PSL: Nie pójdziemy do wyborów z Koalicją Obywatelską - zdjęcie
03.08.20, 09:12Fot. screenshot - YouTube (Tomasz Lis)

PSL: Nie pójdziemy do wyborów z Koalicją Obywatelską

11

Do wyborów parlamentarnych pozostało jeszcze 3 lata, ale w środowiskach opozycji już mówi się o planach zjednoczenia i wspólnego marszu przeciwko PiS. O wspólnych listach opozycji mówi Rafał Trzaskowski, jednak PSL studzi jego zapały. Teofil Bartoszewski zapewnia, że w takim pomyśle Ludowcy nie wezmą udziału.

Jak wyjaśniał polityk w „Sygnałach Dnia”, taki wariant opozycja już przerabiała w wyborach do Europarlamentu i pomysł skończył się porażką:

- „Był wtedy pomysł, że jak się wszyscy połączymy na opozycji, będziemy w stanie wygrać wybory, i to znacznie. Takie były też sondaże” – przypomina.

- „Skończyło się na tym, że część wyborców była tak oburzona tym, co się działo na paradach równości i innych takich marszach (z desakracją symboli religijnych), że to uderzyło w samą istotę poczucia polskości, chrześcijaństwa, i ludzie z oburzeniem poszli głosować” – dodaje.

Bartoszewski sprzeciwia się budowanej przez Platformę Obywatelską narracji, jakoby była jedna słuszna partia opozycyjna i wszyscy inni muszą się do niej przyłączyć przeciw PiS. Zapewnia, że PSL nie podporządkuje się Platformie Obywatelskiej, która „nie wiadomo, w jaką stronę idzie”.

kak/niezależna.pl

Komentarze (11):

prawy2020.08.4 6:16
nie raz obiecaliście i nic to nie znaczy ,psl zrobiło się jak cała zjed.partia opozycji lewackie,NIE ZALEŻY WAM NA POLSCE TYLKO UTRACIE SWOICH STOŁKÓW I MOWICIE CO INNEGO A ROBICIE CO INNEGO ,na czele z waszymi europosłami ,POczynach POznajemy.POLACY to madzry NARÓD NIE DADZĄ SIĘ NABRAĆ NA " PIĘKNE"słowa i hasła!!!!TO DOBRE DLA DURNIÓW
Zofia2020.08.4 3:33
Zrobi to co zrobilby tatunio, czyli wszystko aby odwalic pis od wladzy.
Zofia2020.08.4 3:31
Pojdziecie, pojdziecie
Glaudiusman2020.08.3 20:36
Pójdziecie, pójdziecie z jawnymi zdrajcami, bo wam koryto z paszą nigdy nie śmierdzi
Roman2020.08.3 13:36
Wydaje sie , ze w nastepnuch wyborach PSL pojdzie razem z SLD . Pan Czarzasty potrafil namowic PO -Schetyne na spolkowanie w wyborach do PE i bardzo dobrze na tym wyszedl,to nastepnie namowi Kosiniaka na spolkowanie.
eku2020.08.3 12:30
To z kim teraz pójdziecie, sprzedawczyki?
Portofino2020.08.3 12:09
ZSL najlepiej wypadał w wyborach jako przybudówka PZPR
Pat2020.08.3 9:50
Berlin przyśle rozkaz i Bartoszewski podkuli ogonek i pójdzie tam gdzie każą
harry2020.08.3 9:45
He, he, he, czy pójdziecie, panie Bartoszewski, z PO i pozostałym lewactwem do wyborów, czy nie pójdziecie, to już wszyscy jesteście pozamiatani. Po pierwsze, wybory za ponad trzy lata i do tego czasu, czego wam życzymy, poprzegryzacie sobie gardła. Po drugie, gdyby wybory były dziś, to ten świr z barierki balkonu drapiący się po śmierdzących torbach podczas przemarszu dorosłych z dziećmi w Marszu Powstania Warszawskiego skrócił was o dobre kilka procent. A takich śmieci na barierkach do chwili wyborów w 2023 roku będzie jeszcze bardzo dużo. I po trzecie: Polska to nie ogłupiały tęczowym lewackim totalitaryzmem Zachód Europy. Ten obłąkany Zachód nie ma za sobą doświadczenia obu totalitaryzmów XX wieku jak sowiecki komunizm i niemiecki hitleryzm. A państwa wschodu Europy takie doświadczenia mają, największym zaś z tych państw jest Polska. I dlatego tu w ogóle nie ma szans wulgarne i nachalne tęczowe lewactwo. Dla Polaków to kolejna zaraza totalitarna. Po polskiej ulicy już widać, że milcząca dotąd większość zaczyna okazywać siłę i nawet całe dywizje świrów drapiących się po śmierdzących torbach na balkonowych barierkach nie są w stanie tu cokolwiek zmienić. Z wyjątkiem jednego, kolejne akty wulgarnych bluźnierstw i obrazy uczuć patriotycznych i religijnych otrzymają w końcu stosowną odprawę. I widać, że ten punkt już niebawem, skoro nawet dotąd lewicowi i lewaccy pismacy usiłują tęczowe hordy dyscyplinować. Za późno !
Mirek2020.08.3 9:32
Najgłupiej PSL zachowało się w wyborach prezydenckich . Kosiniak zrobił z siebie wała jak Polska cała . Gdyby wybory odbyły się 10 maja to Kosiniak wszedłby do II tury a tak uzyskał cos 2,5% głosów .
jula2020.08.3 9:17
W ogóle pójdziecie do wyborów pod szyldem PSL?