Przed śmiercią człowiek widzi przyszłość? Sensacyjne ustalenia naukowców - zdjęcie
21.06.21, 11:49Fot. via: Wikipedia (domena publiczna)/Pixabay - sciencefreak

Przed śmiercią człowiek widzi przyszłość? Sensacyjne ustalenia naukowców

55

Choć teoria ta brzmi jak fantastyka naukowa, to opierający się o teorię dot. czasu Alberta Einsteina naukowcy przekonują, że przed śmiercią człowiek może widzieć… sceny z przyszłości. Coraz więcej uczonych poważnie bierze pod uwagę możliwość poznania przyszłości przez ludzki umysł.

„Życie przeleciało mi przed oczami” – to powiedzenie bierze się z najbardziej znanego doświadczenia mającego towarzyszyć osobom bliskim śmierci, jakim jest wizja obrazów ze swojego dotychczasowego życia. Zdarzają się jednak również osoby, które po doświadczeniu śmierci klinicznej przekonują, że widziały przyszłość. Jedną z nich jest słynny brytyjski saksofonista Tony Kofi.

Tony jako nastolatek wypadł z trzeciego piętra. Wtedy właśnie miał doświadczyć wizji przyszłości.

- „Widziałem wiele rzeczy: dzieci, których jeszcze nawet nie miałem, przyjaciół, których nigdy nie widziałem, ale teraz są moimi przyjaciółmi. Rzeczą, która naprawdę utkwiła mi w pamięci, była gra na saksofonie”

- opowiada muzyk.

To właśnie to doświadczenie zainspirowało go do rozpoczęcia gry na instrumencie. Chociaż wielu twierdzi, że wizja zadziałała jak „samospełniająca się przepowiednia” i była po prostu motywacją do nauki gry, nie brakuje też uczonych, którzy nie wykluczają, że Tony Kofi mógł rzeczywiście zobaczyć przyszłość.

Tak właśnie twierdzi Steve Taylor, psycholog z Leeds Beckett University w Wielkiej Brytanii. Odwołuje się przy tym do koncepcji czasu Alberta Einsteina, wedle którego czas jest wyłącznie ludzkim konstruktem.

- „Od czasu opracowania teorii względności, niektórzy fizycy przyjęli przestrzenny pogląd na czas. Twierdzą oni, że żyjemy w statycznym blokowym Wszechświecie, w którym czas jest rozłożony w swego rodzaju panoramie, gdzie przeszłość, teraźniejszość i przyszłość współistnieją jednocześnie”

- wyjaśnia.

- „Istnieją pewne prozaiczne interpretacje doświadczeń Tony'ego. Być może został on saksofonistą tylko dlatego, że widział siebie grającego na saksofonie w swojej wizji. Ale nie sądzę, że to niemożliwe, by Tony rzeczywiście widział przyszłe wydarzenia. Jeśli czas naprawdę istnieje w sensie przestrzennym - i jeśli prawdą jest, że czas jest konstrukcją ludzkiego umysłu - to być może w jakiś sposób przyszłe wydarzenia mogą być już obecne, tak jak przeszłe wydarzenia są wciąż obecne”

- dodaje.

kak/Interia.pl

Komentarze (55):

hehehe2021.06.22 6:15
To jest perfidia, pokazać człowiekowi przyszłe numery lotto gdy już jest "po ptakach" :-)
Lechu K. "hehehe"!2021.06.22 15:33
O jakich numerach bredzisz!... Pomyliłeś adresy...Niebo , to nie Lotto! Ogarnij się!
Tom Bombadil2021.06.22 6:10
Czas jest sferą (przestrzenią, jakby kulą). Tak go stworzył Bóg. Dlatego człowiek miał być nieśmiertelny. W momencie popełnienia grzechu przez Adama i Ewę, czas "ruszył z miejsca", stał się liniowy i pobiegł do śmierci.
Jan2021.06.22 4:54
Ludzie widzą swoje życie, aby mogli zawrócić w stronę Boga, a ci co zasłużyli na łaskę, widzą NIEBO!
Ja również podzielę się z Wami.2021.06.22 1:36
TYM,... CO WIDZIAŁAM PRZY UMIERAJĄCYM DZIADK....! Mój dziadek miał wtedy niewiele ponad 70 lat. Pod koniec życia leżał w łóżku, nie mógł siadać, przewracać się na bok, ani ruszać rękoma. Trzeba było przy nim wszystko zrobić i go nakarmić! Niczym "roślinka"! Ale miał całkiem zdrowy umysł, nie miał zaników pamięci! .... Wszystko rozumiał, całkiem normalnie i do rzeczy mówił! ... Byliśmy wtedy, przy nim! ...... NAGLE ON SAM, /jakby był zdrowy i sprawny/..... USIADŁ SZYBKO NA ŁÓŻKU .... I WYKRZYKNĄŁ W ZACHWYCIE I Z WIELKĄ RADOŚCIĄ!....WIDZICIE...? ACH, JAK TAM PIĘKNIE! .... JUŻ TAM IDĘ ...! I OPADŁ BEZWŁADNIE NA PODUSZKI ... I UMARŁ! ....Było nas przy nim kilka osób: jego dzieci i wnuki!. Minęło już sporo lat! ...A ja nie mogę tego zapomnieć i tych jego słów, miałam wtedy 17 lat. Zapewne widział Niebo..... Nikt mi nie powie że nie ma życia po śmierci !... Biblia przecież mówi:.." Ani oko nie widziało... ani ucho nie słyszało, co Pan ....... przygotował tym, co go miłują"....itd.....
ceramik2021.06.22 0:43
Przed kilkoma godzinami zmarła moja mama. Smutne, ale to, co zobaczyłem spowodowało, że smutek przerodził się w radość. Mama już była nieprzytomna i przestawała oddychać i nagle wzruszenie ramionami i tatki wyraz na twarzy. Taki, jak zobaczy się coś pięknego i niespodziewanego. Cudowny zachwyt. I odejście. Kogo zobaczyła? Kogoś. Już się nie smucę, bo jest szczęśliwa.
Iga.TO FAKT! .. Nie ważne, czy uwierzycie!2021.06.21 23:08
Widzę bardzo wiele wpisów! .... Próbujecie zakrzyczeć prawdę.. ! NIc z tego! ... Prawda jest jedna, TO WSZYSTKO POCHODZI OD BOGA! ... Ja sama TO przeżyłam --- było mi TO pokazane ---- wtedy, gdy się topiłam w rzece---- ! ... Otóż tak samo, jak oglądacie sobie film--- klatka po klatce..., tak ja widziałam swoje całe dotychczasowe życie, / prawie jak film tj. od wczesnych, dziecięcych lat! ... Widziałam co w życiu zrobiłam dobre ... a co zrobiłam źle ... co zaniedbałam, chociaż mogłabym komuś pomóc... itp. ..itd... Nie byłam zadowolona wówczas z tego co zobaczyłam...! Dostałam przekaz, że muszę się poprawić, bo nie będzie ze mną dobrze, pokazano mi po prostu moje sumienie! ... Na szczęście --- zostałam uratowana---- ! Długo do siebie dochodziłam! .... Minęło już bardzo wiele lat, ale tego przeżycia nie da się zapomnieć! Zmieniłam życie, staram się być lepszą osobą!... Uwierzcie --- Pan Bóg jest...! Wszyscy staniemy na Sądzie. ....Ja nikogo nie straszę, ale tak jest!
Obok "Igi" to ty stary zboczony dziadzie2021.06.21 23:51
w życiu nawet nie stałeś.
Anonim2021.06.21 22:34
Koleżanka umierają kilka lat temu na nowotwór w hospicjum,w sobotę po południu ją odwiedziłam,zmarła w niedzielę rano,była nieprzytomna od piątku wieczór, po zaaplikowaniu jej przez lekarza bardzo silnego środka uspakajajacego, gdyż nie chciała już muffiny,poinformowała mnie o tym pielęgniarką.siedzialam przy niej,nagle się podniosła,otworzyła oczy i spojrzała w moim kierunku,ale chyba na sciane za mną tak przerażającym spojrzeniem,że aż mnie dreszcze przeszły,następnie zamknęła oczy,położyła się i znowu się podniosła i to samo,odniosłam wrażenie, że może coś widzi ,bo oczy wyrażaly niesamowite przerażenie. Nie lubiła nikomu pomagać i ciągle składała pieniądze, zamiast z nich korzystać. Ale wkrótce odnalazła się po tamtej stronie,ponieważ śniła,,nam się, że jest już spokojna i uczęszcza na mszę,była katoliczka. Niech odpoczywa w spokoju.
fcuk piss2021.06.21 20:43
warto by bylo ta wiedze wykorzystac pytajcie swoich umierajacych bliski o numery w totka
fcuk piss2021.06.21 20:42
bardziej mnie interesuje co czlowiek widzi po smierci
Torchwood2021.06.21 19:28
Tak, psycholog twierdzi, że ludzie widzą przyszłość. Bo przecież wiadomo, że jak chodzi o teorię względności, czasoprzestrzeń, itp. to psychologowie są ekspertami...
Chłop z Mazur2021.06.21 23:38
:-) 10/10
Hanys2021.06.21 17:38
Kiszczak i Jaruzelski jak im smierc w oczy zajrzala to blagali o ksiedza jak uratowali dusze to Chawal Panu wazne ze szatan przegral
Śmierć zbrodniarza.2021.06.21 17:36
Córka Stalina w swej autobiografii opisuje ostatnie momenty życia jej ojca. Stała obok łóżka na którym w bezruchu leżał Stalin. W pewnym momencie obecni zauważyli, że Stalin już z zamkniętymi oczami nie oddycha. Obecny lekarz pochylił się i stwierdził zgon. Zapanowała długa chwila milczenia aż nagle Stalin otworzył szeroko oczy i w niemym przerażeniu usta. Trwało to kilkanaście sekund i w takim niemym przerażeniu Stalin pozostał. Córka Stalina w twierdzi, że ostatnich momentach życia Stalin zobaczył CO GO OCZEKUJE!
Zabiorą ci w końcu tego wilczura2021.06.22 0:00
jw.
Prezes2021.06.21 17:20
Coś w tym jest!...tylko co?!.../np. jestem w jakimś miejscu pierwszy raz i co się okazuje....że ja to miejsce już znam!.. jakby z dawnego wcielenia/... dziwne uczucie!.....
Anonim2021.06.21 17:02
Ale zaraz, czy to nie herezje? Przecież tylko Bóg zna przyszłość. Więc jak to? Wróżbitów byście spalili na stosie a tutaj takie rzeczy się odprawiają na portalu "poświęconym"
Szyderca2021.06.21 17:17
Bluźnisz naród wybrany naród boga i sam Jahwe tylko wie co nastanie w przyszłości ...religia to podstawa i każdy musi wierzyć
"Szyderco"...!2021.06.21 21:29
To ty bluźnisz!... Jak "Jahwe", to napisałeś z dużej litery..., a "boga" , to już poniżyłeś i napisałeś z małej litery!! Obie nazwy należy z dużej pisać!...Nikt ci tego nie mówił ???
czekista2021.06.22 0:50
Bzdury opowiadasz. Imiona pisze sie z duzej litery a stanowiska z malej, jak: kierownik, wozny, kucharka.
Czekisto!!! Nie masz racji!2021.06.22 1:47
Nie tylko imiona pisze się dużą literą! Piszę się też nazwy własne / BÓG/, nazwy miast , rzek, gór itd...! Czy widziałeś gdziekolwiek w Biblii, lub w innych pismach napisane Bóg z małej litery???? Na pewno nie!.. Nie umiesz się przyznać!... Boli cię??
czekista2021.06.22 4:37
Ty nie masz racji. Bog to zawod, a na to stanowisko Jahwe zostal wyznaczony przez dyrektora Anu.Podrzedniejsze stanowiska w tej instytucji zajmuja wszelcy swieci poczawszy od Antobiego.
czekista2021.06.22 4:42
Dodam jeszcze, ze ponizej wszystkich swietych znajduja sie tzw. swieci mlodziankowie a jeszcze nizej zakonnice. Wszyscy pozostali, to tak zwany swiety smiec.
Anonim2021.06.22 4:57
TUTAJ MOWA O KOńCU ZYCIA KOLEGO ANONIMIE. TAKIE PODSUMOWANIE i werdykt, tam, albo tam.
Alojzy Cedzidło2021.06.21 16:51
Co krok napotykamy na słuszność stwierdzenia Sokratesa -" Wiem że nic nie wiem " A tylu uczonych myśli ,że wiedzą wszystko . . A potem rozdają Nobla .
Afroamerykanin Jayvon Hatchett2021.06.21 19:38
Alojzy Bubel Nobel teraz jest zarezerwowany dla bolszewickiej maści.
Alojzy Cedzidło2021.06.22 2:40
Niestety masz 100% racji . Nasi współcześni Nobliści są najlepszym przykładem. Wałęsa, obalenie muru - a ino , Wisłocka - pokojowa poetka _, a ino . Tatarczuk - tu już nie wiem za co.
BBBetonek2021.06.21 16:46
czy ten pseudonaukowy gniot napisał ktoś bez matury?
Ważna rocznica2021.06.21 15:35
Dzisiaj mija 68 rocznica egzekucji Ethel i Juliusza Rosenberg - para Żydów, małżeństwo, które całe swoje życie poświeciło bolszewizmowi i Stalinowi szpiegując i wykradając militarne sekrety w USA. ........... Taki Żyd jest WSZĘDZIE!! ............ Kraj udziela takiemu gościny, ratuje od śmierci, ale Żyd woli służyć zbrodniarzowi jak Stalin. .......... ŻYD w POLSCE był, jest i takim długo będzie tak długo jak będzie zanieczyszczał Rzeczpospolitą. ....................... Egzekucja tej zdradzieckiej pary żydowskiej wysłała sygnał do reszty amerykańskiego żydostwa. Ale nie na długo. Bardzo szybko znalazł się kolejny nielojalny parch Jonathan Pollard. Ten miał szczęście, że nie skończył "na krześle". Teraz dożywa swego podłego żywota w Izraelu.
MaxFiend2021.06.21 16:00
USA przyznały ostatnio, że egzekucja była zbrodnią sądową bo winny był tylko Julius i to nawet nie tak bardzo jak Klaus Fuchs.
Gówno wiesz o USA!2021.06.21 16:02
Dzisiaj mija 68 rocznica egzekucji Ethel i Juliusza Rosenberg - para Żydów, małżeństwo, które całe swoje życie poświeciło bolszewizmowi i Stalinowi szpiegując i wykradając militarne sekrety w USA. ........... Taki Żyd jest WSZĘDZIE!! ............ Kraj udziela takiemu gościny, ratuje od śmierci, ale Żyd woli służyć zbrodniarzowi jak Stalin. .......... ŻYD w POLSCE był, jest i takim tak długo będzie jak będzie zamieszkiwał Rzeczpospolita. ....................... Egzekucja tej zdradzieckiej pary żydowskiej wysłała sygnał do reszty amerykańskiego żydostwa. Ale nie na długo. Bardzo szybko znalazł się kolejny nielojalny parch Jonathan Pollard. Ten miał szczęście, że nie skończył "na krześle". Teraz dożywa swego podłego żywota w Izraelu.
Czy bardziej"Gównianego" nicka nie możesz mieć?2021.06.21 21:37
Twój stały temat: to albo gów...o, ... albo pedalstwo...! Siedzisz w tym i tylko o tym piszesz!... Jedzie tym na odległość!... Opanuj się! ... Jak można się tak nie szanować?!
Dziadziu, złapany na manipulacji2021.06.21 23:56
najlepsze co możesz zrobić to milczeć, a nie uciekać w sofizmaty jak najgorszy talmudysta.
Jawny2021.06.21 15:26
Mam nadzieję, że przed śmiercią człowiek widzi przyszłość. Np. Anonim zobaczy wtedy piekło i powie: "O, kurvva, czyżby to była prawda?!" Ale już mu wtedy nie będzie do głupiego śmiechu: buhahahahaha, ponieważ "tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".
xyz1232021.06.21 18:29
bliskowschodnie brednie ;) w dodatku nie dodające się same z sobą ;))).
Cekawski2021.06.21 21:33
"nie dodające się same z sobą". Ta jakaś dziwna kalka z prymitywnego języka. Sensu brak.
ryszard2021.06.21 14:44
Człowiek zawsze jest przed śmiercią i zawsze widzi przyszłość, tyle że nie zawsze jednakowo "dokładnie". W momencie śmierci widzi przyszłość nieskończoną nieśmiertelną, ale nie może tego widzenia odczytać, bo takiej rzeczywistości jeszcze nie zna.
Śmierć zbrodniarza.2021.06.21 14:24
Córka Stalina w swej autobiografii opisuje ostatnie momenty życia jej ojca. Stała obok łóżka na którym w bezruchu leżał Stalin. W pewnym momencie obecni zauważyli, że Stalin już z zamkniętymi oczami nie oddycha. Obecny lekarz pochylił się i stwierdził zgon. Zapanowała długa aż nagle Stalin otworzył szeroko oczy i w niemym przerażeniu usta. Trwało to kilkanaście sekund i w takim niemym przerażeniu Stalin pozostał. Córka Stalina w twierdzi, że ostatnich momentach życia Stalin zobaczył CO GO OCZEKUJE!
W następnym rozdziale "córka Stalina"2021.06.21 15:11
opisuje historię związaną z pewnym bardzo głębokim odwiertem na Syberii.
Wycieraj odwierty Polskim Panom, wycieraj!2021.06.21 15:15
Bo z kopem w odwiert białoruski wylecisz na polski bruk!
xyz1232021.06.21 18:30
wolskie "pany" z medianą zarobków ~650 ojro i kosztami życia jak w DE lol.
chochlik2021.06.21 15:34
Pewnie jego dawni martwi towarzysze z Kommunarki i Lefortowa w tej sekundzie go odwiedzili.
prosty2021.06.21 14:10
Błagam, nie mieszajcie do tego Einsteina. I niech nie interpretuje teorii względności psycholog, nawet profesor.
Anonim2021.06.21 13:22
raz w rozmowie z kims przy zmianie tematu doswiadczylem telepatii. ta osoba wiedziala co ja za chwile powiem i na odwrot, najbardziej niezwykla byla 100% pewnosc ze chcielismy powiedziec w tej samej chwili to samo zanim kluczowe slowa w ogole zostaly wypowiedziane
Po 11 ...2021.06.21 13:05
Przed śmiercią człowiek widzi księdza? Sensacyjne ustalenia naukowców z KUL!!! Przeprowadzone na reprezentatywnej próbie zmarłych katolików badania, pokazały silną korelację pomiędzy widzeniem księdza z olejkiem, a zgonem katolika. Związek przyczynowo skutkowy nie jest jednoznaczny, jednak pracownicy KUL zastanawiają się nad wysłaniem doniesienia do Prokuratury.
Kaczka basta!2021.06.21 12:37
"Widzisz, synku, dlaczego lepiej, żebyś był ateistą? Inaczej możesz zrobić się taki porąbany jak redaktorzy frondelka".
matis892021.06.21 12:29
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolik2021.06.21 12:21
Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo i cały Episkopacie leżcie krzyżem wraz z wiernymi i w Czestochowie błagajcie BOGA- bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami
Po 11 ...2021.06.21 12:09
A umieszczanie foci Einsteina dla zilustrowania takich bredni, to świństwo. To świństwo i manipulacja.
Po 11 ...2021.06.21 12:08
Po pierwsze psycholog to nie naukowiec. Po drugie tzw. "teoria wszechświata blokowego" to raczej filozofia (też nie Nauka), a nie fizyka. Po trzecie nic o tym nie ma w Biblii. Pozmiatane. Dziękuję.
MK2021.06.21 14:41
filozofia jest matką wszystkich dziedzin nauki, z niej ewoluowały. bez filozofii wszytko pływa, jest tylko cienką skorupką bez oparcia i sensu.
Po 11 ...2021.06.21 15:05
Jest dokładnie odwrotnie. Nauka jest ścisła, a filozofia pływa i powiewa na wietrze. Współcześnie filozofia nie jest zdolna do rozwiązania jakiegokolwiek problemu naukowego, filozofowie nie zbudowali żadnego sensownego urządzenia, mostu, teleskopu, reaktora, samolotu. Zagubieni filozofowie próbują się podczepić i uprawiają tzw. filozofię nauki. Żenada.... Ale żeby jeszcze było gorzej, nawet fundament filozofii, czyli logika, została pogrzebana, przez fizykę kwantową. Filozofia, coś coś jak religia, towarzyszy nam od dawna, puszy się i nadyma, ale naprawdę to wyleniały intelektualnie sierściuch.
Sprawdź definicję określenia2021.06.21 11:53
"fantastyka naukowa" zanim kolejny raz walniesz tu takiego babola kaku.
MaxFiend2021.06.21 12:08
To czyste fantasy i nie ma nic wspólnego z sci-fi.