Prokurator generalny USA: Antifa ma bolszewickie korzenie - zdjęcie
13.08.20, 14:30Fot. cantfightthetendies via Flickr, CC BY 2.0 / Wikipedia, CC 0

Prokurator generalny USA: Antifa ma bolszewickie korzenie

15

Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych William Barr stwierdził, że Antifa to grupa o charakterze bolszewickim. Odpowiadając na pytanie komentatora Marka Levina, Barr powiedział: „Są oni ugrupowaniem rewolucyjnym, które jest zainteresowane jakąś formą socjalizmu/komunizmu – są oni zasadniczo bolszewikami”.

Wcześniej, jeszcze pod koniec maja, Barr oświadczył: „Przemoc wywołana i realizowana przez Antifę i inne podobne grupy powiązane z zamieszkami to wewnętrzny terroryzm i będzie stosownie do tego traktowany”.

Prokurator generalny zauważył także, że zarówno Antifa, jak i Black Lives Matter kierują się nienawiścią do prezydenta Trumpa i jego administracji: „Próbowali postawić go w stan oskarżenia od samego początku. Zrobili wszystko, co w ich mocy – zniszczyli normy naszego systemu, by zrobić, co możliwe, aby usunąć go z urzędu”. Zdaniem Barra aktywistom Antify nie chodzi o debatę czy protestowanie przeciwko niesprawiedliwości, ale tak naprawdę o wywołanie wojny, którą zamierzają wygrać.

Joseph Enders z „Church Militant” przypomina, że bolszewicy pod przywództwem Lenina realizowali taktykę podobną do Antify: „zniesienie policji w Rosji, wykorzystanie propagandy do szerzenia kłamstw na temat historii Rosji i wzniecania niepokojów na ulicach”. Bardzo to zresztą przypomina także to, co robią obecnie aktywiści LGBT w Polsce.

Barr zwrócił uwagę na jeszcze jeden fakt związany z Antifą: „To świecka religia. Jest to substytut religii. Postrzegają oni swoich politycznych przeciwników jako zło, ponieważ stoją oni na drodze ich postępowej utopii, którą usiłują osiągnąć”.

Jak zauważył Soeren Kern na portalu „Gatestone Institute”: „Wspólną taktyką wykorzystywaną przez Antifę w Stanach Zjednoczonych i w Europie jest zastosowanie skrajnej przemocy i niszczenia publicznej i prywatnej własności do sprowokowania policji do reakcji, która z kolei udowodni twierdzenie Antify, że rząd jest faszystowski”.

Kern w swoim artykule przytoczył też wypowiedź Bettiny Röhl, która stwierdziła: „Z tchórzostwa jej członkowie zakrywają twarze, by utrzymać swoje imiona w tajemnicy. Antifa nieustannie grozi przemocą i atakuje polityków i policjantów. Promuje bezsensowne zniszczenia własności, które sięgają olbrzymich sum”.

jjf/ChurchMilitant.com, gatestoneinstitute.org

Komentarze (15):

Ja2020.08.13 18:40
"Z tchórzostwa jej członkowie zakrywają twarze" Ale jak patologia w Iławie zamaskowana, to nie ma problemu, to prawilna ekipa?
Dam2020.08.13 18:34
PIS też jest zainspirowany jakąś formą socjalizmu, a sam Kaczyński przyznał, że poprzednim razem państwo dobrobytu się w Polsce nie udało, ale jemu się uda. Czy to oznacza, że PIS ma bolszewickie korzenie?
dz2020.08.24 19:03
Ile ty masz lat ? bolszewickie państwo dobrobytu ?
szybka randka2020.08.13 17:49
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
Seks kamerki2020.08.13 17:45
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
szybka randka2020.08.13 17:41
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam super oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
Hanna2020.08.13 17:06
To jest oczywiste , że to bolszewia. Zawsze jest ofiara, wróg,walka i duża kasa." Gdyby Lenin żył to by z nimi był".
JEST DOBRZE OPATRZNOŚĆ CZUWA !2020.08.13 15:41
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
rado2020.08.13 15:40
ANTIFA=AGENTURA LGBT= BOLSZEWIZM=MARKSIZM
Wojtek Polak2020.08.13 15:25
antife i homo-terrorystów trzeba zdelegalizować za nienawiść do normalnej zdrowej tkanki społecznej za niszczenie przedmiotów kultu religijnego i niszczenie pomników w przestrzeni publicznej. a w dodatku nienawiści na tle religijnym niszczenie i dewastowania państwa Polskiego. szkalowanie i mówienie kłamstw na temat Polski i Polaków. to jest nowa homo-bolszewicka rewolucja i trzeba się przed nią bronić.
parchy "kretynizacja"2020.08.13 15:08
to jest kołchoz hejterów. Każdy hejter jest kołchoźnikiem jak ich czołowy brudny żyd Keller-Krawczyk, jego ziomal równie parchaty Jan Hertrich-Woleński, jest tam hejter Albert wtórny analfabeta i zakomplesiony Stachu, itd.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.13 14:38
Wystarczy prześledzić życiorys rodziny kaczyńskich by też dojść do wniosku że jaruś z lechem to bolszewia!
kkp to nie tylko dewiant ,2020.08.13 14:42
to także kabotyn .
Darek2020.08.13 16:52
Serio myślisz, że Jarosław kaczyński, doktor marksizmu-leninizmu, specjalizacji kolektywizm i kolegialność, mógłby mieć coś wspólnego z bolszewikami? No nie gadaj?
ladychapel2020.08.13 14:33
Napiszcie o tym jak walicie propagande przedrukowywujac w Kurierze Wilenskim artykuly z Gazety Polskiej i jak bredzicie o tym, ze celebryci pozyskuja z nienarodzonych dzieci substancje pomagajaca im wygladac mlodo. A coby nie bylo, ze zmyslam - prosze - fotka z KW i przedruk artykulu z GP https://ibb.co/Hx80wd2