Romaszewska: W sprawie imigrantów panuje zidiocenie i złe emocje - zdjęcie
21.09.15, 18:00

Romaszewska: W sprawie imigrantów panuje zidiocenie i złe emocje

7

Źle znoszę obecne wzmożenie w debacie politycznej w Polsce, zwłaszcza w sprawie imigrantów, islamu itd. Uważam,ze jesteśmy świadkami niebezpiecznego nasilenie zidiocenia i złych emocji - pisze Agnieszka Romaszewska na swoim Facebooku. 

I dalej: "To jasne, że prosta "pani Malinowska" reaguje emocjonalnie - rozczuleniem, strachem, czy agresją na oglądane w TV obrazy, albo wyczytywane w internetach rewelacje. Ale inteligenci, dziennikarze, liderzy opinii powinni choć podstawowo starać się rozumieć i objasniać "pani Malinowskiej" mechanizmy społeczne, wychodząc poza system rozpoznawania "swój obcy" oraz określenia: czarne i białe, bo tak sie zjawisk społecznych i politycznych objaśnić nie da.Tak można najwyżej prowadzić propagandę. 

Tymczasem zalewa nas ocean niewiedzy na temat świata zewnętrznego, z którym podobno mamy, czy też możemy wkrotce mieć, jakiekolwiek relacje. Powódź drastycznych obrazków, straszliwych muzułmanów, z nożami w zębach i bezgłowymi dziećmi w rękach, falszywek, rewelacji "jedna pani powiedziała drugiej pani", na przeciw którym, z drugiej strony, wychodzą szeregi, pełnych głupkowatej wyższości, świeckich kaznodziejów pouczających i gromiących ksenofobicznych Polaków. Debata toczy się na żenujacym poziomie, wśród czasem prawdziwych ale częściej fałszywych rewelacji i podejrzanych fotek, a z drugiej strony zgorszonych okrzyków świeckich dewotek lewicowych pseudoideologii i prowadzi jedynie do coraz większej ogólnej dezorientacji oraz wewnetrznej wojny .

Codzień w polskich internetach, ale i w oficjalnej prasie, przychodzi ostatnio oglądać, jak inteligenci (ba, tzw intelektualiści) walczą ze sobą jak kohorta tyleż głupkowatych co egzaltowanych i sentymentalnych nastolatek versus falanga narodowo i religijnie nawiedzonych, rozzłoszczonych wyznawców białej rasy. To naprawdę ponad moje siły.

Nie rozumiem czemu to, by Polska pozostała sobą, czyli krajem realnie otwartym, ceniącym wolność i tolerancję, dumnym, ze swojej własnej, z korzeni chrzescijańskiej, kultury, troszczącym się o tradycję i o interesy własnych obywateli, ale nie tropiącym "obcych" i nie rozniecajacym ku nim niechęci - miałoby być nie do osiagnięcia.".

Agnieszka Romaszewska

Źródło: Facebook

Komentarze (7):

anonim2015.09.21 18:18
Warto tu mieć w świadomości, że Polacy zawsze największe krzywdy ponosili od słuchania kanapowych piecuchów i salonowych podpiardywaczy. Później to zwykły Polak ma na swoich barkach walkę o życie, a taki pajac salonowy daje dyla. Tak było, gdy szlachta polska odurzyła się francją, tak było z sojuszami z zachodem, tak było i z ojej jej watykanem, tak będzie i tym razem z sojuszem z USA i zachwytem zachodem. Szukać swojej techniki egzystencji i ją pielęgnować. Jebać salonowych pedryli.
anonim2015.09.21 18:38
niewiedza na temat islamu, niewiedzą pani malinowskiej, ale nie każdy, kto sprzeciwia się imigrantom jest islamofobem i sprzeciwia się ze względu na religię itp. mnie np. nie obchodzi islamizacja. mam gdzieś, czy do domu po chamsku wbija mi się muzułmanin czy chrześcijanin czy ateista. ważne, że się wbija, że atakuje. ważne też jest dla mnie, by najpierw Polakom żyło się bezpiecznie i spokojnie. dlatego nie życzę sobie żadnych obcych nielegalnych imigrantów, przeskakujących przez płoty w momencie, kiedy wielu Polaków jest w potrzebie i w Polsce i poza Polską. nie mam nic do muzułmanów, jadam kebaby i ci ludzie mnie nie napawają strachem. strachem natomiast napawa mnie tępa masa ludzka, nacierająca na Europę.
anonim2015.09.21 18:55
A ja już mam serdecznie dość bycia otwartym, tolerancyjnym SAFANDUŁĄ. Najważniejsza jest Polska i NIC KOSZTEM POLSKI. Nawet, gdyby nasze granice szturmowały tabuny kobiet z umierającymi dziećmi na rękach. A nóż mają jakąś zarazę i od niej umrzemy i my? Dość tej zasranej tolerancji naszych wrogów, wrogich światopoglądów i moralnych zwycięstw. Ostatnio, jak Kazimierz Wielki przyjął do Polski uchodźców żydowskich, to skończyło się to tak, że potomkowie owych uchodźców witali Armię Czerwoną w 1939-tym chlebem i solą a potem jako NKWD/UB modowali Polaków. Ich ziomale zza Wielkiej Wody z kolei psy po nas wieszają usiłując nam przypisać winę za holokaust. Tak to jest z otwieraniem się na imigrantów. Nie chcę, żeby ktoś w Polsce na mnie krzywo patrzył, bo jem szynkę i popijam wódką. Po prostu nie chcę i koniec, to mój dom i moje podwórko.
anonim2015.09.21 19:27
Imam zaproszony przez papę Franka modli się na watykanie o to by demon allah dał mu zwycięstwo nad niewiernymi https://www.youtube.com/watch?t=305&v=HiPNN-830V4 a potem papa Franek zaleca przyjmowanie imigrantów w parafiach
anonim2015.09.21 19:53
~rabarbar - ja się domyśliłem, że ten tekst jest o tobie - rabarbar.
anonim2015.09.21 22:35
@Grzegorz "Fronda raczej chce, żeby Romaszewską internauci zlinczowali." Ja bym tu się odwołał do brzytwy Hanlona i wysunął hipotezę, że stażysta przeczytał tytuł i ewentualnie lead, stwierdził, że to będzie na pewno rant na dążących do zniszczenia islamistami chrześcijańskiej kultury lewaków i skopiował bez dalszego czytania.
anonim2015.09.21 23:15
Czemu pani Romaszewska nie przyjmie do siebie tych emigrantów, a każe obciążać innych Polaków swoimi pomysłami. Hipokrytka chcąca załatwiać swoje interesy kosztem innych Polaków. Izrael odmówił przyjęcia imigrantów, bo nie jest wstanie wyłapać terrorystów, to powinno coś znaczyć dla pani Romaszewskiej - to też jest zidiocenie, czy hipokryzja pani?