Republikanie: Biden oddaje Rosji panowanie nad europejską energetyką  - zdjęcie
27.05.21, 11:11Fot. screenshot - YouTube

Republikanie: Biden oddaje Rosji panowanie nad europejską energetyką

14

Stany zostawiają Rosji panowanie nad europejską energetyką i Ukrainą – przekonuje republikanin Michael McCaul, komentując decyzję administracji Joe Bidena ws. wycofania się z sankcji wobec Nord Stream 2.

Spotykając się z dziennikarzami przed odlotem do rodzinnego stanu Delaware prezydent USA Joe Biden odpowiedział na pytanie korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego o Nord Stream 2. Biden stwierdził, że choć od początku jest przeciwny budowie niemiecko-rosyjskiego gazociągu, to zatrzymanie tej budowy jest już niemożliwe.

- „Poza tym to nie jest tak, że mogę pozwolić na coś Niemcom albo nie. Byłem przeciwny Nord Stream 2 od samego początku, ale gdy objąłem urząd, gazociąg był prawie ukończony i wprowadzenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji europejskich”

- powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych.

Do tych słów odniósł się najwyższy rangą republikanin zasiadający w Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA Michael McCaul. W jego ocenie rezygnacja z sankcji nie ma wcale służyć poprawie relacji z Niemcami, ale jest ceną, jaką administracja Bidena płaci za spotkanie z prezydentem w Rosji w Genewie. Zdaniem republikanina w ten sposób Stany Zjednoczone zostawiają Rosji panowanie nad europejską energetyką i Ukrainą.

- „Obwinianie poprzednika to słaba wymówka”

- stwierdził McCaul.

Zaznaczył też, że gdyby Joe Biden tylko chciał, mógłby w każdej chwili zatrzymać budowę Nord Stream 2.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (14):

Sex randka2021.05.27 14:26
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Anonim2021.05.27 13:45
Polska polityka? (!) SKANDAL! Polska to już tylko województwo UE? Łukaszenka wygra z Morawieckim? .......................... https://youtu.be/C4aXCzZ3cnw?t=76
A ja ROBACZEK wycieram dupy2021.05.27 13:01
profesorom w KEMBRYDZ a potem gram w BRYDZ -------------
robaczek2021.05.27 12:49
NO WIDAC JAKA POTEGA JESTESMY ZA RZADOW PIS.............................. wszyscy nas maja w du..... ........................... DYPLOMATOŁKI
Po11... man.of.Stagira -Topek2021.05.27 12:29
Gówno wiem o USA, ale jest wolność wypowiedzi, wiec pi erdole, pi erdole, pi erdole .... I pi erdolić nie przestanę. Because I'm shamless old fuck!
man.of.Stagira2021.05.27 12:12
"“Allah is Great, Death to America, Death to Israel, Curse on the Jews, Victory to Islam” -JOE BIDEN
Topek2021.05.27 11:59
Oczywiście że Amerykanie muszą się liczyć z największą potęgą Europy jakim są Niemcy, w przeciwieństwie do Polski której nikt nie bierze pod uwagę bo jeszcze jest na marginesie.
west2021.05.27 11:52
Dziadku Józiu Bidenie. Za ojro i dulary jakie pozwolisz Władziowi Putinowi zarobić on zmajstruje zabawki i wyposaży w nie zielone ludziki, którzy wielu ludziom zabiorą majątki, życie. A będzie to Twoja dziadku Józiu i tych co ciągną za sznureczki przywiązane do twoich ledwo ruszających się rączek i nóżek i chwiejącej się główki zasługa. Wnet twoje "decyzje"odbiją się tobie i Amerykanom wielką czkawką. Szkoda tylko tego narodu, któremu będziesz te parę latek przewodził....
east2021.05.27 12:21
nie zapomnij że to twój lud go wybrał.
Bidet spłaca dług2021.05.27 11:50
Putin załatwił mu fotel prezydenta, to musi odpłacić. Np. odda geszeft gazowy w Europie i dołoży całą Ukrainę...
robaczek2021.05.27 11:37
NO GDZIE TA SILNA POLITYKA ZAGRANICZNA PISU???/ gdzie to wstanie z kolan????? gdzie to mocarstwo????/................................................... bo narazie DYPLOMATOLU sprawily ze jesteśmy sami................ no z Orbanem, kolega Putina...................................... BRAWO PISIURY!!!!!!!!!!!!!!!!1 dyplomatolki z powiatową polityka zagraniczną............. brawo!
Raczej żydom2021.05.27 11:37
Popatrzcie na skład jego rządu. Większość żydów w USA to potomkowie bolszewików z roSSji. Rodzina "na swoim".
żymianom2021.05.27 12:22
wzorują się na polszy i komusznyja rabota od 30 lat/
matis892021.05.27 11:36
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''