Régis de Cacqueray z FSSPX: "Jan Paweł II był filokomunistycznym politykiem" - zdjęcie
09.11.13, 18:16

Régis de Cacqueray z FSSPX: "Jan Paweł II był filokomunistycznym politykiem"

27

Régis de Cacqueray przełożony francuskiego dystryktu Bractwa św. Piusa X ostro atakuje Jana Pawła II w związku ze zbliżającą się kanonozacją papieża z Polski i Jana XXIII.

Przełożony dystryktu francuskiego cytuje słowa abp Marcela Lefebvre'a: "Jan Paweł II jest przede wszystkim filokomunistycznym politykiem w służbie światowego komunizmu o odcieniu religijnym. Otwarcie atakuje wszystkie antykomunistyczne rządy, a swymi podróżami nie sprawia żadnej odnowy katolickiej".

W jego wypowiedzi pojawiły się też inne cytaty - choćby niedawne słowa bp Fellay stwierdzające, że dziś mamy prawdziwie modernistycznego papieża, a także wybitnego francuskiego pisarza katolickiego Francoisa Mauriaca, który na wieść o kanonizacji Piusa X miał powiedział, że to nie jest święty z jego parafii. 

Krytyka Régis de Cacqueray skupia się jednak na tym, że kanonozowany będzie papież, który ekspomunikował abp Lefebvre'a.

ToR/laportelatine.fr

Komentarze (27):

anonim2013.11.9 18:54
Bełkot bydła. Po co to promować i cytować. A może tak wywiad z Urbanem przy okazji kanonizacji księdza Jerzego ???
anonim2013.11.9 19:05
P.T. Redakcjo, wstyd i żenada! Totalny chaos w kwestii odmiany nazwisk, dwukrotnie powtórzony ten sam akapit, rażące błędy rzeczowe (naprawdę Mauriacowi chodzi o kanonizację Piusa X???!!!)... Na litość, błagam o odrobinę profesjonalizmu!!!
anonim2013.11.9 19:12
Ten wpis niczego konkretnego nie wnosi i jest niezwykle bełkotliwy (być może autor nie zrozumiał tekstu francuskiego?), bo cóż niby ma oznaczać zdanie: "W jego wypowiedzi pojawiły się też inne cytaty (...) także wybitnego francuskiego pisarza katolickiego Francoisa Mauriaca, który na wieść o kanonizacji Piusa X miał powiedział, że to nie jest święty z jego parafii." Czyżby Régis de Cacqueray przełożony francuskiego dystryktu Bractwa św. Piusa X "ostro atakował" również swego patrona - św. Piusa X ???
anonim2013.11.9 19:25
Widać, że ci heretycy nie mogą tego ścierpieć. Wciąż brakuje u nich pokory.
anonim2013.11.9 19:26
CzestochowskiPoeto Dobrze to ująłeś. Buractwo dobrze opisuje Bractwo Piusa X.
anonim2013.11.9 19:58
Bractwo św. Piusa X, samo się pogrąża. Kanonizacja Jana Pawła II wynika między innymi z cudu uzdrowienia za przyczyną JP2. Udowodnionego przez obecną naukę.
anonim2013.11.9 20:05
A co Lefebvre wiedział o komunizmie z jego książki , Kościół przesiąknięty modernizmem można wyczytać ," W Polsce istnieją głębokie podziały , Zresztą zawsze miały one miejsce między księżmi patriotami i tymi którzy pragnęli zachować Tradycję." Zdanie napisane w kontekście pewnych zdarzeń z lat 70 tych.
anonim2013.11.9 20:36
rozumiem sentyment do JPII, ale niech wam to umysłu nie zaciemnia. Duży wpływ na wybór JPII miało środowisko "Obłudnika Powszechnego ... a kto to był i jest ... lewaccy katolicy, różowi katolicy, soc katolicy.
anonim2013.11.9 20:38
"Wciąż brakuje u nich pokory." nie - wciąż robią to samo ... głoszą prawdę bez względu na osoby i koniunktury.
anonim2013.11.9 20:41
Krytyka Régis de Cacqueray skupia się jednak na tym, że kanonozowany będzie papież, który ekspomunikował abp Lefebvre'a.............. i tu ich boli!!!!!!!!
anonim2013.11.9 20:53
Tylko ,że JP II nie dawał się rozgrywać esbecji a abp. L. owszem -dowody w jego książce.
anonim2013.11.9 21:00
Tak, Mauriacowi naprawdę chodziło o Piusa X. Pisarz miał do niego żal o potępienie lewicowo-katolickiej organizacji le Sillon, do której wcześniej należał. Przytaczając ten cytat, autor tekstu francuskiego chciał powiedzieć tylko tyle, że podobna była jego reakcja na kanonizacje Jana XXIII i Jana Pawła II.
anonim2013.11.9 21:45
Denerwuje mnie, że wchodząc na katolicki portal, jakim z pewnością jest Fronda jestem zmuszony czytać o kolejnych "ekstrawagancjach" bractwa, które dla mnie jest bractwem protestanckim. Po prostu - Bractwo abp Lefebvre'a to protestanci. Kim są protestanci? Chrześcijanami, którzy nie uznają Piotrowego posługiwania Papieża. Zatem kim są Lefebvryści? Odpowiedź jak dla mnie - oczywista!
anonim2013.11.10 2:47
Tak to jest jak się duchowni zaczynają się zabierać za politykę i usprawiedliwiają nią swoje teologie. Obecnie zresztą nie jest lepiej. Jak nie kijem to pałką. Zamiast powiedzieć "tu się pomyliłem" to powie "no tak, ale to jesteś komunista" potem taki umrze, a za 25 lat będą go cytować jako "tekst źródłowy" z przypisem, żeby było naukowo. W duchu pseudo "hermeneutyki ciągłości". A kanonizacja będzie potwierdzeniem, że nie mają mają racji, że "święty ich ekskomunikował". Niedawno przełożony bractwa zobaczył palec Boży w odmowie Benedyktowi XVI - bo już wtedy wiedzieli, że przyjdzie ten "co robi wszystko 10 tysięcy razy gorzej". I co? Jak świetnie pasuje do systemu! Lefevre miał swoją wizję "kościoła-jedynie-słusznego", w którą nadal wielu wierzy. To się teraz mści w drugim pokoleniu i lepiej nie będzie, bo świat i Kościół idzie dalej a źródło wizji leży 22 lat pod pod marmurową posadzką i " już cuchnie". To bardzo smutne, jak grupa w fatałaszkach tupie skórzanymi, czerwonymi butami (na obcasie i ze sprzączką z przodu). Bo może i "było by śmieszno, gdyby nie było straszno".
anonim2013.11.10 8:23
Co za kretyn to pisał? Tekst oryginalny jest tu: http://www.laportelatine.org/publications/presse/2013/Fideliter216/cacqueray_canoniser_l_excommunicateur_de_mgr_lefebvre.php ... wziął ignorant zmodyfikował sobie newsa z KAI: http://info.wiara.pl/doc/1771405.Lefebrysci-przeciwni-kanonizacji ... a reszta ignorantów wtóruje! Żałosne to!
anonim2013.11.10 8:35
Lepiej by było, gdyby tacy kretyni, jak np. Tympanon25 siedzieli cicho w swoich norach i zajęli się dokształcaniem. Porównanie FSSPX do protestantów, to jak mówienie, że papież jest muzułmańskim imamem. Bractwo niczym nie różni się od Kościoła, który funkcjonował do Soboru Watykańskiego II - skoro ktoś twierdzi, że pomimo to jest protestanckie, to oznacza, że protestancki był cały Kościół aż do połowy XX wieku, a "katolicki jest tylko ten obecny - posoborowy :)
anonim2013.11.10 9:05
Z cala czcia dla błogosławionego JPII... z modernizmem w Kościele sobie nie poradził. W kościołach na procesjach z darami wnosi sie rzeczy niezgodne z sensem skladania darów (Bydgoszcz, duszpasterstwo akademickie Martyria wyniosło w darach nadajnik GPS... zero pojecia o powadze liturgii ...). To jest modernizm...
anonim2013.11.10 12:22
Trzeba wszystko rozważać w Duchu pokory i Prawdy. Naprawdę w znacznym stopniu nie rozumiemy sytuacji w Kościele; to tez jest jakieś światło na pontyfikat JPII. ******* a komunizm to się dopiero rozkręcił w Europie. ******* End
anonim2013.11.10 12:23
@enrque11 Jest jedna zasadnicza różnica, między FSSPX a Kościołem Katolickim przed II Soborem Watykańskim - ten drugi słuchał nauk Papieża - następcy św. Piotra. A po drugie - Pan mnie obraził.
anonim2013.11.10 13:40
@Tympanon25 "Jest jedna zasadnicza różnica, między FSSPX a Kościołem Katolickim przed II Soborem Watykańskim - ten drugi słuchał nauk Papieża - następcy św. Piotra." Których nauk papieża Bractwo nie słucha ? Czy "Pan obrażalski" jest w stanie je wymienić ?
anonim2013.11.10 14:06
Teraz nadszedł czas na przepraszanie Bractwa za buraczane plucie , tak jak to robił Jan Paweł II. Wio ! A ja mam pretensję i żal do Jana Pawła II za to, ze przez całe lata w sprawie Bractwa widział tylko wyświęcenie biskupów bez jego zgody. I nic więcej nie chciał widzieć . Stąd czyta się teraz głupoty o firankach i fatałaszkach. Zobaczcie sobie kto używa prostych ornatów, a kto pięknych posoborowych szat liturgicznych.
anonim2013.11.10 14:48
@enrque11 Proszę bardzo: 1. Kontestowanie ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. 2. (konkretny przykład bpa Williamsona) - negacjonizm zbrodni Holocaustu. 3. Nazywanie Eucharystii sprawowanej wg Novo Ordo Missae - "zdradą liturgii' (jest to używanie agresywnych i nieadekwatnych do sytuacji słów). 4. Kontestowanie Katolickiej Etyki Obyczajowej, zarzucanie, że jest nadmiernie liberalna (jeśli tak Pan uważa, to zapraszam do zapoznania się z Encykliką Humanae Vitae Papieża Pawła VI). 4. I wreszcie - vide treść artykułu - zarzucanie Papieżowi Janowi Pawłowi II filokomunizmu... Ciekawy zarzut. W takim razie dlaczego w 1983 roku KGB chciało zabić Papieża na Placu św. Piotra? A tak na marginesie - co stało się rok później w Fatimie? Pozdrawiam, "Pan obrażalski"
anonim2013.11.10 15:52
@Tympanon25 "1. Kontestowanie ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego." Kontestować to możesz swoją ignorancję, a oto co Magisterium Kościoła od wieków mówiło na ten temat: "Jest prawie niemożliwe, aby katolicy, którzy społem z heretykami lub schizmatykami uczestniczą w jakimkolwiek akcie kultu, warci byli usprawiedliwienia od tego pożałowania godnego przestępstwa." Benedykt XIV, 1748, De Synodo, księga VI, rozdział 5, Art. 2 Pius IX: „Musimy wspomnieć i potępić ponownie najbardziej szkodliwy błąd przyjęty przez niektórych katolików, którzy uważają, że ci, którzy żyją w błędzie i pozostają odłączeni od jedności katolickiej, mogą osiągnąć życie wieczne. Jest to opinia całkowicie sprzeczna z wiarą katolicką, jak to widać z samych słów Zbawiciela [Mt 18, 17; Mk 16, 16; Łk 10, 16; J 3, 18] oraz św. Pawła (2 Tes 2, 11) oraz św. Piotra (2 P 2, 1). Przyjmowanie opinii sprzecznych z tą katolicką wiarą byłoby nikczemną bezbożnością”. Pius XI: „Pracy nad jednością chrześcijan nie wolno popierać inaczej, jak tylko działaniem w tym duchu, by odszczepieńcy powrócili na łono jedynego prawdziwego Kościoła Chrystusowego, od którego kiedyś, niestety, odpadli. Powtarzamy, by powrócili do jednego Kościoła Chrystusa, który jest wszystkim widomy i po wsze czasy, z woli swego Założyciela, Pius XII: „Prawdziwe połączenie może się dokonać jedynie poprzez powrót dysydentów do jedynego prawdziwego Kościoła Chrystusowego”. pozostanie takim, jakim go On dla zbawienia wszystkich ludzi ustanowił”. "2. (konkretny przykład bpa Williamsona) - negacjonizm zbrodni Holocaustu." Biskup Williamson nie jest członkiem FSSPX - to po pierwsze, a po drugie nigdy nie kwestionował "holokaustu", lecz zwracał uwagę na fałszowanie ilości ofiar żydowskich zamordowanych przez Niemców. Bractwo nigdy nie miało z tym nic wspólnego łgarzu. 3. Nazywanie Eucharystii sprawowanej wg Novo Ordo Missae - "zdradą liturgii' (jest to używanie agresywnych i nieadekwatnych do sytuacji słów). "4. Kontestowanie Katolickiej Etyki Obyczajowej, zarzucanie, że jest nadmiernie liberalna (jeśli tak Pan uważa, to zapraszam do zapoznania się z Encykliką Humanae Vitae Papieża Pawła VI)." Wręcz przeciwnie FSSPX zawsze chwaliło Pawła VI za tą encyklikę, natomiast biskupi, kardynałowie i kapłani będący "w pełnej jedności" krytykowali go za nią. Oto, co na ten temat pisze ks. Karol Stehlin przełożony Bractwa w Polsce: "Odwrócenie kolejności celów małżeństwa wspiera praktykę antykoncepcji. Papież Paweł VI poświęcił całą encyklikę (Humanae vitae) potępieniu tej zgubnej praktyki. Fakt, że całe konferencje episkopatów (np. Niemiec) zdystansowały się od tej nauki papieskiej pokazuje, jak owa „mała zmiana” stała się ważna dla wielu hierarchów i wygodna dla bardzo wielu katolików na całym świecie." "4. I wreszcie - vide treść artykułu - zarzucanie Papieżowi Janowi Pawłowi II filokomunizmu... Ciekawy zarzut. W takim razie dlaczego w 1983 roku KGB chciało zabić Papieża na Placu św. Piotra?" Ten twój zarzut nie jest odpowiedzią na moje pytanie, jednakże również jest chybiony, ponieważ nawet wśród "katolików posoborowych" postać JPII nie jest jednoznacznie odbierana, a każdy ma prawo po swojemu interpretować zachowania papieża, czy to wobec komunistów, muzułmanów, czy żydów - sprawa ta nie dotyczy prawd wiary. "A tak na marginesie - co stało się rok później w Fatimie?" Co się stało ?
anonim2013.11.10 18:22
" "A tak na marginesie - co stało się rok później w Fatimie?" Co się stało ? " Próba zamachu na Papieża jakiej dokonał Juan Maria Fernandez y Krohn jednak w tym czasie nie był on już w BPX Tympanon Zamach na Papieża w Rzymie był 13 maja 1981r. Krytykom JP II proponuję spotkanie z Haliną Bortnowską , która przygotowuje się do krytycznego odczytania dzieł błogosławionego Papieża.
anonim2013.11.10 22:04
@2013, Słuszna uwaga, to literówka - 1981 rok, oczywiście. Powiedział Pan - "krytykom JPII". Kimże my jesteśmy, żeby krytykować Jana Pawła II, Pawła VI, Piusa XII czy Leona XIII? Czy Papieża Franciszka? Tak na marginesie: Biskup Williamson nie jest członkiem FSSPX, bo został z niego wyrzucony ale był i to przez wiele lat. A rewizjonistyczne poglądy nie urodziły się u niego z dnia na dzień. Warto wspomnieć, że usunięcie bpa Williamsona z Bractwa nastąpiło dopiero 24.X.2012 roku, a więc bardzo niedawno. A w kwestii naszego stosunku do ludzi innej wiary - czyż Nasz Pan zamyka drzwi Królestwa przed tymi, którzy Go nie poznali? Nie, zamyka je przed tymi, którzy Go świadomie i ze złej woli odrzucili. I o tym też mówili papieże, których raczył zacytować pan "enrque111". Dziwi mnie, że sympatycy Bractwa z jednej strony tak chętnie i prawie z pamięci cytują wypowiedzi Papieży z XVIII czy XIX wieku, a z drugiej strony zupełnie wyrywają ich słowa ze społeczno-historycznego kontekstu? Czyżby racji nie miał Julian Tuwim pisząc "patrząc, widzą wszystko osobno"? Drodzy Forumowicze - kiedy Żydzi uwierzą w Pana Jezusa? Czy wtedy, gdy będą ze strony nas, katolików czuli miłość i wsparcie w duchu soborowej deklaracji Nostra Aete? Czy wtedy, gdy będziemy ich nazywać "parszywymi Żydami, przeklętymi Bogobójcami, którzy będą się smażyć w piekle!"? Drodzy sympatycy Bractwa FSSPX - uwierzcie w Miłość! Nie jesteśmy wrogami Pana Jezusa, nie jesteśmy masonami, którzy chcą zniszczyć Kościół czy "rozmydlać" jego naukę, tradycję. Jesteśmy katolikami, którzy chcą pozostać wierni Papieżowi, Piotrowi naszych czasów! Jesteśmy katolikami, którzy pragną Boga. Bez niego niczym jesteśmy. Pan Jezus będzie nas sądził z wierności Jego Przykazaniom, a przede wszystkim z wierności Przykazaniu Miłości - Miłości, której On Sam jest źródłem.
anonim2013.11.10 22:30
Zapytałem, czy Julian Tuwim nie miał racji pisząc "patrząc widzą wszystko osobno"? Nie. Nie miał racji. Wy nie widzicie wszystkiego osobno. Wy nie wierzycie w naszą miłość do Boga. Ale proszę Was - uwierzcie. Nie ze względu na nas, ale ze względu na Naszego Pana. Ze względu na Naszego Pana i Jego Świętych!
anonim2013.11.11 14:01
@Tympanon25 "Biskup Williamson nie jest członkiem FSSPX, bo został z niego wyrzucony ale był i to przez wiele lat. A rewizjonistyczne poglądy nie urodziły się u niego z dnia na dzień. Warto wspomnieć, że usunięcie bpa Williamsona z Bractwa nastąpiło dopiero 24.X.2012 roku, a więc bardzo niedawno." A, co to ma za znaczenie kiedy nastąpiło usunięcie Williamsona ? Podałeś go za przykład rzekomego "nieposłuszeństwa naukom papieża" przez Bractwo, a tu okazuje się, że właśnie został z Bractwa usunięty :) Skoro jednak dalej brniesz w śmieszność, to podaj te "rewizjonistyczne poglądy", które były inspiracją dla Williamsona ? "A w kwestii naszego stosunku do ludzi innej wiary - czyż Nasz Pan zamyka drzwi Królestwa przed tymi, którzy Go nie poznali? Nie, zamyka je przed tymi, którzy Go świadomie i ze złej woli odrzucili. I o tym też mówili papieże, których raczył zacytować pan "enrque111". Dziwi mnie, że sympatycy Bractwa z jednej strony tak chętnie i prawie z pamięci cytują wypowiedzi Papieży z XVIII czy XIX wieku, a z drugiej strony zupełnie wyrywają ich słowa ze społeczno-historycznego kontekstu? Czyżby racji nie miał Julian Tuwim pisząc "patrząc, widzą wszystko osobno"? Te twoje wywody również nie są potwierdzeniem kłamliwego twierdzenia, że FSSPX "nie słucha nauk papieża". Kościół nigdy nie nauczał, że "Nasz Pan zamyka drzwi Królestwa przed tymi, którzy Go nie poznali" - wręcz przeciwnie. Nauczanie Kościoła (w tym również Bractwa) sprowadza się do tego, że człowiek, który nie z własnej winy, nie miał okazji poznać Chrystusa lecz starał się, jak mógł czynić rzeczy dobrze, może dzięki miłości Bożej dostąpić zbawienia. Które wypowiedzi papieży członkowie FSSPX "wyrywają ze społeczno-historycznego kontekstu" i jaki twoim zdaniem jest ten kontekst ? "Drodzy Forumowicze - kiedy Żydzi uwierzą w Pana Jezusa? Czy wtedy, gdy będą ze strony nas, katolików czuli miłość i wsparcie w duchu soborowej deklaracji Nostra Aete? Czy wtedy, gdy będziemy ich nazywać "parszywymi Żydami, przeklętymi Bogobójcami, którzy będą się smażyć w piekle!"? Kto i kiedy w ten sposób nazywał żydów, jak tu kłamliwie sugerujesz (że czynili to członkowie Kościoła) ??? "Drodzy sympatycy Bractwa FSSPX - uwierzcie w Miłość! Nie jesteśmy wrogami Pana Jezusa, nie jesteśmy masonami, którzy chcą zniszczyć Kościół czy "rozmydlać" jego naukę, tradycję. Jesteśmy katolikami, którzy chcą pozostać wierni Papieżowi, Piotrowi naszych czasów! Jesteśmy katolikami, którzy pragną Boga. Bez niego niczym jesteśmy." Nikt nie sugeruje, że wszyscy neokatolicy posoborowi są masonami, lecz, że błędne, zgubne, niekatolickie nauczanie, które po SVII zatriumfowało w Kościele jest wytworem myśli i ideologii wrogiej Kościołowi, niejednokrotnie inspirowanej przez błędnowierców, heretyków i masonów. "Pan Jezus będzie nas sądził z wierności Jego Przykazaniom, a przede wszystkim z wierności Przykazaniu Miłości - Miłości, której On Sam jest źródłem. " Jestem przekonany, że ty jak i zdecydowana większość posoborowców nie wie co owo przykazanie oznacza i błednie je interpretuje.