Robert Biedroń: Homilia biskupa Zawitkowskiego? To już szambo i kloaka - zdjęcie
11.06.14, 14:33Robert Biedroń (fot. Wikipedia)

Robert Biedroń: Homilia biskupa Zawitkowskiego? To już szambo i kloaka

28

Robert Biedroń nie kryje oburzenia słowami bp Józefa Zawitkowskiego, który podczas homilii wezwał mieszańców Warszawy do „uprzątnięcia” tęczy z pl. Zbawiciela. Ale zbulwersowany jest także wcześniejszym kazaniem biskupa, w którym ten stwierdził, że „ludzie homo” nie potrafią ani normalnie grzeszyć, ani kochać.

Zdaniem posła, to „klasyczna mowa nienawiści”, od której przecież duchowni winni stronić. Parlamentarzysta dodaje jednak, że to nie pierwsza taka wypowiedź osoby duchownej i ocenia, że słowa bp Zawitkowskiego „wielką hipokryzję Kościoła”.

„Z jednej strony słyszymy słowa potępienia, a z drugiej strony wszyscy już dziś wiemy, że to w Kościele Katolickim jest wiele patologii - niezwiązanych z homoseksualizmem, bo homoseksualizm jest rzeczą normalną, ale z pedofilią, kradzieżami, przemocą, w której uczestniczą nawet zakonnice” – mówi Biedroń w rozmowie z Onet.pl ucinając rozmowę o homilii hierarchy konstatacją: „nie chciałbym wchodzić w dyskurs, którym posługuje się ten biskup, bo jest to poziom szamba i kloaki”.

Zdaniem Biedronia, w Kościele w Polsce wszystko jest do góry nogami, więc jak najszybciej powinien przyjechać tu papież Franciszek, „by zmienić oblicze tego Kościoła”. „Inaczej ten polski Kościół się rozleci, bo wierni nie są głupi i wiedzą, że takich słów nie powinno się używać.

Z kolei, wezwanie do „uprzątnięcia” tęczy poseł Biedroń uważa za „podpalenie jej słowami”. „Ktoś, kto nawołuje do przemocy i niszczenia mienia publicznego, nie zasługuje na bycie moralnym drogowskazem. Biskup chyba pomylił funkcję” – komentuje.

Na koniec parlamentarzysta stwierdza, że to bp Zawitkowski powinien uklęknąć przed Conchitą Wurst, wyspowiadać się przed nią i przeprosić za swoje grzechy. Całość rozmowy TUTAJ

Beb/Onet.pl

Komentarze (28):

anonim2014.06.11 14:44
Brawo Panie Biedroń. Po raz kolejny pokazał Pan, że logika i spójność myśli są Panu obce. Przeinacza Pan słowa biskupa naginając ich sens do własnego światopoglądu. Nie zauważa Pan prostej zależności, ks. bp głosi poglądy kościoła (nie tylko polskiego) i nie ma w nich miejsca dla pedałów i zboczeńców. Nie da się jednocześnie być przeciwnym pedalstwu i mówić o nim w sposób pozytywny. Kościół katolicki uważa homoseksualizm za zboczenie i dewiację i jako takie uznaje za grzech, a zatem potępia, bo rolą kościoła i duchownych jest potępianie grzechu (nie grzesznika). Kościół potępia zachowania grzeszne by wskazać wiernym drogę ku świętości, ostrzega przed błędami. Tęcza nie jest wałsnością publiczną tylko symbolem umieszczonym na siłę pomimo licznych protestów, z pominięciem decyzji większości. Gdyby rozpisano referendum większość obywateli Polski byłaby przeciwna tęczy jako symbolowi pedalstwa (bo tym tęcza jest).
anonim2014.06.11 15:06
Rzeczywiście, jak Biedroń ogląda świat ze swojej perspektywy, to nie dziwię się, że jest to szambo o kloaka... @Stefan B "Nie ma co nawet poświęcać mu uwagi" ... Arbitrowi, oczywicie.
anonim2014.06.11 15:09
Wedle słów własnych posła Biedronia : " W moim przypadku boląca pupa to znaczy, że było dobrze" ; nie należy temu panu dawać do rozważania kwestii, na których się nie zna( o czym od dawna wiadomo); zamiast - na pupę trampek z woleja, i będzie przekonany, że wszystko jest dobrze.
anonim2014.06.11 15:30
spadaj pedale
anonim2014.06.11 15:31
A pedzie na portalu poświęconym jak zwykle to samo w kółko, tylko im kloaka i szambo w głowie. Po co na frondzie publikuje się pedalskie recenzje słów biskupa ? , bo do sugestii ,że papież Franciszek popiera zboczeńców już się przyzwyczaiłem i tylko mnie śmieszą.
anonim2014.06.11 15:34
Biedroń to prawdziwa kloaka!
anonim2014.06.11 16:10
:))) dobre to, że Biedroń słucha kazań, szkoda ze ich nie rozumie, ale na początek dobre i to. Biedny, biedny!
anonim2014.06.11 16:14
Po co cytować Biedronia? Mądry to on nie jest. Z drugiej strony biskup też jedzie po bandzie, bo co to niby znaczy, że ktoś normalnie grzeszyć nie potrafi? Grzech to nie jest powód do dumy i grzechy nie dzielą się na normalne i nienormalne. Jak na mnie seks homoseksualny to normalne cudzołóstwo i tyle. Niczym to się nie różni od zdrady małżeńskiej.
anonim2014.06.11 16:17
A co to obchodzi Biedronia? Przecież on i tak nie chodzi do kościoła.
anonim2014.06.11 16:18
"bp Zawitkowski powinien uklęknąć przed Conchitą Wurst, wyspowiadać się przed nią i przeprosić za swoje grzechy" Wystarczy, że Biedroń "spowiada się" przed Bęgowskim i Palikmiotem.
anonim2014.06.11 16:26
Biskup Zawitkowski powinien wyspowiadać sie przed Conchitą? Dobrze, że nie papież przed Grodzką...;-)
anonim2014.06.11 16:32
@Dorian Za to jak ja się wyraźnie sprzeciwiam małżeństwom homoseksualistów i adopcji przez nie dzieci, to słyszę wyzwiska od homofobów, mów nienawiści i cholera jeszcze wie co... I wtedy jest w porządku? Mówicie o "mowie nienawiści" a sami ją tworzycie, mądrale.
anonim2014.06.11 16:41
Drobna niekonsekwencja? Przecież poseł Biedroń powinien cieszyć się, że kościoły pustoszeją. W związku z tym, jeśli uważa że bp Zawitkowski szkodzi KK to tym bardziej powinien go wspierać. Prawda jest taka, że Biedronia bardzo boli to, że Polacy są jeszcze w pewnej mierze wierni nauczaniu Kościoła. Co więcej marzenia pana posła,by obraz KK ograniczyć do moherowych babć pod jego rodzinnym Krosnem się nie sprawdza, młodzi wracają i będą wracać do wartości. I wbrew pozorom będą słuchać takich księży jak Zawitkowski a nie Lemański czy Boniecki. Bardzo to Biedronia boli i nie jest to przyjemny ból. Stąd jego frustracje.
anonim2014.06.11 16:49
@ Uczę się Jak jesteś otwarty na uczenie sie to pragnę Ci wyjaśnić, że jednak grzechy- moralne zło w każdym przypadku, mogą być "normalne" albo lepiej "naturalne" i "przeciw naturze". Zdrada malżeńska, prostytucja to nieporządek moralny ale nie contra naturam, bo popełnione przez mężczyznę i kobietę. .Seks homoseksualny jest contra naturam ponieważ popełniają go osoby tej samej plci, dlatego jest "nienormalny" , czego nie ma w pierwszym przypadku.
anonim2014.06.11 16:49
Ks. Biskupie Zawitkowski - dziękujemy serdecznie za odwagę, za te słowa: że "ludzie homo" nie potrafią ani normalnie grzeszyć, ani kochać". Bo, czyż odbyt można nazwać miejscem kochania? Słowo Boga w Księdze Kapłańskiej 18, 22 nazywa takie zachowania OBRZYDLIWOŚCIĄ. "Nie będziesz obcował z mężczyzną tak jak obcuje się z kobietą. To jest obrzydliwość". Pana Biedronia cechuje rasowy faryzeizm - sam nienawidzi, zarzucając nienawiść bliźnim. zieje sadystycznym jadem nienawiści. A wierzący inaczej (arbiter et silili ei), czyli wierzący w Marksa, Stalina, Hitlera, za jego faryzejskie oburzenie.
anonim2014.06.11 17:12
@Michalita, NIE TACY SAMI! Normalni, wypinają się w klopie by się wypróżnić, a nie dawać sobie coś tam wsadzać! Jasne?
anonim2014.06.11 17:50
Biedroń chyba już kompletnie zidiociał wypisując takie bzdury !
anonim2014.06.11 18:12
Co za perfidia przecież ani Biedroń ani Conchita nie są bóstwem przed którym lud upada do ich stóp.Przez jakiś czas będą podskakiwać i gdy czas życia się skończy, skończy się ich możliwość nawrócenia się a zacznie jeden i drugi błyszczeć na arenie, scenie piekła zabawiając jego wysokość i jego liczną gwardię piekielną a klakierami będą ci którzy z ich powodu znajdą się w piekle. życzę tym synom złego radosnej i wesołej wieczności w towarzystwie Węża i jego Towarzyszy..
anonim2014.06.11 20:16
Biedroń to totalna kloaka-przecież "daje " z drugiej strony.
anonim2014.06.11 20:23
Biedroń kloaka szambo i wszystko jasne....
anonim2014.06.11 21:48
szambo i kloaka śmie krytykować Apostoła Świętego Kościoła Katolickiego !
anonim2014.06.11 23:51
mam prośbę, niech portal poświęcony nie reklamuje tego zboczeńca, a przynajmniej nie pod takim tytułem! " miejcie odwagę"! Nazwijcie po imieniu!
anonim2014.06.12 8:36
To nie bp Zawitkowski powinnien klękać przed homoseksualistą zwanym kobietą z brodą, tylko Biedroń powinnien nawrócić się przed śmiercią.
anonim2014.06.12 8:42
" Arbiter nie musi tytułować księdzem osoby legitymizującej się dokumentami wystawionymi na nazwisko Zawitkowski, tak jak ty nie musisz tytułować rycerzami wyższych rangą członków kościoła Star Wars." Drogi arbitrze, w ten właśnie sposób wskazujesz na podwaliny swojej ideologii. Gramsci?? W naszej - jak widać nie TWOJEJ cywilizacji do magistra akademii - muniwersytetu medycznego kierunek lekarski zwracamy sie panie doktorze, do technika farmacji w aptece pani magister, do nauczyciela magistra w szkole średniej a i w dobrych gimnazjach pani profesor ... po prostu kindersztuba której tobie brakuje. po co to robisz? odpowiedź znasz ... nie ma to jak czuć się lepszym degradując innych ... pycha?
anonim2014.06.12 10:38
biedroń jest posłem tylko dlatego, że jest gejem...nic mądrego nie mówi o Polsce tylko ciągle się wypowiada na temat gejów
anonim2014.06.12 10:44
musze powtorzyc slowa Cejrowskiego : osoby spoza KK nie powinny sie wypowiadac na jego temat w sposob taki jak pan B. Mowa pana B. jest oderwana od rzeczywistosci bo nie rozumie ze biskup ze swej natury ma byc obronca milosci jakiej nauczyl go Chrystus a nie obronca liberalizmu i powszechnej obojetnosci na dewiacje i grzesznosc. Niech przyjedzie papiez to panie B. powtorzy panu to samo co powiedzial biskup tylko ze glosniej i wyrazniej !
anonim2014.06.12 11:56
lewak pedroń ma w odbycie szambo i kloakę i wręcz to uwielbia
anonim2014.06.12 17:51
Kolegów Biedronia ocenili wyborcy w Eurowyborach, zaciekły antyklerykał Ryfiński dostał 1053 głosy w okręgu Mazowieckim.