trzeba zapłacić. Rząd łaskawie zwalnia z części ZUSu mimo że na logikę w ogóle nie powinno go być. No ale nasz rząd i logika to są wyrazy rozłączne