Rozpad Koalicji Polskiej. Wprost: Kosiniak i Kukiz pokłócili się o pieniądze - zdjęcie
14.12.20, 11:35Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Rozpad Koalicji Polskiej. Wprost: Kosiniak i Kukiz pokłócili się o pieniądze

9

Pod koniec ub. miesiąca Rada Naczelna PSL zdecydowała o usunięciu z Koalicji Polskiej ugrupowania Pawła Kukiza. Według doniesień tygodnika „Wprost” sprawdziło się w tym przypadku powiedzenie: „Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. To właśnie one miały stać się zarzewiem sporu pomiędzy ludowcami a Paweł Kukizem.

PSL zerwało koalicję z Kukiz’15. Oficjalnym powodem była rozbieżność opinii w kwestii relacji Polski z Unią Europejską i negocjacji dot. pakietu budżetowego i mechanizmu praworządności. Paweł Kukiz poparł stanowisko rządu, wedle którego warunkowość zagrażałaby polskiej suwerenności i opowiedział się za ewentualnym zawetowaniem pakietu budżetowego. PSL tymczasem sprzeciwiało się twardym negocjacjom, manifestując swoje poparcie dla unijnej integracji.

Według Wprost.pl rzeczywisty powód rozpadu koalicji był jednak zupełnie inny. Liderom PSL-u nie tyle przyświecały „unijne wartości”, co wartości znacznie bardziej przyziemne.

- „Kosiniak-Kamysz postanowił pozbyć się Kukiza bo wiedział, że coraz bardziej realny jest pomysł uchwalenia ustawy o wtórnym podziale subwencji dla partii” – czytamy na portalu.

Wejście w życie takich przepisów oznaczałoby dla PSL-u oddanie części subwencji na rzecz ugrupowania Kukiza. Wśród ludowców ponadto miało panować przekonanie, że jeśli Kukiz dostanie pieniądze, sam opuści koalicję.

kak/Wprost.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (9):

Andy Semicki Rabin2020.12.16 15:11
No, bo jeśli agent siada do stołu z marksistą, to poróżnić mogą się tylko o pieniądze.
rebeliant2020.12.14 22:31
No coś niesamowitego.
Noel2020.12.14 15:47
PSL= ZSL zniknie ze sceny politycznej wraz z Kukizem, oni już wszyscy się zużyli. Wejdą zupełni inni. Oby nie gorsze barachło !!
Agnieszka2020.12.14 15:26
Słusznie. Mimo wszystko żal było Kukiza. Jeszcze, żeby się Kosiniak z Kamyszem rozpadli :) i byłby spokój ze zdradzieckim PSLem
Tylko PO2020.12.14 15:00
Jak się jest tylko MUZYKANTEM i nie interesuje się POLSKĄ,i najnowsza historią to się nie wie, że taki będzie koniec tego DILU (INTERESU). Przecież kiedyś pokazali Ci NIBY CHŁOPI z ZSL-u, gdy ROZWALILI PRZEDWOJENNY PSL pod przewodnictwem Pana BARTOSZCZE, RANKIEM ATAKUJĄC siedzibę PSL-u i zawłaszczając nie tylko majątek PSL-u ale i też nielegalnie wybrali się Ci ZSL-owcy do zarządu PSL przejmując tradycje i logo PRAWDZIWEGO przedwojennego WITOSOWEGO PSL-u. I tak samo WYDYMALI MUZYKANTA.
wicek2020.12.14 12:11
Kamysz dba przede wszystkim o własną kieszeń, potem o partię, a na końcu o inne sprawy.
jula2020.12.14 12:03
Jeśli Kukiz myślał, że cokolwiek z PSL-u wyszarpnie to był głupcem.
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 11:59
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
zorro2020.12.14 11:45
A o co się mieli pokłócić o kolor bielizny? Do polityki się idzie po władze i pieniądze.