Przepowiednia Licheńska. Jeśli naród polski się poprawi... - zdjęcie
25.11.20, 10:05Fot. User:Piotrus via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Przepowiednia Licheńska. Jeśli naród polski się poprawi...

38

Jeśli naród polski poprawi się, będzie pocieszony, ocalony, wywyższony, za przykład dawany innym narodom. Szatan będzie z nim walczył na wszelki sposób, aby nie dopuścić do jego odrodzenia, ale ostateczne zwycięstwo będzie ze Mną. Nie dajcie się uwieść piekielnemu smokowi, ale dochowajcie wierności Bogu, ja was swym płaszczem okryję od śmiertelnych nieszczęść…

Przepowiednia Licheńska:

Wszystkie teksty pochodzą z książeczki autorstwa kustosza Sanktuarium ks. Eugeniusza Makulskiego Prawdziwa historia objawień w Licheniu:

Najbardziej podstępne zamiary ciemiężycieli rozbiją się o wasze matki. One dadzą narodowi liczne i bohaterskie dzieci. Te dzieci, w czasie powszechnej pożogi świata, wywalczą wolną ojczyznę. Szatan będzie siał niezgodę pośród braci. Nie zagoją się jeszcze wszystkie rany i nie dorośnie jedno pokolenie, a ziemia, powietrze i morza obleją się krwią tak obfitą, jakiej dotąd nie było. Ta ziemia będzie przesiąknięta łzami męczenników świętej sprawy.

W sercu kraju młodzież legnie na ofiarnym stosie. Niewinne dzieci poginą od miecza. Ci nowi, a nieprzeliczeni męczennicy będą za wami błagać przed tronem sprawiedliwości Boga, gdy będzie bój ostateczny o duszę całego narodu, gdy będzie sąd nad wami. W ogniu długich doświadczeń oczyści się wiara, nie zgaśnie nadzieja, nie ustanie miłość. Będę chodziła między wami, będę was bronić, będę wam pomagać, przez was pomogę światu. Ku zdumieniu wszystkich narodów świata – z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy poruszą się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat.

To będzie znak największy dany narodowi, na opamiętanie i ku pokrzepieniu. On was zjednoczy. Wtedy na ten kraj udręczony i upokorzony spłyną łaski wyjątkowe, jakich nie było od tysiąca lat. Młode serca się poruszą. Seminaria duchowne i klasztory będą przepełnione. Polskie serca rozniosą wiarę na Wschód i Zachód, Północ i Południe. Nastanie Boży pokój. Jeśli naród polski poprawi się, będzie pocieszony, ocalony, wywyższony, za przykład dawany innym narodom.

Szatan będzie z nim walczył na wszelki sposób, aby nie dopuścić do jego odrodzenia, ale ostateczne zwycięstwo będzie ze mną. Nie dajcie się uwieść piekielnemu smokowi, ale dochowajcie wierności Bogu, ja was swym płaszczem okryję od śmiertelnych nieszczęść. Tego kraju, tego Narodu, ile razy będzie się do mnie uciekał, nigdy nie opuszczę, ale obronię i do swego serca przygarnę […]. Ja to będę królowała memu Narodowi na wieki […]. Na tym miejscu będzie zbudowany klasztor, gdzie mi służyć będą moi synowie”.

1813 Na polu bitwy pod Lipskiem Matka Boża ratuje rannego żołnierza – Tomasza Kłossowskiego, kowala z Lichenia, prosząc go, by Jej wizerunek umieścił dla czci publicznej w swych rodzinnych stronach.

1921 – 1924 W Licheniu przebywa alumn Stefan Wyszyński – późniejszy kardynał i Prymas Tysiąclecia; za przyczyną Matki Bożej zostaje uzdrowiony.

1940 – 1945 Kościół św. Doroty staje się siedzibą obozu Hitlerjugend – młodzieży hitlerowskiej. 1944 Wychowawczyni hitlerowskiej młodzieży strzela do cudownego krzyża i w krótkim czasie po tym ginie.

1945 Wizerunek Matki Boskiej powraca z pobliskiego Malińca do Lichenia. 1949 Zgromadzenie Księży Marianów obejmuje licheńską parafię, pierwszym mariańskimkustoszem Sanktuarium zostaje ks. Józef Glinka MIC, następnie w 1957 r. ks. Kazimierz Oksiutowicz MIC.

1967 Ks. prymas Stefan Wyszyński koronuje Cudowny Obraz Matki Boskiej Licheńskiej koroną papieską, papież Paweł VI obdarza Sanktuarium przywilejem odpustu zupełnego w każdy dzień roku.

Komentarze (38):

Falling Sakura2020.12.22 13:04
To są tylko warunki. Jeśli Polska się nie zmieni, to wątpię by te obietnice się spełniły. Przynajmniej narazie jest słabo . Walczmy jednak. Budujmy się też , budujmy swe małe imperia! T.H.B!-C.
"autorstwa ks. Eugeniusza Makulskiego"2020.11.27 13:57
https://plus.gloswielkopolski.pl/budowniczy-lichenia-ks-makulski-pedofilem-dlaczego-ksieza-marianie-milczeli-mamy-na-wzgledzie-dobro-ofiar-rozmowa/ar/c1-14139643
Anonim2020.11.25 17:25
Fronda promuje nadprzyrodzone zjawiska a więc jedno opiszę . Nie wiem czy jest ono nad czy zwyczajne , fizyczne ale niezwykłe . Dwadzieścia parę lat temu . Wyjątkowo jasna i ciepła noc . Jasno jak w ciągu dnia . Stałam w oknie podziwiając kolory . W pokoju smacznie spał jeden z domowników , suczka i jej dwa kilkomiesięczne szczeniaki . Położyłam się i nadal patrzyłam na przepiękne w świetle księżyca drzewa za oknem . Nagle psy w całej dolinie zaczęły wyć i szczekać jak opętane , naprzeciwko u sąsiadów krowa zaczęła ryczeć a byczek o mało nie rozwalił obory . Zapaliły się u sąsiadów światła gdyż wszyscy się pobudzili . A nade mną w pokoju zawisło UFO . Wyłonił się z otworu ufoludek ( taki jak pokazują na filmach z tym , że taki bardziej przeźroczysty ) . Wydłużył się w formę strumienia i powoli tym strumieniem i statkiem który też się wydłużył w strumień przeniknął przez moje ciało w dół do piwnicy . Poczułam ostry ból. Pomyślałam ........to śmierć . Wszyscy w pokoju nadal smacznie spali a na zewnątrz psy wyły a bydło rozrabiało . U mnie była zupełna cisza . Rano poszłam z domownikiem sprawdzić miejsce gdzie wpłynęło UFO . Ostukałam , obejrzałam wszystko dokładnie . W miejscu pod moim tapczanem była pusta przestrzeń ok. 1,5 m. średnicy pod betonem . Dom zbudowano na wyschniętych bagnach .Rano sąsiadka pytała mnie co się u nas działo . Powiedziałam , że nic . Przecież nie mogłam powiedzieć jej o UFO a byłam tak zaszokowana tym wszystkim , że nawet nie zapytałam co widziała. Ale po paru dniach w rozmowie coś wspominała , że czarownicą nie mogę być bo kochają mnie zwierzęta . A co ja sądzę o tym co się działo ? Jedna z wersji ufologów na temat UFO jest taka , iż jest to forma gazów . Ja dodałabym , że inteligentna . Przed epidemią robiłam badania , gdyż w miejscu gdzie " przepłynęło " owe UFO coś tkwi , czy rośnie ? Nowotwór ? Teraz muszę czekać na dalsze badania aż minie pandemia .
edi2020.11.25 17:01
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Ironia2020.12.22 12:59
Czy to jest ironia ?
dilajla2020.11.25 16:36
książeczka pedofila księdza makulskiego-dziękuję ,ale nie chcę!!!!!!!!!
Anonim2020.11.25 16:02
Gdybyście słuchali opowieści prostego ludu , tego o czym opowiadali z pokolenia na pokolenie to przy obecnym dostępie do wiedzy wiedzielibyście jak będzie wyglądała walka dobra ze złem . Wystarczy tylko z tego ogromu często bzdurnej czy bezużytecznej wiedzy wyłowić tę właściwą i powiązać przeszłe i obecne fakty , zjawiska i całą resztę otaczającego nas świata . A wszystko samo się poukłada w całość . No i wiara w Boga . Czynnik nadrzędny . Nie w religię . Bóg pomaga zrozumieć to co się wie a czego się nie rozumie . Ot i cała filozofia . Trzeba CZUWAĆ a nie wygodnie i smacznie spać .
Biomasa to kupi2020.11.25 15:13
Kiedyś przepowiednie bredzily. E człowiek będzie całował ślad człowieka ! Na razie człowiek ucieka przed człowiekiem jak przed zaraza
Jan Radziszewski i Konfiedieracja2020.11.25 15:25
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
To sen tego pedofila?2020.11.25 15:11
Sen Marka Jędraszewskiego Opresyjny Kościół Jędraszewskiego gorąco pragnie, aby aktualny konflikt polskiego reżimu z Unią o budżet i przestrzeganie praworządności przerodził się w dobrą nowinę – czyli w Polexit. Byłby to Hot Trick – spektakularna ucieczka Kościoła przed grzechem pedofilii i szansa na zatrzymanie ogólnego krwawienia. Gdyż Kościół już od dawna traci wiernych. Jędraszewski ubolewa nad tym. I chciałby temu jakoś zaradzić. Ale ludzie są bezrozumni. Jak jacyś ogłupiali narkomani. Zachłysnęli się pseudo wolnością i chcą teraz sami sobie wybierać drogę. Kobiety, na ten przykład, nie chcą rodzić! Kto widział coś takiego?!! Przecież Bóg już wybrał dla nich drogę. Każda inna droga jest grzechem. Wszystko inne jest grzechem. Po co nam Unia, który mąci ludziom w głowach, a teraz nawet pcha kobiety do rebelii? Pogłupieli! Polexit. Tylko. Polexit rozwiąże te problemy. Ludzie się wtedy opamiętają i oprzytomnieją. A kiedy już to się stanie, Jędraszewski powie: spójrzcie! To Polacy obronili Europę, a może i cały świat, przed zalewem pogaństwa i neomarksizmu. Bóg wybrał właśnie nas do tej misji. Polexit jest jak znak z niebios. To przeznaczenie. I wtedy, już na własnym podwórku odgrodzonym od pogańskiego świata świętym różańcem, Kościół zrobi porządek z rozwydrzonymi kobietami, plugawymi mediami, z genderystami. Oraz z tęczową zarazą. Nie sam, to jasne. Pomoże katolicki rząd polski. Już się zobowiązał. Są też Boże hufce złożone z młodych katolików. Oni też się dołożą. I nikt nie będzie nam przeszkadzał, mówił, co mamy robić, a czego nie. Jesteśmy u siebie. Nasza cywilizacja. I nasze zasady. Jędraszewski nie popiera pałowania kobiet. Boże broń! Ale nieraz – tak, tak, to przykre – jeżeli ani słowo modlitwy nie pomaga, ani prośba, no to wtedy, tych niepokornych i upartych trzeba trochę szturnąć. Nie, żeby jakaś wielka krzywda. I tylko tych, którzy się wyrzekli Chrystusa. W imię Boga, a więc to nie będzie żadna przemoc. Dla dobra wspólnoty. I ponownie Kościół będzie stał na najwyższym wzgórzu, spoglądając współczująco na ciemnych i słabych ludzi. I wróci nauczanie Jezusa, oświetlając ciemności, aby wierny, często zagubiony, przestraszony, wiedział jaką wybrać drogę, jak odnaleźć Pasterza. Aby sam nie szukał, bo to daremne. I wreszcie, tak jak dawniej, posłusznie chyląc głowę, będzie składał przed Kościołem dowody swojej wiary i winy. I posłuszeństwa. A Jędraszewski będzie siedział na złotym tronie i kiwał przyzwalająco głową, spoglądał pod horyzont, ciesząc się wielkością swojego Kościoła. Dariusz Wiśniewski
Jan Radziszewski i Konfiedieracja2020.11.25 15:26
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
Anonim2020.11.25 15:06
Jedna z przepowiedni ( już nie pamiętam czyja ) mówi o tym , że koniec świata nastąpi wtedy gdy myśl ludzka obiegnie świat . Właśnie obiega . Macie internet dostępny dla większości ludności na świecie . Co prawda starają się te myśli ograniczać , ale każdy może zdobywać obecnie wiedzę jaką chce . Koniec świata jaki mamy . Wystarczy jeden większy wybuch koronalny na Słońcu skierowany w stronę Ziemi i macie po świecie jaki znacie . Nastąpi prawdziwy Armagedon . Odbudujecie , to nastąpi kolejny --jeszcze większy . Bóg dał ludzkości kolejną szansę . Jedni korzystają z internetu w dobrym celu inni w złym . Ale póki co ..........większość korzysta . Do czasu . Ja na wszelki wypadek przenoszę sobie wszystkie zdjęcia i to co dla mnie ważne na papier . Do wielu przepowiedni podchodzę bardzo poważnie . Inne poczułam na własnej skórze . Zauważyłam też wiele istotnych zdarzeń je potwierdzających które inni pomijają jako nieużyteczne czy bzdury lub też ich nie widzą .
fdf2020.11.25 14:44
A czy jest coś na temat kurskich co to w licheniu za wstawiennictwem czarnych dokonali czynu haniebnego?
Hertrich-Woleński & synek ułomek2020.11.25 14:49
odpowiada; czarne parchy z Etiopii żyja w Wysraelu na koszt innych parchów, mniej czarnych.
Bianka2020.11.25 14:25
Matko Boża, w Tobie nasza jedyna Nadzieja! Serio, tak wlaśnie myślę. Pracowałam kiedyś z zólnierzami. Powiedzieli, że absolutnie w razie wojny Polska nie jest przygotowana.
sylwe2020.11.25 15:55
20 lat temu amerykański generał powiedział, żeby Polka miała armię na właściwym poziomie, to musiałaby przez 30 lat inwestować właściwą kasę w armię a jak wiemy, eseldy i tuskowe, tą armię przez dekady zwijali, więc jak może być Polska przygotowana do wojny
Jan Radziszewski2020.11.25 13:44
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
matis892020.11.25 13:34
Problem w tym że lewacki PIS oficjalnie wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. A Morawiecki stoi na czele satanistycznej cyfryzacji do przyśpieszania satanistycznego państwa bezgotókowego. A jak mówi Apokalipsa Św. Jana kto w państwie bezgotówkowym przyjmie Znamię Bestii będzie potępiony na wieki.
Halo jestem "Anonim " , ale niezupełnie .2020.11.25 13:30
Bo jestem też: Alojzy Pielucha , ebz , Figo Fago a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Moi rodzice do śmierci spali na piecu i gotowali jedzynie dla nas i świń w tym samym kotle . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram .
Anonim2020.11.25 13:15
Bzdura . Objawienie Licheńskie mówi o POKUCIE . Pokuta , pokuta ,pokuta i jeszcze raz pokuta . Nie zaś o poprawie Polaków . Na nią jest już za późno . I dotyczy tylko POLAKÓW , czyli rdzennych mieszkańców tych ziem . Z tego by wynikało , że pozostałe narody zamieszkujące te ziemie mogą robić co chcą . A dlaczego ? To nie wiem , chociaż się trochę domyślam .
Z kronik kryminalnych.2020.11.25 12:57
Lakewood miasto kompletnie zażydzone, z dziesiątkami jesziw wybuchł skandal. Nie po raz pierwszy. Setki parchów, tych z pejsami do ziemi i nigdy pranymi koszulami (bielizny nie noszą, stąd na portkach widac szczyny i göwna) pobierało federalną i stanową pomoc finasową nie mając do tego prawa. Ale zgodnie z ich parchatym Talmudem i Torah, goja opierrdolić z ciaćków to nie grzech tylko zasługa za którą idą do raju, najchętniej kominem. Kiedy FBI i IRS dopadlo parchów za pejsy, w kolejce się ustawili z $$ w zębach (ci którzy zęby mieli) aby zwrócić $$ byle by tylko nie pójść do gojowego pierrdla. Nie wszystkim się udało. O innych skandalach, stay tuned.
I can see clearly now ....2020.11.25 12:54
Schizofrenik znowu nie zażył leków.
Tomasz2020.11.25 12:34
To było w tej okolicy co to z inicjatywy ks. Eugeniusza Makulskiego wybudowano bazylikę w LIcheniu. Tego księdza ks. co go łączyły relacje homoseksualne z jego osobistym kierowcą, któremu dodatkowo Makulski miał podarować kilka luksusowych samochodów opłaconych ze składek wiernych na budowę bazyliki. Po publikacji 11 maja 2019 filmu Tylko nie mów nikomu, pod adresem księdza Makulskiego padły oskarżenia o kontakty seksualne z osobami małoletnimi. Zgromadzenie Księży Marianów w wydanym oświadczeniu poinformowało, że zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej i przyczyniły się do wydania przez przełożonych zakonnych decyzji o odsunięciu od wszelkiej działalności duszpasterskiej 91-letniego księdza. Pedryle i pedofilie w Kościele Katolickim stoją zakażdym rogiem gdzie tylko niespojrzysz.
Ty Hertrich-Woleński & synek ułomek,2020.11.25 12:34
zobacz jak się parchy-ziomale "bawią". Good to be a kike, isn't? . . https://www.youtube.com/watch?v=3qYM5Z5nBxQ
"Jeśli naród polski poprawi się..."2020.11.25 12:34
Naród, a zwłaszcza jego młodsza część, poprawia się wręcz błyskawicznie!
Gdzie tylko co święte dla katolików2020.11.25 12:28
Göwna żydowskie, bydlo po-sowieckie płynie szeroka ławą.
My Katolicy idziemy do przodu!!!2020.11.25 12:19
https://www.cda.pl/video/6190193d3
Jest Fronda? Jest środa? Jest LOLcontent!2020.11.25 11:07
"ja was swym płaszczem" - bzdura. Universal translator nie przetłumaczyłby w ten sposób aramejskiego.
AAAtomek2020.11.25 10:44
Powiadacie... ks. Eugeniusz Makulski :D
Pokolenie JU2020.11.25 10:39
Niech ktoś powie tamu obrazu aby się zamknął ...
Natalja Siwiec2020.11.25 11:30
To nie obraz, to rodzaj fotobudki.
10/102020.11.27 13:56
j.w.
Anonim2020.11.25 12:44
Jesteś idiotą !!!
Anonim2020.11.25 10:32
Ten obraz jest bluźnierstwem! 2 przykazanie brzmi: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
miki2020.11.25 14:58
tak przykazanie brzmi jak piszesz ..czy Bóg ukazał się komukolwiek w starym testamencie ? ano nie... mowa tylko była o krzaku gorejącym gdy rozmawiał Mojżesz ...no to zakaz był słuszny ..a w nowym testamencie ? Bóg Jezus ukazał się ludziom ówczesnym .. a trzem apostołom to nawet w Swej Chwale na Górze Tabor.. no to go uwcześni ludzie mówiąc "językiem współczesnym" sfotografowali swymi oczami i powielają ten wizerunek z różnymi scenami z życia tak samo jak wizerunek Matki Jezusa i późniejszych licznych świętych ... z ostatnich 200 lat to mamy nawet autentyczne zdjęcia a nie obrazy.. to czego jakiegoś ulubionego świętego mam sobie nie powiesić wizerunku na ścianie ? Lub wizerunku Matki Bożej .. z pełną świadomością że obraz jest tylko wizerunkiem kogoś . któryś sobór ten problem rozstrzygnął .. nie modlimy się do obrazu tylko do Kogoś kto jest na nim przedstawiony prosząc o wstawiennictwo gdy chodzi o Matkę Jezusa lub Świętych , lub bezpośrednio gdy chodzi wizerunek Jezusa .. ponadto Bóg potwierdził taką interpretacje (podejście) w Meksyku sławny obraz Matki Bożej z Gwadelupy powstał samoistnie na lichym ubraniu z agawy co się powinna rozsypać po 30 latach a w źrenicy oka jest drugi mikroskopijny obraz w źrenicy oka odkryty dopiero gdy ludzie zaczęli używać mikroskop .. twardy to dowód Królestwo Boże to jest i ziemskie i "niebieskie" ..a Bóg jest Bogiem żywych a nie umarłych i Święci i Matka Boża wstawia się za nami z "Królestwa Niebieskiego" i wszyscy widzieli i Matkę Jezusa i Jezusa i licznych Świętych ... "rodzina niebieska" a czy ty nie wieszasz obrazów (zdjęć ) ze swojej rodziny ? i czy nie czujesz z nimi wspólnoty ?
Anonim2020.11.25 10:25
Właśnie, Sursum Corda!, mówił Papież.
Natalja Siwiec2020.11.25 10:25
Zwykły szantaż. Z szantażystami się nie negocjuje.
tl;dr2020.11.25 10:14
Jeśli polaczek się poprawi, bozia da cukierka. Mieć powyżej 60 IQ i wierzyć w te brednie to coś niesamowitego.