Rafał Ziemkiewicz: Opozycja idzie do wyborów z hasłem ,,narobimy bałaganu'' - zdjęcie
29.05.20, 09:25Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Rafał Ziemkiewicz: Opozycja idzie do wyborów z hasłem ,,narobimy bałaganu''

23

Pani Manowska jest sędzia i I Prezesem Sądu Najwyższego. Jeśli prezydentem zostanie ktoś z opozycji, to mamy kompletny rozpad państwa” – powiedział Rafał Ziemkiewicz.

W rozmowie na antenie „Telewizji Republika” dodał:

Miałby on powołać nowego sędziego Sądu Najwyższego, co skutkowałoby tym, że mielibyśmy dwóch prezesów. To samo z Trybunałem Konstytucyjnym. To jest jasne pójście do wyborów z hasłem ,<<narobimy bałaganu>>. Za opozycją przemawia zemsta”.

Jak stwierdził:

Nikt nie wie, o co chodzi z tym cyrkiem w Senacie”.

Dodał, że marszałek Grodzki „nie pogardziłby emeryturą” i mamy do czynienia z przypadkiem „miłości do samego siebie”. Zdaniem Ziemkiewicza ktoś wpuścił go w akcję, która jest tak naprawdę przeciwko Platformie, a Budka już nie panuje nad tą intrygą.

Jednocześnie podkreślił, że to, że czegoś nie ma w konstytucji nie oznacza, że jest to „niekonstytucyjne”. Dodał, że marszałek Senatu nie może zastąpić prezydenta jeśli nie może tego zrobić marszałek Sejmu.

dam/"Telewizja Republika",Fronda.pl

Komentarze (23):

Martyna2020.05.29 19:08
Kto był piewcą morza? - Józef Konrad Korzeniowski Kto był piewcą gór? - Kazimierz Przerwa -Tetmajer Kto był piewcą ZOMO? - Janusz Komuch - Przymanowski Kto jest piewcą PIS? - Rafałek Debilek - Ziemkiewicz
bogdanus2020.05.29 11:58
Opozycja działa na zwłokę, by Marszałek Sejmu przejęła tymczasowe obowiązki prezydenta. A następnie spowodowanie niedyspozycji Marszałka Sejmu i przejęcie obowiązków prezydenta przez Marszałka Senatu. By wprowadzić destrukcję rządu, Marszałek Senatu wprowadzi stan wyjątkowy. Nie wiadomo na jak długo i czy w tym czasie można przeprowadzić wybory zapewne tak, tylko kiedy. Ten zamysł mieści się w konstytucji, nie można do tego dopuścić, to są ludzie bezwzględni, pozbawieni honoru. Działajcie jak walec zgodnie z prawem, dbając o dobro narodu. jak można wyeliminować Marszałek Sejmu, by obowiązki mógł przejąć Marszałek Senatu. Przez doprowadzenie do choroby lub śmierci. Pamiętacie co mówił Komorowski, "Może Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni..." . Tak mówił o śmierci L. Kaczyńskiego. Ci ludzie w swoich strukturach mają bezwzględnych ubeków. ------ Art. 131. 3. Jeżeli Marszałek Sejmu nie może wykonywać obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej, obowiązki te przejmuje Marszałek Senatu. https://www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/prezydent-rp/
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.29 11:12
Sprzedajna ... nagle z endeka stał się neosanacyjnym kundlem....
Majka2020.05.29 10:36
Korona to początek. Niedługo nadejdzie nowy znak. Jarosław Kaczyński utraci zmysły przed pełnią księżyca. Bedzie to widać i nie będzie wątpliwości. On już nie wytrzymuje presji sytuacji (wybory, opozycja, USA też przycisną swoje kleszcze). W PiS zapanuje kompletny chaos. Nikomu nie będzie wypadało otwarcie żądać odejścia Kaczyńskiego, ale wszystkie frakcje w PiS będą się wzajemnie o to oskarżać. Oraz o rozbijanie obozu Zjednoczonej Prawicy. Sytuacje wykorzysta Marian Banaś, który przypuści atak na jedną z frakcji, tak tej która podniosła dłoń na jego krew. Ale nie tylko on. Wielu rzuci się na PiS i zaczną odnosić zwycięstwa bo obóz Zjednoczonej Prawicy utraci jedność i ideowość. Okno na zmiany tradycjonalistyczne w Polsce właśnie się zamyka. W pobliżu pełni księżyca się to zacznie dziać. Najpierw powoli, ale później wszystko bardzo przyspieszy.
T.2020.05.29 10:33
Czy fronda napisze coś o raporcie NIK o pracach badawczo rozwojowych w MON ? Siemoniak, Macierewicz, Błaszczak? Piękną laurkę im wystawił. PIS PO jedno zło.
Precz z kaczorem dyktatorem2020.05.29 10:23
Nie będzie dwóch prezesów SN i TK ponieważ nielegalni prezesi będą mogli zostać wyprowadzeni przez policje
Precz z kaczorem dyktatorem2020.05.29 10:19
Senat uratował rząd przed kompromitacją międzynarodową wybory byłyby nie legalne, prezydent nie miał by żadnego zdania na arenie międzynarodowej, karty wyborcze walały się po ulicach, można je było wydrukować w internecie a głosować można by było za kogo się chce znając tylko pessel
Hipokryzja frondy2020.05.29 10:07
W czasie pandemii, ślepe dążenie do wyborów- można powiedzieć, że nie licząć się ze zdrowiem polaków. Ogólna panika, Dvpa tańczy na Tik Toku- żenada, cenzura trójki, TVP1 i jego poziom, nie stosowanie sie do zaleceń ministra zdrowia, przez kaczyńskiego, morawieckiego, sasina, przekazanie 2 mld zamiast na szpitale to na tvp1 w przeddzień pandemii, Lichowska pokazuje środkowy palec wszystkim polakom, TVP1 staje się narzędziem propagandy, Dvpa jeździ po polsce z kampanią w czasie, kiedy inni kandydaci sa uwięzieni. Wydrukowaie kart wyborczych za 7 mln, które mozna wyrzucić do kosza, karty do głosowań walały się po ulicach miast, RZĄD SAM ROBI WSZYSTKO, ŻEBY SIE SKOMPROMITOWAĆ Dość prezydenta marionetki, sterowanego, przez opętanego starca, owładniętego szlaeństwem.
Hipokryzja frondy2020.05.29 10:10
O jeżdzeniu na cmentarz i paradowaniu pod pomnikiem to chyba nie muszę przypominać. Rowerzyści, przechodnie, osoby, które byłyby po za swoim domem dostawały mandaty po 10 i 30 tysięcy złotych, kiedy przeciętny polak zarabia 2500 złotych. SKANDAL
ak2020.05.29 10:00
I właśnie dlatego mota się w rozporządzeniach ograniczając ilość uczestników zgromadzeń i nie dopuszczając do zgromadzeń spontanicznych. Kozaki.
Hipokryzja frondy2020.05.29 9:57
Ja ide na wybory z hasłem- dość krętactwa, kombinowania, oszukiwania, przekładania urzędu nad dobro rodaków, dość nierównośći, szczucia polaków, polaryzowania ich, robienia wszystkiego dla władzy. Dlatego głosuje na Trzaskowskiego.
nipto2020.05.29 10:12
He, he, he... A Trzaskowski przygotowuje polskie odłamy Action direct i Rote Armee Fraktion (RAF). No, te lata 70-te i wybuch dziś, wybuch jutro. Co prawda teraz Niemcy już takich wynalazków nie potrzebują bo sobie sprowadziły "biednych murzynków", ale totalniactwo product of Germany chlubnie podtrzymuje niemieckie tradycje. I biorąc pod uwagę źródła finansowania owych organizacji, zapewne przy - niekoniecznie tylko - milczącej aprobacie towarzyszy radzieckich. Nie wiem czy w związku z tym będzie spokojnie, ale na pewno interesująco. Platforma potrafi.
nipto2020.05.29 10:13
Ps. A Konfa zdecydowanie deklaruje POparcie dla towarzyszy niemieckich.
Antymatoł2020.05.29 12:34
Nie chcę cię martwić ale u Czaskoskiego tylko 2 z 77 obietnic zostały zrealizowane. Jeśli chodzi o pozostałe to on sam się śmieje jak ktoś o nie pyta....
Piotr Nowak2020.05.29 9:44
A rząd z hasłem "niezły zrobiliśmy burdel".
sprzątaczka2020.05.29 9:42
Nie ma lepszej partii od PO w robieniu bałaganu.
Observer2020.05.29 9:42
Niestety taki mamy układ, że dojście do władzy Hołowni a już z pewnością Tuska (przez Trzaskowskiego) oznacza dla nas ogromne zamieszanie i rozpad państwa. Ale chyba zawsze Tuskowi o to chodziło.
Maciej Łagodny.2020.05.29 9:42
Wprowadzić Stan Wyjątkowy ( 90+ 60 =150 dni).W tym Czasie DELEGALIZACJA Partii Opozycji .Po zakończeniu Stanu Wyjątkowego PRZEDTERMINOWE Wybory Prezydencko--Parlamentarne. Gdyby UE próbowała mieszać ,pchać Brudne paluchy ,w polskie Sprawy.ZAWIESIĆ Członkostwo w TS.UE ( członkostwo DOBROWOLNE). Wplata do wspólnego kosza JEDEN ZŁOTY ( nie jesteśmy w Euro).
ak2020.05.29 10:03
Zaraz zaraz, to po co w tej sytuacji wybory ? Kto i kogo ma wybierać ? Pomysł żywcem z Orwella. Nie na darmo mówią, że miłośnicy pisu to osoby z IQ mniej niż 69.
Zosia2020.05.29 9:40
Na to wygląda. Chociaż trudno dociec o co im chodzi, na czym najbardziej zależy bo z wczorajszych wypowiedzi wynika, że Trzaskowski w pierwszej kolejności chce zrujnować całą Polską gospodarkę.
Nie bądź obojętny2020.05.29 9:38
Więc to Trzaskowski jest tą szkapa na której Tusk chce wrócić do kasy polskiego SKarbu Państwa?
anonim2020.05.29 10:04
Trzaskowski już przygotowuje bojówki w ramach produkcji kadr polskiej odmiany Frakcji Czerwonej Armii, dokładnie Akcji Bezpośredniej (Action directe), ale na jedno wychodzi. Ciekawe jednak czy najtwardsze jądro elektoratu POKO to zniesie? Bo co innego "nie lubimy PiS-u" a co innego kiedy na ulicach miast zaczną się zadymy i zaczną wybuchać ładunki wybuchowe. I jeszcze hasło, że "własność prywatna jest kradzieżą". Zupełnie jak u Bergoglio, który ze dwa lata temu w Domu Św. Marty powiedział, że "nie dzielenie się swoją własnością to kradzież"... Zatem może się okazać, że przedsiębiorcy nawet najbardziej liberalni mogą wypiąć się na Trzaskowskiego bo kłótnia kłótnią, ale biznes lubi jak mu nie nie wylatuje w powietrze.
anonim2020.05.29 10:06
Errata: ...biznes lubi jak mu nic nie wylatuje w powietrze.