Rosja -Ukraina 0:1 ? Putin nie wygrał tej wojny! - zdjęcie
07.12.14, 16:56

Rosja -Ukraina 0:1 ? Putin nie wygrał tej wojny!

8

Rozmowa Hollanda z Putinem ma bardzo ważny wydźwięk. Okazuje się, że Rosja przegrała konfrontację z Ukrainą, i powoli chce wyjść z tej wojny z twarzą.

"Rozejm, który ma być ogłoszony jutro lub pojutrze, musi być całkowicie przestrzegany- powiedział Hollande w komentarzach przekazanych przez francuską telewizję po rozmowach z Putinem na lotnisku Wnukowo. Hollande po przylocie do Moskwy od razu zaapelował do Putina:  "Panie prezydencie, zdecydowałem, że powinniśmy omówić problemy związane z ukraińskim kryzysem". Putin, jak relacjonowały media był bardzo zakłopotany i zdenerwowany. Rosyjski prezydent przyznał, że "problemy są złożone" i podziękował Hollande’owi za "krótką roboczą wizytę". "Bardzo liczę, że w najbliższej przyszłości podjęta zostanie ostateczna decyzja o wstrzymaniu ognia"- dodał przestraszony Putin.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przyznał, ze kolejne rozmowy pokojowe między Ukrainą a Rosją odbędą się 9 grudnia w Mińsku.

mark/Polskie Radio

Komentarze (8):

anonim2014.12.7 17:10
To wygląda zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. Na Klarcine rozeznanie - Putin nie odpuści, a jeśli nawet, to jest mało prawdopodobne, aby Rosja dała radę opanować terrorystów działających na wschodzie Ukrainy. Jeżeli Putin wycofał by swoje "zielone ludziki", uszczelnił granice tak, żeby już żadna broń nie napływała do separatystów, to i tak potrzeba kilku miesięcy zanim sytuację w Doniecku i Ługańsku dałoby się opanować.
anonim2014.12.7 17:16
To Putin wygrał wojnę a nie Ukraina. A zabór Krymu , nikt już nie mówi że Rosja powinna oddać Krym Ukrainie , Hollande też.
anonim2014.12.7 17:57
Nawet upiorna uczennica przyznaje, że tam walczą mieszkańcy Donbasu w samoobronie przed bandytami z Kijowa.
anonim2014.12.7 18:27
Mówienie o czyjejś przegranej jest tutaj myśleniem życzeniowym. Jeśli na prawdę ktoś wygra to będzie to można zobaczyć dokładnie na własne oczy i nikt nie będzie miał wtedy wątpliwości. Co ma znaczyć w tym przypadku wyjście z twarzą? Czy Putin wyjdzie z twarzą bo zdobył Krym czy bez twarzy bo zdobył tylko Krym i go zatrzymano? A jakie miał zamiary w ogóle? Kwestia interpretacji. Jeśli się rozmawia to po to by osiągnąć kompromis ( takie wulgarne słowo którego dżentelmeni nie używają ). Jak wiadomo historię piszą wygrani. W przypadku gdy się dogadają Putin będzie do przodu o Krym a "zachód" będzie się szczycił tym że Putin uległ. Obie strony będą zwycięzcą więc obie napiszą swoją historię.
anonim2014.12.7 19:41
W Donbasie i Ługańsku walkę podjęli wspomagani przez Putina rebelianci. Stanowili oni zdecydowaną mniejszość tamtejszego społeczeństwa, większość dobrze się czuła przynależąc do Ukrainy, a już na 100% do Rosji nie spieszyło się zamieszkującym te obwody Polakom. Niestety, zaraz na początku rozpętanej przez terrorystów awantury nie potrafiono zdecydowanie się temu sprzeciwić, tak jak uczyniono to w Charkowie. Obecnie jest tam zagrożony byt zarówno Polaków, jak i wszystkich osób nie przynależących do prawosławia. Jak wygląda tam sytuacja mówią księża, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu. Przy władzy uplasowali się samozwańczy przywódcy, którzy będą walczyć do końca o utrzymanie się przy korytku, tym bardziej, że są świadomi czekającego ich Trybunału w Hadze.
anonim2014.12.7 19:49
Po raz pierwszy zgadzam się z PanemYurkiem.
anonim2014.12.7 19:50
pobożne życzenia frondy. Nic z tego nie będzie. To kolejna zagrywka putina która zaowocuje kolejną eskalacją tego beznadziejnego konfliktu.
anonim2014.12.8 8:55
Ta cała wojna to pokłosie Majdanu. Kto wywołał rewolucję majdanową (na pewno nie zwykli obywatele Ukrainy, których naiwność została bezczelnie wykorzystana - zapewne nie po raz ostatni) zbiera teraz jej owoce. Tak samo jak USA swoją durną wieloletnią polityką na Bliskim Wschodzie wyhodowały sobie ISIS. Finał będzie zapewne taki, jak przewiduje "pan Yurek", czyli wszyscy wygrani. Dla mnie może być. Z Bogiem.