Rosja zachęca Francję do resetu - zdjęcie
17.07.21, 16:30Fot. kremlin.ru, CC 4.0

Rosja zachęca Francję do resetu

27

Od lat celem strategicznym Moskwy jest rozbicie Unii Europejskiej. Kreml stara się więc teraz wykorzystać spór w łonie UE dotyczący polityki wobec Rosji. Potwierdzają to nie tylko kontakty rosyjsko-francuskie na najwyższym szczeblu, ale też korumpowanie elity politycznej Francji.

Drugiego lipca prezydenci Francji i Rosji rozmawiali telefonicznie o poprawie relacji między Rosją a Unią Europejską – jak podał Pałac Elizejski. Strona francuska w wydanym komunikacie podkreślała konieczność kontynuacji dialogu mającego przynieść „większą stabilność strategiczną kontynentu”. Z kolei Kreml zaznaczył, że jest gotów do podjęcia „normalnego i pełnego szacunku” dialogu. Wśród tematów rozmowy była sytuacja na Ukrainie. Macron i Putin podkreślili „szczególnie ważną rolę formatu normandzkiego”. Jest to zgodne z celami Kremla, podczas gdy Kijów szuka możliwości zmiany tego formatu. Telefoniczna rozmowa z Putinem to demonstracja polityczna Macrona. Prezydent Francji nie zamierza odpuszczać w sprawie nowego resetu z Rosją po porażce na ostatnim szczycie UE. Odrzucono wówczas francusko-niemiecki pomysł zorganizowania szczytu UE-Rosja (zawieszono je po 2014 roku) po sprzeciwie głównie Polski i krajów bałtyckich. Zbliżeniu Rosji i Francji na pewno sprzyjają takie wydarzenia, jak zatrudnienie byłego premiera Francji w rosyjskiej spółce. 28 czerwca Zarubieżnieft potwierdziła, że były Francois Fillon zasiadł w radzie dyrektorów spółki. Francuz i wiceszef agencji państwowej Rosimuszczestwo Aleksiej Pawłow zmienili w radzie zasiadających dotąd wiceministra gospodarki i doradcę wicepremiera. Zarubieżnieft to spółka państwowa zajmująca się poszukiwaniem i zagospodarowaniem pól naftowych w Rosji i za granicą, a także operacjami w zakresie dostaw sprzętu technologicznego. Fillon był premierem Francji w latach 2007-2012, za czasów prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego, który utrzymywał bardzo dobre relacje z Moskwą. To Sarkozy – jako że Francja przewodziła wtedy UE – negocjował ostateczną treść rozejmu kończącego wojnę Rosji z Gruzją (2008), korzystną dla Kremla. Fillon po fiasku starań o prezydenturę w 2017 roku założył firmę doradczą Apteras. W 2020 roku został skazany na 5 lat pozbawienia wolności w sprawie defraudacji. Śledztwo wykazało, że fikcyjnie zatrudnił w służbie państwowej żonę i dzieci, które otrzymywały pensję z budżetu. Fillon, zgodnie z wyrokiem, powinien spędzić dwa lata w więzieniu. Złożył apelację i sprawa wciąż się toczy. Fillon wiele razy jeździł do Rosji na różne wydarzenia z udziałem Putina, choćby Forum Wałdajskie. W czerwcu tego roku był też na Międzynarodowym Forum Petersburskim, gdzie nazwał sankcje przeciwko Rosji „głupimi i nielegalnymi”.

 

Artykuł pierwotnie ukazał się na stronie think tanku Warsaw Institute.

[CZYTAJ TEN ARTYKUŁ]

Komentarze (27):

Anonim2021.07.18 22:49
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
JM2021.07.18 7:24
Putin sam powinien się zresetować. Niech ryja nie wsadza do Francji, a przejedzie się po Rosji. Na prowincjach średniowieczne dziadostwo. Starsi ludzie może nie wiedzą co to jest internet. Mają dostępny jeden program telewizyjny o ile w ogóle mają telewizory. O poziomie życia lepiej nie wspominać. Szmaciarz z rodowodem NKWD. Napuchnięta morda, że patrzeć się nie daje. Jest nadzieja, że ta pycha go zgubi, oby jak najszybciej.
kałmuk2021.07.18 11:05
co robią działacze PZPR w PIS-ie?
Ważny tajny agent2021.07.18 7:01
Na świecie rasy europejskiej powinny zostać same brzydkie prostytutki żeby nie było homoseksualizmu. Za uprawianie prostytucji przez te ładne powinna grozić im kara śmierci, żeby był pokój antychrześcijański - teraz mamy pokój chrześcijański.
puta i blac sobacza2021.07.17 23:28
putin blac sobacza...macron perwert ..
Anonim2021.07.17 21:21
Putin myśli, że dzięki mesjanistom ogra globalistów, problem że oni postrzegają go jako goja, czyli psa, może milszego czy bardziej przyjaznego od innych psów, ale psa!
Skrzypek na dachu2021.07.17 20:09
Zabojady to debile paskudne bo zatrzymuja na siedem dni cudzoziemcow przejezdzajac tranzytem , ale puszczaja migrantow na wolnosc bez ograniczen .
"Piasku mniej - Nosić lżej!"2021.07.17 18:26
Żabojady to krwawi kolaboranci, którzy fascynują kolejne pokolenia kacapów, są magnesem dla ich społeczeństwa bez "tradycji", bez kultury, oni nie potrzebują sprawiedliwości – potrzebują spektaklu.
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.07.17 18:22
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.17 18:21
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
JM2021.07.18 7:29
Słownictwo waćpan ma na poziomie bagna! Jak można tak ohydnie się wyrażać! Może taki liścik z podpisem wyślesz swoim najbliższym?
matis892021.07.17 18:17
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Anonim2021.07.17 18:05
niech mu jeszcze ruskie zresetują jego starą babe również starą kołchoźnice z cycami kak krowa w 9 m-cu
JM2021.07.18 7:32
On ponoć ma kochankę, o ile go nie rzuciła. Dziadek może tylko popatrzeć, a to nie każdej wystarcza.
Żydek Skrzypek na dachu srający ze strachu2021.07.17 18:04
z bojaźnią rozgląda się po niebie boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
Skrzypek na dachu2021.07.17 18:03
Pan Prezydent Makron chce oszukac kremlowskiego dyktatora i sprzedac tandetne Airbus smiglowce . Pewnie Gollum kupi , bo jest glupi .
Byłem Maciej Płatov, jestem Piwowar2021.07.17 17:51
Jestem jak gówna w dworcowych WC - niespłukiwalny. Napisz do mnie: [email protected]
kiler2021.07.17 17:58
napisałem, nie odpowiadasz popaprańcu
Maciej Piwowar2021.07.17 17:21
BRAWO MACRON. UKRY chcą z Rosji zrobić worek do bicia. Jest małe ALE.Cierpliwość Putina ,czyli Rosja uderza Rakietami ,oddziałami Pancernymi od: Krymu ,Doniecka ,z kierunku Białorusi.Czyli 24 godzin ,a Kijów KAPUT. A 48 godzin wojsko na granicy Polski.Tzw.Zachód ma Wybór >> NATO udziela pomocy zbrojnej UKR ,Rosja urządza tzw.ZACHODOWI ARMAGEDON. Nikt nie za Gdańsk ,NIKT NIE BĘDZIE UMIERAŁ za KIJÓW.
man.of.Stagira2021.07.17 17:12
Vivat "Sprawa Człowieka"; "Bohaterscy przywódcy UE (Francja-Niemcy) łączą się z miłującym pokój przywódcą Korei Północnej w GRATULACJACH dla nowo wybranego na prezydenta IRANU zbrodniarza. // The leaders of the European Union, who preach about human rights and democracy, are not only turning a blind eye to the Iranian regime's handpicking of a mass murderer, Ebrahim Raisi, to be the next president; they are also now joining North Korea in congratulating the ruling mullahs and their new President Raisi. // https://www.gatestoneinstitute.org/17567/eu-north-korea-welcome-iran-president
How's your English, jew?2021.07.17 17:19
Habla any, hmm... ? Show me what you got and don't be shy.
Po 11 ... "prof. dr" Hertrich-Woleński,2021.07.17 17:09
"𝐭𝐞𝐨𝐥𝐨𝐠, 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐲𝐤, 𝐟𝐢𝐥𝐨𝐳𝐨𝐟", 𝐢𝐭𝐩., 𝐩𝐨𝐝 𝐩𝐬𝐞𝐮𝐝. 𝐭𝐚𝐧𝐚𝐤𝐚 𝐩𝐢𝐬𝐳𝐞 : CYT.: "Myśląc o tym, zawsze przypomina mi się święta Kościoła katolickego – Teresa z Avilla, która modliła się do napletka Jezusa, wzywała go by mogła wziąc go na język, zamknąc w ustach i się przez niego utożsamic z Jezusem – swoją miłością. Przeżywając przy tym najwyższą ekstazę, hm, religijną" -
Po 11 ...2021.07.17 17:00
Świat jest dziwnie mięciutki w stosunku do Putina, Kaczyńskiego i Orbana. A to chamstwo trzeba lać w ryj i tyle. Lać kapciem w pyzatą komuszą mordę. Inaczej dooopa blada.
bękart wojny2021.07.17 17:24
to zademonstruj w praktyce jaki jesteś "twardy", tradycyjne męstwo i bohaterstwo demonstruje przy klawiaturze, tu to nawet z USA byś porządek zrobił jakbyś "chciał" ale zapewne nie chcesz, typowy polaczek z megalomanią w gębie
JM2021.07.18 7:36
Koleś, PO11, czytam twoje idiotyczne wypowiedzi. Przydałoby się lać twojego ryja trzy razy dziennie.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.17 16:53
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.17 16:38
Na rezultaty antamerykanskiej polityki Bidena nie trzeba,jak widac,dlugo czekac. Nalezy bowiem pamietac,ze Biden byl wiceprezydentem Obamy 1