Pyton tygrysi albinos w polskim lesie! - zdjęcie
16.05.15, 17:28pyton (fot. printscreen_strazmiejska.waw.pl)

Pyton tygrysi albinos w polskim lesie!

3

W lesie koło miejscowości Ossów mieszkaniec spacerujący z psem znalazł pytona tygrysiego albinosa. 3 metrowego gada odłowił szef Patrolu Ekologicznego Straży Miejskiej m.st. Warszawy i przewiózł do stołecznego ogrodu zoologicznego

 To pies, którym do lasu wyszedł na spacer mieszkający w pobliżu mieszkaniec wyczuł pytona. Dusiciel leżał w stercie liści niedaleko oczyszczalni ścieków. Mężczyzna powiadomił komendę policji. Na miejsce wysłano strażników miejskich z Wołomina, którzy zabezpieczyli miejsce, gdzie znajdował się zwinięty wąż. Następnie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wołominie poprosiło o interwencję Patrol Ekologiczny stołecznej straży miejskiej. Na miejsce pojechał Piotr Mostowski, kierownik referatu Ekologicznego.

- Wąż leżał zwinięty w stercie liści. Był ranny w głowę. Po odłowieniu okazało się, że miał 3 metry długości i ważył około 20 kilogramów. – mówi Piotr Mostowski.

To się nazywają „dary lasu”.

Tag/strazmiejska.waw.pl

 

Komentarze (3):

anonim2015.05.16 19:18
Coś mi się zdaje, że ten wąż wypadł komuś z kieszeni. :) Patrząc na rozmiary węża wygląda mi na "finansistę". :))) A tak na poważnie, trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym wynosząc takie zwierze do lasu. Zresztą samo trzymanie takiego zwierzęcia w domu do mądrych zachowań nie należy.
anonim2015.05.16 21:11
Szkoda, że to nie ja na takiego trafiłam - zabrałabym te śliczności do domu. :)
anonim2015.05.17 10:51
Jako dumny właściciel pytona królewskiego i miłośnik gadów, potępiam po tysiąckroć. W naszym klimacie, nawet przy takiej pogodzie, pyton nie ma szans na przeżycie. Dobrze, że ktoś znalazł go odpowiednio szybko. Niewyobrażalne okrucieństwo i nieodpowiedzialność ze strony byłego właściciela.