Przyspieszone wybory? Michał Dworczyk: Nie można tego wykluczyć - zdjęcie
06.05.20, 09:55Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Przyspieszone wybory? Michał Dworczyk: Nie można tego wykluczyć

27

Wczoraj wieczorem Senat odrzucił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Oznacza to, że trafi ona z powrotem do Sejmu. Tu sytuacja wciąż jest niepewna i jak przyznaje Michał Dworczyk – nie można wykluczyć żadnych scenariuszy, nawet przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

W rozmowie na antenie radiowej „Trójki” szef KPRM stwierdził, że ma nadzieję na to, iż znajdzie się odpowiednia liczba posłów „nastawionych propaństwowo”, którzy będą chcieli poprzeć ustawę o głosowaniu korespondencyjnym. Jeśli jednak stanie się inaczej:

Wtedy rzeczywiście możemy mieć do czynienia z bardzo poważną i trudną sytuacją polityczną, można wręcz powiedzieć - poważnym kryzysem politycznym. Wtedy żadnych scenariuszy nie można wykluczyć”.

Dworczyk w rozmowie przyznał, że wykluczyć nie można żadnego ze scenariuszy, włącznie z przyspieszonymi wyborami. Zauważył też:

Może, bo takie głosy pojawiają się w kuluarach, jest już jakaś umowa, dzięki której niektórzy parlamentarzyści Porozumienia liczą, że znajdą się w nowej większości, która będzie próbowała stworzyć rząd”.

Podkreślił też, że odrzucenie ustawy przez Sejm może doprowadzić do poważnego kryzysu politycznego, którego Polska nie potrzebuje w tej chwili.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (27):

Jan Radziszewski 2020.05.6 22:35
Pan " Pokój wam, Pokój wam nie bójcie się. Jak Ja Zmartwychwstałem tak i wy zmartwychwstaniecie, ci którzy zasnęli w Panu , to jest we Mnie. Teraz jest wielka walka, ostatni bój na ziemi i niebie w przestworzach i Bóg w Trójcy Jedyny posłał swoich Aniołów pod wodzą św. Michała Archanioła księcia wojsk niebieskich, by opieczętowali swoje sługi wierne. Antychryst Mój przeciwnik oznaczył już swoich sługusów, pachołków, którzy dla mamony zdradzili, jak Judasz Mistrza, wątpiąc w potęgę Boga Najwyższego Miłosierdzie Syna Człowieczego, nieposłuszni pouczeniom Ducha Świętego. Więc sąd musi się dokonać, to jest ten czas. Tak, wielka nierządnica jak powiedziałem przez proroka Cypriana Polaka rozpuściła swoje korzenie, żądna krwi niewinnie mordowanych dzieci i męczenników tych czasów, którzy z miłości do Mnie Swojego Króla Pana – Oblubieńca godni są oddać życie, niejednokrotnie w torturach, poniewierani jak św. Paweł, który bieg ukończył w dobrych zawodach wystąpił, wiarę ustrzegł i otrzymał wieniec chwały. Pytam, ile jest dusz w Polsce, uczniów Moich, by w takich zawodach wystąpić, ilu jeszcze godnych kapłanów mądrych, którzy widzą to co dzieje się w Kościele świętym, który idzie na zatracenie? I nic już tej kary Boga Ojca Przedwiecznego nie powstrzyma. Ratować trzeba jeszcze jednostki, módlcie się za swoich pasterzy, bo nie wszyscy zachowają swoje dusze. Nie rozpoznali pasterze czasu łaski Nawiedzenia, nie służą już dla Boga w Trójcy Jedynego, ale dla świata, jak by się nie nazywali, jaki tytuł by mieli. Ich milczenie, złe decyzji wydane wg nie Ducha Świętego pouczeń, wołają o pomstę do nieba. I ta klątwa jest ważna dana przez wybranego syna mojego proroka Cypriana Polaka
teofil 2020.05.6 17:25
Czyli właściwie nie pozostaje nic innego jak przedterminowe wybory w sierpniu lub wrześniu. A wtedy, biorąc pod uwagę sytuacje gospodarczą w południowej europie i perspektywy ekonomiczne Polski na tle innych państw, PiS będzie miał większość konstytucyjną
anonim2020.05.6 15:25
Racja Dworczyk, sam mówiłeś, że koryto najważniejsze bo inaczej pójdziecie siedzieć...
Walter2020.05.6 14:07
Panie Stanisławie Karczewski w PiS-ie trudno znaleźć takich polityków, co nie kłamią. Przeczytałem pański wierszyk i pomyślałem, że napisał Pan go o sobie. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i poparcie dla Andrzeja Dudy i PiS-u będzie spadało. Dlatego spieszycie się z wyborami prezydenckimi i nie chcecie wprowadzić stanu klęski żywiołowej. Jarosław Kaczyński chce zmusić Polaków do głosowania w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Mamy stan klęski żywiołowej de facto, ale nie mamy stanu klęski żywiołowej de iure. Mamy quasi-prezydenta Andrzeja Dudę, który wielokrotnie złamał konstytucję zgodnie ze wskazówkami Prezesa PiS-u. Przegrana Andrzeja Dudy oznaczałaby zakończenie władzy absolutnej Jarosława Kaczyńskiego. Powierzenie przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych Jackowi Sasinowi spowodowałoby możliwość masowego ich fałszowania. Ponadto wybory takie nie byłyby zgodne z konstytucją, gdyż nie byłyby tajne, powszechne, równe, uczciwe. Politycy z PiS-u chcą przekupić posłów z "Porozumienia" i innych partii, aby zagłosowali zgodnie z życzeniem Jarosława Kaczyńskiego, który nie mógłby pogodzić się z utratą władzy absolutnej. Mam nadzieję, że posłowie z tych partii dla dobra kraju nie dadzą się przekupić i zagłosują przeciwko wyborom korespondencyjnym w mającym się odbyć maju. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 i jest niesamodzielny, dlatego nie powinien być Prezydentem Polski przez następne pięć lat. Dla dobra Polski PiS powinien przegrać wszystkie wybory.
ja22020.05.6 13:40
Nie ma innego wyjścia: wobec zdrady Gowina jedynym wyjściem są przyśpieszone wybory parlamentarne
KOCHAM POLSKE MOJA OJCZYZNE GLOSUJE NA PIS2020.05.6 13:46
po nowych wyborach z targowiczy zostana tylko koszerne strzepy
ktoś tam2020.05.6 17:12
...pod budką z piwem.
ladychapel2020.05.6 12:28
Kto zapłaci za druk kart do głosowania?
JUDASZOWOZYDOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.05.6 13:44
ZAPYTAJ ICEK SWOICH W IZRAELU BO TAM CO ROK TO WYBORY.
katecheta2020.05.6 15:19
Odpowiem Ci dziecko: Zapłaci ten, który płaci za amunicję niewystrzelaną i sprzęt wojskowy nie zużyty na wojnie. Ten, który płaci za gaśnice przeciwpożarowe nie zużyte itp itd. Dobrze, ze pytasz. w ten sposób się uczysz. (A do której klasy chodzisz?)
katolicka kretynizacja polski2020.05.6 10:26
Winę za cały chaos ponosi rząd! Bo jeżeli wprowadza się do porządku obrad sejmu tak ważną ustawę bez konsultacji i wciągu 4 godzin przechodzi bez poprawek przez sejm to świadczy o ignorancji dla posłów opozycji i społeczeństwa. Dodatkowo miesiąc przed wyborami zmienia się regulamin wyborczy i odsuwa PKW od organizacji wyborów. Senat przeprowadził konsultacje ze specjalistami od prawa konstytucyjnego i czynnikami społecznymi i na tej podstawie podjęło taką decyzję czyli odrzucenie ustawy ws. głosowania korespondencyjnego, senat pokazał pełen profesjonalizm a nie to co w sejmie, widzimisię Kaczyńskiego tylko dlatego że ma za sobą partyjną większość!
hueue2020.05.6 10:29
Doprawdy moze czas porzucic model, ze to co powie kosciol i prezes to swiete. Oni tez moga sie mylic, i moga dzialac na szkode panstwa. Mamy straszne zamieszanie w kraju. Juz nikt nie wie, kto ma jakie kompetencje.
Arturo2020.05.6 16:19
kretynie
JUDASZOWOZYDOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.05.6 13:43
TO SMIESZNE SENAT GRODZKIEGO KOPERTY I SPECJALISCI KOSZERNI TO PRZECIEZ WROGOWIE POLSKI I POLAKOW.
hueue2020.05.6 10:19
Jezeli wybory pocztowe sie nie odbeda, to czy zostana postawione zarzuty prokuratorskie za ich organizowanie bez ustawy i wydanie na to pieniedzy budzetowych?
Dam2020.05.6 10:23
Oczywiście, wniosek do prokuratury osobiście rozpatrzy pan poseł/prokurator generalny Ziobro i nic nikomu się nie stanie. W końcu to tylko nasze pieniądze.
hueue2020.05.6 10:26
Najwazniejsze, ze to niezalezny prokurator. Oh wait ...
duchowny2020.05.6 10:18
To jedyne rozwiązanie. Inaczej będzie szamotanina z Senatem i sabotażystami w sejmie.
hueue2020.05.6 10:22
Dokladnie, nie moze byc tak ze PIS bez ustawy przeprowadza wybory i wydaje na to miliony. Do tego zmienia prawo wyborcze na pol roku przed wyborami, co tez jest niezgodne z prawem. Wszelkie zmiany pisane sa na kolanie, a pretensje maja do Senatu, ktory dziala zgodzinie z prawem i spokojnie proceduje wszystkie za i przeciw. Juz czas skonczyc ten sabotaz kasty rzadzacej na panstwo prawa.
ktoś tam2020.05.6 17:11
Taaa... raczej państwo p. Gersdorf i towarzyszy...
JUDASZOWOZYDOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.05.6 13:41
PRZED WYBORAMI NALEZY ROZWIAZAC SENAT BO TO HAMULEC TARGOWICKI WSPOMAGANY PRZEZ BYLYCH ZABORCOW.
stumilowy las2020.05.6 20:26
Misiu, Ty to sobie lepiej znajdź jakieś inne hobby niż polityka. Coś spokojniejszego. Może wędkowanie lub szydełkowanie. Bo w myślenie to Ci nie wychodzi.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.6 10:13
PiS tak bardzo, nie potrafi rządzić, że nawet wyborów prezydenckich nie potrafi zorganizować, a teraz chce zdestabilizować Polskę w trakcie pandemii i organizować wybory parlamentarne. Gdzie jest koniec tego szaleństwa???
JUDASZOWOZYDOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.05.6 13:39
SZALENSTWO ICEK TO JEST GLUPOTA CALEJ TARGOWICY
tolerancja2020.05.6 20:21
Ty obleśny antysemito. Kompleksy i brak perspektyw, hm?
Kaziuk_Konopielka2020.05.6 16:22
płatny platformerski kundlu szczekaj nadal nikt się tobą nie przejmuje ty bawisz tu ludzi szmaciarzu
Ksiądz2020.05.6 20:24
Kundlu? Szmaciarzu? Ludzie, czy Wy tu wszyscy jakoś dramatycznie niedowartościowani jesteście, że taki jad idiotyczny się z Was ulewa?