Radomskie władze z PO promują prace człowieka, który szkalował powstańców warszawskich i AK - zdjęcie
21.06.21, 09:23Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Radomskie władze z PO promują prace człowieka, który szkalował powstańców warszawskich i AK

21

Prezydentem Radomia jest polityk z Platformy Obywatelskiej. Rządząca Radomiem PO postanowiła ''uczcić'' rocznice antykomunistycznych wystąpień robotniczych z czerwca 1976 roku eksponując wystawę artysty, który szkalował polskich patriotów pamiętających o powstańcach warszawskich i Armii Krajowej, pomawiając ich o trywializacje symboli i jak można odnieść wrażenie gloryfikację cierpień warszawiaków.

 

Jest to kolejny przykład na to, że środowiska patriotyczne muszą stworzyć swoje struktury terenowe, by skutecznie wyzwolić polskie samorządy od władzy polityków, których patriotyczna narracja jest obca. Jest też to kolejny dowód na to, jak politycy lewicy (w tym i pseudo liberałów oraz krypto socjalistów) marnują pieniądze podatników na sztukę nowoczesną będąca instrumentem lewicowej propagandy, gdy pieniądze te powinny zostawać w kieszeniach podatników lub być wydawane na realne potrzeby (wodociągi, kanalizacje, drogi, ośrodki zdrowia, szkoły, odnawialne źródła energii czy oczyszczalnie ścieków).

 

Jak można się dowiedzieć z portalu „Gazety Wyborczej” (Wyborcza.pl) z artykułu „Dyskusja kontra święty oburz” autorstwa Katarzyny Ludwińskiej władze Radomia, z okazji rocznicy antykomunistycznych wystąpień robotniczych czerwca 76, zorganizowały na placu Corazziego plenerową ekspozycję plakatów Szymona Szymankiewicza, przeciwko której protestuje radomska Młodzież Wszechpolska. Jeden z plakatów artysty promowanego przez władze Radomia z PO przedstawia symbol Polski walczącej narysowany czcionką Mc'Donalds, inne zawierają symbol błyskawicy niezwykle podobny do symbolu sieg runu używanego przez nazistowskie brunatne koszule (SA) i Brytyjską Unie Faszystów i Nazistów.

 

Jestem zwolennikiem wolności słowa. Uważam, że artyści mają (za prywatne, a nie publiczne środki) prawo tworzyć kontrowersyjną sztukę. Jednak politycy nie mają prawa marnować pieniędzy podatników (które powinny zostawać w kieszeniach podatników lub być wydawane na wodociągi czy kanalizację) na sztukę nowoczesną, w tym i tą będąca wyrazem nienawiści do polskich patriotów.

 

Skandalem jest nie tylko treść plakatów Szymona Szymankiewicza, ale w ogóle fakt, że artysta szkalujący polskich patriotów pamiętających o Armii Krajowej i powstańcach warszawskich jest wystawiany za publiczne pieniądze (i jak można się domyślać, zarabia na tej wystawie – do jego kieszeni zapewne trafiają pieniądze radomskich podatników).

 

Jak można się dowiedzieć z artykułu na stronie internetowej „Gazety Wyborczej” „rok temu Szymankiewicz prezentował plakat” na FB dziś wystawiany w Radomiu za pieniądze podatników. Prezentowany „na swoim profilu na Facebooku” plakat podpisał "Powstanie Warszawskie to 200 tys. ofiar i doszczętnie zniszczone miasto przez tych, którzy chcieli narodu bez Żydów, Romów czy gejów i lesbijek. To złe decyzje polityków i wojskowych, za które cierpieniem i życiem zapłacili walczący i ludność cywilna. To groza i przestroga, by historia się nie powtórzyła. Nie trywializujmy jej plastikowymi gadżetami, "patriotycznymi" koszulkami, ubrankami dla psa, skarpetami i kołdrami, czy opaską z kotwicą na ramionach warszawskich kelnerów".

 

Szokujące jest nie tylko to, że władze Radomia marnują pieniądze podatników na sztukę nowoczesną, że marnują ją na sztukę będącą instrumentem lewicowej propagandy, ale także, to, że na sztukę będącą wyrazem pogardy dla patriotyzmu – patriotyzmu wyrażającego się w pamięci o Armii Krajowej i powstańcach warszawskich, które dziś przyjmują formy adekwatne do współczesnej popkultury – komiksów, muzyki RAP, koszulek z napisami czy przypinek. Nie da się ukryć, że lewica wroga polskiemu patriotyzmowi jest wściekła, że popkultura zamiast być w 100% internacjonalistyczna, wroga patriotyzmowi, bywa z inicjatywy samych młodych ludzi (a nie władz) patriotyczna, zakorzeniona i katolicka.

Jan Bodakowski

Komentarze (21):

Skrzypek na dachu2021.06.22 19:46
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo to nie jest sztuka tylko nudny skrajnie paskudny obrzydliwy lewicowy agitprop bezboznych globalistow sorosowskich banksterow miedzynarodowych .
basia2021.06.21 17:27
Widzę, że komentujący popierają tego typu wystawy, które nie szanują symboli, tradycji. Zresztą bardzo dużo jest na tym portalu komentarzy antypolskich i antykatolickich. Można pomyśleć, dobrze, że czytają. Ale to smutne, że tyle jest osób nietolerancyjnych. Dla mnie jak kogoś tak się nienawidzi, bo tu z nienawiścią piszą o kościele, w tym przypadku o młodzieży wszechpolskiej , to jak nic jest się nietolerancyjnym. Ci z lewej strony to w ogóle najlepsi nauczyciele nietolerancji. Wbrew temu co mówią. Wystawa naprawdę jest beznadziejna!!! A to błyskawica, a to wieszak, no i ten znak Polski Walczącej - koszmar. Po prostu czysta prowokacja.
Portofino2021.06.21 13:22
Też mi sensacja. Gdyby nie szkalował, to by go nie promowali.
Kaczka basta!2021.06.21 12:43
Jeśli ktoś profanuje pamięć powstańców warszawskich, to raczej ci kolesie w koszulkach Polski Walczącej, którzy bardziej pasowaliby do walczących po drugiej niż powstańcy strony barykady.
Skrzypek na dachu2021.06.22 19:49
Udajesz sam na siebie wyrok polskojezyczny zdrajco .
poznasz Bodakowskiego po nagłówku jego2021.06.21 11:52
Na kiedy Janku wyznaczyli Ci kolejny termin w pośredniaku? Pilnuj żeby nie przegapić!
Polak2021.06.21 11:49
Już samo to że młodzież antypolska protestuje jest dla każdego Polaka doskonałym powodem by poprzeć tę wystawę.
Skrzypek na dachu2021.06.22 19:53
Chyba przesadzasz ze jestes Polakiem , pewniej polskojezyczny zdrajca .
sołtys2021.06.21 10:54
Jaki Bóg taka sztuka
Tomek2021.06.21 10:53
Żydobolszewia i chamokomuna wrecz sie pławi w sztuce obcuje od rana do wieczora łaknie jak kania dzdzu. Buhaha buhaha buhaha
Olej2021.06.21 10:43
Jak jest chleb to gówniarzeria potrzebuje igrzysk. Zatem dostaje tę igrzyskową truciznę podtykana im przez czerwonych szarlatanów, którym gruba kreska pozwoliła przetrwać. Nieraz żal, że doszło za szybko do zmiany władzy w Polsce. Trzeba było tę gówniarzerię doprowadzić do dna, dać jej odczuć czym jest walka o chleb i wolność. Czytam o jakiejś młodzieży wszech i wobec, która gdyby buła wszech to odpowiednie by było i wobec. I nie było by tematu ,,artysty'' a i na regionalnych stołkach zaczęli by trząść d.........i, że można dostać w ryj nie wiadomo od kogo i skąd. Taki przedwojenny ryt Młodzieży Wszechpolskiej, która oprócz gardeł miała też i pięści.
Anonim2021.06.21 10:32
Wolność słowa dotyczy tylko prawiczków. Innych nie.😁😁😁
Anonim2021.06.21 10:23
Uwielbiam takie bodakowskie pier*olenie. Jak stawiają dwudziesty pomnik Wojtyły albo łuk tryumfalny (jest czym się chwalić, nie ma co), to wtedy jest to ważna, żywotna potrzeba narodu. Jak ktoś chce postawić nowoczesną rzeźbę, a już nie daj bobrze autor jest na czarnej liście prawactwa, wtedy zaczyna się jojczenie o wodociągach czy kanalizacji.
AAAtomek2021.06.21 10:06
A czy można być prokuratorem w stanie wojennym i być w PiS?
Janusz Pawlacz 2.1372021.06.21 10:07
A można jak najbardziej. Jeszcze jak.
rychu2021.06.21 9:50
Szymon Szymankiewicz to jak Josek Szmul to jak Sutryk Fijołek Majchrowski Trzasnięty Diduszko a za nimi ida Rotenberg zyd Frelic Zamenhoff Jamrejczyk i reszta tzw zydoskich artystow
Gość2021.06.21 9:33
Bodakowski jak zawsze 10/10 z ekwilibrystyki za piękne fikołki. Sztuka nowoczesna to marnotrawienie pieniędzy, no ale tylko wtedy, gdy nie zgadzamy się z twórcą.
Anonim2021.06.21 9:31
"Jednak politycy nie mają prawa marnować pieniędzy podatników (które powinny zostawać w kieszeniach podatników lub być wydawane na wodociągi czy kanalizację)" Setki pomników JPII na każdym skwerku czy placyku zdają się temu przeczyć.
AAAtomek2021.06.21 10:06
Bodakowski sam się zaorał, jak codzień.
Tomek2021.06.21 10:44
Lepiej dac na setki kirkutow synagog tablic pamiatkowych filmow Ida Pokłosie itd itp
Anonim2021.06.21 10:56
Co?