Rosyjscy lekarze od początku wiedzieli o próbie otrucia Nawalnego - zdjęcie
09.09.20, 08:39Fot. screenshot - YouTube (euro news)

Rosyjscy lekarze od początku wiedzieli o próbie otrucia Nawalnego

6

Niezależny portal rosyjski „Meduza” dotarł do lekarzy, którzy w Omsku konsultowali stan zdrowia Aleksieja Nawalnego. Z ich relacji wynika, że rosyjscy lekarze już w karetce, która zabrała opozycjonistę z lotniska, wiedzieli, że próbowano go otruć. Tymczasem Kreml wciąż zaprzecza doniesieniom o substancjach trujących w organizmie Nawalnego.

Władze Rosji i rosyjscy lekarze w oficjalnych komunikatach zaprzeczali, jakoby Aleksieja Nawalnego, który trafił do szpitala w Omsku po tym, jak zasłabł w samolocie, próbowano otruć. Innego zdania są jednak niemieccy lekarze, którzy przejęli opiekę nad pacjentem po przetransportowaniu go do Berlina. Potwierdzili oni, że Rosjanina próbowano otruć gazem bojowym z grupy Nowiczok.

Teraz niezależny portal „Meduza” opublikował wypowiedzi rosyjskich lekarzy, z których wynika, że w rzeczywistości od początku diagnozowano u Nawalnego zatrucie substancjami chemicznymi i już w karetce podano mu stosowaną w przypadkach zatrucia atropinę.

O sprzeczności pomiędzy oficjalnymi komunikatami lekarzy z Omska a ich rzeczywistymi działaniami podejmowanymi dla ratowania życia Nawalnego pisał wcześniej na swoim blogu rosyjski lekarz Andriej Wołna. Stwierdził on, że wszystkie odpowiedzi na pytania dot. próby otrucia Nawalnego znajdują się w Rosji.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (6):

Randka juz dzis2020.09.9 16:15
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
MaxFiend2020.09.9 13:03
Bez przesady. Nie musieli nic wiedzieć. Każdy lekarz by taką możliwość rozważył.
jula2020.09.9 11:25
W Polsce po zamordowaniu Grzegorza Przemyka w 1983 złamano życie sanitariuszy z karetki i lekarza. W Rosji utrupią tych medyków za zająknięcie się o atropinie.
Japa2020.09.9 11:40
To pewne . O ile to prawda z ta wypowiedzią . Jakoś mi się nie chce wierzyć ,że lekarze w Rosji nie wiedzą na strażników komuny stać.
Mirek2020.09.9 9:54
Kacapia to mordownia . Niemieccy lekarze Ameryki nie odkryli .
Japa2020.09.9 11:48
Fakt , Ameryki nie odkryli . Ciekawsze jest jednak to dlaczego Niemcy " odkryli " Nam " odkryć " naszej tragedii nie pozwolili . Męczy mnie ciągle wspomnienia o Ribentropie i Mołotowie . Zwłaszcza jak zobaczę ''żółwiki Tusk -Putin "